Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: edrav »

U mnie po około 3 tyś pękła plastikowa osłona sprężyny iglicy niszcząc cały zespół, który jest do wymiany.
Zdarzyć się każdej sztuce może, ale ostatnio pojawił się aluminiowy zamiennik tej części dostępny na hkparts z opisem (który może zmieniono, bo na forum hk była beka), że zastępuje "tanią plastikową oryginalną część od hk".
Użytkownicy w USA po filmie MACa nie chcą otworu na wskaźnik napięcia iglicy i takie pełne aluminiowe zakończenie też jako zamiennik się pojawiło.
Poza tym, jak na plastik, jest bardzo miłym narzędziem do dziurkowania kartonu i obijania blachy.
Artlight
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 05 września 2014, 13:50
Tematy: 1
Lokalizacja: Legia W
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Artlight »

Po ponad 3329szt wystrzelonych na dzień dzisiejszy, brak jakichkolwiek problemów. Nie miałem nawet 1dnego zacięcia (95% Fiocchi, reszta SB, ZVS). Oksyda trochę wytarta. Wg mnie, nienajlepsze standardowe przyrządy celownicze.
Legion
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 21 lipca 2016, 15:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: Legion »

wierzba pisze:Drodzy Dynamiczni !
Powiedzcie proszę dlaczego w Polsce nie organizuje się strzelań dynamicznych z .22, takiego ipsyka dla ubogich (tomkow: wiem, pedalski kaliber) ?
Ja chętnie bym postrzelał ale : mam małe dziecko i niepracującą żonę na utrzymaniu, proza życia. Nie mam środków na regularne treningi po 200-300 sztuk dziewiątki. A z Kadetem byłoby łatwiej i też kupa zabawy. Ale chyba to obciach, tak jak z motorynką i brzydką dziewczyną (na jednym i drugim da się jeździć ale wstyd kolegom pokazać).

pozdr
Drogi kolego masz rację szkoda , a co do jak to napisano o 22 ,, pedalski kaliber" , to powiem tym co nie wiedzą lub wiedzieć nie mogą : kaliber 22 jest bardzo powszechny wśród wielu służb specjalnych na świecie - Mosad i inni.
Pozdrawiam. PMK.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: sql »

Na ZKSie robimy IPSC Mini Rifle w tym kalibrze. Zapraszamy do zabawy. Jedynie słuszna broń kosztuje 3000pln (mp15-22), do tego ładownica, dwa zapasowe magi i można walczyć. Strzelają nie tylko początkujący w karabinowym ipsc :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Bangout
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 29 października 2015, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Bangout »

Witam,
Czy ktoś z posiadaczy P07 strzela dynamicznie i mógłby wyrazić opinie czy ten pistolet się do tego nadaje i jak się sprawuje? Właśnie jestem na etapie kupna pierwszego pistoletu i waham się pomiędzy P09, a P07. Nie miałem okazji postrzelać ani z jednego, ani z drugiego, ale to są moje typy na dzień dzisiejszy. Na pewno przed zakupem tego dokonam, aby się upewnić w swoim przekonaniu. Moim celem będzie dynamika i noszenie początkowo w drodze na strzelnice. Za kompaktem przemawia do mnie cena i oczywiście wielkość, ale obawiam się że może to być zły wybór do dynamiki, stąd to pytanie. Strzelanie tarczowe raczej mnie nie interesuje. Bardzo bym prosił o jakiekolwiek opinie w tym temacie i pomoc w wyborze :).
Pozdrawiam
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Piotrek_114 »

Kolega strzela z wersji p09 i daje sobie radę. Jeśli myślisz o dynamice to celuj raczej w dłuższą wersje niż kompakta, niby różnica nie wielka ale długa linia celowania robi swoje, z glocka 19 też strzela bardzo mało osób w porównaniu do dłuższej 17 jeśli chodzi o dynamikę, Generalnie p09 to wół roboczy, na początek powinieneś być zadowolony
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Marek303 »

Przygodę ze strzelectwem zacząłem w tym roku i zdecydowałem, że moim pierwszym pistoletem będzie P-07.
W porównaniu do konstrukcji typowo sportowych ma:
fatalny spust
fatalny reset
zbyt twardą sprężynę powrotną
jest za lekki

Brak też akcesoriów tuningowych albo bardzo źle szukałem.
Żeby mieć lżejsze sprężyny, trzeba je skrócić. Nie znalazłem też sportowych spustów, kurków, itp. do tego modelu.

Ale:
po lekkiej polerce i skróceniu sprężyn spust działa o niebo lepiej (choć wciąż o niebo gorzej od np. Shadowki)
jest lekki, bardzo fajnie się nim manewruje
bardzo dobrze leży mi w dłoniach (lepiej niż Shadowka)
jest tani
jest celny (na dystansach "dynamicznych")
jest ładny
po przeznaczeniu różnicy w cenie na amunicję, strzelam lepiej niż niejeden kolega z bardziej wypasioną klamką a któremu na sensowną ilość kulek już zabrakło środków
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: montrala »

Rozumiem że nie zamierzasz z tym pistoletem startować w zawodach IPSC w klasie Fabrycznej. A skoro tam nie, to do jakich zamierzasz go używać?
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Może wszystkie małe klubowe przecież :)
Teraz prawie każdy klub chce mieć sekcję dynamiczną i zawody prawieipsc lub prawieidpa.
To się ładnie nazywa "na zasadach"...
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Marek303 »

Tak, na razie zawody tylko "małe klubowe" a i tak znaczna większość statycznie.
Na początek, w prawdziwym IPSC mam zamiar wystartować w klasie standard kilka razy, żeby się oswoić i zobaczyć, czy mi to odpowiada i zacząć zbierać na Shadow'a, czy może zostać na razie przy koncepcji 3Gun razem z P-07.

W IPSC w klasie standard z pistoletem 9mm będę podobno mocno w tyle ale nie wiem (jeszcze) ile dokładnie. Może dlatego mnie to tak nie przeraża :)
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: alex7371 »

Na ostatnich rankingowych zawodach ipsc klasę standard wygrał glock w 9mm o ile pamiętam...
Wciąż Indianin nie strzała :)
dos00
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 16 grudnia 2016, 20:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: dos00 »

Witam wszystkich, mam pytanie co do bezpieczeństwa użytkowania pistoletu w ipsc/idpa. Dokładnie chodzi mi o kwestie czy konkretny model pistoletu ze względu na jego budowę jest bardziej bezpieczny przy strzelaniu dynamicznym np. znacząco ogranicza możliwość przypadkowego strzału przy wyjmowaniu z kabury lub chowaniu. Na jakie parametry techniczne zwracać uwagę ? Rozważam zakup glocka 17, głównie cena jest ok i nadmiar kasy idzie na ammo i treningi a potem, po dłuższym czasie i dużej ilości wystrzelanej amunicji chciałbym shadowke lub tang folio, lepiej mi idzie z cięższej wagowo broni. Pytanie może banalne ale chciałbym poznać zdanie praktyków, podpytuję ludzi na zawodach parafialnych ale nie zawsze mają czas i ochotę pogadać czemu zupełnie się nie dziwię i szanuję, są przecież na zawodach :) dziękuję.
ZKS Warszawa
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

Żadne zabezpieczenia w pistolecie nie uchronią przed wypadkiem jeżeli nie będziesz myślał, trenował, trzymał się zasad bezpieczeństwa - to się zasadniczo tyczy każdego sprzętu.
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: zed123 »

Można zaryzykować twierdzenie, że np. XDM jest bezpieczniejszy od Glock'a, bo ma jedno zabezpieczenie więcej. Ale tak jak zauważył kolega Larpak, bezpieczeństwo jest w głowie. Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa jednocześnie, to nic nie powinno się stać, pomimo awarii broni, czy też nawet złamania jednej z zasad. Generalnie zasady bezpieczeństwa dotyczące broni palnej są zabezpieczeniami nadmiarowymi, więc złamanie jednej nie powinno pociągnąć za sobą tragicznych skutków. Dlatego należy przestrzegać wszystkich. Na filmie przykład:



Wracając zaś do Twojego pytania, to niebezpieczne bywają nie tyle konkretne modele broni, tylko zastosowane w nich przeróbki i "ulepszenia". Czyli domowe szlify w pistoletach bez blokady iglicy, które sprawiają, że broń odpala od przysłowiowego pierdnięcia przelatującej muchy, czy strzela od czasu do czasu seriami. Zanim zabierzesz się do przeróbek, wymiany sprężyn itp. poznaj i zrozum zasadę działania danego mechanizmu. W swoim XDM wymieniłem trzy z pięciu sprężyn odpowiadających za pracę spustu. Pozostawiłem tę, która utrzymuje we właściwej pozycji blokadę iglicy, choć w zestawie tuningowym miałem ultracienką (dosłownie grubości włosa) sprężynę zamienną. Ale trzeba trochę pogłówkować i pojąć, że aby przy wymianie sprężyny na supercienką zachować sprawność działania blokady iglicy, należy wymienić również stalową blokadę iglicy na ultralekką tytanową. Wówczas nie ma ryzyka, że przy upadku broni na ziemię blokada wyłączy się (cofnie do pozycji "do strzału") pod wpływem bezwładności ciężkiego stalowego bloku. Takich przykładów z pewnością można podać więcej.

Generalnie każda współczesna broń jest bezpieczna, bo zadbał już o to producent. I jeśli posługujesz się nią zgodnie z instrukcją obsługi oraz zasadami bezpieczeństwa, to nic się nie stanie.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2016, 01:48 przez zed123, łącznie zmieniany 1 raz.
Braterstwo, ZKS Warszawa
GunTac
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2016, 09:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: GunTac »

alex7371 pisze:Może wszystkie małe klubowe przecież :)
Teraz prawie każdy klub chce mieć sekcję dynamiczną i zawody prawieipsc lub prawieidpa.
To się ładnie nazywa "na zasadach"...
te tzw ładne nazwanie "...na zasadach" , ma być może, na celu przeprowadzenie również treningu możliwie najbardziej zblizonego do zawodów IPSC. Ma to swoje dobre strony, nabieramy wielu drobnych nawyków, pozbywamy się złych, które na zawodach mogą skończyć się DQ. Trening karabinowy, wzorem z Warszawskiego ZKS staramy się robić w formule ( kolejne popularne ostatnio słowo ;) ) zawodów mini rifle. Kolejne nawyki, od wizualizacji toru przebiegu, zaplanowania miejsc zmiany magów i jak najabrdziej efektywnego wykorzystania miejsc oddania strzałów wychodzi znacznie taniej niż w kalibrach 223/5,56.

Moim skromnym zdaniem, im więcej małych klubów będzie chciało mieć sekcje dynamiczną i prowadzić mini zawody prawieIPSC, prawie-IDPA, prawie-PIRO czy prawie-3GUN, tym nastąpi większy wzrost popularyzacji tych odmiany sportu, a przede wszystkim wzrośnie samo zainteresowanie strzelców statycznych. Sam start w "dużych" zawodach nie będzie czymś mitycznym czy z pogranicza "mission Impossible", tylko kolejnym fajnym przystankiem na naszej ścieżce rozwoju, czego wszystkim życzę.
W marcu planujemy takie mini zwody/trening dla członków i sympatyków naszego klubu właśnie w kal 22LR...zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :502: , damy znaka :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”