strzelanie precyzyjne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
dlmtb
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: strzelanie precyzyjne - pistolet

Postautor: dlmtb » 2017-01-02, 11:38

Spinner pisze:Pewnie, że lepiej :) Wypowiadam się bo mam kilkuletnie doświadczenie w strzelaniu do tarczy w dodatku w różnych kalibrach i z różnym powodzeniem.
Do tarczy polecam Ci pistolety najlepiej w kalibrze 0.32 Wadcutter. Taka amunicja jest stworzona specjalnie do strzelania tarczowego.
Posiadam starego Walthera GSP i on naprawdę daje radę do tego stopnia, że niewiele da się poprawić.
Masz sporo kaski więc sprawdź ceny Waltherów. Dodatkowo posiadają one konwersję do 0.22, która również przyda Ci się na zawodach.
Zmiana systemu to kilkanaście sekund.

Poszukujący w swojej liście potrzeb zaznaczyły jako nr 1 "strzelanie oburącz". Ja wiem że z GSP można strzelać z dwóch rąk ale jak to wygląda ;laughing:
Co do predyspozycji GSP kontra CZ57TS Orange w konkurencji tarczowej oczywiście Walther jest gorą tylko tu chyba nie o taki stricte tarczowy pistolet chodzi.

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-01-02, 11:40

dziękuje. Do 22 mam hammerli xesse long i daje rade. Myślałem o Walterze ale z uwagi ze mam zabawkę do 22 to strace na nim 2 promesy a trochę mi szkoda ;) No i to strzelanie oburącz z Waltera ;)
Ostatnio zmieniony 2017-01-02, 11:41 przez keda, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB.

Awatar użytkownika
go43

Postautor: go43 » 2017-01-02, 11:44

Nie musisz przecież kupować zestawu .22 LR / .32 S&W L, GSP tylko w centralnym też występują...
KSSK Gward Kwidzyn

Awatar użytkownika
Spinner
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi
Kontaktowanie:

Postautor: Spinner » 2017-01-02, 16:10

keda pisze:dziękuje. Do 22 mam hammerli xesse long i daje rade. Myślałem o Walterze ale z uwagi ze mam zabawkę do 22 to strace na nim 2 promesy a trochę mi szkoda ;) No i to strzelanie oburącz z Waltera ;)

Wypowiedziałem się i nie zamierzam bronić swojego zdania, jednak:
- nie było mowy o tym by strzelanie " dobrze wyglądało" - myślałem, że chodzi o dobrą, celną broń,
- go43 - dobrze radzi,
- mając pistolet z konwersją strzelając bocznym czy centralnym masz tą samą rękojeść i spust a nawet przybory celownicze możesz mieć identyczne - moim zdaniem to zaleta.
- miejsce w książeczce możesz zwolnić sprzedając Hammerlaka, jeśli Walther w wersji 0.22 spełni swoje zadanie.

Szukaj dalej.

Jak znajdę fotkę to pokażę Ci jak wygląda strzelanie z GSP z dwóch rąk :)
Daj mi godzinkę.

Proszę :)
Obrazek

Strzelone podczas zawodów o Puchar Pomorza w Lublewie Gdańskim. Walther GSP 0.32.
Druga seria, 25 metrów, tarcza sportowa, czas 3 minuty.
Wiem, mało wewnętrznych... ale planuję poprawić. :) Aaa wewnętrzna dziesiątka na średnicę 25 mm.
I pistolet dziadek i ja dziadek.
Ostatnio zmieniony 2017-01-02, 17:32 przez Spinner, łącznie zmieniany 3 razy.

Hermes

Postautor: Hermes » 2017-01-03, 17:09

Ładnie strzelasz Janusz :one:
Lubiłem z Tobą strzelac przed przejściem na nitro stronę szmocy...
Miło wspominam Mistrzostwa w nomen omen...Chojnicach ale to chyba nie Twoje włości Rodowe :033:

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-01-05, 22:31

Spinner te prawie 9tki pfff ;) Żartuje, kurcze tarcza marzenie, pewnie lata świetlne nauki przede mna żeby się zbliżyć do takiej tarczy. Na placu boju został u mnie pardini hp new lub wspomniany przez Ciebie Walter gsp. Wiem że to już etap że trzeba postrzelać z tego i z tego . W Dawidach na strzelnicy maja Waltera, na pardiniego nie mam pomysłu. Czy te rodzaje broni są porównywalne czy jednak pardini ciut lepszy?

Jeśli zdecyduje się na Waltera to z przekładką, no i pewnie w odstawkę pójdzie mój hammerlak z bocznym.

W jakim kalibrze kupić Waltera jeśli chce strzelać z niego na.22 i .32? Ma to przełożenie jakiekolwiek na wyniki? Że np. kupie w kalibrze .32 to montując przekładke do .22 jednak będzie mniej celny w konkurencji bocznego zapłonu? Jeśli to lamerskie pytanie to szczerze przepraszam.
ROMB.

_gofur

Postautor: _gofur » 2017-01-07, 16:42

keda pisze:W jakim kalibrze kupić Waltera jeśli chce strzelać z niego na.22 i .32? Ma to przełożenie jakiekolwiek na wyniki? Że np. kupie w kalibrze .32 to montując przekładke do .22 jednak będzie mniej celny w konkurencji bocznego zapłonu?

Tym się raczej nie masz co przejmować. W Waltherze GSP nie ma żadnych wkładek. Wymieniasz lufę z całym systemem zamka. Część wspólna to tylko szkielet z rękojeścią i mechanizmem spustowym.

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-01-08, 14:33

skoro to bez znaczenia to czemu sa spore roznice w cenie ( prawie 2k) miedzy kupowaniem tej broni w roznych kalibrach? tansza .22
ROMB.

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-01-08, 14:34

postrzelalem z gsp i troche brakowalo mi odrzutu zamka po ostatnim strzale ale zakladam ze to cecha tego typu groni.
ROMB.

PumaJFK
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP

Postautor: PumaJFK » 2017-01-08, 19:49

Jakiego odrzutu zamka? Zamek zostaje po ostatnim strzale w tylnym położeniu, jeśli nie to jest problem z magazynkiem.
AP20 | GSP | CZ85B

_gofur

Postautor: _gofur » 2017-01-08, 20:01

keda pisze:skoro to bez znaczenia to czemu sa spore roznice w cenie ( prawie 2k) miedzy kupowaniem tej broni w roznych kalibrach? tansza .22

Jeśli to pytanie do mnie, to nie wiem. Ja tym nie handluje. Nabój .22 też jest zwykle tańszy niż amunicja centralnego zapłonu chociaż jedno i drugie to nabój. Konwersja między kalibrami w tym pistolecie wygląda tak jak napisałem - obojętnie czy do .22 dokupisz "górę" w .32 czy na odwrót, to skończysz z takim samym zestawem. Jak jest różnica w cenie, to sobie sam odpowiedziałeś na pytanie "w jakim kalibrze kupić".

@PumaJFK
W GSP zamek nie zostaje w tylnym położeniu, ani w bocznym ani centralnym zapłonie.
Ostatnio zmieniony 2017-01-08, 20:06 przez _gofur, łącznie zmieniany 1 raz.

PumaJFK
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP

Postautor: PumaJFK » 2017-01-08, 20:12

A jednak :wink:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-01-08, 20:17 przez PumaJFK, łącznie zmieniany 1 raz.
AP20 | GSP | CZ85B

_gofur

Postautor: _gofur » 2017-01-08, 20:33

Hehe, już miałem cytować Twoją uwagę o niewprowadzaniu w błąd ale zdążyłeś wyedytować :-D

Piszę z własnego doświadczenia i dla mnie to było normalne. Mam temat do zbadania bo magazynki mam oryginalne. Może to jeszcze kwestia rocznika, bo u mnie np. jest inny spust niż u Ciebie. Jesteś pewny, że wszystkie powinny zatrzymywać zamek? Ja popytam u siebie na strzelnicy innych użytkowników jak to jest u nich.

raiden_pl

Postautor: raiden_pl » 2017-01-08, 20:38

_gofur pisze:Może to jeszcze kwestia rocznika, bo u mnie np. jest inny spust niż u Ciebie. Jesteś pewny, że wszystkie powinny zatrzymywać zamek?

Dokladnie tak, ten ze zdjecia to starszy model. w nowszych jest manual slide catch, dzwigienka; zamek nie zostaje w tylnym polozeniu po oproznieniu magazynka. Chyba ze tez strzelalem z uszkodzonych.
--
KKS Arsenał

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-01-08, 20:53

w tych nowych nie zostaje wlasnie w tylnym polozeniu
Zreszta pardini hp new tez tak ma. Jako ze nie powinno sie w bocznym oddawac pustych strzalow to trzeba liczyc niestety.
ROMB.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”