Aktywne ochronniki słuchu

Moderator: Moderatorzy WBP

bojaco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 03 września 2007, 17:57
Tematy: 5
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bojaco »

Koledzy, że się tak pozwolę spytać - warto aktywne ochronniki kupować czy wystarczą pasywne np. Peltor? Na krytą strzelnicę z bronią krótką, bynajmniej nie pneumatyczną? Tak, dla własnego samodoskonalenia zawodowego ;)
Takie tam, różne różności...
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Oczywiście, że warto. Zwłaszcza na krytą strzelnicę. Gdy inni strzelają można prowadzić rozmowę. Przy pasywnych się nie da, a zdejmowanie ochronników jest niebezpieczne dla zdrowia!. Podobno hałas jest bardziej niebezpieczny dla kibica, niż dla strzelca (tak mi tłumaczył jeden lekarz).
:one:
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

i z 2 mikrofonami koniecznie, żeby zlokalizować rozmówcę.
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
bojaco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 03 września 2007, 17:57
Tematy: 5
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bojaco »

Co racja, to racja. Zawsze kiedyś chciałem, musiałem coś posłuchać, trza było ściągać z głowy. I zazwyczaj ktoś tam zawsze z boku walnął... Pytam, bo namierzyłem takie coś, co było ostatnio w kup/sprzedam, za oceanem, w rozsądnej cenie.Chyba się wezmę i zamówię. Zawsze się przyda.
Takie tam, różne różności...
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

To nie będą zmarnowane pieniądze.

Trzeba jednak porównać (testowałem chyba z 5 słuchawek nim wybrałem te najbardziej mi pasujące) kilka modeli będących na rynku i wybrać zgodnie ze swymi preferencjami.
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

Warto zwrócić uwagę na charakterystykę tłumienia.
Peltor dodaje wykres z częstotliwościami hałasu i poziomem tłumienia. Powinien wynosić 28-32 db.
Generalnie im większa czasza, tym tłumienie lepsze.
Niestety takie duże ochraniacze utrudniają strzelanie z karabinu.

"Słuchawki" aktywne są niestety cięższe od pasywnych.

W praktyce używam 3 par "słuchawek" i różnego rodzaju zatyczki.
Do kbksu wystarczą zatyczki.

Jeśli obok mnie na zawodach strzela głośny pistolet, to pod czasze daje jeszcze zatyczkę od strony hałasującego.

Jak pisałem ważne są 2 mikrofony. W tych z jednym rozmowa na strzelnicy daje jakiegoś "mixa" i trudno zlokalizować np. głos prowadzącego strzelanie.

Co kilka lat trzeba wymieniać wkłady z pianki, bo niestety starzeją się i nie tłumią jak należy.
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

A czy warto wydac 500 zł na peltor sporttac ? czy moze warto wziac co innego ?
R.S.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: z głębi serca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R.S. »

Zdecydowanie warto.
PrzemekL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 625
Rejestracja: 05 marca 2006, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa,
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PrzemekL »

Aktywne ochronniki słuchu to niezła rzecz ale nie zgadzam się że zawsze warto wydać na nie nie mało przecież pieniędzy.
Jeżeli ktoś potrzebuje ich tylko na czas swojego strzelania lub oglądania innych to jak najbardziej nie warto - szkoda pieniędzy.
Natomiast jeżeli ktoś prowadzi strzelania, instruktor, sędzia to jak najbardziej warto wydać pieniądze.
Osobiście i zawodowo od ponad 2 lat użytkuje ochronników Sordin Supreme Pro
http://www.sordin.se/EN/produkter.asp?rId=183&mId=103 i jestem z nich raczej zadowolony.
To prawda, że są cięższe od pasywnych ale to oczywiste (dochodzi przecież układ wzmacniający i zasilanie). Są dość ciasnawe po kilku godzinach noszenia z ulga się je zdejmuje, zasilanie 2 baterie AAA starcza mi prywatnie na jakieś 6 miesięcy czyli wydatek żaden.
Natomiast można miedzy bajki włożyć możliwość porozmawiania w nich gdy ktoś obok strzela, odcinają wszystko i nie słychać głosu choć miały odcinać tylko huk, i nie jest to wada jednej sztuki bo sprawdzone na wszystkich do jakich mam dostęp czyli na 12 sztukach.
A podczas startu w zawodach jak są włączone dodatkowo wkurza wzmocnienie (więc je wyłączam - i mam pasywne słuchawki) bo na naszych strzelnicach jeszcze jest mało kultury, i wiele osób zamiast odejść na bok stoi za zawodnikiem gdy ten strzela i gada ze znajomymi przekrzykując się i to najgłośniej krzyczą Ci w aktywnych słuchawkach. Więc nie słuchał bym za bardzo opinii tych co to piszą "Gdy inni strzelają można prowadzić rozmowę" i nie brał bym z nich przykładu.

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pimos »

PrzemekL pisze:...Osobiście i zawodowo od ponad 2 lat użytkuje ochronników Sordin Supreme Pro ....
Przy okazji tak sie zapytam jak ten model ma się cenowo do sport-tac'a i czy wogóle jest do dostania w Polsce ? Jakem długo po strzelnicach się szlajam to tego modelu nie widziałem u znajomych....

pzdr
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
PrzemekL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 625
Rejestracja: 05 marca 2006, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa,
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PrzemekL »

pimos pisze:
PrzemekL pisze:...Osobiście i zawodowo od ponad 2 lat użytkuje ochronników Sordin Supreme Pro ....
Przy okazji tak sie zapytam jak ten model ma się cenowo do sport-tac'a i czy wogóle jest do dostania w Polsce ? Jakem długo po strzelnicach się szlajam to tego modelu nie widziałem u znajomych....

pzdr
Słuchawki są do dostania w Warszawie w Kalibrze ostatnio jak byłem były w ofercie.
Cena ... cóż ceny są różne trzeba by zadzwonić i zapytać się o aktualną.
Pozdrawiam
Przemek
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

na łall...o.pl widzialem je za 520 i to chyba najlepsza oferta z jaką się spotkałem, sam chce je kupić tylko chciałbym co nieco usłyszeć na ich temat od jakiegoś użytkownika
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

Ma ktoś może arsenał z lutego 2006 ? tam zdaje się były one opisywane
Może ktoś wysłał by skan lub fotkę artykułu ?
Pozdrawiam. Krzysztof
bartek84
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 29 grudnia 2005, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek84 »

mam w domu aktywne peltorki
Szczerze wam powiem że za to co jest w środku czyli za płytkę i te parę okładów scalonych to nie dal bym 20zł, no chyba że sama obudowa tyle kosztuje:)
W środku jest prosty wzmacniacz z limiterem który po przekroczeniu zadanego sygnału na wejściu wzmacniacza go po prostu wyłącza (mutuje), wycinając tym samym cześć sygnału w którym był strzał.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: REMOV »

bartek84 pisze:mam w domu aktywne peltorki Szczerze wam powiem że za to co jest w środku czyli za płytkę i te parę okładów scalonych to nie dal bym 20zł, no chyba że sama obudowa tyle kosztuje
Płacisz za komfort i know how, sama elektronika (mikrofony, płytka z kilkoma elementami etc.) faktycznie jest tania. Tak swoją drogą, sam sprowadziłem z USA (via eBay) Peltora Tact 6S za jakieś śmieszne pieniądze, niespełna 200 złotych (z transportem) za aktywne ochronniki, może nie z najwyższej półki, ale do normalnych, rekreacyjno-sportowych zastosowań jak znalazł. Przy takiej cenie nawet nie obawiałem się specjalnie braku gwarancji (do Stanów przecież nie odeślę), czyli, co się stanie, gdy się - powiedzmy - zepsują.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”