P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: frugoman »

Chcę kupić jeden z tych dwóch pistoletów z przeznaczeniem do nauki dynamiki. Oba bardzo mi się podobają, oba miałem w dłoni, z żadnego nie strzelałem.
SIG w ogóle leży jak rękawiczka i początkowo chciałem brać w ciemno ale ponieważ do tej pory strzelam z metalowego kurkowca (statyka) i leży mi taka konstrukcja, biorę też pod uwage Berettę. No i 92x Defensive jest bardzo ale to bardzo urodziwa.
Czy ktoś ma, używa i napisałby kilka słów? A może ktoś ma porównanie między nimi? Zakładam że i tak oba są super ale może uda się wpleść jakieś kryteria praktyczne w ten wybór (np. takie że do Beretty będzie lepsza dostępność kabur?).
Awatar użytkownika
Blind.One
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 07:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Zgorzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: Blind.One »

Mam legiona. Ogólnie broń bardzo przyjmna w trzymaniu itp., ale ze względu na wysoko poprowadzoną lufę, ma spory podrzut i długo wraca na cel. Szału nie ma niestety. Dodatkowo przy przeładowaniu potrafi się nie domknąć. To tylko kilka milimetrów, ale zawsze. No i spust. To tragedia w tej klasie cenowej. Baaardzo długi reset. Profil spustu sprawia, że palec podczas strzału wędruje na sam dół i mam siniaki jak od kombinerek :583: Ale to pewnie dlatego, że nie umiem strzelać.

Chciałem przesiąść się z mojego walthera PPQ Q5 match, ale nie ma porównania.
Blind.One et consortes
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: ArtP »

Dziwne, też mam Legiona i zgoła odmienne odczucia. Pracuje płasko (więc pewnie kwestia indywidualnego chwytu), zamek się nie domyka tylko na lżejszej sprężynie z kompletu i wyłącznie przy powolnym opuszczaniu go ręką. Podczas normalnego przeładowania i strzelania zero najmniejszych dysfunkcji, chodzi jak szwajcarski zegarek. Reset - tutaj się zgodzę - nie najkrótszy, ale do tragedii też jednak daleko.
Siniaków na palcu ani nawet dyskomfortu żadnego w tej kwestii nie stwierdzono. Z 92X niestety żadnego porównania nie mam.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
garen
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 lipca 2016, 17:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: garen »

frugoman pisze: 03 kwietnia 2023, 16:41 Chcę kupić jeden z tych dwóch pistoletów z przeznaczeniem do nauki dynamiki. Oba bardzo mi się podobają, oba miałem w dłoni, z żadnego nie strzelałem.
SIG w ogóle leży jak rękawiczka i początkowo chciałem brać w ciemno ale ponieważ do tej pory strzelam z metalowego kurkowca (statyka) i leży mi taka konstrukcja, biorę też pod uwage Berettę. No i 92x Defensive jest bardzo ale to bardzo urodziwa.
Czy ktoś ma, używa i napisałby kilka słów? A może ktoś ma porównanie między nimi? Zakładam że i tak oba są super ale może uda się wpleść jakieś kryteria praktyczne w ten wybór (np. takie że do Beretty będzie lepsza dostępność kabur?).
Hey

I jak? Kupiłeś coś?
Mam ten sam dylemat :)
Szukałeś broni do SSP?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: frugoman »

Kupiłem Berettę bo trafiłem w atrakcyjnej cenie. Do tej pory strzelałem dwukrotnie statycznie ale wrażenia bardzo dobre. Odpowiednio ciężka, pasujący mi rozmiar chwytu (mniejsze dłonie), pozwala robić wyniki odpowiednie do umiejętności. Spasowanie i praca bajka. Spust w mojej ocenie bdb.
Tak, docelowo plan jest na SSP.
garen
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 lipca 2016, 17:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: garen »

Dzięki!

Kuszące.
Patrzę na Siga ze względu na wiekszy wybór "gadżetów" ale słyszałem bdb komentarze na temat 92.
KubaKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 14 listopada 2022, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: KubaKK »

Z mojej strony mogę polecić berette 92x defensive.
Super wygląda , spust sporo lepszy niż w wersji podstawowej , póki co po ~400strzałach 0 zacięć (winchester,scorpio,s&b) , łatwo się rozkłada , odrzut przyjemny (na 92fs było z tym gorzej). Jestem świeżym strzelcem , brak skilla , lepiej idzie przy szybszym strzelaniu , dublety blisko siebie.
Akcesoriów jest trochę , w Halince , czy Langdon coś tam mają.
W rozważaniach był tez w/w x5 legion , niestety w okolicy nie był dostępny , z wyglądu jakoś mniej urodziwy niż betka , a i cena ~2tys wyższa
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: P320 xFive Legion vs 92X Defensive do IDPA

Post autor: piciu »

garen pisze: 12 września 2023, 14:34 Dzięki!

Kuszące.
Patrzę na Siga ze względu na wiekszy wybór "gadżetów" ale słyszałem bdb komentarze na temat 92.
Inna kwestia, czy do SIGa oprócz kabury są potrzebne inne gadżety. Podobnie z tą berettą.

Jedynie montaże kolimatorów mogą być problematyczne w Polsce bo jeśli 2BME nie robi do czegoś płytki to rynek nadal jest śmietnikiem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”