MSBS-5,56 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Spitfire24 »

biper pisze:Ale z tym .308 i 18" to rozumiem, że chodzi Wam głównie o strzelanie sportowe LR?
Jakie wówczas ISTOTNE znaczenie ma długość karabinka jako całości? W spokojnym strzelaniu, na leżąco..

Rozumiem wszystkie argumenty za, jako broni wojskowej, gdzie chłopaki muszą nosić to na plecach przez całe dnie, po kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów..
A tak do sportu (cały czas mam na myśli sens posiadania .308 z długą lufą do LR) to chyba tylko dla "mania"..
Zawody sportowe to nie tylko tarczowe Long Range Shooting Festival, F-Class czy Longshot. To także taktyczne strzelanie takie jak Long Range Mykita (strzelanie na czas z różnych wymuszonych postaw lub zza przesłon, gdzie np. w ciągu 240 sek. musisz trzy razy zmienić postawę i miejsce oraz oddać 18 strzałów do dwóch różnych celów na różnych odległościach), Tactical Polish Sniper czy Sniper Mission (gdzie z karabinem i innym oporządzeniem na plecach robisz w ciągu dwóch dni i nocy idziesz 40-50 km i robisz różne konkurencje). I o takich zawodach myślałem.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Spitfire24 »

LARPAK pisze:DMR to designated marksman rifle, a to nie jest broń wsparcia tylko wyborowa/podwyższonej celności.
W USA obecnie jest trend, aby zrezygnować z broni wsparcia i zastąpić km'y karabinkami takimi jak np. IAR27 itd.
Brytole też rezygnują z minimi.
Nabój karabinowy zastępują pośrednim ze względu na masę...

Czy jest to słuszne podejście - km BAR w czasie DWŚ pełnił taką rolę, ale narzekano na zbyt małą pojemność magazynka.
Jeżeli w takim IAR27 można zastosować magazynki bębnowe na 50 - 100 naboi to w układzie bezkolbowym nie jest to już takie wygodne. Jedynie pozostają powiększone magazynki pudełkowe.
Masz rację. DMR to broń strzelca wyborowego, który wspiera żołnierzy w drużynie piechoty precyzyjnym ogniem na dalszych dystansach - ot taki skrót myślowy mi się zrobił :). Natomiast pisząc to miałem w głowie słowa paru osób które były w Afganistanie i mówiły, że nie zawsze 5,56 było przeciw talibom skuteczne, natomiast 7,62 zawsze.

Co do zamian to faktycznie USMC zamienia swoje M249 SAW na M27 IAR, ale za to miesiąc temu USSOCOM ogłosił, że będzie zmieniał 7,62x51 na 6.5 Creedmoor.
http://www.snipercentral.com/socom-swit ... r-in-2019/
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: biper »

@Spitfire24
Aaaa widzisz.. tak czułem, że czegoś nie wiem, a nie zostało to tu powiedziane.. dlatego tak nieco pokrętnie zagaiłem :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Marin205 »

Bezkolbowa snajperka :) miodzio. Wystarczy popatrzeć np tu https://deserttech.com/srs.php albo tu WKW Wilk Zakłady Mechaniczne Tarnów czy chociażby na WIKI
Obrazek
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Spitfire24 »

Bodajże z takiego Desertecha strzela Węgier na F-Class. Zajefajny i bardzo celny karabin. Ma tylko jedną wadę - cena ;laughing: .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: poeta »

Marin205 pisze:Bezkolbowa snajperka :) miodzio. Wystarczy popatrzeć np tu https://deserttech.com/srs.php albo tu WKW Wilk Zakłady Mechaniczne Tarnów czy chociażby na WIKI
No właśnie msbs byłby czymś innym bo byłby samopowtarzalny więc nie w tą stronę, bardziej jak SWU tylko nowocześniej
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: montrala »

poeta pisze:Fajna bezkolbowa była by wersja. 308 z długą grubą lufą
Takie coś już istnieje. Trzeba by poprosić od te dodatkowe 2 cale, ale tu chyba nie będzie problemu, bo producent w sumie bardziej "customowy". https://deserttech.com/mdr.php
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

krzychu22lr pisze:Odmienną komorę? Chodzi o komorę spustową, czy zamkową?
Sputową, tak samo jak na etapie od prototypu do odmiany wdrożonej poprawiono w MSBS-5,56K (klasycznym) formę wtryskową, jak samo tutaj w MSBS-5,56B (bezkolbowej). Nie doszukuj się piątego dna.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: krzychu22lr »

Dzięki. Przy okazji: nie doszukuję się żadnego piątego dna. To, że forma komory spustowej się zmienia wydaje mi się oczywiste, szczególnie, że w przypadku klasycznego MSBS komora spustowa zmieniała swoją postać kilka razy.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: REMOV »

I to kończy dyskusję na temat jaka będzie cena cywilnego, samopowtarzalnego karabinka Grot S16 FB-M1. Teraz narzekacze - do narzekania! ;-)
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Matthius »

Remov - masz może jakieś informacje, czy i kiedy będzie można zamawiać karabinki z inną długością lufy niż 16"?
Marzy mi się coś w okolicach 11" i zastanawiam się - czekać czy kupować krótkiego ARa...
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
hass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 30 września 2012, 19:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: hass »

Matthius pisze:Remov - masz może jakieś informacje, czy i kiedy będzie można zamawiać karabinki z inną długością lufy niż 16"?
Marzy mi się coś w okolicach 11" i zastanawiam się - czekać czy kupować krótkiego ARa...
Osobieście też jestem zainteresowany krótszą lufą ~11" i skłaniam się jednak w stronę zakupu jeszcze w tym roku Grota, bo kibicuje temu projektowi od dawna. Idea modułowości zakłada, że jak Radom wyprodukuję krótsze lufy to będę mógł ją sobie kupić i sam w domu założyć. Dodatkowo jak koledzy wcześniej w wątku opisywali można i nawet promesę z tego zakupu odzyskać ;) Pytanie kiedy takie krótszej lufy będą. Grota się doczekaliśmy, Remov wraz z Milmag podpowiada, ze Radom też opracowuje dodatkowe akcesoria, więc mam nadzieje i na różne długości luf :)

Co do ceny to każdy zarządza oczywiście swoim portfelem sam, ja kupię zapewne, aczkolwiek liczyłem na tą z pierwszych przecieków - zawsze by zostało na jakiś kompensator, ekstra magazynki lub poprostu ammo na pierwszą wizytę na strzelnicy :)
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: misiekc77 »

Chętnie kupię za tą cenę ale obawiam się że te 300szt rzucone na rynek cywilny rozejdzie się w mgnieniu oka
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Z.Herbert
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: strk »

Drogo to nie jest, ale niestety nie stać mnie na to cacko...
Przyszłym nabywcom już zazdraszczam :evil:
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
lewanek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 01 września 2016, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: lewanek »

Skąd pochodzi info, ze będzie tylko 300 sztuk? No przecież to jest żart... Nie dość, że reglamentacja to jeszcze karabinek w serii limitowanej do 300 sztuk?
Wie ktoś, czy spust będzie kompatybilny z systemami AR?
Cena nie zabija, ale dostępność jeżeli to prawda będzie jak w PRL znowu.
7,62x39 / 8x57 / 0.44 / 5,56x45 / .223 / 12/70 / 12/76 /
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”