Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

aturlej
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 14 lutego 2009, 16:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: aturlej »

Też jestem Smaja i powiem tak. Magazynek lewy ważne, zamek da się bez tego obyć, ale ważne jest też jak jest wycięte okno wrzutowe. Ja mam Siga 320 X-five Legion i Shadow 2. O ile Sig jest super obu ręczny to i tak CZ strzela po prostu lepiej. Dzisiaj jeszcze bym myślał o Tank'u. Plastikowy pistolet fajnie się pewnie nosi na codzień, może na wojnę lepszy. Ale stalowe ciężkie pistolety łatwiej opanować przy szybkim strzelaniu. Przy czym zastrzegam jestem świeży w temacie i mam o tym pojęcie tyle co ćwiczę od pół roku.
Adam Turlej
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

LARPAK pisze:...
Właśnie po to jest ta jedna ładownica z magnesem - aby nie tracić miejsca na pasie na pustą ładownicę po komendzie "ładuj przygotuj", nie trzymać magazynka w kieszeni i móc go swobodnie odłożyć przy rozładowaniu broni.
Zdarzają się oczywiście zawodnicy, którzy mają więcej niż jedną ładownicę magnetyczną.
Mim zdaniem najwazniejsze zastosowanie magnesu to aby przy starcie w kondycji: "(bron i) magazynki trzeba zabrac ze stolu/beczki"
szybko moc magi zabrac i "wrzucic na magnes" i leciec strzelac (bo wkladanie do ladownic jest sporo wolniejsze)... da sie zaoszczedzic nawet kilka sekund (jedna oszczednosc na pobieraniu i chowaniu 2-3 magow, druga na szybszym starcie do biegu) a to sporo.

To czy tam pierwszy na starcie (Laduj!) biore z kieszeni (czy z ostatniej ladownicy) czy z magnesu to nie ma kompletnie zadnego znaczenia.
Tor ipsc to max 32 strzaly wiec to raptem 2-3 magazynki zaleznie od klasy (a przeciez znakomita wiekszosc torow jest krotszych).

Ps. zwykle podwojne ladownice na pas sa po kilkadziesiat zl a te pojedyncze z magnesem po 200+ (mozna zrobic tez samemu)
wiec to chyba nie chodzi o to by zaoszczedzic (dzieki magnesowi) na ilosci ladownic bo to i tak wyjdzie drozej...
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2020, 21:02 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

@Wilek1:
szkół, metod, taktyk rozegrania jest tyle ilu strzelców.

Nie każdy tor opiera się na zebraniu magów ze stołu.
Nie każdy tor opiera się na wykorzystaniu więcej niż 1 - 2 magazynków.

Podczepienie magazynka na magnes jest szybsze, ale jeżeli źle trafisz to magazynek może się źle przyczepić lub zahaczyć o inny jeżeli masz kilka magnesów i spaść = strata czasu.

To czy bierzesz z kieszenie czy innej ładownicy ma takie znaczenie, że ową ładownicę dodatkowo masz tak samo jak będziesz miał kieszenie - każdy robi tak jak mu wygodnie.
Jedni preferują mieć wszystko na pasie i z pasa się ładować, inni wolą pierwszy magazynek ładować z kieszenie, a trzeci mając go w ręce itd.

Zwróć uwagę iż napisałem w zacytowanym fragmencie, że są zawodnicy, którzy mają kilka magnetycznych ładownic.

Tak samo jak w LS/3GUN masz zawodników z pasami, kamizelkami/chestrigami jak i ładownicami udowymi bo takowe preferują.
Zależność jest ta sama - wszystko zależy od podejście poszczególnego zawodnika i tego jak on trenuje i co preferuje.

Ładownice też masz różne:
- parciane/cordura/poliester,
- cordura/poliester + kydex,
- cordura/poliester + włókno węglowe,
- kydexowe/ABS,
- magnetyczne,
- skórzane,
- i jak dobrze poszukasz to pewnie jeszcze coś znajdziesz.

Strzelectwo dynamiczne pistoletowe to nie tylko IPSC, ale też IDPA/PiRO i ładownice trzeba dobrać do odpowiednich przepisów danej konkurencji.

Osobiście nie przepadam za zbytnio odsuniętymi ładownicami, a przy Blaszance/Shoo-off'ie (5 + 1 celów z dobyciem i zmianą magazynka) ładownice poliester lub cordura z wkładką kydexową i kaburą Fobus GL-2 bez treningu pozwoliło mi zejść do 6,31 sekundy co dało mi trzeci rezultat przeciwko zawodnikom, którzy sporo trenowali i takim, którzy byli wyposażeni w odpowiednie do IPSC ładownice.
Liczy się jednak rezultat jaki się uzyskało i jakie masz umiejętności bo ładownice same czasu nie zrobią, a ważne jest to jak się je wykorzystuje i potrafi wykorzystać ich zalety.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

Oczywiscie, sam juz pisalem wczesniej ze dynamika dynamice nierowna (obrona-piro / wojskowo-taktycznie / ipsc).
Nigdzie tez nie pisalem ze KAZDY tor to mgi ze stolu pub 3-4 magazynki (wrecz przeciwnie). Nie tlumacz mi tego, to zbedne.

Napisalem tylko PO CO NAJBARDZIEJ potrzebne sa magnesy - oczywiscie jak juz jest to mozna korzystac z niego wiecej i dowolnie.
I napisalem, ze nie-po-to by przed komenda LADUJ miec magazynek pod reka blisko i wygodnie. Bo nie.

Owszem rezulat sie liczy, i zabieranie magow ze stolu (wkladanie w ladownice + start) moze trwac dooobre kilka sekund do startu lub... 1s.
I wlasnie to ma znaczenie - a im tor krotszy tym wieksze. I tu sa potrzebne magnesy. Tylko tyle.

Nie musisz mi od razu tez robic wykladu z ladownic - ja wiem jakie istnieja. I nie o tym byla mowa. Pozdrawiam.

PS. Tez wole setup typu PIRO (przylegajace pochowane rzeczy) a nie ipsc (obwieszony jak choinka) ale wtedy ciezko powalczyc w ipsc (wieszaki magnesy itd)... Chociaz troche trzeba sie dostowowac z klamka/kabura i setupem zeby wyrownac troche szans. I magnes troszke pomaga.
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2020, 10:35 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: thorpkw5 »

Witam...jestem początkujący w dynamice , do tej pory od 12 lat tylko statyka itd. Wystarczy! Chciałem teraz przejść i pobawić się w dynamiczne strzelanie. Po kilku próbach z różnymi pistoletami wybór padł na Glocka 17. Jakoś najlepiej mi się z nim złożyć i kontrolować podczas strzału, oczywiście wymiana przyrządów cel i sprężynek tu i tam! Mam pytanie...jaki pas, kaburę i ładownice na początek polecacie? Nie jestem wyczynowcem i nie musza to być kosmiczne wieszaki itd! Wystarczy mi na początek dobra kabura itd! Poproszę o jakieś modele konkretne pod Glocka.
Pozdr...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

Pod Glocka i nie tylko na początek po taniości weź sobie FOBUS GL-2.

A i polecam skontaktować się z kolegą @xxxam z tego forum bo jest bodajże z Twoich okolic i z pewnością coś doradzi - miejsca jak i ludzi oraz zawody.
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Muminek69 »

jeżeli jesteś z Lublina to podjedź podjedź do LCS Lubelskie Centrum Strzeleckie i pogadaj z Jarkiem Cieślikiem lub z chłopakami z Guns4you - doradzą Ci co i jak
Pozdrawiam,
Krzysztof
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Wilek1 »

Ladownice: Ghosta po 60zl (takie klocki, odstajace) do zwyklego paska (x3). lub ta tania Cytac podwojna kilkadziesiat pln (x2).

Ta kabura Fobusa calkiem, wez jakas bez "przyciskow" zabezpieczajacych, tylko tzw FastDraw. Z kydeksu OWB uzywka tez bedzie OK, cena podobna.
Nie napisales czy dynamika IPSC czy bojowa/piro. Do ipsc przydalaby sie bardziej sportowa i obnizona kabura, a do bojowego to dobrze trzymajaca pistolet (kydeks) lub nawet udowa (zalezy z kim i co...), ale udowa moze odpusc. Do piro OWB kydeks lub motyl skorzany lub ten Fobus spoko.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

Wilek1 pisze: 17 maja 2020, 19:19 Do ipsc przydalaby sie bardziej sportowa i obnizona kabura,
Obniżona na tyle, aby spełniać wymogi regulaminu należy dodać.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: zoom2 »

Czy ktoś z kolegów śledzących prądy regulaminowo-mentalne, fruwające w środowisku IPSC jest w stanie podywagować na taki temat:
Czy jest realna szansa by powstała klasa "Standard Optic" (nazwa robocza), analogicznie do tego w production?
Awatar użytkownika
Yarlan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Yarlan »

Bylo cos takiego jak 'modified' czyli Open mierzony pudełkiem, ale ekstremalnie niepopularne i zostało wykasowsne.
Tell your kids it is okay to fight
CROCKETT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 30 listopada 2009, 21:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: CROCKETT »

Witam
Potwierdzam,widziałem ,ale Ty Dominik nie możesz tego pamiętać.
Pozdro Krzysiek
,CZ 75 IPSC,CZ75 SP01
SHADOW,Margolin,Hawken 0,45 , Bondini 0,45, M 1 carbine
Awatar użytkownika
Yarlan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Yarlan »

Nie dość, że pamiętam, to jeszcze miałem okazję opijać wygraną z ostatnim nieoficjalnym Mistrzem Polski 😁
Tell your kids it is okay to fight
Marqs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 18:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Marqs »

Ładownice DAA Racer - ktoś używa? Jakieś opinie? Ew. inne lepsze propozycje w podobnej cenie?
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: labiel »

Gratuluję - przydzielam Ci medal złotego szpadla :one:
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”