MSBS-5,56 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: PaRa09 »

Matthius pisze:Byłem, przymierzałem, strzelałem.

Ale najbardziej spodobał mi się wariant bezkolbowy. Gdyby był na sprzedaż, to pewnie w te pędy poleciałbym po promesę do domu.
To mam takie samo zdanie, wersja " krótka " jest świetna.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Smoczy »

Kto widział wczorajszą defiladę w Wawie ten pewnie zauważył wyraźną dominacje MSBSa/Grota :) Powiem szczerze, że byłem tym pozytywnie zaskoczony.

Pozdrawiam,

Smoczy
Vindix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 24 września 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Vindix »

Wiadomo jaka cenę przewidują?
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: arturo111 »

Nieprzewidywalną .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: juby »

No panie, toć to niewątpliwie sukces https://wiadomosci.wp.pl/karabiny-po-10 ... 288143489a
Rozumiem że się jeblo o jedno zero, ale niemal 10 tysięcy złotych za karabin to chyba jednak przesada. W końcu to nie jest jednostkowa produkcja a seryjna.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2017, 16:53 przez juby, łącznie zmieniany 1 raz.
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
NIKO72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 października 2015, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: NIKO72 »

"No panie, toć to niewątpliwie sukces https://wiadomosci.wp.pl/karabiny-po-10 ... 288143489a"

z szacunku do samego siebie i innych użytkowników poważnego i wiarygodnego portalu forum-broń proponuję nie cytować jazgotu i fake-news z tzw "kwiczących" sensacyjnych latryn...sorry witryn ....
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: misiekc77 »

Chyba jednak to nie jest przesada, a jeżeli tak myślisz masz blade pojęcie o realiach rynku broni i dostaw dla wojska . Jeżeli wojsko zapłaci ok 10 tys za szt z częściami zamiennymi,magazynkami itp to jest szansa że cywil będzie kosztował ok 7-8 tys.
Wszelkim marzycielom o cenie rzędu 5 tys radzę porównać ceny podobnych karabinków na rynku
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Z.Herbert
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: mic-ek »

FB otwarcie powiedziało że ok 8k na rynek cywilny. Dyszka dla wojska może się zgadzać.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: biper »

Co Wyście się Koledzy tego 10tys. za sztukę uczepili?!
Przecież zakup jakiegokolwiek środka bojowego czy innego dla wojska to nie to samo co zakup przez ludka w sklepie!
Jak MON coś zamawia, to w cenę takiego zamówienia wchodzą części zamienne, serwis, przeszkolenie dla rusznikarzy wojskowych, dodatkowe magazynki, a często i inny osprzęt (przyrządy celownicze opto-elektroniczne) itp. itd.
Szczegóły takich zamówień są zazwyczaj niejawne, więc to Wasze jęczenie jest zupełnie bez sensu.

Niby forum tematyczne, powinno być tu więcej ludzi trochę głębiej zorientowanych w takich tematach, a (za przeproszeniem) pier...enie jak na onecie.

Dokładnie takie same porównania z 4 liter wzięte były robione przy przetargu o śmigłowce (Caracale).. Jakieś "mądre" głowy na poratalkach typu onety i inne wp porównywały nasze zamówienie (nie mając pojęcia o zamawianych wersjach, ich wyposażeniu, dodatkowym pakiecie serwisowym i szkoleniach, offsecie) z zamówieniem z Kataru i wyszło im, że my mamy drożej.. za sztukę..

A jak się weszło na tematyczne fora, gdzie wypowiadali się ludzie, co siedzą bliżej tematu (choć też nie o wszystkim mogli pisać - patrz - niejawność pewnych warunków umowy) oraz poczytało opinie tych co na różnych wiatrakach i przy różnych okolicznościach mieli okazję latać i wymieniać doświadczenia z kolegami po fachu zza granicy, to ten nieszczęsny, politycznie uwalony Caracal, okazywał się być całkiem udaną i jak na naszą obecną sytuację bardzo pożądaną maszyną.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: LARPAK »

@juby: w cenę dla wojska zawiera się:
- karabinek
- zapasowe magazynki
- przybornik do czyszczenia
- ładownica
- pas nośny
- instrukcja użytkownika
- łódki do ładowania zapewne
- szkolenia
- części zamienne
- skrzynie na broń
- bagnet/nóż-bagnet
- gwarancja
- przyrządy celownicze bo tutaj to nie AK

Do tego pewnie jeszcze coś o czym mogłem zapomnieć.

Teraz sobie popatrz co dostajesz takiego w cywilnej wersji MR223, Stag i wielu innych producentów od budżetowych AR15 po te z górnej półki.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Sebastian »

biper pisze:A jak się weszło na tematyczne fora, gdzie wypowiadali się ludzie, co siedzą bliżej tematu (choć też nie o wszystkim mogli pisać - patrz - niejawność pewnych warunków umowy) oraz poczytało opinie tych co na różnych wiatrakach i przy różnych okolicznościach mieli okazję latać i wymieniać doświadczenia z kolegami po fachu zza granicy, to ten nieszczęsny, politycznie uwalony Caracal, okazywał się być całkiem udaną i jak na naszą obecną sytuację bardzo pożądaną maszyną.
Jakos sledze te fora i nie bylo tam takich wnioskow. Wrecz przeciwnie zwlaszcza ci ktorzy siedzieli blisko wskazywali na prowizorke i upolitycznienie calego przetargu i jego przyspieszenie po przegranych wyborach prezydenckich.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 08:33 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Darth Hunterix »

LARPAK pisze:@juby: w cenę dla wojska zawiera się:
- zapasowe magazynki
Jak się zdaje, po 8 na łebka.
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: biper »

Sebastian pisze:Jakos sledze te fora i nie bylo tam takich wnioskow.
Widać czytaliśmy inne.
Ja ze swej strony mogę polecić ten oto wątek.
Nadmienię tylko, że co najmniej 2 osoby tam piszące to piloci wiatraków w MON, jeden były pilot odrzutowców, kilka osób będących blisko różnych przetargów MON. Tych ludzi, co prawda internetowo, ale znam już ponad 10 lat i nie mam podstaw wątpić w ich obiektywizm i fachowość.

Podaj proszę Sebastian odnośnik do tych wątków skrajnie przeciwnych. Chętnie się z nimi zapoznam. Może być na PW. Powiedz mi też czy potrafisz coś o autorach tych wpisów powiedzieć, czy są dla Ciebie zupełnie anonimowi..

A co do przyspieszenia przetargu.. Hmm.. początek to 2013r.. Kiedyś w końcu musiał się zakończyć. 2 lata na sam przetarg to mało?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: LARPAK »

Darth Hunterix pisze:
LARPAK pisze:@juby: w cenę dla wojska zawiera się:
- zapasowe magazynki
Jak się zdaje, po 8 na łebka.
Do Beryla było ich 4 szt. Nie wiem jak do Grota.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Sebastian »

biper pisze:Widać czytaliśmy inne.Ja ze swej strony mogę polecić ten oto wątek.
Do tego skyscrapercity,militarium i nfow. Wszedzie wypowiadaja sie fachowcy i wszedzie sa przecieki. Sprawa jak zwykle zaczyna sie od zwyklej bezmyslnosci tzn. od specyfikacji przetargu w ktorej zamawiajacy byl tak przekonany (w sensie dogadany z lobby) ze dostanie NH90 ze zapomnial wpisac rampy. A potem okazalo sie ze Francuzi nie dogaduja sie z Wlochami , zwiazki zawodowe, padajace zaklady ktore trzeba ratowac . I nagle jak bekart z wiejskiej imprezy wyskoczyl Caracal. Ktorego nikt sie nie spodziewal ,nikt nie chcial i nie spelnial oczekiwan. Ale dokumenty poszly,machina furkocze,kasa juz zabudzetowana. Przyznac sie do wtopy ? Wojsko nie popelnia wtop. I tak poszlo dalej.... Szkoda offtopa.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 09:30 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”