Aktywne ochronniki słuchu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Sprawdziłem dokładniej. Dla zakupów poniżej 22 EUR (na przesyłkę) nie nalicza się cła i VAT, dla zakupów poniżej 150 EUR (na przesyłkę) można nie naliczyć cła (ale się nalicza, bo mało kto się odwoła), ale podatek VAT już tak. Jeżeli kwota należności celnych i podatkowych nie przekracza równowartości 10 EUR to się należności nie pobiera (czyli dla części do broni i akcesoriów strzeleckich wychodzi że dla wartości celnej do ca. 190zł opłat się nie pobiera).

Dla prezentów otrzymanych z zagranicy od osób prywatnych limit zwolnienia wynosi 45 EUR, o ile dobrze rozumiem na przedmiot.

Izba Celna w Katowicach opublikowała dobry informator:

http://www.katowice.ic.gov.pl/prawo/poczta/broszura-poczta.pdf
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
dario
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 07 maja 2008, 17:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dario »

zamówiłem w USA na Amazon 28.12 a dziś przyjechały pięknie zapakowane i o dziwo przesyłka przyszła z Belgii koszt równe 80 USD czyli ok. 248 zł myślę że się opłaca :-D
Awatar użytkownika
Equador
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 16 lutego 2009, 13:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Sieradz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Equador »

Witajcie
tak sobie przeczytałem ten wątek i powiem tak:
mam słuchawki aktywne Howard Leight Impact Sport. Krótko mówiąc szkoda na nie kasy nawet 150 zł. Kupiłem tu na allegro za około 300 zł. Wzmacniają określony tony pięknie ale tłumić tłumią do d...py... Darujcie sobie, lepiej dopłacić i kupić peltorki jakiś model. Na strzelnicy sprawdzałem i porównywałem je właśnie z Peltorami. Różnica tak kolosalna że nawet trudno opisać...
Pozdr
PARDINI SP NEW RAPID FIRE, Anschutz 1913 Super Match, TIKKA T3 VARMINT, TOZ 38, Smith&Wesson 686-6, Lee Enfield 1917, CZ 75 Tactical Sport, Carl Gustaw M80
Awatar użytkownika
SouthMan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 marca 2013, 20:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SouthMan »

Ja stosuję Mil-Tec i zauważyłem jedna rzecz że przy nowiutkich bateriach nie odcinają sie przy bardzo głośnych wystrzałach tak jak ktoś tu już pisał, jeżeli baterie mają nawet koło 1.5 V to już totalne odcinanie mikrofonu zaczyna byc denerwujące. Przy pełnych bateriach jest o wiele lepiej.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

dario pisze:zamówiłem w USA na Amazon 28.12 a dziś przyjechały pięknie zapakowane i o dziwo przesyłka przyszła z Belgii koszt równe 80 USD czyli ok. 248 zł myślę że się opłaca :-D
też zamawiałem 28go. Razem z kilkoma książkami. Przyszły UPS już 3-go. Jak dla mnie rekord trasy.
Dziś miałem je okazję przetestować. Porównuję tylko do tego co mam czyji pasywnych Peltora z modelu "najtańszy produkt".
Nie muszę zdejmować żeby słyszeć innych .38 na sąsiednim stanowisku nie bije po uszach, Karabin po sąsiedzku i strzelbę też całkiem zacnie przytłumia.
Do sprawdzenia pozostaje jak będą pracować na trochę zużytych bateriach i/lub przy -25st.C.
Jestem zadowolony z zakupu. Miałem opory przed wydaniem 500 na produkt z krajowej dystrybucji.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Equador
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 16 lutego 2009, 13:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Sieradz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Equador »

franek pisze:
dario pisze:zamówiłem w USA na Amazon 28.12 a dziś przyjechały pięknie zapakowane i o dziwo przesyłka przyszła z Belgii koszt równe 80 USD czyli ok. 248 zł myślę że się opłaca :-D
też zamawiałem 28go. Razem z kilkoma książkami. Przyszły UPS już 3-go. Jak dla mnie rekord trasy.
Dziś miałem je okazję przetestować. Porównuję tylko do tego co mam czyji pasywnych Peltora z modelu "najtańszy produkt".
Nie muszę zdejmować żeby słyszeć innych .38 na sąsiednim stanowisku nie bije po uszach, Karabin po sąsiedzku i strzelbę też całkiem zacnie przytłumia.
Do sprawdzenia pozostaje jak będą pracować na trochę zużytych bateriach i/lub przy -25st.C.
Jestem zadowolony z zakupu. Miałem opory przed wydaniem 500 na produkt z krajowej dystrybucji.
Proponuję żebyś założył sobie peltory na uszy.... wtedy zobaczysz różnicę....
PARDINI SP NEW RAPID FIRE, Anschutz 1913 Super Match, TIKKA T3 VARMINT, TOZ 38, Smith&Wesson 686-6, Lee Enfield 1917, CZ 75 Tactical Sport, Carl Gustaw M80
Awatar użytkownika
Equador
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 16 lutego 2009, 13:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Sieradz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Equador »

SouthMan pisze:Ja stosuję Mil-Tec i zauważyłem jedna rzecz że przy nowiutkich bateriach nie odcinają sie przy bardzo głośnych wystrzałach tak jak ktoś tu już pisał, jeżeli baterie mają nawet koło 1.5 V to już totalne odcinanie mikrofonu zaczyna byc denerwujące. Przy pełnych bateriach jest o wiele lepiej.
Czy możesz to jaśniej napisać bo nie bardzo zrozumiałem twój post a jest dla mnie ważny...
PARDINI SP NEW RAPID FIRE, Anschutz 1913 Super Match, TIKKA T3 VARMINT, TOZ 38, Smith&Wesson 686-6, Lee Enfield 1917, CZ 75 Tactical Sport, Carl Gustaw M80
Awatar użytkownika
mak107
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 19 marca 2010, 08:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mak107 »

Witam
Czy którykolwiek z Kolegów miał do czynienia z tą marką http://www.spypoint.com/EN/products/hea ... ts/EEM.php
Chciałem kupić Caldwell e ale sprzedawca zaproponował mi właśnie Spypoint-y więc wstrzymałem się z zakupem i szukam info na ich tamat ale zadurzo nie znalazłem.
Awatar użytkownika
SouthMan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 marca 2013, 20:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SouthMan »

Equador pisze:
SouthMan pisze:Ja stosuję Mil-Tec i zauważyłem jedna rzecz że przy nowiutkich bateriach nie odcinają sie przy bardzo głośnych wystrzałach tak jak ktoś tu już pisał, jeżeli baterie mają nawet koło 1.5 V to już totalne odcinanie mikrofonu zaczyna byc denerwujące. Przy pełnych bateriach jest o wiele lepiej.
Czy możesz to jaśniej napisać bo nie bardzo zrozumiałem twój post a jest dla mnie ważny...
Po krótce, MilTec działa lepiej na świeżych bateriach. Ale dziś rozmawiałem ze znajomym który też je zakupił i mówi że u niego ochronniki zachowują się podobnie tj. przy znacząco wysokiej amplitudzie dzwięku odcinany jest mikrofon i po chwili wraca. Jak przetestuje na nówkach bateriach to powiem co i jak, bo narazie to mam jakieś losowe niby dobre znalezione w domu.
Mat99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 28 września 2013, 22:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mat99 »

Panowie,

Jestem uzytkownikiem sluchawek aktywnych MSA Sordin. Kupiłem uzywki na ebayu, dzialaly poprawnie, ale niestety ostatnio padly = odmówily współpracy. Objawy jak przy zuzytych bateriach, ale wymiana na nowe nic nie daje:-(
Czy znacie jakiś serwis tychze?
pzdrawiam,
M.
MarcinWSS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 324
Rejestracja: 03 lipca 2008, 13:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinWSS »

Zapytaj w 4shooter.com
xkukux
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xkukux »

Osobiście też nie polecam Howard Leightów. Obejrzałem kilka recenzji na youtubie, uwierzyłem amerykanom (których stosunek strzelań na strzelnicy krytej i odkrytej jest na pewno inny niż u nas) i odszukałem coś po taniości na brytyjskim ebayu. Zawiodłem się, muszę wspomagać się dokanałowymi stoperami. Plus taki, że jak sobie głośność rozkręcę na maksa, to jednak trochę to poprawia komfort rozmowy. No i w moim odczuciu są lepiej wykonane niż aktywne MilTeci.
Niestety trochę minie zanim kupię sobie coś porządniejszego.

Przy okazji - to mój pierwszy post.
Witam Forumowiczów!
Awatar użytkownika
Seboka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 21:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seboka »

Ja mam Howard Leight Impact Sport i nie narzekam, wycinają to co mają wyciąć reszta zostaje. Za tą kasę nie ma nic lepszego.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Moim zdaniem (po przeczytaniu wielu wątków) każde mogą spełnić zadanie, lub nie...
Dlaczego? ..ano nszę okulary i wówczas pozostaje "szczelina" spowodowana oprawkami i końcówkami "zauszników", przez którą i tak nie ma tłumienia, a na dodatek wzmocnienie "normalnej" rozmowy jest takie sobie...
Mam Peltory... :)
Lepsze by były "zatyczki aktywne.. przynajmniej dla mnie
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

użyj okularów przystosowanych do używania wraz ze słuchawkami, np ess, maja bardzo wąskie ramiona okularów i w tym przypadku problem nie istnieje.
ja używam peltor sportac i zwykłaych okularów ess lub korekcyjnych, stoję na strzelnicy nie rzadko kilka godzin podczas zawodów i widze problemów w połaczeniu słuchawki+okulary, u mnie tłumiona wszystko jak należy, dodatkowo słyszę przez mikrofon co mam słyszeć czyli ew sugestię zawodnika lub nawet komentarze widzów za plecami. więc jestem mega zadowolony.
jak dla mnie idelane połaczenie dla sędziego
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”