W trosce o szeroko pojęte dobro Użytkowników Forum związane z nasiloną aktywnością nieuczciwych sprzedawców w działach komercyjnych z dniem 01.02.2017 r., zostanie wprowadzone następujące ograniczenie:

Wymogiem będzie napisanie 30 merytorycznych postów w działach tematycznych, które umożliwią uzyskanie uprawnień do zakładania tematów i możliwość pisania postów w działach komercyjnych.

Nasz dział K/S służy do koleżeńskiej wymiany sprzętu.
Pomimo wprowadzenia ograniczeń, prosimy o dokładne sprawdzenie co i od kogo kupujecie.
Przypominamy, że Administracja Forum-Broń.pl nie jest stroną w zawieraniu transakcji.
Powyższe obostrzenia nie dotyczą użytkowników komercyjnych, których działalność została uzgodniona z Administracją Forum.

strzelanie precyzyjne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bartek84
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

strzelanie precyzyjne - pistolet

Postautor: bartek84 » 2006-02-24, 22:11

Od prawie 7 lat trenuje strzelectwo sportowe.
Najpierw próbowałem swoich sił w Pistolecie Sportowy 30+30
Po roku przerzuciłem się na Pistolet Dowolny 60 strzałów
Oczywiście od samego początku trenuje Pistolet Pneumatyczny najpierw 30 potem 40 a teraz 60 strzałów.
Może exportem w tej dziedzinie nie jestem ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z tym tematem.
O oczywiście w miarę moich możliwości i czasu.

Lars

Postautor: Lars » 2006-03-07, 23:11

Temat wyczyszczony wrócił do przyklejonych.

Za wbijanie kija w mrowisko będą ostrzeżenia - lojalnie uprzedzam.

Rob de Guardio
Kontaktowanie:

Postautor: Rob de Guardio » 2006-03-08, 11:09

Jakiś czas temu postawiłem sobie zadanie,by nauczyć się strzelać dokładnie z pistoletu centralnego zapłonu.
Z racji oszczędnościowych a przy okazji uniwersalnego zastosowania-postawiłem na kal.9 para.
Na pierwszy ogień poszedł pistolet JERICHO 941 potem MAG 98(tuningowany :wink: ) a następnie GLOCK 17.
Miałem też okazję spróbować włoskiej specjalności zakładów PARDINI -modelu GT9. Niestety był to pistolet kolegi i nie mogłem przysposobić się do niego tak jak do innych :D

Przeznaczeniem G17 miały być konkurencje dynamiczne i tak w sumie jest....jednak przy precyzyjnym też sprawuje się znakomicie.

Spust 2 kg. lekki szkielet,poligonalnainaczej lufa - a jednak wyniki mówią same za siebie.

Proszę kolegów ,którym zdarza się z bojowej strzelać precyzyjne o opisanie swoich doświadczeń ze sprzętem.
Pomińmy kal .32WC z wiadomych względów.
Jak sprawuje się .40SW ? Może strzela ktoś z .45ACP ?
Zwyciężyć - nie znaczy wygrać...

Awatar użytkownika
bartek84

Postautor: bartek84 » 2006-03-11, 21:14

Rob de Guardio pisze:
Proszę kolegów ,którym zdarza się z bojowej strzelać precyzyjne o opisanie swoich doświadczeń ze sprzętem.

Powiadasz "Tuningowany" :P
Widzę że kolega ma za durzo kasy i grubsze kalibry mu się śnią po nocach.
Aby dobrze strzelać to trzeba wagon kulek unicestwić. A nie odkurzać klamkę w szafie!!
Chyba zdąrzyłeś już to zauważyć :P
Więc trzymaj się tego z czego ci dobrze idzie nie eksperymentuj bo nic z tego dobrego nie wyjdzie :P
Jeśli ci z Klocka dobrze idzie to wal z niego aż się rozpadnie. Jak to już się stanie w tedy pomyśl czy chcesz coś innego czy następny klocek :P
Ostatnio zmieniony 2006-03-13, 16:30 przez bartek84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cerber
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Cerber » 2006-03-12, 11:59

Rob de Guardio pisze:... Proszę kolegów ,którym zdarza się z bojowej strzelać precyzyjne o opisanie swoich doświadczeń ze sprzętem.

Mam Cześkę w 40-ce którą czasem trzeba przestrzelać ze względu na "wspaniałą" regulowaną szczerbinę LPA :wink:
Spokojnie da się uzyskać skupienie ok. 10cm na 25m z amunicji pełnopłaszczowej, przy pociskach ołowianych nieco gorzej.
Kiedyś było znacznie lepiej ale teraz w precyzji przeszkadzają mi światłowody na muszce i szczerbinie.
Włodek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cerber
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Cerber » 2006-03-13, 13:41

Na stronie PZSS dostępne jest ciekawe opracowanie Jolanty Samulewicz o strzelaniu części szybkiej :

http://www.pzss.org.pl/Biuletyn/1_2004/ ... 030+30.pdf

warto przeczytać
Obrazek

Awatar użytkownika
koli

Postautor: koli » 2006-03-15, 17:40

I po raz kolejny nie zgodzę się z kolegą bartkiem 84. z bronią nalezy eksperymentować. a im więcej tym lepiej. w myśl zasady szukajcie a znajdziecie. tylko doświadczanie różnych rodzajów broni może dać obraz tego co i jak strzela, co mi leży lepiej a co gorzej. co do wagonu amunicji to i owszem przy czym, zwłaszcza jeśli chodzi o strzelanie precyzyjne to głównie praca w Tbs [trening bezstrzałowy] i doskonalenie techniki pojedynczego złożenia. doskonały zamiennik na centralny, na czas przygotowań to pneumatyk i .22. sam dobór broni do strzelania zwłaszcza precyzyjnego jest kwestią indywidualną. z doświadczenia wiem że niewielu strzelców precyzyjnych strzela z broni bojowej [przykładowo z glocka]. raczej idą w kierunku sprzętu wyczynowego, konstruowanego typowo pod konkurencje dokładne.

pzdr
koli-GLOCK Rulez

VALDI

Postautor: VALDI » 2006-03-19, 19:01

hej

z doświadczenia wiem że niewielu strzelców precyzyjnych strzela z broni bojowej [przykładowo z glocka]. raczej idą w kierunku sprzętu wyczynowego, konstruowanego typowo pod konkurencje dokładne.

Można też często spotkać strzelca precyzyjnego który strzela z H&K Experta, lub Elite.
Oba te pistolety stać na bardzo dużo w strzelaniu precyzyjnym.
Przewagą Experta jest to, że nie odbiega od Elite precyzją i można go też wykorzystać do strzelań dynamicznych.

pozdr.
waldek
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.

Awatar użytkownika
bartek84

Postautor: bartek84 » 2006-03-22, 20:35

H&K expert postawił bym na równi z takimi pistoletami jak:
ParaOrdonce, Glock, CZ75B, Mag 98/95, Pardini GT9, legendarną TT, SigSauer P226, Bul, Walter P99, Beretta FS92.
Wszystko zależy od strzelca, znam ludzi którzy wykręcają z każdej z tych klameczek niezłe wyniki, przekraczające 90p

Rob de Guardio
Kontaktowanie:

Postautor: Rob de Guardio » 2006-03-22, 21:17

Bartek84....no z tą TT to przesadziłeś... 8)
Zresztą....mhmm ...każdy z wymienionych pistoletów ma swoich zwolenników,ale to naprawdę różne klasy, różne konstrukcje... i różne przeznaczenie jednostek
Wsadziłeś kolejny kijek w mrowisko. :?

Guliwer

Postautor: Guliwer » 2006-03-24, 22:05

Rob de Guardio pisze:Bartek84....no z tą TT to przesadziłeś...

nie przesadził :wink:
przed kilkunastu laty widywałem na strzelnicy pewnego majora WP, który strzelał z TTki i na tarczy 23p miał często 100pkt/100. Petent miał prosty... rozbierał oryginalny nabój, wysypywał proch a potem po odmierzeniu na aptecznej wadze wsypywał tylko jemu znaną część prochu. Nabój reebolarował.
To nie jest anegdota :P
Gdyby strzelał do tzw. tarczy olimpijskiej to byłoby ok. 95 pkt/100

VALDI

Postautor: VALDI » 2006-03-26, 22:55

:D

H&K expert postawił bym na równi z takimi pistoletami jak:
ParaOrdonce, Glock, CZ75B, Mag 98/95, Pardini GT9, legendarną TT, SigSauer P226, Bul, Walter P99, Beretta FS92.

zapomniałeś o odpustowym korkowcu, daj spokój coś Ci się pomerdało, ale i tak jest miło :wink:

pozdr.
waldek
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.

Guliwer

Postautor: Guliwer » 2006-03-27, 18:50

VALDI pisze:Przewagą Experta jest to, że nie odbiega od Elite precyzją...

HK USP jak na moje dłonie "za gruby w rekojeści", poza tym plastikowiec, jak korkowiec odpustowy.

Najgorszy jest ten oring stablilizujący lufę i popsuta tym frezem lufa. Nie mógł konstruktor czegoś zmyślniejszego wymyśleć :?:
W sumie konstrukcja udziwniona (dźwignia zatrzasku magazynka :roll: ), choć niemiecka precyzja ma odbicie na tarczy niezłe. 8)
HK USP to obecnie modny na strzelnicach pistol. Niestety kultowy to on nie będzie nigdy :wink:
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)

Rob de Guardio
Kontaktowanie:

Postautor: Rob de Guardio » 2006-03-27, 21:34

Guliwer pisze:poza tym plastikowiec, jak korkowiec odpustowy.

Korkowce były zazwyczaj blaszane.

Awatar użytkownika
bartek84

Postautor: bartek84 » 2006-04-14, 16:05

Lecz z tego cuda nie da sie strzelać precyzyjnie:P
No chyba że do postrzelanej tarczy;)

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”