Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Postautor: blair7 » 2018-09-27, 13:06

REDs pisze:
Hornet_AW pisze:RED, to co podałeś to jest magnes do odkładania magazynka i nie nadaje się jako ładownica, bo nie gwarantuje że magazynek nie zmieni położenia lub nie spadnie.
Ładownice, to te które ja podałem poniżej ... one gwarantują że magazynek będzie zawsze w zaplanowanej pozycji i nie odpadnie.
https://3gun.pl/oporzadzenie-strzelecki ... -mag-pouch
https://3gun.pl/oporzadzenie-strzelecki ... etic-pouch

Dzięki za wyjaśnienie, mam CZ75 TS 9mm, ona ma szersze magazynki, czy ładownica z linku https://3gun.pl/oporzadzenie-strzeleckie/ladownice-pistolet/daa-racer-magazine-pouch nadaje się pod te magazynki ?

Ona jest regulowana, więc bedzie pasować do każdego magazynka pistoletowego

Awatar użytkownika
Twilight7

Postautor: Twilight7 » 2018-09-27, 21:22

REDs pisze:Czy któryś z kolegów używa uchwytów (ładownic) magnetycznych do magazynków ? Jak one się sprawują ? Chodzi mi konkretnie czy załadowany magazynek przyklejony do magnesu nie obraca się albo czy nie zmienia swojej pozycji podczas biegu.

Ja używam do IPSC wyłącznie ładownic magnetycznych
, ale własnej produkcji ( podobne firmowe są nieprzyzwoicie drogie ). Dwa magnesy neodymowe plus szyny prowadzące/ograniczające przesuwanie na boki i blokada przed przesuwaniem się magazynka w dół. Trzyma bardzo solidnie i da się wydobyć magazynek jedynie przesuwając go w górę ... i o to mi chodziło. No i magazynki „przyklejane” są do podwójnych neodymów grzbietem ( czyli od strony spłonki a nie bokiem ), co ułatwia chwyt z palcem wsakazującym od razu na pierwszym naboju. No ale żaden ze mnie zawodnik IPSC ( początkujący ), więc lepiej pytać doświadczonych kolegów.

REDs

Postautor: REDs » 2018-09-28, 10:24

Twilight7 pisze:
REDs pisze:Czy któryś z kolegów używa uchwytów (ładownic) magnetycznych do magazynków ? Jak one się sprawują ? Chodzi mi konkretnie czy załadowany magazynek przyklejony do magnesu nie obraca się albo czy nie zmienia swojej pozycji podczas biegu.

Ja używam do IPSC wyłącznie ładownic magnetycznych
, ale własnej produkcji ( podobne firmowe są nieprzyzwoicie drogie ). Dwa magnesy neodymowe plus szyny prowadzące/ograniczające przesuwanie na boki i blokada przed przesuwaniem się magazynka w dół. Trzyma bardzo solidnie i da się wydobyć magazynek jedynie przesuwając go w górę ... i o to mi chodziło. No i magazynki „przyklejane” są do podwójnych neodymów grzbietem ( czyli od strony spłonki a nie bokiem ), co ułatwia chwyt z palcem wsakazującym od razu na pierwszym naboju. No ale żaden ze mnie zawodnik IPSC ( początkujący ), więc lepiej pytać doświadczonych kolegów.

Jak byś mógł zapodać zdjęcia jak to zrobiłeś, konkretnie jak rozwiązałeś mocowanie na pas.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-09-28, 10:27

Możesz sobie kupić tekloki - chińskie lub oryginały.
Możesz zrobić skręcane dwie blaszki.
Kup trochę kydexu, magnesy neodymowe na allegro i pobaw się w majsterkowanie.

REDs

Postautor: REDs » 2018-09-28, 10:35

LARPAK pisze:Możesz sobie kupić tekloki - chińskie lub oryginały.

Magnesy już mam 3 szt. bo chciałem właśnie robić samemu, tylko miałem wątpliwości czy mi magi nie poodpadają. Kombinowałem z twardym teflonem ale jest ciężki w obróbce.
A o kydexie nawet nie pomyślałem :shame: , dzięki za podpowiedź .

Awatar użytkownika
Twilight7

Postautor: Twilight7 » 2018-10-05, 20:12

REDs pisze:
LARPAK pisze:Możesz sobie kupić tekloki - chińskie lub oryginały.

Magnesy już mam 3 szt. bo chciałem właśnie robić samemu, tylko miałem wątpliwości czy mi magi nie poodpadają. Kombinowałem z twardym teflonem ale jest ciężki w obróbce.
A o kydexie nawet nie pomyślałem :shame: , dzięki za podpowiedź .

Kydex to faktycznie dobry kierunek. Ja swoje ładownice wykonałem z profili aluminiowych (plus dwie skręcane dwoma śrubami aluminiowe płaskowniki jako mocowanie do pasa ... też własnej produkcji ). Ale teraz zacząłem zabawę z Kydexem. Tyle że już nie z magnesami, bo są niezgodnie z przepisami zawodów organizowanych przez Tactical Bushido ;) Tamte zostawię na okoliczność IPSC bo są bardzo solidne i wygodne w użyciu. BTW Magnesy neodymowe należy wymiarowo dokładnie dobrać do swojego projektu (jest spory wybór).
Ostatnio zmieniony 2018-10-05, 20:33 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.

Elvis1986
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Elvis1986 » 2018-11-03, 22:43

podpisuje sie pod problemem,mam ISSC 2 gen. na 22lr. I pistolet nadaje sie do dynamiki ale nikt nie robi takich zawodów z 22lr....
Chyba ze sie myle jeśłi jest tu ktos z wielkopolski to pisac chetnie sie spotkam
Zbrojmy się :502:

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”