CZ 858 Tactical

Moderator: Moderatorzy WBP

Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

Wojtan pisze:Pytanie: czy jest możliwość przełożenia tej dźwigienki przy zamku na lewą stronę?

I drugie, czysto ekonomiczne - kupić w Polsce za 1500 zł, czy jechać ze zgodą przewozową na Czechy, np. do Ostravy, gdzie kosztuje 1000 zł....
Jest. We wspomnianym sklepie możesz kupić rączkę zamka dla leworęcznych.
Co do opłacalności to sam sobie to musisz policzyć.
Jeżeli miałbyś jechać np. z Wawy (400km w jedną) to raczej nie;)
Poza tym ludzie na forum piszą, że w Czechach policja nie chce dawać zgody wywozowej na broń 'wojskową'.
Wojtan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1006
Rejestracja: 19 lipca 2006, 13:13
Tematy: 17
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wojtan »

Nie jestem akurat leworęczny, ale wg. mnie praktyczniejszym rozwiązaniem byłoby mieć tą dźwigienkę po tej stronie, żeby zrzucić zamek ręką zmieniającą magazynek, bez odrywania drugiej ręki z chwytu, jest szybciej i sprawniej a co przy strzelaniu dynamicznym chyba ma znaczenie...

Swego czasu miałem Anshutza PCA z prawą kolbą i lewym systemem - kapitalna sprawa, wygodnie i swobodnie się go obsługiwało.
Przy MP15-22 też obsługuję dźwignię lewą ręką.

Dźwignie zamka z lewej strony spotyka się chyba też w niektórych pistoletach maszynowych jak MP5 jeśli się nie mylę.

A skoro z taką zgodą w Czechach bywają problemy to pewnie dla świętego spokoju zakupi się w Polsce, choć z Podkarpacia nie jest tak daleko do Czech.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2012, 19:22 przez Wojtan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

No widzisz :-D
Ja jestem leworęczny a z przyjemnością w lezącej uzywam prawego zamka- dlaczego? ano operuję sobie zamkiem prawą ręką a lewa podtrzymuje broń w niezmienionej pozycji...
Do lasu mam lewy zamek 8-) w Tice T3

Jedyny problem to osady, a wzasadzie "policzki"= bo ich po lewej nie ma 8-) i muszę :mad: kombinować....
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

Wojtan pisze:Nie jestem akurat leworęczny, ale wg. mnie praktyczniejszym rozwiązaniem byłoby mieć tą dźwigienkę po tej stronie, żeby zrzucić zamek ręką zmieniającą magazynek, bez odrywania drugiej ręki z chwytu, jest szybciej i sprawniej a co przy strzelaniu dynamicznym chyba ma znaczenie...


[...]
Do zrzucenia zamka w CZ858 jest patent - odpowiednia dzwigienka (do kupienia w owym sklepie;) dzięki której jesteś w stanie zrzucić zamek palcem wskazującym (tym od spustu).
Tak samo jest poszerzona dźwignia wypięcia magazynka, obsługiwana również tym palcem.
Tak więc do wymiany magazynka i przeładowania potrzebny Ci wskazujący palec prawej ręki;)

Całość wygląda tak (dzwignia zrzutu zamka + magazynka):

Obrazek

Możliwościami tuningu i ergonomią CZ biję na głowę poczciwego kałacha - praktycznie dorównuje AR15 (dwustronna dźwignia bezpiecznika oczywiście też jest).
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Widziałem cennik cz858 za 1000 zł
http://koltun.pl/czkula.pdf
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
BrunoGL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 01 grudnia 2009, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Górny Śląsk.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: BrunoGL »

Pawel@idpa pisze:
Do zrzucenia zamka w CZ858 jest patent - odpowiednia dzwigienka (do kupienia w owym sklepie;) dzięki której jesteś w stanie zrzucić zamek palcem wskazującym (tym od spustu).
Tak samo jest poszerzona dźwignia wypięcia magazynka, obsługiwana również tym palcem.
...a leworęczny strzelec zrzuca zamek uderzeniem dłoni.
Jeśli Natura dała takiemu strzelcowi dość długie palce, to problem z odpięciem magazynka rozwiązuje się wypiłowując część osłony spustu - tę "pogiętą" część.:)
CZ Shadow, CZ455, Remington 597VTR, CZ858, S&W 686, TIKKA T3.
(i Virago 535 - na dobry początek :D)
"I'll give up my guns when politicians don't lie"
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sirocco »

Pawel@idpa to jest zdjęcie Twojej broni? Czym jest ona wykończona? Na zdjęciu wygląda jak stara brama pomalowana hammerite-m ;laughing:
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;laughing:
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
Ejdzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 432
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ejdzej »

A wszystkie CZ-ki tak nie wyglądają? Miałem 2 różne w ręce i obie tak wyglądały.
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sirocco »

Nie wiem jak ten model wygląda "na żywo" bo żadnego nie miałem w ręce. A się dopytuję bo wobec znikomej podaży AKMS-o podobnych zastanawiam się nad zakupem CZ858.
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
Wojtan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1006
Rejestracja: 19 lipca 2006, 13:13
Tematy: 17
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wojtan »

sirocco pisze:Pawel@idpa to jest zdjęcie Twojej broni? Czym jest ona wykończona? Na zdjęciu wygląda jak stara brama pomalowana hammerite-m ;laughing:
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;laughing:
To jest chyba ta sama polimerowa farba jak na pistoletach CZ, tyle że nie czarna a lekko niebieskawa. Miałem we wtorek przejażdżkę w celu "macanka" tegoż karabinka i praca mechanizmów i jakość wykonania jak najbardziej do mnie przemawia. Niestety bez strzelania, bo to w sklepie było...
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

sirocco pisze:Pawel@idpa to jest zdjęcie Twojej broni? Czym jest ona wykończona? Na zdjęciu wygląda jak stara brama pomalowana hammerite-m ;laughing:
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;laughing:
To nie zdjęcia mojej ale to fakt - wygląd tej broni pozostaje wiele do życzenia (estetycznie - bo jakość wykonania jest ok). Paskudny jest wyjątkowo - jeszcze ta farba - mogli by przynajmniej dać czarną.
Generalnie na pewno -20 do lansu za wygląd;) Założę się, że żaden posiadacz iphona CZ858 nie posiada;)
Z drugiej strony - nie wyglądem się strzela.
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

sirocco pisze:Nie wiem jak ten model wygląda "na żywo" bo żadnego nie miałem w ręce. A się dopytuję bo wobec znikomej podaży AKMS-o podobnych zastanawiam się nad zakupem CZ858.
Na ZKS mają na strzelnicy CZ858 - możesz podjechać (o ile masz blisko do Wawy) i postrzelać.
Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 861
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wodnikszuwarek »

To nie zdjęcia mojej ale to fakt - wygląd tej broni pozostaje wiele do życzenia (estetycznie - bo jakość wykonania jest ok). Paskudny jest wyjątkowo - jeszcze ta farba - mogli by przynajmniej dać czarną.
No niestety kolor i farba są ohydne i dlatego postanowiłem to zmienić ,już nie długo pokażę co z tego wyjdzie .
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sirocco »

Wojtan jeśli to nie tajemnica to w którym sklepie widziałeś tą broń? I czy była to wersja z kolbą stałą czy metalowa składana?
Pawel@idpa dziękuje za informacje. Mieszkam bardzo blisko Warszawy więc na ZKS się na pewno pofatyguję. Choć poczekam na lepszą aurę ba jak ostatnio przy -10 byłem na strzelnicy to zamarzał mi pistolet :-D
Odnośnie wyglądu to jeśli zakupię tą broń to to gustowne wykończenie paździerzowe można zamienić na komponenty FAB Defense. Cena akceptowalna a wygląda zdecydowanie lepiej.
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
Wojtan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1006
Rejestracja: 19 lipca 2006, 13:13
Tematy: 17
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wojtan »

sirocco pisze:Wojtan jeśli to nie tajemnica to w którym sklepie widziałeś tą broń? I czy była to wersja z kolbą stałą czy metalowa składana?
Była to wersja z pełną kolbą, ale to bez znaczenia, bo już upatrzyłem komplecik - przednie nakładki, plus rękojeść pistoletowa, plus kolba z regulowaną baką i reduktorem odrzutu - na Zahalu.

A ponieważ czekam na decyzję o zwiększeniu ilości posiadanej broni - nie mogę Ci powiedzieć gdzie on leży :shame:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”