Pytanie do uzytkowników Walthera GSP Experta .22

Moderator: Moderatorzy WBP

zz_marek
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2010, 10:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pytanie do uzytkowników Walthera GSP Experta .22

Post autor: zz_marek »

Witam
Mam do Was pytanie. Wczoraj nabyłem nowiutkiego GSP Experta .22 i dzisja poraz pierwszy z niego strzelałem. Zauwazyłem niepokojące zjawisko. Mianowicie po ostatnim strzale kiedy magazynek jest pusty zamek nie blokuje się w tylnym położeniu a według instrukcji powinien. Strzelałem z trzech różnych amunicji i cały czas to samo. Do tego podpięcie pustego magazynka (tak mi się wydawało) i odciągnięcie zamka powinno go zablokować w tylnym położeniu a tu również nic. Gdyby w instrukcji nic na ten temat nie było to uznałbym że tak ma być ale ... Strzelałem przy temperaturze -4 stopnie więc może to ma jakieś znaczenie? Może znacie jakiś patent na to?
Przy okazji mam jeszcze dwa pytaniaL: 1) czy w tym modelu dozwolone jest tzw. strzelanie na sucho, 2)może ktoś ma instrukcję po polsku i mógłby mi podesłać na prv to będzie mi trochę łatwiej ;laughing: Nadmienię, że nie bardzo mogę oddać broń do serwisu bo nabyłem ją w Czechach i jest to nieco kłopotliwe.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

Nie blokowales sobie palcem ?

Sprawdz ulozenie dloni.
zz_marek
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2010, 10:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zz_marek »

Na pewno nie blokowałem, też o tym pomyślałem i sprawdzałem to trzy razy.
Awatar użytkownika
cnnhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 22 marca 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cnnhead »

1. Zamek nie zostaje w tylnym położeniu. I tak ma być. Jak większość broni sportowych Walther ma maksymalnie uproszczoną konstrukcję (jedynym bardziej złożonym elementem jest mechanizm spustowy). Jeśli chcesz zablokować zamek w pozycji otwartej (np. do inspekcji broni), służy do tego dźwignia umieszczona po prawej stronie szkieletu broni.
2. Nie widziałem do tego modelu polskiej instrukcji. W wersji elektronicznej mam angielską, niemiecką i hiszpańską ;laughing:. W żadnej wersji nie ma słowa o tym, że zamek ma pozostawać w tylnym położeniu :?:
3. Pistolet ten nie ma żadnego szczególnego mechanizmu wspierającego strzelanie na sucho. Proponuję użyć zbijaka.

Życzę miłego strzelania, bo to bardzo fajny pistolet.
Marcin
zz_marek
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2010, 10:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zz_marek »

Bardzo Ci dziękuję za bardzo merytoryczną odpowiedź. Zatem teraz już wszystko rozumiem, a że pistolet jest świetny to już dążyłem się przekonać. ;laughing: Jeszcze raz wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
farnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 22 lipca 2013, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: farnick »

Ja mam Walthera GSP ale nieco starszą wersję (wersja sprzed Experta, która w zasadzie od Experta różni się chyba tylko lufą) i u mnie zamek jak najbardziej zostaje w tylnym położeniu po opróżnieniu magazynka.
Walther GSP .22, Walther GSP .32, Glock 17 gen 4, AKMS (TGun), FWB 300s, IŻ 46M, Gamo PR-45,
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fusz »

Zależy także od magazynka. Miałem do czynienia z kilkoma GSP i tylko dwa magazynki miały magiczną moc zatrzymywania zamka. Fakt faktem, nie przyglądałem się różnicom między poszczególnymi magazynkami.
Do treningu GSP na sucho polecam to ustrojstwo: LINK
Wygodniejsze niż zwykły zbijak - no i ważna sprawa: sprzedawca nie ma problemu z wysyłką do PL. Są (a przynajmniej były) dostępne zarówno do .22, jak i .32.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
farnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 22 lipca 2013, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: farnick »

fusz pisze:Zależy także od magazynka. Miałem do czynienia z kilkoma GSP i tylko dwa magazynki miały magiczną moc zatrzymywania zamka. Fakt faktem, nie przyglądałem się różnicom między poszczególnymi magazynkami.
Dokładnie tak, za poniesienie dźwigni blokady odpowiada to kółeczko, które jest z boku magazynka. Po wystrzeleniu ostatniego naboju popycha ono dźwignę blokady do góry.
Walther GSP .22, Walther GSP .32, Glock 17 gen 4, AKMS (TGun), FWB 300s, IŻ 46M, Gamo PR-45,
Krzysztof M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 07 marca 2010, 08:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof M »

Mam Wathera GSP Experta - kupiłem nowego 3 lata temu w Krotoszynie i mogę Cię uspokoić, bo u Ciebie wszystko jak najbardziej działa poprawnie. U mnie też po ostatnim strzale zamek wraca i nie pozostaje w tylnym położeniu. Zanim go kupiłem przerobiłem "kilka" GSP i szczerze powiedziawszy nie pamiętam żadnego przypadku w którym w GSP po ostatnim strzale zamek pozostawał w tylnym położeniu, ale może…mało widziałem :-)
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fusz »

Patrząc na to, co wyżej napisał farnick - faktycznie, wspomniane przeze mnie dwa magazynki zatrzymujące zamek miały inne (nieoryginalne, ewidentnie przez kogoś dorabiane) "kółeczka" i to pewnie za ich sprawą zamek zostawał w tylnym położeniu, choć wcześniej nie brałem tego pod rozwagę. Fabryczne magazynki nie dawały takiej możliwości.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
farnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 22 lipca 2013, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: farnick »

Dziwne - czyli fabryczne magazynki mają za mało wystające kółeczka (za mała grubość) by mogły pchnąć dźwignię blokady do góry i trzeba je dorabiać by popychały dźwignię??? Mój magazynek wygląda dokładnie jak na tym zdjęciu -magazynek .22- i wygląda na nie ruszany (nie modyfikowany). Poza tym sam konstrukcja dźwigni blokady i jej usytuowanie sugeruje, ze konstruktor specjalnie tak zaprojektował broń by po wystrzeleniu ostatniego naboju kółeczko podnosiło dźwignię do góry i zamek blokował się w tylnym położeniu.

Otwórz zamek z magazynkiem w środku i zobacz co dzieje się z kółeczkiem i jak jest ono położone względem dźwigni blokady.
Walther GSP .22, Walther GSP .32, Glock 17 gen 4, AKMS (TGun), FWB 300s, IŻ 46M, Gamo PR-45,
nikodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2009, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nikodem »

Kupcie sobie te "kółeczka" na egunie jak macie taka potrzebę i wymieńcie i tyle.
Jak ktoś kupił używanego GSP to może mieć wymienione i tyle
Awatar użytkownika
farnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 22 lipca 2013, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: farnick »

Obejrzałem dokładnie to moje kółeczko i chyba faktycznie nie jest oryginalne i wygląda na dorabiane bo nie ma tych rowków na zewnętrznej powierzchni. A wiec wygląda to faktycznie tak, że fabrycznie kółeczka są wąskie i nie podnoszą dźwigni zaczepu zamka ale można je wymienić na grubsze i wtedy kółeczko podnosi dźwignię do góry.

Jeszcze jak by których kolega wskazał dla zainteresowanych jak szukać tego kółeczka na egunie tzn jakie zapytanie wpisać po niemiecku.
Walther GSP .22, Walther GSP .32, Glock 17 gen 4, AKMS (TGun), FWB 300s, IŻ 46M, Gamo PR-45,
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fusz »

Magazinknöpfe Walther GSP .22
Z tego co kojarzę, to jest stale na egunie - pamiętam to ogłoszenie, ale nigdy się nie wczytywałem w opis, a tam faktycznie stoi, że dzięki temu patentowi zamek zostaje w tylnym położeniu.
Aktualne ogłoszenie: LINK
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Zdjęcie mało wyraźne, ale nie wygląda na skomplikowany element.
Pewnie tokarz by sobie z tym poradził.
Można powiedzieć- mała rzecz, a cieszy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”