MSBS-5,56 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Mariusz888 »

Widziałem właśnie w TV relację z targów i ostro prezentowali Grota i Raguna. O Ragunie to na razie cisza że ho ho, ale Grot miał być dostępny a coś po sklepach nie widać... Ktoś wie o co chodzi?
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: HotDoc »

Mariusz888 pisze:Widziałem właśnie w TV relację z targów i ostro prezentowali Grota i Raguna. O Ragunie to na razie cisza że ho ho, ale Grot miał być dostępny a coś po sklepach nie widać... Ktoś wie o co chodzi?
musisz poczytać wątek, przynajmniej 10 stron do tyłu, dowiesz się ;)
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Mariusz888 »

Dzięki - faktycznie cofnąłem się o 15 stron i nawet zapomniałem że już to czytałem, ale sobie odświeżyłem o co chodzi. Dla mnie straszna wtopa, że po raptem 700 strzałach trzeba właściwie gruntownej modyfikacji i opóźnienia sprzedaży o minimum pół roku. Dla mnie nie rokuje to dobrze, ale żeby nie było że jestem maruda to życzę FB dobrze - Grot mnie interesuje w sensie zakupowym, ale jak to ma tak wyglądać, że testów dokonuje się na klientach to kupię coś z platformy AR... No nic - pozostaje czekać na rozwój wydarzeń...
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Marin205 »

Mariusz888 pisze:... Dla mnie straszna wtopa, że po raptem 700 strzałach trzeba właściwie gruntownej modyfikacji i opóźnienia sprzedaży o minimum pół roku. Dla mnie nie rokuje to dobrze,...
Spust został opracowany specjalnie do wersji cywilnej i różni się znacząco od spustu wersji wojskowej. Bardzo dobrze, że podjęto decyzję o wstrzymaniu sprzedaży. Wszelkie uwagi eksploatacyjne zostały uwzględnione. FB Radom nie może pozwolić sobie na najmniejsze wpadki w jakości produktu i nie wypuszcza serii broń jak inni wymagającej napraw.
Obrazek
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: krzychu22lr »

Nie wydaje Ci się, że to stwierdzenie:
Mariusz888 pisze:testów dokonuje się na klientach
...kłóci się z tym faktem:
Mariusz888 pisze:po raptem 700 strzałach trzeba (...) opóźnienia sprzedaży o minimum pół roku.
:wink:
Na żadnych klientach Łucznik testów nie dokonuje, a redakcje popularnych pism same zdecydowały się zgłosić na króliki doświadczalne. Z korzyścią dla klientów właśnie.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: SpaceDog »

W cenie dla ,,redakcji popularnych pism", to zdecydowanie więcej osób zgodziłoby się przygarnąć MSBSa ;laughing:
Nie umniejszając oczywiście skłonności do poświęceń dla dobra czytelników... 8-)
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2018, 22:05 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: krzychu22lr »

Ja jednak mam wrażenie, że nawet jakby te Groty rozdawali za darmo w każdej Biedronce, to i tak znalazłoby się wielu forumowych mędrców narzekających, że do Lidla mają bliżej niż do Biedronki! :-D
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

Ciekawe są te teorie spiskowe. Ale tak naprawdę opóźnienia w sprzedaży wynikają nie z powodów długotrwałego nanoszenia poprawek, jak to sobie niektórzy wymyślają, ale w wyniku ustalenia przez producenta priorytetów. A tym jest obecnie partia dla wojska. I wszyscy inżynierowie, technolodzy i pracownicy są skupieni właśnie na tym zagadnieniu. Fabryka Broni kończy kompletować pierwszą tegoroczną transzę blisko 10 tys. karabinków dla Wojska Polskiego (a będzie ich w tym roku jeszcze drugie tyle) i po prostu chwilowo wszystko inne zeszło na drugi plan. Niestety tak czaso- i zasobochłonne jest wdrażanie nowego produktu w realnym świecie. Cywilne modele miały wstrzelić się w ściśle określony termin, kiedy akurat mieli wolne moce przez kilka tygodni. Jednak ponieważ okazało się, że trzeba do nich wprowadzić pewne modyfikacje (jam to w dużym stopniu zawinił, wybaczcie!), to całość się opóźnia. Siły Zbrojne RP mają po prostu pierwszeństwo, bo skala dostaw dla nich jest nieporównywalnie większa (Fabryka Broni musi w 2018-2019 dostarczyć aż 29 tys. karabinków, później wchodzi opcja na pozostałe 23 tys.; w 2017 do wojska trafił pierwszy tysiąc MSBS C16). Po wypchnięciu tej pierwszej partii dla wojska wracają do samopowtarzalnego Grota. I to jest cała wielka tajemnica.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: SpaceDog »

krzychu22lr pisze:Ja jednak mam wrażenie, że nawet jakby te Groty rozdawali za darmo w każdej Biedronce, to i tak znalazłoby się wielu forumowych mędrców narzekających, że do Lidla mają bliżej niż do Biedronki! :-D
A to swoją drogą :)
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Spitfire24 »

Osobiście mam ochotę na Grota z 10" lufą i nie przeszkadza mi, że wstrzymali dostawy żeby go poprawić. Bo jaki jest sens kupowania szybko, niesprawnej broni a potem wożenia jej do naprawy ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Matthius »

REMOV pisze:Po wypchnięciu tej pierwszej partii dla wojska wracają do samopowtarzalnego Grota.
Orientujesz się może, czy będzie wtedy opcja zamawiania karabinka z lufą inną niż 16"?
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Mariusz888 »

krzychu22lr pisze:Ja jednak mam wrażenie, że nawet jakby te Groty rozdawali za darmo w każdej Biedronce, to i tak znalazłoby się wielu forumowych mędrców narzekających, że do Lidla mają bliżej niż do Biedronki! :-D
Ja nie narzekam żeby narzekać, tylko nie rozumiem jak tak duży producent jak FB wypuścił w ogóle poza obręb fabryki produkt który po tak małym przebiegu trzeba tak znacząco poprawiać. Dla mnie to tym dziwniejsze, że jest to firma w stronę której są kierowane obecnie nadzwyczaj duże oczekiwania ze strony rynku cywilnego. Ja zanim cokolwiek wydam klientowi takiemu czy innemu to sprawdzam na "dziesiątą stronę" czy wszystko jest tak jak ma być i jak coś kupuję to oczekuję, że produkt jest dopracowany. Jasne, że fajnie że firma FB zareagowała na głosy redakcji.
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Zitar »

Kolego co FB wypuściło z fabryki? Piszesz o tych 3 (słownie: trzech) sztukach cywilnych Grotów?
I co znacząco trzeba poprawiać? Masz jakiś zakres tych znaczących poprawek? Poprawiony spust Remov dostał w kilka dni, z tego co mi wiadomo.
W tej chwili FB nie ma żadnych oczekiwań w stosunku do rynku cywilnego tylko realny kontrakt na 30000 (słownie: trzydzieści tysięcy) karabinków dla wojska z czego przekazali 1000.
I FB też wszystko przegląda zanim odda klientowi, i nawet odbiorcy wojskowi z rejonowego przedstawicielstwa wojskowego oglądają bo to MON jest w tej chwili (i pewnie jeszcze długo będzie) priorytetowym klientem.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Mariusz888 »

Nawet 1 sztuka wymagająca poprawki nie powinna opuścić murów fabryki na tym etapie. Ja po prostu poczekam na rozwój wypadków bo tu widzę że już co poniektórzy wybudowali ołtarzyki z Grotem i nie mogą ścierpieć tego, że ktoś wyrazi się o nim niepochlebnie. Po za tym mieliśmy mieć Grota i Raguna w sklepach już od dawna, a dalej go nie ma i nie wiadomo kiedy na pewno będą... Tyle ode mnie w temacie.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: GrzegorzZ »

Lol, naprawdę mamy w tym miejscu przypomnieć te wszystkie wpadki większych graczy na rynku broni palnej niż FB? "Tyle ode mnie w temacie" :-D
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”