Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

bosniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 15 lipca 2014, 09:42
Tematy: 2
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: bosniak »

Za granicą na Słowacji? No proszę Cię, w Bielsku na wiosnę u Halinki widziałem gościa.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: sql »

Tak, na ZKSie też jednego widywałem. Nawet jednego z 92FS :). Czego to dowodzi? Że są ludzie, którzy lubią się męczyć.
Kasa w IPSC dla małej części zawodników jest przeszkodą, bo to ogólnie dość drogie hobby - jeśli znacznie częściej wybierają Tanfo, a nie Experta, to warto się zastanowić.
Strzelać dla czystej zabawy i mieć 30% wyniku, to warto kupić dowolną klamę, która się podoba. Żeby powalczyć o 70-90%, to już kupno klamy, która przeszkadza jest średnie...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: TomekPOL »

Wspomniałem o HK USP Expert oraz Sig Sauer P226 XFive gdyż akurat nie lubię broni ze spustem jak pierdnięcie komara.
Preferuję dobre wyczucie spustu oraz resetu, a nie że dotknięcie spustu może spowodować strzał. Oczywiście to moje prywatne preferencje.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

TomekPOL polecasz ludziom z forum hk experta do IPSC... już sam ten fakt jest wielce zadziwiający :)
Co więcej są tu użytkownicy, którzy uważają, że to dobry pistolet do IPSC tylko nasze podwórko się na nim nie poznało...
No wielce to zabawne. I jedno i drugie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

Expert to kawał kloca, który nie jest super wygodny. Jako powiedzmy tarczowy pistolet już bardziej, a tym bardziej Elite.
Znam dwie osoby, które używały (jeden może używa jeszcze, ale dawno go nie widziałem na zawodach) Experta nawet do dynamiki, nawet skrycie nosił go kolega i to z powodzeniem, ale przesiadł się po pewnym czasie na G17 i Strike One - nie jest to też jakiś niedzielny strzelec na na MP LS był na pudle jakiś czas temu.
Experta zmienił z pewną świadomością na coś wygodniejszego do właśnie do dynamiki i to ze względu na nieporęczność tego wynalazku.

Jak dla mnie to Expert i Elite powstały tylko i wyłącznie jako zachcianka producenta, który chciał zrobić pistolet sportowy na bazie USP, a ci co nie chcą mieć broni "bojowej" kupią właśnie jednego z tych dwóch.
Oczywiście jakości wykonania itd. nie można im odmówić, ale jakoś zbyt wielu ich na zawodach nie widać.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

LARPAK ktokolwiek postrzelał na prawdziwych zawodach w Polsce i/lub poza naszym krajem ten wie ile hk expertów widuje się w światku IPSC.
I nie wynika to ani z ceny ani dostępności części ani ze zmowy strzelców :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

Wiem, ten kloc się do niczego nie nadaje ;)
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Na broń strzelnicową jak ulał :)
TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: TomekPOL »

LARPAK pisze:Oczywiście jakości wykonania itd. nie można im odmówić, ale jakoś zbyt wielu ich na zawodach nie widać.
Nie powiedziałem, że HK USP Expert cz SigSauer XFive to pistolety lekkie, miłe i przyjemne i masowo stosowane.
Polecam je z własnego doświadczenia gdyż mi odpowiadały. Więc jak ktoś nie strzelał to niech postrzela i zobaczy czy odpowiadają jemu czy też nie. Mi dedykowane do sportu pistolety - jak wspomniane ze spustem jak pierdnięcie komara - nie odpowiadają.

To że większość preferuje rodzinne samochody sedany czy kombi do jazdy to nie oznacza, że ja również mam je polecać. Mi pasują inne.

Poza tym uważam, iż pytać na forum "jaka broń" można jedynie w celach poglądowych. Jak ktoś chce coś kupić powinien osobiście przejść się po strzelnicach, postrzelać z różnych i wybrać to co mu najbardziej pasuje.

Oczywiście są tacy co twierdzą, że do IPSC to musisz mieć Tangfolio. Ich prawo, aby tak twierdzić.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

TomekPOL pisze:
LARPAK pisze:Oczywiście jakości wykonania itd. nie można im odmówić, ale jakoś zbyt wielu ich na zawodach nie widać.
Nie powiedziałem, że HK USP Expert cz SigSauer XFive to pistolety lekkie, miłe i przyjemne i masowo stosowane.
Zastanów się dlaczego nie są tak masowo stosowane we wszystkich klasach.
TomekPOL pisze:Polecam je z własnego doświadczenia gdyż mi odpowiadały.
A jakie jest to Twoje doświadczenie?
Bo po wypowiedziach na forum raczej nie jest ono wielkie.
I skoro Tobie odpowiadają to czy posiadasz któregoś z nich?
TomekPOL pisze:Więc jak ktoś nie strzelał to niech postrzela i zobaczy czy odpowiadają jemu czy też nie.
Ja strzelałem i nie uważam ich za odpowiednie do IPSC/dynamiki.
Każdy sam musi stwierdzić co mu pasuje i to tyle.
TomekPOL pisze:Mi dedykowane do sportu pistolety - jak wspomniane ze spustem jak pierdnięcie komara - nie odpowiadają.
Zależy do jakiego sportu?!
TomekPOL pisze:To że większość preferuje rodzinne samochody sedany czy kombi do jazdy to nie oznacza, że ja również mam je polecać. Mi pasują inne.
Tylko ciężko polecić komuś sportowy samochód lub dostawczaka kiedy ktoś szuka auta rodzinnego.
Można, ale czy ono się nadaje do tego to już inna kwestia.
TomekPOL pisze:Poza tym uważam, iż pytać na forum "jaka broń" można jedynie w celach poglądowych. Jak ktoś chce coś kupić powinien osobiście przejść się po strzelnicach, postrzelać z różnych i wybrać to co mu najbardziej pasuje.
I to jest jedyne co można się dowiedzieć z tego typu tematów, ewentualnie pewne szczegóły techniczne, mankamenty itp.
Zawsze trzeba jechać na zawody w klubie, pogadać, popatrzeć, popytać, ktoś da zawsze strzelić...
TomekPOL pisze:Oczywiście są tacy co twierdzą, że do IPSC to musisz mieć Tangfolio. Ich prawo, aby tak twierdzić.
Są też tacy co twierdzą, że musisz mieć H&K, Glocka, CZ i wiele innych...
Jednakże nie bez powodu na zawodach znajdziesz te czy inne konstrukcji, a drugich prawie wcale i zastanów się dlaczego.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: tomekwroclawski »

Akurat Expert używa kolega, który był jednym z pierwszych strzelców IPSC w Polsce.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Gebel »

Byc moze tak, tylko jaka była podaż konstrukcji do Ipsc w początkach tej dyscypliny w Polsce a teraz. Strzelam ranking raptem 2 lata , ale jeszcze nie minąłem sie z nikim z tak egzotycznym pistoletem.Na zawodach statycznych w klubie owszem. Sam miałem usp z matchowym spustem z Experta i wiem jaka przepaść jest do zwykłej Shadow czy TS, na korzyść tych ostatnich oczywiscie.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Panowie o czym my piszemy?
Expert wpada w std.
I co napotyka w konkurencji?
Bez żartów.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: azrael88 »

Szanowni, czy funkcjonuje może coś takiego jak baza pytań testowych do egzaminu teoretycznego IPSC?
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: mrq »

Bazy pytań nie ma. Ale jak przeczytasz i zrozumiesz przepisy, zwłaszcza cześć dotyczącą bezpieczeństwa, to zaliczysz. Polecam też kursy połączone z testem kompetencyjnym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”