Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Bomb_Squad »

Ile tych Sigów miałeś że taki z ciebie expert i co tam w tym internecie tak huczy bo ja szukam i jakoś niewiele słyszę :shock:
Nie wiem na jakie zawody jeździsz bo ja coraz częściej spotykam Sigi na zawodach od p320 poprzez p226 po x-five...
Problemem w LDC jest jego ciasne spasowanie i po kilkuset strzałach potrafi się zaciąć ale to przypadłość większości konstrukcji o ciasnym spasowaniu...
Zaletą za to bardzo wysoka celność i jeden z najlepszych spustów SA/DA z pudełka :-D
Znajomy z Trójmiasta przerzucił ponad 40 tys. z LDC i nigdy nie miał z nim problemów, sprzedał innemu koledze który dalej z niego strzela :) i kupił nowy, wiesz jaki... LDC tylko z dodatkowym zamkiem i lufą od X-five w kalibrze .40 bo strzela w standardzie...
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Ale trzeba przyznać, że sigi przynajmniej na zawodach dynamicznych, to raczej rzadkość wciąż jest.
Także za granicami naszego kraju.
I nie cena jest tu przyczyną.
Hk też nie udało się wejść do strzelectwa dynamicznego.
No nie są to firmy z genem sportowym.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Mariusz888 »

Fajnie że wywiązuje się tu w końcu jakaś szersza dyskusja o Sig'ach ;) Czy cena Siga jest powodem dla którego nie ma ich wiele na zawodach np IPSC? I tak i nie - bardzo wiele osób na pewno sięga po Glocka bo tani, albo po CZ bo po prostu ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości w pistolecie metalowym. W każdym bądź razie na takich samych treningach przewala się sporo kulek i u mnie np w szafie ciągle widzę dno niezależnie że bywało, że kupowałem cały zapas 9mm jaki akurat był na stanie w sklepie X czy Y. :wink: Myślę, że jak ktoś naprawdę sporo trenuje to cena pistoletu jest znacznie mniej istotna - w sensie że na amunicję wyda się tak naprawdę bardzo szybko drugi pistolet. Natomiast jest sporo osób które twierdzą, że "trenują dynamikę" bo coś tam postrzelają "w duchu IPSC" i są to ilości 1-2 paczek po 50szt miesięcznie. :wink:

Co do Siga - na Sig Sauer Day w Krakowie w ubiegłym roku wziałem sobie na deser 10 strzałów w 1911 Tacops (pisałem już na forum kiedyś o tym). Nie brałem dużo bo nie mam parcia na .45 - ot bardziej z ciekawości tego konkretnego pistoletu. Na te 10 strzałów miałem z 16 zacięć - w kółko ładowaliśmy, usuwaliśmy zacięcie (tu nie chcę się wdawać w to jakie - ogólnie umówmy się że nie padał strzał pomimo że nabój był w komorze). Osoba prowadząca też nie była z tego powodu zadowolona, chociaż stwierdziła, że "znowu zaczyna się ciąć". Zastanowiło mnie to na tyle, że poszukałem sporo na temat 1911 i sporo osób na forach w USA pisze, że Sig robi lepsze 1911 niż np Kimber, a ja akurat tak trafiłem, że dziś nie wiem czy odważyłbym się położyć 6000zł na ladzie płacąc za Siga 1911 Tacops pomimo że to bardzo ładny pistolet.
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: mike33 »

Mamy w klubie kolegę co strzela z x-five'a. Chodzi pięknie, ale tylko na fabrycznej amunicji. Cokolwiek elaborowanego i tnie się na wszelkie możliwe sposoby, kiedy z tej samej amunicji pozostali walą z glocków, kilku modeli cz od p09 po ts orange bez problemów.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
(ja na serio przepraszam, nie moglem sie powstrzymac)
....no jednak jak sie strzela dynamicznie Sigiem 15 lat to chyba sie wie swoje... ALE...

ale ci co ja ich znam z dynamiki wszyscy maja CZ/Tf (malo Glockow i HK, XDM) i walą hurtem z najtanszych elaborowanych dostepnych (70-73 gr)
i nigdy nie widzialem ani jednego zaciecia (jak mowe nie mam duzego doswiadczenia ale nie widzialem nigdy) oprocz 1 jedynego niewypalu (wina naboju a nie broni)...

<amunicja fabryczna> ale sie usmialem, jeszcze pewnie z napisem Sig po 10zl/szytuke :piwo:
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: mike33 »

?

chyba czegoś nie doczytałeś, albo nie zrozumiałeś.

fabryczna amunicja dla mnie to taka nieelaborowana z łusek z odzysku itd.
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2018, 16:47 przez mike33, łącznie zmieniany 1 raz.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Sig w USA bardzo się stara żeby wejść w działkę sportową. Ma Maxa, młodą Miculek, Hansika... a wciąż strzela z tej marki mniej niż 5% zawodników.
I na tamtym rynku to naprawdę nie jest kwestia ceny.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

sorki koniec wyglupow, Sig to super sprzety, tylko nie w moim guscie. Wykonanie jest przepiekne w najwyzszej jakosci, szkoda tylko ze te modele sa tak piekne i drogie, a probelmy P320 (jedyna konkurencja dla populrnych modeli Glocka/CZ/HK) nie przyspozyly klientow ... Jakos Sigi mi sie kojarza z pieknymi wyrobami do "mania" i ogladania, a nie praktycznymi do wycierania w blocie i dynamice... Albo jak cos przegapilem (no dobra niech bedzie na mnie) albo wlasnie ta Firma z brakiem oferty "dla takich jak ja".
ubot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 350
Rejestracja: 21 lutego 2005, 21:58
Tematy: 0
Lokalizacja: OSS Rybieniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: ubot »

A Sig MK25 , ten się chyba nadaje do czochrania w błocie i oceanie.. :wink:
No chyba że "Foki" się nie znają na broni..
W zeszłym roku jeden z instruktorów strzelectwa szkolących chłopaków z Formozy wygrał międzynarodowe mistrzostwa formacji "Specjalsów" z Sigiem LDC w ręku którego używa na co dzień w zawodach i treningach..
Ale pewnie cienki jest i nie wie że są lepsze pistolety.. 8-)
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2018, 20:10 przez ubot, łącznie zmieniany 1 raz.
Air Born...
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: montrala »

Nie wiem co mają Foki do strzelań dynamicznych, ale Mk25 (SIP P226) jest zastępowany w NSW (Foki) przez Glocka 19 (https://sofrep.com/74600/will-glock-19-work-navy-seals/), a w roli pistoletu wytłumionego już dawno zastąpił go HK Mk24 Mod 0 CAP (HK45CT).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Shrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Shrek »

Strzelałem IPSC z P320 i jest to świetny pistolet do production choć oczywiście nie jest on zbudowany stricte pod zawody IPSC a co za tym idzie, są konstrukcje, które lepiej wykorzystują ograniczenia klasy. Czasami jeszcze biorę go na L1 bo przyjemnie się z niego strzela a z chwytem kartę leży mi w łapce jak żaden inny pistolet. Problemów większych nie było a przeleciało przez niego dużo.

Natomiast serwis i poziom obsługi Sig-a w Europie to jest jakaś totalna pomyłka! Regularnie piszę do Niemiec w kwestii upgradu dla P320 i po kilku miesiącach ciągle twierdzą, że już tuż tuż, że testują części... bla bla bla.

No i realna dostępność sprężyn i innych części jest wyłącznie przez USA. Przynajmniej wiadomo jak długo trzeba poczekać na paczkę.
SKS ARDEA
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: montrala »

Shrek pisze:Strzelałem IPSC z P320 i jest to świetny pistolet do production choć oczywiście nie jest on zbudowany stricte pod zawody IPSC a co za tym idzie, są konstrukcje, które lepiej wykorzystują ograniczenia klasy.
Niestety. Klasa Fabryczna powstała dla takich pistoletów jak P320, czyli dla typowego pistoletu służbowego. Ale mądrzy inaczej panowie z IPSC (głównie pan Vince Pinto, który lubi drogie obiadki i dobre hotele) dopuścili do używania w tej klasie pistoletów, które de facto są pistoletami do klasy Standard (a czasem nawet nie spełniają wymogów te klasy i powinny być w klasie Otwartej). To zmieniło tą klasę w farsę. Była próba "ratowania", przez ograniczenie ilości nabojów w magazynku (po tym jak VP dopuścił przedłużane magazynki w CZ Shadow czy SIG P226 Black Water z lejkiem i przedłużanymi magazynkami na 20 nabojów, a HS szykował HS2000 z magazynkiem na 22 naboje), ale to wiele nie dało. Seria Tafoglio Stock II/III czy CZ Shadow (szczególnie Shadow 2) nigdy nie były przeznaczone jako służbowe. Mało tego, na prezentacji Shadow 2 CZ bez żenady powiedziało że stworzono ten model wyłącznie do klasy fabrycznej IPSC. Kiedy zapytałem obecnych na prezentacji przedstawicieli władz IPSC o to jak to się wpisuje w założenia klasy Fabrycznej nie bardzo potrafili odpowiedzieć.

Co nie zmienia postaci rzeczy, że strzelając z SIG P320 czy HK SFP9 można się świetnie bawić, a dobry strzelec z takim pistoletem spokojnie wygra z marnym, mającym najbardziej wypasiony sprzęt.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: REDs »

Czy na terenie woj. dolnośląskiego organizowane są zawody IPSC Pistolet L1 lub L2 ?
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: blair7 »

Uważam że klasę fabryczną należy rozumieć w obecnej sytuacji nie jako klasę dla pistoletów służbowych, tylko klasę dla pistoletów niemodyfikowanych. Czyli ograniczenie w wadze spustu oraz brak możliwości dużej modyfikacji w np mechanizmie spustowym czy modyfikacji chwytu. Ale to i tak jest tylko zabawa więc należy strzelać.
Ostatnio zmieniony 14 marca 2018, 10:50 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto zbędny cytat
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 986
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Piotr_JG »

REDs pisze:Czy na terenie woj. dolnośląskiego organizowane są zawody IPSC Pistolet L1 lub L2 ?
No pewnie, choćby w Jeleniej Górze.
Piotr
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”