PM-63 RAK - strzelanie "z ręki"

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Tematy: 34

PM-63 RAK - strzelanie "z ręki"

Post autor: Severin »

Moje doświadczenia są następujące:

Strzelałem z odległości 25 m, amunicja S&B - wynik - w tarczy 0 !!! , nawet nie byliśmy w stanie określić gdzie pocisk trafia w wał - szedł pewnie w powietrze.

W związku z czym klasycznie - podejście do tarczy na ok 7-8 metrów. Celowałem ok 10 cm poniżej środka tarczy, uzyskane skupienie ok 10 cm w prawo i 20 cm powyżej środka tarczy - czyli w lewo i do góóóóóóóryyyyyyy.
Po odejściu na ok 15 metrów i celowanie w dół tarczy - ledwie łapało górę :(.

Wychodzi mi na to, że zwykłe strzelanie pistoletowe "z ręki" mija się z celem. Sens ma tylko strzelanie z rozłożoną kolbą.

Takie moje przemyślenia.

BTW. Dla mnie - stosunek ceny/zabawa 8-9 (w skali 0-10)
Różne takie co dają radość :)

polemass
Tematy: 0

Re: PM-63 RAK - strzelanie "z ręki"

Post autor: polemass »

To byla normalka w woju-nawet lezac na 50m z kolba aby trafic z mojego pm63 w tarcze musialem mierzyc w lewa podstawe nogi od tarczy wysokiej na metr prawie...
Ale byly tez celne sztuki na kompanii i pare lat temu tez strzelalem z celnego pm63 wojskowa ammo.
Trzeba "rozgryzc" ten egzemplaz po prostu-nie pamietam czy da sie cos wyregulowac na przyrzadach...

KG92RS
Tematy: 36

Post autor: KG92RS »

polemass pisze:
18 maja 2020, 12:04
nie pamietam czy da sie cos wyregulowac na przyrzadach...
Od biedy da się przesunąć szczerbinę o około 0,5 milimetra.W moim szczerbina jest zapunktowana - może po przystrzelaniu?

Awatar użytkownika
kuras999
Tematy: 12

Post autor: kuras999 »

Otwarty zamek - zobacz sobie na sucho celując w cel na ścianie jak bardzo pobija broń przed strzałem. Na pewno da się wyuczyć strzelania z ręki ale nawet szczerbinka nie specjalnie się do tego nadaje bo jest za wąska.

Ciurlas

Post autor: Ciurlas »

Ze swojego na 25 m celuję równo pod tarczę (biorąc pod uwagę, że na przyrządach są nastawy 75 i 150 m), wtedy mogę liczyć na 6-7 bez odchyłów, w porywach czarne.

Tak jak piszecie - pewnie kwestia konkretnej sztuki, co nie zmienia faktu, że baaaardzo lubię z niego strzelać :502:
:502: 9x18 || 9x19 || .45 ACP || .357/.38Sp || .223/5,56 || 7,62x39 || 30-30 Win || 12 GA...

rokada

Post autor: rokada »

Severin pisze:
18 maja 2020, 11:53
uzyskane skupienie ok 10 cm w prawo i 20 cm powyżej środka tarczy - czyli w lewo i do góóóóóóóryyyyyyy.
Jaki jest punkt trafienia przy strzelaniu z podpórki z rozłożoną kolbą? Sam fakt, że przy strzelaniu "z wolnej ręki" punkt trafienia przesuwa się do góry (i w prawo lub lewo, w zależmości od tego, z której ręki się strzela i jak trzyma broń) to prosta i nieunikniona w tej sytuacji konsekwencja ruchu zamka do przodu po naciśnięciu spustu przed padnięciem strzału.
Próbowałeś sprawdzić, jaki jest punkt trafienia przy trzymaniu broni oburącz? W stosunku do strzelania z jednej ręki powinien być przesunięty mniej w górę, a przesunięcie w bok powinno być albo prawie żadne, albo przynajmniej znacznie mniejsze.

Awatar użytkownika
Severin

Strzelałem z obu rąk i wiem jak to powinno wyglądać ;).
Mam świadomość, że to nie jest typowy sprzęt do tarczy, ale podoba mi się zabawa z nim :)
Mam nadzieję, że kolimator, nad którego zamocowaniem pracuje poprawi sytuację :)

Generalnie FUN RULEZ :) :502:

Awatar użytkownika
kuras999
Tematy: 12

Post autor: kuras999 »

Kolimator nie sprawi że broń będzie strzała z zamka zamkniętego ;) Ale za to bardzo wyraźnie zobaczysz jak ucieka punkt celowania przy strzelaniu "na sucho" w domu i nad czym należy popracować.

Awatar użytkownika
Severin

ale do lansu i satysfakcji będę miał + 10000000...... ;laughing:

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”