Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Mariusz888 »

Tomsz pisze:Dziekuje, przeczytanie calosci i tak mnie nie ominie, ale chcialem zrobic ten test zanim zaczne kurs. Znalazlem punkt o minor i major ale jakos
narazie nie ogarniam, moze juz zmaczenie daje o sobie znac.
Pozdrawaim
Wjedź na polską stronę IPSC i tam masz wszystko co potrzebujesz - jeżeli mówisz o teście kompetencyjnym to będą na nim pytania z zakresu "Pistolet IPSC" - zresztą bardzo wiele rzeczy powtarza się w każdej dziedzinie (pistolet, karabin, strzelba). Jak radzą koledzy - usiądź na spokojnie i czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Nie wiem jakie masz doświadczenie w IPSC. Jeżeli nie masz żadnego to polecam jednak kilka treningów z kimś kto dobrze się w tym orientuje. Być może to pozwoli Ci zrozumieć niektóre kwestie - wg mnie jak ktoś strzelał tylko tarczówkę i nigdy nie był na zawodach IPSC, a zaczyna czytać o liniach błędu, faktorach i przesłonach miękkich/twardych to nie dziwię się, że wszystko to robi się mało zrozumiałe.


Ja przy okazji mam pytanie o pistolet. Mam CZ Shadow 2 z której startuję w Production. Z pistoletu jestem bardzo zadowolony. W czym rzecz? Chcę sobie dokupić drugi pistolet :) Chcę go traktować jako "zapas" dla Sh2 (no chyba że będzie lepszy to wtedy Sh2 będzie zapasem dla niego hehe). Wiadomo że musi być z listy IPSC Production. Preferuję raczej pistolety na metalowym szkielecie. I teraz schody. Szukam pistoletu, który będzie możliwie niezawodny, do którego będzie można u nas w Polsce łatwo kupić części (chyba że mówimy o częściach które bez problemu można zamówić zza granicy). Mam już CZ Shadow 2 więc kolejnej nie będę kupował, Shadow 1 też nie ma sensu wiec CZ odpadają właściwie (Tanfoglio też odpada bo to podobna rzecz). Myślałem o Sig Sauer P226, który mega mi się podoba. Mk25 nie ma jednak SRT (którego przez stronę producenta nie można zamówić bo jest out of stock), lub o innym wariancie np Enchanced Elite (który ma trochę dziwne okładziny), lub o LDC (światłowód w muszce fajna rzecz, ale regulacji w szczerbinie nie potrzebuję - owszem - fajna sprawa, ale wystarczy mi ustawić raz i zafiksować). Poszukałem, poczytałem i jest trochę narzekań, że jak Sig jest brudny to się tnie, robi fajki itp. Pooglądałem też testy MAC'a i trochę zdziwiony byłem zawodnością P226 (Mk25 i Legion) w kontekście często tańszych pistoletów. W błocie nie będę ich kąpał, ale dla mnie to nie będzie pistolet do oglądania. Pojawiały się komentarze też o problemach z pazurem wyciągu.

Jak jest z częściami do Sigów w Polsce? Przepuszczając przez pistolet minimum kilkaset kulek miesięcznie, wolę mieć możliwość zakupu jakiejś sprężynki czy pinu który może się posypać. Tak więc dostęp do pinów, sprężyn, iglicy czy co tam jeszcze jest w tym wyborze ważny.

Można powiedzieć, że lekarstwem jest Glock 17 bo tani, generalnie niezawodny i części do niego są raczej łatwo dostępne. Ale czy naprawdę w PL to tylko CZ i Glock? :wink: Niby G17 ok, ale to polimer, a lepiej mi się strzela z pistoletów metalowych.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1320
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: sql »

P226 jest bardzo rzadko spotykany w naszym ipsc i wydaje mi się, że raczej fani marki go kupują.
Na moje oko z metalowych kurkowców do production, to wybór masz chyba tylko pomiędzy sh1/sh2, a tanfo. Cała reszta pistoletów to zaniedbywalne ilości i chyba nie bez powodu. Pod tym względem (różnorodności broni), to w Standardzie jest trochę ciekawiej.
Do czego ten zapas ma tak naprawdę służyć? Jako druga broń brana na zawody? Chyba aż tak się szadołki nie sypią - jako serwis na zawody raptem wystarczy kilka pinów i szczotka do magazynków.
Jak chcesz drugą broń do mania, to 226 legion jest świetna :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: big_brotherco »

Myślałem o Sig Sauer P226, który mega mi się podoba. /-/ Poszukałem, poczytałem i jest trochę narzekań, że jak Sig jest brudny to się tnie, robi fajki itp. /-/
Jak jest z częściami do Sigów w Polsce? Przepuszczając przez pistolet minimum kilkaset kulek miesięcznie, wolę mieć możliwość zakupu jakiejś sprężynki czy pinu który może się posypać. Tak więc dostęp do pinów, sprężyn, iglicy czy co tam jeszcze jest w tym wyborze ważny.
Od kilkunastu lat strzelam z P226: kiedyś z Modelu Elite, teraz LDC. W poprzednim pierwsza awaria po 8 latach, pękł jeden z drucików sprężyny głównej ... Koszt sprężyny - 3 USD ... W LDC nic się nie wydarzyło. W sumie przebieg pierwszego szacuję na minimum 30 tys., LDC dopiero ok. 3 tys.
IMO - oaza niezawodności.
Marian
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Mariusz888 »

sql pisze:P226 jest bardzo rzadko spotykany w naszym ipsc
No właśnie u nas wszędzie są Glocki i CZ - później sporo rzadsze Tanfo i później długo długo nic ;)
sql pisze: Na moje oko z metalowych kurkowców do production, to wybór masz chyba tylko pomiędzy sh1/sh2, a tanfo. .
No właśnie też mi niewiele do głowy przychodzi pomimo, że pistoletów jako takich jest "od metra". Popatrzyłem po liście i nawet jak coś zdarza się zobaczyć innego niż wspomniane powyżej to już szkielet polimerowy (i do tego najczęściej bezkurkowiec).
sql pisze: Do czego ten zapas ma tak naprawdę służyć? Jako druga broń brana na zawody? Chyba aż tak się szadołki nie sypią - jako serwis na zawody raptem wystarczy kilka pinów i szczotka do magazynków.
Jak chcesz drugą broń do mania, to 226 legion jest świetna :).
Ten zapas to tak "na wyrost" jak to mówią "jakby co" :wink: Nie mam z nią żadnych problemów, a i kilka części sobie wrzuciłem do torby "na wszelki wypadek" - z magaznkami też problemów 0 (do tego ich rozkładanie to bajka - leciutko, bez żadnych narzędzi). To ma być taka broń, z której chcę też trenować (lub nawet ma być to podstawowa broń jak będzie lepsza), ale trochę też do "mania". No nie wiem jak to dokładnie opisać. Po prostu lubię zawsze być przygotowany na wszelką ewentualność dlatego np jak robię jakieś zlecenie chociażby foto, to zawsze mam dwa korpusy - nawet swego czasu robiłem korpusem który zapisywał równolegle na dwóch kartach pamięci :) Jeżeli P226 to lepszy Legion, EE czy coś z SRT (bo tu jest tego trochę) czy po prostu najbardziej sportowy czyli LDC?
big_brotherco pisze: Od kilkunastu lat strzelam z P226: kiedyś z Modelu Elite, teraz LDC. W poprzednim pierwsza awaria po 8 latach, pękł jeden z drucików sprężyny głównej ... Koszt sprężyny - 3 USD ... W LDC nic się nie wydarzyło. W sumie przebieg pierwszego szacuję na minimum 30 tys., LDC dopiero ok. 3 tys.
IMO - oaza niezawodności.
Ooo super że jest tu ktoś kto tego używa. A z czystej ciekawości - dlaczego zmieniłeś Elite na LDC? Sprężynę zamawiałeś przez stronę Sig'a czy gdzieś indziej?


Zauważyłem że P226 w wersji Legion jako jedyny ma długi pazur wyciągu - jest to czymś konkretnym podyktowane? W sensie że dłuższy to starszy albo nowszy typ? Na logikę powinien mieć najlepszy, a z drugiej strony wydaje mi się, że nowe Sigi mają krótki a starsze miały długi... hmmm....
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2018, 20:59 przez Mariusz888, łącznie zmieniany 1 raz.
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: big_brotherco »

dlaczego zmieniłeś Elite na LDC? Sprężynę zamawiałeś przez stronę Sig'a czy gdzieś indziej?
Bo chciałem mieć nowy ;) Sprężyna ? Chyba Brownells, jeśli dobrze pamiętam, razem z jakimiś częściami do innych zabawek.
Marian
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1320
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: sql »

LDC znałem jedno - po 3 naprawach (w sumie ponad pół roku) zostało zwrócone do sklepu, bo nie byli nawet w fabryce go w stanie naprawić. Wyciąganie łusek - problem dość chyba w ldc częsty. Legion przecież ma super spust, choć to nie srt. Jako broń do mania to bardzo fajna pozycja.
A co do części do szadołek, to kilka popsutych na zawodach widziałem - jednak te zapasowe piny to must-have.
Chcesz coś egzotycznego, to przecieraj szlaki w polskim ipsc :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Mariusz888 »

sql pisze:LDC znałem jedno - po 3 naprawach (w sumie ponad pół roku) zostało zwrócone do sklepu, bo nie byli nawet w fabryce go w stanie naprawić. Wyciąganie łusek - problem dość chyba w ldc częsty. Legion przecież ma super spust, choć to nie srt.
Chcesz coś egzotycznego, to przecieraj szlaki w polskim ipsc :).
No i klops - to jest to o czym pisałem na początku, że z żadnymi innymi pistoletami poza Sig Sauerem chyba nie ma takich opinii, że bywają sztuki prawie nienaprawialne. Są albo użytkownicy zachwyceni, albo totalnie rozczarowani. Tego się najbardziej obawiam. Z tego też względu chyba wolałbym coś na spuście SRT który łatwiej dostać w razie czego niż Greygunsa.

No niestety chyba masz rację... Co ciekawe, do Standardu jest masa pistoletów które przy fabrycznych (robionych bardziej masowo) można uznać za egzotyczne (STI, SPS, czy ostatnio BUL itp), a które są tam po prostu często używane. Chyba tylko Production u nas jest tak skoncentrowane na 2 firmach (Glock/ CZ).
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Ten sezon będzie wyjątkowy dla Tanfoglio.
Będzie ich bardzo dużo w produkcji, std i openie.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

No wlasnie. Legenda Siga juz dawno padła.
Jesli G17 (czy SFP9) nie pasują to lista jest tak dluuuga, ze do wyboru do koloru - w czym wlasciwie kłopot ?
I tak bedziesz strzelac z Shadowki glownie a drugi jak sam piszesz jest bardziej dla zakupu, zabawy, mania, treningu...
Chyba ten klops jest troche na wyrost.
Kup dokladnie to co Ci sie podoba (i co ew. bedzie niezbyt trudno sprzedac), mi sie podoba Beretta APX i M&P 2.0 - ale to Ty wybierasz...
A moze tak ostatnio ceniony ach-i-och backup-gun P-64 Czak ;laughing: (zart)
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Mariusz888 »

Wilek1 pisze: Jesli G17 (czy SFP9) nie pasują to lista jest tak dluuuga, ze do wyboru do koloru - w czym wlasciwie kłopot ?
Jak przyjmiemy założenie że szkielet ma być metalowy i części łatwo, albo przynajmniej w miarę łatwo dostępne to ta lista moim zdaniem nie jest długa ;)
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: big_brotherco »

Legenda Siga juz dawno padła.
Parę postów wyżej pisałem o swoich, 15-letnich doświadczeniach z SIG-ami - są one wyłącznie pozytywne. Nie opieram zatem swojej opinii na 'legendzie' ani - tym bardziej - na tym, że rzekomo jakiś tam egzemplarz był trzykrotnie naprawiany ... Ciekawe, czy te służby, które na to stać (Secret Service na przykład) używają SIG-ów dlatego, że "legenda" ?
SIG-i są drogie, niestety, i to jest powód dla którego niewielu strzelców (ja obracam się głównie w środowisku strzelców dynamicznych) marki tej używa. Ale znam kilku, którzy - podobnie jak ja - strzelają IPSC i pokrewne ... WSZYSCY są z jakości broni zadowoleni.
Radźmy zatem koledze na podstawie WŁASNYCH doświadczeń i przemyśleń a nie plotek.
Marian
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

big_brotherco pisze:Radźmy zatem koledze na podstawie WŁASNYCH doświadczeń i przemyśleń a nie plotek.
Dziekuje Wam za rady (czyzby wracaly czasy "Towarzyszu radzimy Wam"), nie mam doswiadczen z Sigiem ale informacji jest sporo dostepnych z ostatnich lat. "Chwalony" P320 (do wyboru z P226) niech posluzy za przyklad. Google pomoze znalezc info jesli cos "Was" kolego ominelo. Jesli to plotki to niech legenda Siga odżyje, ja nie mam nic przeciwko. Jestem za :) wyluzuj, pozdrawiam.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

Mariusz888 pisze:
Wilek1 pisze: Jesli G17 (czy SFP9) nie pasują to lista jest tak dluuuga, ze do wyboru do koloru - w czym wlasciwie kłopot ?
Jak przyjmiemy założenie że szkielet ma być metalowy i części łatwo, albo przynajmniej w miarę łatwo dostępne to ta lista moim zdaniem nie jest długa ;)
no racja tylko po co czesci do backup guna ;)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1320
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: sql »

big_brotherco pisze:SIG-i są drogie, niestety, i to jest powód dla którego niewielu strzelców (ja obracam się głównie w środowisku strzelców dynamicznych) marki tej używa. Ale znam kilku, którzy - podobnie jak ja - strzelają IPSC i pokrewne ... WSZYSCY są z jakości broni zadowoleni.
Radźmy zatem koledze na podstawie WŁASNYCH doświadczeń i przemyśleń a nie plotek.
Umówmy się, że w dynamice koszt pistoletu jest przy kosztach sensownego treningu zupełnie zaniedbywalny, więc to raczej nie jest powód słabej popularności LDC.
Jeśli z tymi "plotkami" pijesz do mnie, to pudło. Dwa razy strzelałem z niego PROSTO po naprawach i sam łapałem te problemy z łuskami. Bliski ziom miał te przejścia, a nie szwagier siostry kolegi z pracy.
Nawiasem mówiąc sam mam nówkę Siga (232) i też często łapie zacięcia, ale ma przebieg poniżej tysiąca, więc łudzę się, że to jeszcze kwestia dotarcia... a że rzadko go z szafy wyciągam, to aż tak nie boli.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

sql pisze:
big_brotherco pisze:SIG-i są drogie, niestety, i to jest powód dla którego niewielu strzelców (ja obracam się głównie w środowisku strzelców dynamicznych) marki tej używa. Ale znam kilku, którzy - podobnie jak ja - strzelają IPSC i pokrewne ... WSZYSCY są z jakości broni zadowoleni.
Radźmy zatem koledze na podstawie WŁASNYCH doświadczeń i przemyśleń a nie plotek.
Umówmy się, że w dynamice koszt pistoletu jest przy kosztach sensownego treningu zupełnie zaniedbywalny, więc to raczej nie jest powód słabej popularności LDC.
Jeśli z tymi "plotkami" pijesz do mnie, to pudło. Dwa razy strzelałem z niego PROSTO po naprawach i sam łapałem te problemy z łuskami. Bliski ziom miał te przejścia, a nie szwagier siostry kolegi z pracy.
Nawiasem mówiąc sam mam nówkę Siga (232) i też często łapie zacięcia, ale ma przebieg poniżej tysiąca, więc łudzę się, że to jeszcze kwestia dotarcia... a że rzadko go z szafy wyciągam, to aż tak nie boli.
/ciekawe, to sie wszystko kupy nie trzyma/
Sigi drogie wiec niewielu Dynamicznych ich uzywa (zakrawa o elytarnosc ?), ale WSZYSCY co strzelaja IPSC sa z Sigow zadowoleni - a z moich WLASNYCH doswiadczen widze tam(IPSC) glownie Tangfolio 2-3x drozsze, bywaja tez HK (drozsze niz Sig) i (tanie) Glocki, duzo CZ (drozsze i tansze).

To chyba cena jednak nie jest wyznacznikiem. Powod chyba jest "jakis" inny..... :roll:
Siga nie widzialem ani jednego (tak moje wlasne doswiadczenia/obserwacje z treningow - co prawda nie mam duzego doswiadczenia) a przykladowe zaciecia nowych broni nie wspominajac o P320 i P226 (internet az huczy) to NIC. Legendo trwaj... :shot11:

Chyba jednak urazilem kolege z 15 letnim doswiadczeniem i jeszcze starszym Sigiem bo podwazylem legendarnosc marki, :090:
:piwo: SORRY :532:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”