obecne doświadczenia z zakupami w USA

Moderator: Moderatorzy WBP

radmor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: wieś koło Płocka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

obecne doświadczenia z zakupami w USA

Post autor: radmor »

czy macie jakieś doświadczenie z zakupami optyki i innego sprzętu strzeleckiego w USA ?
przejrzałem forum i do końca nie jestem pewien jakie są możliwości zakupu np lunety Leupolda z przesyłką podobno zmieniły się przepisy

interesuje mnie albo zakup w firmie internetowej
albo zakup przez znajomego z prywatną przesyłką do domu ( tylko czy jest to legalne i zgodne z ich przepisami tak bym komuś nie narobił kłopotów

czy ktoś z was tak kupował bo dolar jest teraz tani................
różny pneumatyk wszelka kula mała i duża oraz czarna a wszystko raczej krótkie
radmor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: wieś koło Płocka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radmor »

oczywiście chodzi mi o akcesoria a nie kupowania broni czy amunicji
różny pneumatyk wszelka kula mała i duża oraz czarna a wszystko raczej krótkie
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

Czasami da sie cos dorwac na ebay'u.
U niektorych sprzedajacych jest zapis, ze jest wysylka do Europy. Oni przewaznie stosuja PayPal. Potem taka przesylka to jedynie oplata VAT w urzedzie celnym i da sie przejsc.
Python
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:55
Tematy: 32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Python »

Nawet jak mają napis "Nie sprzedaję poza USA" to warto spytać, czy nie zrobią wyjątku.
Zadaża się, że robią.
Awatar użytkownika
piotrmio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 26 września 2007, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice stolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: piotrmio »

Przy zakupie do 100$ w zasadzie nie ma problemu. Przy zamówieniu o wartości przekraczającej tę kwotę firmy wysyłające za ocean wymagają tzw. licencji eksportowej. Osobiście ściągam akcesoria przez znajomego i nie ma żadnego problemu: prywatnie takie wymagania nie obowiązują.
Ebay jest dobrym rozwiązaniem ale najlepszym mimo wszystko ktoś na miejscu w USA :)
Jeżeli szukasz czegoś kokretnego wyślij wiadomość na prv. a zobaczę co da się zrobić.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Wneku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1013
Rejestracja: 22 września 2007, 12:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Zembrzyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wneku »

albo zajrzeć do komercyjnych w dziale wiatrówkowym, a jest kilka osób chętnych do załatwienia wam wszystkiego ;)
obecnie tylko TAU 7
radmor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: wieś koło Płocka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radmor »

o wiatrówkach nie pomyślałem
potrzebuję kupić 2 lunety na sztucery myśliwskie najlepiej Leupold European ale nie jestem jeszcze pewny parametrów jakie chcę mieć muszę popytać znajomych a to potrwa parę dni
dopiero zacząłem się rozglądać i pomyślałem o forum

z tego co sprawdzałem to w USA jest taniej o ok 50 % a najchętniej bym to komuś zlecił i zapłacił mu na miejscu bez kłopotu z przesyłaniem kasy za ocean.
różny pneumatyk wszelka kula mała i duża oraz czarna a wszystko raczej krótkie
ksp200
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ksp200 »

Fred pisze:Czasami da sie cos dorwac na ebay'u.
U niektorych sprzedajacych jest zapis, ze jest wysylka do Europy. Oni przewaznie stosuja PayPal. Potem taka przesylka to jedynie oplata VAT w urzedzie celnym i da sie przejsc.
A po co się bawić w opłaty skarbowe, jeżeli wysyłka jest na osobę prywatną to nie ma żadnych opłat skarbowych!!! Oczywiście trzeba mieć kogoś zaufanego, a nawet sprzedawca ze sklepu jest w stanie wysłać na adres prywatny bez żadnych formalności!
pozdr.
Python
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:55
Tematy: 32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Python »

ksp200 pisze:
Fred pisze:Czasami da sie cos dorwac na ebay'u.
U niektorych sprzedajacych jest zapis, ze jest wysylka do Europy. Oni przewaznie stosuja PayPal. Potem taka przesylka to jedynie oplata VAT w urzedzie celnym i da sie przejsc.
A po co się bawić w opłaty skarbowe, jeżeli wysyłka jest na osobę prywatną to nie ma żadnych opłat skarbowych!!! Oczywiście trzeba mieć kogoś zaufanego, a nawet sprzedawca ze sklepu jest w stanie wysłać na adres prywatny bez żadnych formalności!
pozdr.
Opłatą na rzecz skarbu państwa jest w tym przypadku cło i podatek vat. Uchylanie się od płacenia podatków jest przestępstwem. To Urząd Celny (w tym przypadku Pocztowy) uznaje, czy będzie pobierał należne podatki czy nie - i nie ma tu znaczenia czy wysyłka jest na adres osoby prywatnej, lub od osoby prywatnej - liczy się szacowana wartość rynkowa przesyłki. Tak to wygląda w praktyce.
muniek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 17:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muniek »

Witam
Właśnie dwa dni temu doszła do mnie przesyłka ze stanów z nowiutką lunetą Leopolda
Lupkę tę zakupiłem na eBay-u i żadnego cła nie płaciłem. Musisz tylko uważać żeby nie kupować w sklepach przez eBay bo oni od razu zgłaszają przesyłkę do oclenia i nie wybierzesz jej dopóki nie zapłacisz cła. Zdarzyło mi sie to kilka razy ze względu że robie dość dużo zakupów przez eBay w stanach i to wszelkiego rodzaju - głownie sprzęt elektroniczny. Więc jeśli chcesz kupić :diabel2: to śmiało ale uważaj na naciągaczy. :diabel2: :diabel2:
HW 77k+Leupold VX-I 3-9x40 WD+BKL 260
HW 80k+Leupold VX-II 4-12x40 LRD+BKL 260
muniek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 17:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muniek »

Ps. jeśli chcesz to mogę ci podać nick od kogo kupiłem na pw. Przesyłka dotarła do mnie już po pięciu dniach koszt to zaledwie 18 dolarów.
HW 77k+Leupold VX-I 3-9x40 WD+BKL 260
HW 80k+Leupold VX-II 4-12x40 LRD+BKL 260
Python
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:55
Tematy: 32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Python »

muniek pisze: Musisz tylko uważać żeby nie kupować w sklepach przez eBay bo oni od razu zgłaszają przesyłkę do oclenia i nie wybierzesz jej dopóki nie zapłacisz cła.
Niezależnie od tego od kogo się kupuje, to nasz Urząd Celny ocenia czy pobierze cło czy też nie. Więc jak na razie po prostu masz szczęście i tyle.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”