Walther P99

Moderator: Moderatorzy WBP

Bronkq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 22 października 2006, 10:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Walther P99

Post autor: Bronkq »

Witam. Czy ktoś kiedyś zetknął sie z pistoletem Walther P99, posiada bądź strzelał z takiego? Chodzi mi o opinie na temat tej broni jak sie sprawuje, jakie sprawia wrażenie itp. Nie chce danych technicznych tylko recenzje użytkowników. Mam nadzieje ze to nie narusza regulaminu:)
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Znam człowieka ze służb mundurowych, który miał przez pewien czas służbowego Walthera P99. Cieszył się jak mu go przydzielono. Trwało to krótko. Potem przez rok czasu chodził do "zaopatrzenia" by zamieniono mu go na Glocka. Dopiął swego i jest zadowolony.
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

Moja "połowica" ma tego waltherka wiec i ja miałem go oczywiście w swoich łapkach i niestety nie mogę podzielić się żadnymi pochlebnymi opiniami na temat tej "zabawki"
Myślę iż jest on dobry w tym do czego go stworzono czyli praca w służbach mundurowych i strzelania na odległościach "roboczych" 3-15m.
Do strzelania dynamicznego raczej się nie nadaje tarczowego tym bardziej.
Zresztą tak jak pisał już wcześniej (PARA) znaczy sie 9X19 :D zdecydowanie lepiej będzie inwestować w klocka :) sprawdzi sie dużo lepiej zarówno w jednym jak i drugim strzelaniu polecam 34-TEGO - BARDZO FAJNY
Pozdrawiam
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

kriz1 pisze:Do strzelania dynamicznego raczej się nie nadaje.
Dlaczego niby ma się nie nadawać np. do klasy fabrycznej zarówno w IPSC, jak i IDPA? Wielu strzelców go do tego celu stosuje z dobrym skutkiem.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Strzelam czasem w klubie z niego. Mnie leży, ale mam dość małe dłonie. Kolega klnie bo "gyzie i uwiera". Postrzelaj trochę z niego i będziesz mógł sam ocernić.
Jeśli już to kup oryginał, a nie naszego licencyjnego. Lepsze wykonanie.

Co do celności: jak Ci wpasuje się w rękę - będzie celny.

Duży minus - pierwszy strzał. Dla mnie tragedia. Droga spustu jest tak długa, że zaczynasz się "nudzić" w trakcie ściągania. Rozwiążanie może i dobre dla stremowanego dzielnicowego, ale już gdy trzeba strzelać do tarczy - marne :D
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

Nie lubię plastikowych pistoletów ale jeśli już to H&K USP bym wybrał, bo ma przynajmniej odkryty kurek.

P-99 używają od lat policjanci, opinie można poczytać na ifp.pl
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
halski744
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: halski744 »

Szczerze nie polecam! Na kilkudziesięciu uzytkowników tylko promil go chwali. Liczne wady uprzykrzajace uzytkowanie, spora awaryjność np. strzelanie krótkimi seriami(to nie żart), głupie rozwiazania konstrukcyjne. Zalety: żre od nowości nawet dziewiatki Mesko, cieszy oko.Kup Glock-a.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

a jakieś doświadczenia z Beretta 92FS?

Post autor: mkl1 »

Witam, nie chciałem otwierac nowego postu, dlatego tutaj zadaję pytanie...
"co sądzicie o przydatności Beretty 92 FS do: tarczowego i IPSC?
Jakie są Wasze opinie o tym pistolecie...
Miałem go juz w łapkach,= nawet leży mi w ręce (lewej) :) ale zbyt mało postrzelałem by sobie wyrobic zdanie....
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Post autor: Rob de Guardio »

Do tarczowego jest niezła.W dynamice nie sprawdza się bezpiecznik zamontowany na zamku - ale myślę,że opanowanie tej niedogodności to też tylko kwestia treningu. :)


Rob.
Zwyciężyć - nie znaczy wygrać...
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

mam służbowego p99, na ulice jest OK jesli nie skaczesz przez płoty bo mozna zgubic lub uszkodzic szczerbinke, do sportu nie polecam. chwyt miły ale spust tragedia. Zalezy co kto lubi. prywatnie mam maga98c i jesli mam strzelać dokładną to mag jest spoko jelsi mu przerobisz szczernine na mniejszą
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

Też posiadam powyższego Walterka , wystrzeliłem z niego może 300 szt amunicji i szczerze mówiąc miałem lepsze wyniki na tarczy w statycznym strzelaniu z starego wysłużonego P83. Generalnie podoba mi się jego tylko wygląd. A że mam go tylko w służbie więc wyglądem się zadowole
Obrazek
jas39grippen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 22 kwietnia 2006, 22:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jas39grippen »

A ja uważam że P99 to dobra broń. Strzela się z niego wyjątkowo dobrze. Jedynie trzeba się przyzwyczaić do działania spustu w przypadku pistoletu z systemem AS. Zwłaszcza pierwszy strzał z załadowanego uprzednio do komory naboju (droga spustu ok 14 mm i siła ok 4kg), każdy kolejny strzał to bajka (droga spustu ok 8 mm siła ok 2kg). Można oddawać szybkie i celne dublety.
Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny.
PrzemekL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 625
Rejestracja: 05 marca 2006, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa,
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PrzemekL »

Najlepiej wziąć i samemu postrzelać. Pytanie do czego go będziesz używał?. Mnie osobiście pistolecik się podoba, a rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne są na bardzo wysokim poziomie ale to Cię pewnie nie interesuje. Co do strzelania strzela mi się z P99 kiepsko, totalnie nie pasuje mi chwyt jego kąt i kształt oraz zwalniacz magazynka. Ale są osoby które sobie chwalą P99, a i jak dla mnie przyrządy celownicze są za "luźne".
Co do mechanizmu spustowego to moim zdaniem jak na pistolet bojowy rewelka. Należy pamiętać, że jest to mechanizm SA/DA (DAO nie polecam) i pierwszy strzał po zwolnieniu bijnika będzie zawsze wymagał większej siły tak samo jak w pistolecie kurkowym przy zwolnionym kurku i samonapinaniu dlatego nie rozumie komentarzy, że za duża siła przy pierwszym strzale. Poza tym na strzelnicy nie musisz zwalniać bijnika i każdy strzał masz z identyczną siła spustu.
Co do rodzaju strzelań to moim zdaniem do tarczówki się on nie nadaje, do IPSC można w klasie Fabrycznej tylko Glock i tak będzie lepszy. Do IDPA chyba najbardziej by pasował.
Postrzelaj i sam oceń ja ze staroci polecam Glocka tylko 17 a nie żadną tam przedłużana wersje typu 34 która ani do tarczówki się nie nada a i w dynamicznych strzelaniach nie ma żadnej przewagi nad 17 a wygląda paskudnie. Z nowszych pistoletów możesz jeszcze spróbować wybrać S&W MP, Taurusa 24/7 lub HK P30.

A Beretta 92 jest fajna ale na filmach z Bruce Willis’em

Miłego strzelania.
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

PrzemekL pisze:do IPSC można w klasie Fabrycznej tylko Glock i tak będzie lepszy.
Masz rację, wszak klasę Fabryczną IPSC wprowadzono po to, by najlepszy w niej był Glock. To jest klasa napisana pod Glocka, tak samo jak nasza policja napisała zamówienie pod Glocka.
Ale życie czasem płata psikusy i ostatnie Mistrzostwa Świata w Fabrycznej IPSC wygrała Cezeta, a nie Glock.
PrzemekL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 625
Rejestracja: 05 marca 2006, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa,
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PrzemekL »

Nie Piotrze, pistolet nie wygrwa tylko człowiek, jak by Adaś strzelał z Glocka to też by wygrał.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”