prosze o pomoc... jaka broń na kaliber .22

Moderator: Moderatorzy WBP

Nafciarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 13 lutego 2006, 23:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Krosno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Nafciarz »

da sie zrobic z margolina szybkostrzelny, ktoś już wcześniej wspomniał, jak to zrobić...


aha, jeśli dobrze pamiętam są dwa rodzaje Margolinów MCU i MCM, któryś z nich jest własnie szybkostrzelny

osobiście też polecam Margolina, tani dobry, łatwo do sprzedania, a na początek niema co ładować kasy w coś wypasionego...
FWB 601
Suhl KK-150
kejwot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 29 października 2004, 13:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Płock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kejwot »

Również polecam Margolina.
Do strzelania dokładnego na początek jest wprost idealny.
Jeżeli jeszcze zostanie wyposażony w profilowaną rekojeść (np od W.Multona) i ciężarek na lufie to można osiągać bardzo dobre wyniki. Sam z takiego na MP GP w Bydgoszczy uzyskałem w Psp 30 wynik 279 pkt (mimo że przez ostatni tydzień nie miałem go w ręku) a tydzień wcześniej było 274 pkt.

Na zawodach klubowych widziałem jak kolega z klubu w Psp 20 uzyskał wynik 195 pkt.

Ponadto jeżeli ci nie będzie pasował to szybko znajdzie się chętny na odkupienie.

Pozdrawiam
Steyr LP (CO2)
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Post autor: Rob de Guardio »

Ostatnio pojawił się dobry pistolet w dobrej cenie,a mianowicie- Iż 35M z rękojeścią od KSP -200.
Ogłaszają tu i ówdzie,że ma kosztować 1980 zł.
Koledzy Cerber i Cyrograf15 pisali już o tym modelu.

Iż 35 to jeden z dobrych wyczynowych pistoletów bocznego zapłonu.Ma b. nisko umieszczoną lufę,co jest jego ogromną zaletą.Poza tym mechanizmy są przyzwoicie zaprojektowane....i jak zwykle po zakupie trzeba troszkę nad nim popracować by strzelał tak jak powinien :) Jest to jednak domena większości produkcji rosyjskiej - niezależnie od branży.
Zwyciężyć - nie znaczy wygrać...
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: big_brotherco »

Rob de Guardio pisze:/cut/i jak zwykle po zakupie trzeba troszkę nad nim popracować by strzelał tak jak powinien :) Jest to jednak domena większości produkcji rosyjskiej - niezależnie od branży.
Nie dotyczy Mosina !
No i T-34 ... :)
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

Miałem CZ-Kadet ,całkiem niezłe wyniki i do tego jesli będziesz chcial miec wiekszy kaliber wystarczy dokupic adapter i masz :D rekojesc jest niezle zrobiona i chwytna (wiem wiem kazdy musi chwycic sam) dosc długa lufa daje niezłą celnosc a reszta to trening i wprawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Cerber »

IŻ 35-ty to bardzo dobry wybór. W mechanice nic nie grzebałem, jedynie regulacje zrobiłem: położenia języka spustowego, drogi i oporu spustu (tak, to w nim jest). Natomiast rękojeść to surówka na chyba nie istniejącą dłoń ale dało się z tego coś zrobić. Tu wybrać tam nadłożyć masy drewnianej, zrobię fotkę, zobaczycie...
Adaptery natomiast są tak drogie, że ja nigdy nie zdecydowałbym się na nie. Myślę też, że szkielet musi się spasować z zamkiem, z dwoma raczej nic z tego nie będzie.
Obrazek
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

Cerber pisze: Adaptery natomiast są tak drogie, że ja nigdy nie zdecydowałbym się na nie. Myślę też, że szkielet musi się spasować z zamkiem, z dwoma raczej nic z tego nie będzie.
Taki zestaw, to jak harcerski niezbędnik, czyli łyżka i widelec składane na zawiasie... nie dało się tym jeść :!:

Niemniej Pardini takie "Wash & Go" na .22LR i .32S&W produkuje.
http://www.pardini.de/w_sp_sp04.htm
Obrazek
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
Graffiti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 26 listopada 2002, 01:42
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Graffiti »

Niemniej Pardini takie "Wash & Go" na .22LR i .32S&W produkuje.

Produkuje również Walther, tylko że Pardini czy Walther to troszkę inna liga niż CZ.
Pozdrówka Graffiti
Awatar użytkownika
BBshooter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 11 lutego 2004, 20:41
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: BBshooter »

Graffiti pisze: tylko że Pardini czy Walther to troszkę inna liga niż CZ.
Pozdrówka Graffiti
Wezme kazda 75/85 przed P-99, o P-22 nie wspominajac.
Graffiti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 26 listopada 2002, 01:42
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Graffiti »

[quote="BBshooter"][quote="Graffiti"] tylko że Pardini czy Walther to troszkę inna liga niż CZ.
Pozdrówka Graffiti[/quote]

Wezme kazda 75/85 przed P-99, o P-22 nie wspominajac.[/quote]

Raczej nie o tych Waltherach myślałem. (też wybrałem CZ)
Pozdrówka Graffiti
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

Guliwer: ile taki pardini kosztuje ?
ew co w tej klasie mozna polecic do strzelania pistoletu szybkostrzelnego ?

A swoja drogą miał ktos może w rękach Wlthera SSP ? boardzo mie ta broń interesuje mimo iż cena jest powiedziałbym odstraszająca.
Bydlę
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 11:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice. Warszawa.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bydlę »

Pardini kosztuje tyle, ile sobie życzy sprzedawca, a kupujący jest w stanie zaakceptować. Np. polski dystrybutor sprzedaje standardową dwudziestkę dwójkę za ~1300 euro, a model szybkostrzelny za dwieście euro więcej. Ale trzeba (i można :-)) się targować.

A co można w tej klasie polecać? To, z czego strzelają mistrzowie olimpijscy. (z pełną świadomością, że masowa produkcja ? czyli to, co możemy kupić w sklepie ? nie ma porównania do tego, co Pardini i inni wtwórcy broni sportowej produkują dla mistrzów. (to tak samo jak z amunicją: ta ze sklepów nie ma porównania z tą dla osób, dla których produkuje się indywidualne serie amunicji)
--
Lubię strzelać. Nie umiem, ale bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

IŻ 35M

Post autor: Cerber »

Fotki przerobionej fabrycznej rękojęsci IŻ-35M

Obrazek

Obrazek
Obrazek
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

Bydlę pisze: A co można w tej klasie polecać? To, z czego strzelają mistrzowie olimpijscy. (z pełną świadomością, że masowa produkcja ? czyli to, co możemy kupić w sklepie ?
No w to nie wątpię, iż broń produkowana inwidualnie dla mistrzów jest dla mnie nie do osiągnięcia ale czy ktoś jest w stanie polecić pistrolet który nadawal by sie do treningu konkurencji pistoletu szybkostrzelnego ? Wiem poruszony został temat margolinka tylko tyle, że ( pewnie to glupie ) wogóle nie przypadł mi do gustu, może to sprawa oryginalnej rękojesci - jest fatalna, praca języka spustowego tragiczna no i sposób rozłożenia masy a raczej brak tego sposobu, wszystko to poprostu dyskwalifikuje ten pistolet.
prawde mówiąc planuje wydac ok 3-4 tys zł i mam nadzieje że coś za to kupię . Jasli bedzie potrzeba to moze jeszcze pare zł się znajdzie. Pytanie tylko co kupić aby nie żałować .......
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

kriz1 pisze:prawde mówiąc planuje wydac ok 3-4 tys zł i mam nadzieje że coś za to kupię . Jasli bedzie potrzeba to moze jeszcze pare zł się znajdzie. Pytanie tylko co kupić aby nie żałować .......
Moze Haemmerli SP-20 RRS? Na dzien dobry to coprawd troche kosztuje... ale mam taki i moze bym sprzedal, tylko trzebaby prawa rekojesc dokupic (sa w sklepie Kalibra), bo ja lewus jestem. Mysle o tym, bo sie przyznam ze po obmacaniu i przymierzeniusie to mi sie ten nowy Walther wlasnie spodobal. Ten wyskakujacy magazynek ma w sobie cos z M1 Garand ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”