Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: adnikauto »

Niesamowite. Szok i niedowierzanie....
Smith & Wesson wypuscil na rynek kompaktowy shotgun w wersji "Bullpup" :shock: :shock:

Obrazek
Obrazek




https://www.smith-wesson.com/product/mp-12

4- stowki drozszy nic Kel-Tec, rowniez ciezszy waga ok. 8 lbs za to wiecej stali mniej plastiku niz w Keltecu... no i ten napis S&W na shotgunie... nie wspominajac o mnogosci szyn oraz slotow m-lock dajacych mozliwosc "obczepienia" taktycznym szpejem...

Nie wiem jak Wy sie zapatrujecie ale musze przyznac, ze troche mnie korci....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: biper »

Trzeba przyznać, że S&W trzyma się konsekwentnie stylistyki w produktach z linii M&P i nie dość, że są one charakterystyczne, to także i ładne.
Fajnie by wyglądał komplecik M&P 9 2.0 + taki shotgun.. :101:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3749
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: bezduszny »

adnikauto pisze: 14 września 2021, 04:51 Nie wiem jak Wy sie zapatrujecie ale musze przyznac, ze troche mnie korci....
Weź go obmacaj (bo u was szybciej da się to zrobić) i oceń jak jakość wykonania względem KSG :one:
Wizualnie lepiej się prezentuje.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: Parabellum »

Stylistycznie to straszny zlep:) Dużo lepiej wyglądają np. tureckie bezkolbowce.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: adnikauto »

Co dla mnie jest mocno zaskakujace /moze ten problem jest tylko w mojej glowie/, ze powazna Firma z tradycjami wchodzi w produkcje broni w systemie, ktory jest/byl traktowany z przymruzeniem oka.. takie firmy jak Kel-Tec co prawda przyzwyczaily nas do mocno innowacyjnych systemow ale w dalszym ciagu na rynku oprocz broni tureckiej w tym systemie brakowalo by ktorys z "powaznych" procucentow podjal to wyzwanie...

Mysle, ze trzeba sie przelamac i nie podchodzic do "bullpapow" jak pies do jeza :-D a produkt S&W daje /przynajmniej w teorii/ gwarancje niezawodnosci /czego nie mozna powiedziec o strzelbach Made in Turkey w systemie bullpup...

Na podstawie powyzszych video clipow widac jednak czarno na bialym, ze ludzie ktorzy strzelaja naprawde duzo maja problemy z szybkim zaladowaniem amunicji - z drugiej strony to troche tak jak ze wszystkim w zyciu - latwo cos zrobic jak sie wie jak to zrobic...

Ogladanie na sucho niewiele da - by moc sie wypowiedziec trzeba z tego cudaka postrzelac - jak tylko nadarzy sie taka okazja napisze jakie mam odczucia... na razie podchodze z duza rezerwa :) ale i sympatia...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: MCH »

To chyba nie tak, że producenci patrzą na konstrukcje bezkolbowe (czy tam bullpup, jak kto woli) z przymrużeniem oka. Pomysł na bezkolbową broń pojawił się na potrzeby wojskowych zastosowań. Zdaje się , że w celu ułatwienia przenoszenia broni w pojazdach, czy generalnie ułatwienia manewrowania w ograniczonej przestrzeni.

Tyle tylko, że dla przeciętnego cywilnego użytkownika broni, to nie ma znaczenia. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić scenariusz noszenia strzelby czy karabinka jadąc jakimś pojazdem lub strzelanie w ciasnych pomieszczeniach.
Za to literalnie każdy bezkolbowiec ma słaby spust, zazwyczaj są przystosowane tylko dla praworęcznych użytkowników (lub bardzo trudne do zmiany, obustronnosci w tym wyrzut łusek). Ponad to na bezkolbowcu słabo sprawdzają się mechaniczne przyrządy celownicze (która linia celowania). W przypadku strzelb również mamy problemy z ładowaniem.

Karl i Ian dobrze wyjaśniają to w poniższym filmie. Choć oczywiście mówią nie o strzelbach, ale większość poruszanych problemów ma zastosowanie również w ich przypadku.


Wydaje mi się, że dla większości strzelców to po prostu coś egzotycznego, obiekt pożądania (coś "wojskowego")... i żeby nie było, nie ma w tym nic złego. Jak ktoś bardzo chce dla samego posiadania. Niemniej jednak w kwestiach użytkowych ja widzę więcej minusów niż plusów.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3749
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: bezduszny »

MCH pisze: 14 września 2021, 16:25 Tyle tylko, że dla przeciętnego cywilnego użytkownika broni, to nie ma znaczenia. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić scenariusz noszenia strzelby czy karabinka jadąc jakimś pojazdem lub strzelanie w ciasnych pomieszczeniach.
W moim przypadku używam KSG tylko do strzelań klubowych "na licencję"... bo można a klub nie stwarza problemu.
Może to kwestia przyzwyczajenia ale lepiej i znacznie skuteczniej strzela mi się z KSG niż Winchestera SX4 Field do rzutków a nawet do tzw. bażanta.
Na początku koledzy patrzyli z delikatnym uśmieszkiem... ale jak pojawiły się wyniki to pojawiły się też pretensje, że mam "niekoszerną broń".

O jakim problemie z ładowaniem piszesz ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smith & Wesson M&P 12 Bullpup Shotgun

Post autor: MCH »

Może moje stwierdzenie o ładowaniu jest faktycznie trochę niefortunne. To oczywiście nie jest problem, ale raczej inny dla wielu strzelców i wolniejszy proces ładowania. Zdaję sobie sprawę, że to można mitygować treningiem i być równie jak nie bardziej sprawnym niż w przypadku klasycznych strzelb. Po prostu dostęp do gniazda ładowania w klasycznych konstrukcjach jest nieco bardziej ułatwiony/ergonomiczny jak kto woli.

Jeśli Tobie odpowiada strzelba w takim układzie i lepiej się z niej strzela to nie pozostaje nic innego jak życzyć długiego i bezawaryjnego użytkowania :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”