MSBS-5,56 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: Sebastian »

Ghostdog pisze: Pistolet kurkowy porównywalny z bijnikową konstrukcją ? Zupełnie inne konstrukcje których nie ma sensu porównywać.
No tak np. porownuje wojsko. IU przygotowuje WZTT. I zareczam ze nia ma tam zalozenia czy to ma byc kurek czy bijnik.
Bo z punktu widzenia uzytkownika nie ma to znaczenia. Licza sie inne parametry.
Ghostdog pisze:Dokładnie tak samo jak MSBS, który już jest spóźniony o jakieś 10lat.
Nie o dziesiec tylko o dwa.W 2020 pierwsze dostawy.Poszukaj projektu tytan w PMT.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2017, 11:39 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Ghostdog »

Sebastian pisze:
Ghostdog pisze: Pistolet kurkowy porównywalny z bijnikową konstrukcją ? Zupełnie inne konstrukcje których nie ma sensu porównywać.
No tak np. porownuje wojsko. IU przygotowuje WZTT. I zareczam ze nia ma tam zalozenia czy to ma byc kurek czy bijnik.
Bo z punktu widzenia uzytkownika nie ma to znaczenia. Licza sie inne parametry.
Wojsko porównuje przydatność określonych konstrukcji pod kątem określonych warunków, które samo określiło. Tak samo można porównywać osobówkę i ciężarówkę. Nie znaczy to moim zdaniem, że konstrukcje same w sobie są porównywalne, mając zupełnie inne cechy.

Tak czy inaczej, pomijając kwestię tego czy są bijnikowe cy kurkowe, to nie można powiedzieć, że są porównywalne ze względu na rozmiar próby statystycznej będący zupełnie inny w obydwu przypadkach.
I love my SIGs.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Tecum Seh »

Sebastian pisze:Nie o dziesiec tylko o dwa.W 2020 pierwsze dostawy.Poszukaj projektu tytan w PMT.
Wiesz coś więcej? To powyżej dotyczy i msbs i raguna?

BTW Ktoś linkował do wypowiedzi na fejsie człowieka, który ponoć testował msbs i twierdził że na razie mocno zawodny (zacina się). Jest ktoś kto wie czy faktycznie i co zamierzają z tym fantem zrobić?
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Ghostdog »

Sebastian pisze: Nie o dziesiec tylko o dwa.W 2020 pierwsze dostawy.Poszukaj projektu tytan w PMT.
Nie chodziło mi o opóźnienie względem projektu, a względem technologii, zapotrzebowania, etc. - MSBS powinien być gotowy jakieś 10 lat temu, w czasach pojawienia się SCARa. W tej chwili nie wyróżnia się niczym. Nie wiem jak miałby zawojować rynek cywilny zachodni, chyba, że sprzedawać je będą w cenie Radom sport. Na rynku wojskowym się nie znam, ale wciąż jest to broń przetestowana jedynie laboratoryjnie, której cechy w większości znamy z Internetu, bo mało kto z nas tej broni używał dłużej niż chwilę na strzelnicy.
I love my SIGs.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Tecum Seh »

Ghostdog pisze: Nie chodziło mi o opóźnienie względem projektu, a względem technologii, zapotrzebowania, etc. - MSBS powinien być gotowy jakieś 10 lat temu, w czasach pojawienia się SCARa. W tej chwili nie wyróżnia się niczym.
Jeśli chodzi o zapotrzebowanie to wyróżnia się tym, że to broń o generację nowocześniejsza od stosowanych Beryli. Zapotrzebowanie więc jest - szczególnie w wojsku, które miejscami używa jeszcze AKMSów.
10 lat temu MSBS byłby przebojem, obecnie już nie, ale nie znaczy to że nie jest potrzebny.
Ghostdog pisze: Nie wiem jak miałby zawojować rynek cywilny zachodni, chyba, że sprzedawać je będą w cenie Radom sport. Na rynku wojskowym się nie znam, ale wciąż jest to broń przetestowana jedynie laboratoryjnie, której cechy w większości znamy z Internetu, bo mało kto z nas tej broni używał dłużej niż chwilę na strzelnicy.
Przesada - BREN w Czechach kosztuje dokładnie 44900 Kc co daje 7166 po dzisiejszym kursie (co ciekawe w Polsce 9,5 tysiąca).
Gdyby MSBS był kostrukcją udaną (nie wiem jak jest) to w cenie w granicach 7-9 tys PLN miałby szansę się sprzedać także w USA (w Polsce również oczywiście).
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: LARPAK »

Ghostdog pisze:
LARPAK pisze:Musi strzelać bo inaczej potrzebowaliby coś co strzela.
Przecież MSBSy kompanii reprezentacyjnej mają lufy do hukowych. Strzał rozumiem jako miotanie pocisku, a nie sam huk ;)
Ale oczywiście był to trochę przytyk do tego, że kompania reprezentacyjna nie umie strzelać, a nie sensowna propozycja - uważam, że każdy żołnierz powinien potrafić się posługiwać swoją bronią w warunkach bojowych i kompania reprezentacyjna też powinna normalną broń nosić.
Mówię o strzelaniu.
BRWP wykonywał strzelania z SKS/KSS, Beryli, które z tego co kojarzę to też mają.

MSBS R może mieć zamontowaną normalną lufę do amunicji bojowej.

W kwestii broni krótkiej i stwierdzenia o tym, że mogłaby to być niestrzelająca replika oraz potrzeby czegoś co strzela nie chodzi mi tylko o czas "W", ale o to jak wygląda wyjazd z SKS/MSBS R na miejsce uroczystości zwłaszcza kiedy pojawiają się nawet dwa dni przed uroczystością w danym miejscu.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Ghostdog »

Tecum Seh pisze: Jeśli chodzi o zapotrzebowanie to wyróżnia się tym, że to broń o generację nowocześniejsza od stosowanych Beryli. Zapotrzebowanie więc jest - szczególnie w wojsku, które miejscami używa jeszcze AKMSów.
10 lat temu MSBS byłby przebojem, obecnie już nie, ale nie znaczy to że nie jest potrzebny.
Nie napisałem chyba, że jest niepotrzebny. W tej chwili wszystko jest nowocześniejsze od beryli. Zapotrzebowanie jest na nowocześniejszą broń, ale czy akurat na MSBS? Wiem, największa zaleta to rodzima produkcja, ale co to za produkcja w jednym tylko Radomiu ? Za to platforma M16/AR jest wykorzystywana przez naszych kluczowych w tym momencie sojuszników. Nie wiem, nie znam się na tyle, żeby kategorycznie wyrokować, ale uważam, że MSBS jest sporo za późno. Nawet 10 lat temu nie byłby moim zdaniem jakimś super przebojem ( na miarę Siga P320 :P ).

Przesada - BREN w Czechach kosztuje dokładnie 44900 Kc co daje 7166 po dzisiejszym kursie (co ciekawe w Polsce 9,5 tysiąca).
Gdyby MSBS był kostrukcją udaną (nie wiem jak jest) to w cenie w granicach 7-9 tys PLN miałby szansę się sprzedać także w USA (w Polsce również oczywiście).
W Czechach. Gdyby MSBS sprzedawali za ok 7-8k PLN to nie widziałbym praktycznie żadnego powodu żeby je kupić. W tej cenie można kupić sensownego AR który będzie sprawdzony, lżejszy, z masą dostępnych części ( chociaż część zza oceanu ) i dający pewność, że jak Ci się coś sypnie, to dasz radę dokupić. Z modularności dla przeciętnego użytkownika przy naszym systemie prawnym nici. Kompatybilność części z inną bronią - zapewne zerowa. Jedyny plus, to że byłaby to broń polska.
I love my SIGs.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Tecum Seh »

Ghostdog pisze:Wiem, największa zaleta to rodzima produkcja, ale co to za produkcja w jednym tylko Radomiu ?
Nie rozumiem. Chodzi o niewielkie zdolności produkcyjne Radomia? Czy potrzebę innego jeszcze miejsca produkcji?


Ghostdog pisze: Gdyby MSBS sprzedawali za ok 7-8k PLN to nie widziałbym praktycznie żadnego powodu żeby je kupić. W tej cenie można kupić sensownego AR który będzie sprawdzony, lżejszy, z masą dostępnych części ( chociaż część zza oceanu ) i dający pewność, że jak Ci się coś sypnie, to dasz radę dokupić. Z modularności dla przeciętnego użytkownika przy naszym systemie prawnym nici. Kompatybilność części z inną bronią - zapewne zerowa. Jedyny plus, to że byłaby to broń polska.
No ja rozumiem, ale ten "jedyny plus" to dla wielu ogromny plus. Przy założeniu że broń jest dobra i warta swojej ceny.
Ponadto jeśli firma produkuje broń na rynek cywilny, dlaczego nie miałaby produkować części które można dokupić.
Nie wiem też po co w takiej sytuacji kompatybilność części z inną bronią - jest ten sam kaliber, miło byłoby gdyby wchodziły magazynki, a reszta - skoro producent oferuje częsci - po co?

Jeszcze a propos motywacji przy zakupie broni - dziś znalazłem to:
https://loadoutroom.com/15075/abandon-a ... e-prepare/

Także szanując Twoje priorytety uważam, że naprawdę wielu ludzi kieruje się innymi:)
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: LARPAK »

@Tecum Seh: skoro uważasz, że firma produkująca broń na rynek cywilny produkuje też części to w przypadku FB Radom jest to stwierdzenie mocno na wyrost bo są problemy z zakupem części do Beryl Sport, Beryl M22 itd.
O tym można poczytać na forum...
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: montrala »

Poprosił mnie kiedyś jeden z byłych Prezesów FB, żebym pomógł wymyślić akcesoria, które uatrakcyjną Beryla i Mini Beryla na rynku cywilnym. Na spoktaniu z Prezesem i szefem konstruktorów omówiliśmy jeden z takich pomysłów i Prezes polecił "narysować" i wykonać dla mnie prototyp we wzorcowni. Jakiś rok później pytam Prezesa czy to wreszcie dostanę do protestowania. Zdziwił, się i woła szefa konstruktorów. A ten na to że oni nie wiedzieli czy Prezes na pewno chce żeby to zrobić.

No to już wiecie dlaczego jest jak jest i długo nie będzie inaczej.

A Ragun faktycznie strzela przyjemnie, ale co z tego. Połóżcie go obok CZ P-09 i zastanówcie się co się lepiej sprzeda.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Ghostdog »

Tecum Seh pisze:
Ghostdog pisze:Wiem, największa zaleta to rodzima produkcja, ale co to za produkcja w jednym tylko Radomiu ?
Nie rozumiem. Chodzi o niewielkie zdolności produkcyjne Radomia? Czy potrzebę innego jeszcze miejsca produkcji?
Dokładnie o to pierwsze mi chodzi, co po części łączy się z tym drugim.
Weź pod uwagę, że o Radomiu teraz mówi się źle jeżeli chodzi o jakość, wiedzę ludzi tam pracujących, etc.
No ja rozumiem, ale ten "jedyny plus" to dla wielu ogromny plus. Przy założeniu że broń jest dobra i warta swojej ceny.
Ponadto jeśli firma produkuje broń na rynek cywilny, dlaczego nie miałaby produkować części które można dokupić.
Nie wiem też po co w takiej sytuacji kompatybilność części z inną bronią - jest ten sam kaliber, miło byłoby gdyby wchodziły magazynki, a reszta - skoro producent oferuje częsci - po co?
Nie zrozum mnie źle - ja też zawsze preferuję kupić u polskiego sprzedawcy, najlepiej produkt wytworzony przez polski kapitał. Problem pojawia się wtedy, kiedy ten polski produkt nie jest konkurencyjny jakościowo i cenowo. Dokładnie to o czym napisałeś - mam wątpliwości, czy ta broń będzie dobra i warta swojej ceny.
Pisząc o częściach miałem na myśli nie tylko części do samej broni ( z czym i tak może być kiepsko ), ale też różne akcesoria i części zamienne które poprawiają jakieś cechy broni, czy chociażby zmieniające kwestie wizualne - do AK czy AR jest tego multum. Po to właśnie kompatybilność części z inną bronią. Kompatybilność magazynków z AR powinien być moim zdaniem brany pod uwagę, biorąc pod uwagę, że sojusznicy używają magów STANAG.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: bartek75 »

https://www.tvp.info/29004631/macierewi ... -zakladach

Czy ja się przesłyszałem czy OT dostanie MSBS-y :?: :?: :?: (ok. 4 minuty nagrania)
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Awatar użytkownika
13szakal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 23 maja 2016, 09:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: 13szakal »

Też to słyszałem ... razem z termowizją, itd - czyli raczej bajki
Reacher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 02 lutego 2016, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: Reacher »

Myśle ze Macierescu jak zwykle troszkę nie ogarnia rzeczywistości. Chyba ze OT będzie sie zajmować testowaniem MSBS.
Jak wynika z jego wypowiedzi ważne aby ładnie wyglądało.
ubot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 350
Rejestracja: 21 lutego 2005, 21:58
Tematy: 0
Lokalizacja: OSS Rybieniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: ubot »

OT ma mieć sprzęt jak dla Wojsk Specjalnych i walczyć ze Specnazem.. ;laughing:
Tylko szkolenie i doświadczenie będą mieli na poziomie Przysposobienia Obronnego w szkole średniej..
Bo Antek raczej nie wie ile czasu trwa szkolenie Spejalsów i z jakich ludzi ich się dobiera..
Air Born...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”