Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Mateusz70 »

Dystrybutorzy nawalili. Powinni przewidzieć trudności i dostarczyć towar klientom sklepów z bronią.
Skoro inni mogą pisać o fantazyjnych plotkach, to przyjmijmy, iż można usprawnić transport w sposób, jak na obrazku, czyli: https://thumbs.dreamstime.com/z/ci%C4%9 ... 513515.jpg. To żart, ale z dystrybucją jest coś nie w porządku.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

loleczek196 pisze: 16 listopada 2021, 19:07 To tylko chwilowy PIK.
od kiedy trwa ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: maciek199815 »

Niektórzy z Was kupili na zapas, a ja np ograniczyłem zakupy. Myślę też że nie ja jedyny. Wcześniej brałem 200 sztuk 9mm za 160zł co miesiąc a teraz biorę paczkę 250 sztuk za 300zł co dwa miesiące. Więc to powinno się jakoś równoważyć, a tak nie jest.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

bezduszny pisze: 17 listopada 2021, 07:10
loleczek196 pisze: 16 listopada 2021, 19:07 To tylko chwilowy PIK.
od kiedy trwa ?

dobry miesiac poltoraj.
okolo 10 pazdziernika kupowalem kilka tysiecy pestek, to doooopiero zaczynal sie problem z amunicja.

Zreszta juz widze ze sklepy uzupelniaja amunicje. Jeszcze chwila i bedzie jej duzo. Tylko poczekamy na lepsza cene.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

maciek199815 pisze: 17 listopada 2021, 09:43 Niektórzy z Was kupili na zapas, a ja np ograniczyłem zakupy. Myślę też że nie ja jedyny. Wcześniej brałem 200 sztuk 9mm za 160zł co miesiąc a teraz biorę paczkę 250 sztuk za 300zł co dwa miesiące. Więc to powinno się jakoś równoważyć, a tak nie jest.
teraz zima to wszyscy mniej kupuja.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

loleczek196 pisze: 17 listopada 2021, 12:43 Zreszta juz widze ze sklepy uzupelniaja amunicje. Jeszcze chwila i bedzie jej duzo. Tylko poczekamy na lepsza cene.
To, że ceny pójdą w górę to jest to oczywiste.
Rosną koszty produkcji, koszty logistyki i koszty samych materiałów....
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Prince i Bowie »

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

Noo..
ale mamy koniec 2021
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Hoplofob »

loleczek196 pisze: 17 listopada 2021, 12:43 okolo 10 pazdziernika kupowalem kilka tysiecy pestek, to doooopiero zaczynal sie problem z amunicja
Ale jesteś świadomy, że to właśnie takie zachowanie (powtórzone 1000 razy przez podobnych do Ciebie) spowodowało ten problem :wink:

Cywilny rynek amunicji w Polsce jest bardzo płytki: setka sklepów i nie więcej niż kilkanaście tysięcy strzelców kupujących regularnie amunicję pistoletową. Rezerwy pewnie wynoszą kilka/kilkanaście procent miesięcznych obrotów. "Kilka tysięcy pestek", które kupiłeś w październiku, to pewnie z 10x więcej niż kupujesz zwykle. Wystarczyło, że postąpił tak co setny strzelec, a rezerwy zostały wyczerpane.

Dziękujemy Ci, Loleczku :wink:

O ile jednak zachowanie takie mogę zrozumieć - bo część środowiska strzeleckiego ma uważa się za supermenów, którzy własnym pistoletem obronią zachodnią cywilizację przed kryminalistami, zombiakami i migrantami ze Wschodu - to zupełnie nie rozumiem, czemu tak aktywnie bierzesz udział w dyskusji o kryzysie, który sam wywołałeś? :621:

Mam więc pomysł racjonalizatorski:
Moderator powinien ten wątek podzielić na dwa: triumf-wątek i płacz-wątek.
W pierwszym cwaniaki, które wydrenowały rynek, będą nabijały się z frajerów, którzy nie mają ammo; a w drugim frajerzy, którzy nie mają ammo, będą obrzucali inwektywami cwaniaków, którzy wydrenowali rynek ;laughing:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Mateusz70 »

Niezupełnie zgodzę się z kolegą w temacie. Spekulanci nie wszystkiemu są winni. To już przerabialiśmy za PRL-u. Dystrybutorzy mają gdzieś klienta indywidualnego. Sklepy przekształcają się w hurtownie czy coś w tym stylu. Zysk, zysk się liczy. Gdybyście poczytali przedwojenny poradnik, gdzie kupować i na co zwrócić uwagę ... Kiedyś trafiłem na taki w jakiejś bbliotece cyfrowej. Tamten wolny rynek tak, dzisiejszy na zasadzie wypaczeń.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Hoplofob »

Ja nigdzie nie użyłem słowa "spekulant", co więcej - jestem od tego jak najdalszy. Moje pretensje wobec kolegi Loleczka też należy traktować z przymrużeniem oka, co zaznaczyłem emotkami. Rynek jest po prostu tak płytki, że do jego rozregulowania wystarczą zaniepokojeni konsumenci. Niby podobnie do tego, co się kilkanaście miesięcy temu działo w Ameryce, ale tam potrzeba była realna - covid, BLM, rozwiązywanie departamentów policyjnych, długa tradycja dbania o bezpieczeństwo własną bronią - a u nas wystarcza "ogólna atmosfera" ;)
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

Hoplofob pisze: 17 listopada 2021, 15:33
loleczek196 pisze: 17 listopada 2021, 12:43 okolo 10 pazdziernika kupowalem kilka tysiecy pestek, to doooopiero zaczynal sie problem z amunicja
Ale jesteś świadomy, że to właśnie takie zachowanie (powtórzone 1000 razy przez podobnych do Ciebie) spowodowało ten problem :wink:


Dziękujemy Ci, Loleczku :wink:
;laughing:
Wiem, rozumiem i zdaje sobie z tego sprawe.
Dlaczego tak zrobilem?? Bo nie mam czasu na lazenie, szukanie amunicji i uzalanie sie nad soba ze drogo...

Zacznijmy od tego ze kompletnie nie rozumiem ludzi co kupuja pudelko / dwa. Jak dla mnie to sa bardzo bogaci strzelcy.
W moim sklepie dopiero od 1000 pestek dostajesz rabaty


Teraz masz podobna sytuacje z bronia firmy CZ.
Mozesz leciec do sklepu i kupic p10c w starej cenie +/-2000zl o kazda nowa dostawa bedzie od 2700zl.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Hoplofob »

loleczek196 pisze: 17 listopada 2021, 18:44Dlaczego tak zrobilem?? Bo nie mam czasu na lazenie, szukanie amunicji i uzalanie sie nad soba ze drogo...
I dlatego 25% postów w tym wątku jest Twojego autorstwa :516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

Hoplofob pisze: 17 listopada 2021, 19:10 I dlatego 25% postów w tym wątku jest Twojego autorstwa
Posty sa na temat wymiany zdan o sytuacji rynkowej. A nie marudzeniem czemu drogo albo gdzie kupic.

Zreszta jezeli masz zal, ze mam zapasy to wiedz ze nie sa duze.... pojedynczy karton elaborki to 2600 pestek. Dla ciebie to duzo, dla mnie posiadanie 3 kartonow roznej amunicji w szafie to zadne wielkie zapasy. Jak to inni skomentowali skoro mam miejsce w szafie na brunox, pudelka i pokrowce to nie sa to jakies wielkie zapasy.
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: never »

an invisible hand zawsze koryguje, pożyjemy - zobaczymy. Jeszcze w weekend widziałem belotkę po 1,20 a dziś już wykupiona zatem 'efekt papieru toaletowego' trwa nadal - można gdzieś tam dojrzeć 9x19 po 1,48 i to wcale nie najmniejsze ceny. Obyśmy na zawodach z czego strzelać mieli. Jeszcze z rok i opamięta się świat z tej pandemii to i wrócą łańcuchy dostaw (nie tylko amunicji, ale stali, wyrobów elektronicznych czy dowolnych surowców).
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”