W związku z nasilającą się falą sprzedaży przedmiotów po okazyjnej cenie poprzez PW prosimy Użytkowników o informowanie Administrację o takich przypadkach.
Jednocześnie apelujemy o zdrowy rozsadek przy zawieraniu transakcji.

strzelanie precyzyjne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

_gofur
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: strzelanie precyzyjne - pistolet

Postautor: _gofur » 2017-01-08, 20:54

raiden_pl pisze: Chyba ze tez strzelalem z uszkodzonych.

Chyba nie :-D Jako że poczułem się nieswojo ze świadomością, że niecelowo, ale jednak, napisałem głupoty, postanowiłem zapytać wujka googla. Jeden z pierwszych wyników (http://www.rimfirecentral.com/forums/sh ... p?t=598530) potwierdził moją opinię i to co napisał raiden_pl. Ja mam właśnie wersję z tą dźwigienką.

PumaJFK
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP

Postautor: PumaJFK » 2017-01-08, 21:00

No to zależy od rocznika, mój to staruszek z 72. Swoją drogą głupie posunięcie ze strony Walthera, że zrezygnowali z zamka w tylnym położeniu.
AP20 | GSP | CZ85B

Awatar użytkownika
go43

Postautor: go43 » 2017-01-09, 10:25

Można dokupić "blokadę" do magazynka GSP/Expert i będzie się zatrzymywał.
To jest kwestia magazynka zarówno w bz jak i w cz.
KSSK Gward Kwidzyn

duckbill
Kontaktowanie:

Postautor: duckbill » 2017-01-09, 13:30

Jakieś namiary, gdzie tego szukać?
Obrazek
myguns.zone - Baza miejsc przyjaznych sportowcom, myśliwym i kolekcjonerom broni: strzelnice, kluby, stowarzyszenia, bractwa, sklepy z bronią, itp.

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-01-09, 15:21

ktoś kupował/ma walthera z konwersją? To prawda że trzeba na to 2 promesy? Rozmawiałem z jednym ze sklepów i Ci nie wiedzą do końca jak to jest, ponoć zależy od WPA. Aż bałem się zapytać czy można kupić broń np na sportową promese a konwersje na kolekcjonerską :D
ROMB.

PumaJFK
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP

Postautor: PumaJFK » 2017-01-09, 15:30

duckbill pisze:Jakieś namiary, gdzie tego szukać?

http://egun.de/market/item.php?id=6243026
AP20 | GSP | CZ85B

Awatar użytkownika
go43

Postautor: go43 » 2017-01-09, 17:59

To jest to, na egun'ie chyba najszybciej. Były też chyba we Frankoni, ja swoje kupiłem tutaj na forum :)
@ keda, mam 2 zestawy = 4 promesy. Jeżeli jest to komplet fabryczny to można było to zarejestrować na jednej pozycji, teraz chyba jest już problem.
Nie ma przeszkód żebyś miał konwersję w broni kolekcjonerskiej.
Ostatnio zmieniony 2017-01-09, 18:01 przez go43, łącznie zmieniany 1 raz.
KSSK Gward Kwidzyn

raiden_pl

Postautor: raiden_pl » 2017-01-09, 19:24

keda pisze:ktoś kupował/ma walthera z konwersją? To prawda że trzeba na to 2 promesy? Rozmawiałem z jednym ze sklepów i Ci nie wiedzą do końca jak to jest, ponoć zależy od WPA. Aż bałem się zapytać czy można kupić broń np na sportową promese a konwersje na kolekcjonerską :D

Ja pytalem ~rok temu przy okazji rejestracji hammerlaka ,w krakowskim WPA. 2 promesy bo dwa systemy, centralny i BZ. Bez znaczenia czy numery takie same i jak sformulowana jest faktura.

A co do sport/kolekcja - nie widze przeszkod zeby tak kupic czy rejestrowac, na sportowym masz wtedy wpisany pistolet, a na kolekcjonerskim lufe z zamkiem. Albo odwrotnie :)
--
KKS Arsenał

duckbill
Kontaktowanie:

Postautor: duckbill » 2017-01-09, 22:36

@PumaJFK Dzięki.

raiden_pl pisze:A co do sport/kolekcja - nie widze przeszkod zeby tak kupic czy rejestrowac, na sportowym masz wtedy wpisany pistolet, a na kolekcjonerskim lufe z zamkiem. Albo odwrotnie :)

Da się bez najmniejszego problemu - sam mam tak zarejestrowane.
Niedawno na forum był oferowany komplet zarejestrowany na jedną promesę, tak więc też się da w ten sposób.
Obrazek
myguns.zone - Baza miejsc przyjaznych sportowcom, myśliwym i kolekcjonerom broni: strzelnice, kluby, stowarzyszenia, bractwa, sklepy z bronią, itp.

_gofur

Postautor: _gofur » 2017-01-10, 10:23

duckbill pisze:Niedawno na forum był oferowany komplet zarejestrowany na jedną promesę, tak więc też się da w ten sposób.

Ale nie można tego traktować jako pewnika. Jeśli kupi używany komplet zarejestrowany na jedną promesę, to spodziewałbym się, że przerejestrują tak samo. Ale jak kupi nówkę albo używkę na 2 promesach, to niekoniecznie pójdą na rękę. Ja przy rejestracji swojego GSP usłyszałem to samo, co raiden_pl. Tak więc możliwości zależą od WPA.
Ostatnio zmieniony 2017-01-10, 10:25 przez _gofur, łącznie zmieniany 1 raz.

shapi

Postautor: shapi » 2017-01-28, 17:01

Koledzy, nie mogę się doszukać za pomocą wyszukiwarki, a na pewno widziałem tu na forum zdjęcie na którym znajdowały się 3 generacje spustu walthera GSP. Ma ktoś z was coś takiego pod ręką, tudzież pamięta w jakim temacie mógłbym to znaleźć?

Awatar użytkownika
dulare

Postautor: dulare » 2017-02-07, 14:08

Różne wersje pistoletu ale też różne wersje mechanizmu spustowego można zobaczyć tutaj:

https://wiki.waffen-online.de/index.php/Walther_GSP/OSP

Natomiast w skrócie można napisać tak:
- najstarsza wersja ma półkolisty szeroki spust po którym na pierwszy rzut oka nie widać czy jest zamocowany z góry czy z dołu
- wersja druga ma spust z cienkiego kawałka metalu, zamocowany w dolnej części mechanizmu, nie sięgający do górnej części (widać wyraźnie że od góry jest przerwa)
- trzecia wersja ma spust zamocowany centralnie

Awatar użytkownika
fusz

Postautor: fusz » 2017-02-07, 18:29

dulare ładnie wyjaśnił.
Zestawienie na obrazku ja popełniłem swego czasu: klik
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...

Awatar użytkownika
keda

Postautor: keda » 2017-02-18, 19:51

kupiłem Panowie jednak Pardiniaka i kurcze męcze się z nim przeokrutnie. Góry złota ;) temu kto ma to cacko, ma z nim dobre wyniki i weźmie mnie pod swoje skrzydła, przeszkoli. Oczywiście nic za free. Mam świadomość ze moje mizerne umiejętności odbiegają od klasy tej pukawki. Znacie kogoś takiego ze Wawy? ;)
ROMB.

Awatar użytkownika
dulare

Postautor: dulare » 2017-02-20, 08:53

Pardini to bardzo wdzięczny pistolet. Jeśli masz z niego słabe wyniki to zaczął bym po kolei:

1) dać "komuś dobremu" do przestrzelania żeby zobaczyć czy ma dobre wyniki. Chodzi o to czy z samym pistoletem wszystko w porządku. Mało prawdopodobne żeby był z nim jakiś problem ale to warto sprawdzić i wyeliminować od razu. Jeśli nie masz komu dać to zrób sobie podpórkę i strzel z podpórki serię pięciu strzałów, zobacz jakie ma skupienie.
2) nie wiem do końca jakie jest Twoje doświadczenie strzeleckie, ale na początek pracuj przede wszystkim nad zgrywaniem muszki i szczerbinki - jeśli strzelasz do standardowej tarczy TS-2 to zgrywaj sobie przyrządy na białym polu poniżej czarnego. Nie na granicy czarnego z białym, ale sporo niżej, tak na wysokości "trójki" czyli mniej więcej w połowie białego. Chodzi o to żeby mieć dobry kontrast i nie przejmować się tym że "o teraz jest idealnie bo jestem tuż pod czarnym" więc właśnie teraz strzelę. Skupiać się na zgraniu muszki i szczerbinki i powoli wyciskać spust. Ważne będzie jakie skupienie uzyskasz a nie czy w "10"
3) jeśli ze zgrywaniem przyrządów nie masz problemu, ćwicz pracę na spuście. Tak żebyś nie miał odruchu "teraz jestem w celu to ciągnę za spust". Na tym etapie też dobrze jest trenować celując "w białe" jak w punkcie 2). Masz dobrze zgrane przyrządy to powoli zwiększasz nacisk na spust. To nie ma być na tym etapie Twoja decyzja że strzał padnie, to ma być wynik coraz mocniejszego wciskania spustu. W pewnym momencie przełamiesz opór mechanizmu i strzał padnie. Powinien być niejako zaskoczeniem.
4) Jeśli zgrywanie przyrządów i pracę na spuście masz opanowane, powinieneś spokojnie mieścić się w skupieniu pięciu strzałów w okręgu o średnicy 12-15 cm albo lepiej. Wtedy można zauważyć że poszczególne pięciostrzałowe serie układają się w różnych miejscach mimo że mierzysz w to samo. Wtedy przychodzi pora na pracę nad tym jak trzymasz broń i jaką masz postawę. Chodzi głównie o powtarzalność chwytu i postawy. Żeby przy każdym chwycie pistolet układał się w dłoni tak samo, żeby palec na spuście był w tym samym miejscu, żeby Twoja pozycja względem tarczy była zawsze taka sama.

Na pewno warto pogadać ze strzelcami którzy strzelają i mają dobre wyniki - nie jest istotne czy strzelają z Pardini, Hammerli czy Walthera, jeśli ktoś ma dobre wyniki to ma szansę Ci pomóc bo sam przeszedł pewną drogę. To nie zależy aż tak bardzo od typu pistoletu. Owszem, do konkretnego pistoletu się przyzwyczajasz, ale dobre nawyki i umiejętności nie są zależne od modelu. Szukaj więc po prostu kolegów którym dobrze idzie i którzy będą chcieli Ci pomóc.

Nie jestem trenerem, powyższe piszę z własnego doświadczenia i jestem otwarty na konstruktywną krytykę.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”