Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Pawel@idpa »

Ehhhh to sianie paniki:
https://gunmonkey.pl/pl/p/Splonki-SB-ka ... 100szt/531
Karabinowe małe, ale mogą być użyte do 9tki.
Nie ma za co.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

biper pisze: 20 listopada 2021, 22:18 Nie sądzę, aby PRODUCENT ammo (reelaborowanej) nie starał się wcześniej zapewnić sobie towaru... :583:
Pewnie I sie staral ale co z tego jak:

Kontenera nie idzie dostac, bo wszystkie puste są w europie i usa.
Koszt kontenera z Indii zamiast 1200 dolcow dzisiaj place 7250 :) :) :)
Kontener zamiast 30 dni plynie po 70dni

Po prostu wszystko sie posypało :) Ale juz sie powoli normuje. 2 kwartal bedzie w miare normalnie.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

Mateusz70 pisze: 20 listopada 2021, 22:55 . Dziwne, że niektórzy jeszcze kilka miesięcy temu kupowali amunicję tak tanio, jak podają. Nie oczekuję, że powiedzą gdzie, z oczywistych względów. Jedyne, co nasuwa się w spiskowych hipotezach to to, co już wcześniej wskazywałem: dystrybutorzy u nas nie dbają o detalicznego klienta.
Żadna tajemnica.
Ja kupowalem u Skawinskiego - Dziemiany.
Maja/mieli wybór amunicji. Ale dobre ceny sa dopiero przy większych zamówieniach. Ja jak kupuje to zawsze w kartonach zbiorczych.

Myślę ze czasem wymagasz zbyt wiele od dystrybutora.
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: V@A »

Nie orientuje sie jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja w Polsce , ale u nas na polkach wszystkiego w brod.


Obrazek

Obrazek
The older I get, the less I care about your feelings....
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 421
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Ramesses »

Mateusz70 pisze: 20 listopada 2021, 22:55 Dziwne, że niektórzy jeszcze kilka miesięcy temu kupowali amunicję tak tanio, jak podają. Nie oczekuję, że powiedzą gdzie, z oczywistych względów. Jedyne, co nasuwa się w spiskowych hipotezach to to, co już wcześniej wskazywałem: dystrybutorzy u nas nie dbają o detalicznego klienta.
Mniej więcej 2 miesiące temu kupowałem w JM Broń S&B po 1.05 a przy mini. tysiaku mogłem kupić po 0,99. Niestety wziąłem tylko 400 czego żałuję. Jakieś 2 tyg wcześniej w Besthuner kupiłe też po1.05 w kartoniku 250 szt.
Co do głównego wątku powiem tak, amunicja 9P wróci do ceny ok. 1.05 -1.1 dlatego że ceny powyżej tych wartości są sztucznie zawyżone z powodu braków w magazynach i na półkach. Dlaczego brakuje nie wiem i nie bedę dołączał do żadnej spiskowej teorii. Ceny amunicji wzrosły o ok. 20%-25% w wyniku zawirowań z powodu koronki. I tak już pewnie zostanie. zauważcie że przecież np. 223 nie zdrożała tak drastycznie jak 9P bo jej po prostu nie brakuje. PMC można bez problemu kupić po 1.8 -1.9 w stosunku do ceny 1.5-1.55 sprzed pandemii. Co do wzrostu cen z powody inflacji to dziś za moją stawkę godzinową mogę przy cenie 1.1 mupić dokładnie tyle samo pestek co 2 lata temu po 0.82.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

V@A pisze: 21 listopada 2021, 13:20 Nie orientuje sie jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja w Polsce , ale u nas na polkach wszystkiego w brod.
Ladny duzy sklep.

Wszedzie gdzie bylem w polsce to malutkie sklepiki, praktycznie wszystko na magazynie, trzeba powiedziec co sie chce to przyniosa.

Raj Dla myśliwego ma zrobione cos fajnego. Wchodzisz do pomieszczenia gdziebsa szklane witryny i "kazda" bron ladnie zaprezentowana. Tylko troche maly wybor sportowej.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

Niestety.
Dla firm z branży broni jesteśmy 3 a raczej 5 światem.... bo ten trzeci świat więcej kupuje niż my.

Najgorsze jest to, że to się nie zmieni.. a jak już to w dalekiej przysżłości.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: biper »

V@A pisze: 21 listopada 2021, 13:20 Nie orientuje sie jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja w Polsce , ale u nas na polkach wszystkiego w brod.
Bo to jak zwykle z wszelkimi kryzysami.. Jak za wielką kałużą kryzys się kończy, to do Europy dopiero wchodzi :)
Ale to oznacza, że faktycznie za parę miesięcy i u nas wróci do normy.

A powiedz jeszcze V@A, czy ceny macie już normalne, czy jeszcze "z balastem" pokryzysowym?
Choć szczerze mówiąc to nie wiem, czy w Kanadzie mieliście podobne niedobory i chory skok cen, czy u Was jednak przeszło to nieco łagodniej?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Wiedzmin »

loleczek196 pisze: 21 listopada 2021, 17:49
V@A pisze: 21 listopada 2021, 13:20 Nie orientuje sie jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja w Polsce , ale u nas na polkach wszystkiego w brod.
Ladny duzy sklep.

Wszedzie gdzie bylem w polsce to malutkie sklepiki, praktycznie wszystko na magazynie, trzeba powiedziec co sie chce to przyniosa.

Raj Dla myśliwego ma zrobione cos fajnego. Wchodzisz do pomieszczenia gdziebsa szklane witryny i "kazda" bron ladnie zaprezentowana. Tylko troche maly wybor sportowej.
U nas to albo duży sklep albo duży wybór. Taki besthunters rok temu miał kilka tureckich strzelb i kilka chińskich lunet na stanie, ale sklep duży. A taki Garand ma szopę pękającą w szwach od towaru.
BLACK GUNS MATTER
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Inku »

biper pisze: 21 listopada 2021, 20:11
V@A pisze: 21 listopada 2021, 13:20 Nie orientuje sie jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja w Polsce , ale u nas na polkach wszystkiego w brod.
Bo to jak zwykle z wszelkimi kryzysami.. Jak za wielką kałużą kryzys się kończy, to do Europy dopiero wchodzi :)
Ale to oznacza, że faktycznie za parę miesięcy i u nas wróci do normy.

A powiedz jeszcze V@A, czy ceny macie już normalne, czy jeszcze "z balastem" pokryzysowym?
Choć szczerze mówiąc to nie wiem, czy w Kanadzie mieliście podobne niedobory i chory skok cen, czy u Was jednak przeszło to nieco łagodniej?
Na prawdę myślicie, że wrócą stare ceny? Ktoś chyba przespał ostatnie 1,5 roku. Polecam się zagłębić ile dodrukowno dolarów i wszystkich pozostałych walut.

Nasz ryneczek broni, to jest wyjątkowo ciekawe zjawisko. CZ wypuszcza nowy cennik, a Łuska Śrem podnosi cenę nieprodukowanej już CZ 455 z 2050zł, na 2990zł. https://luska.pl/karabin-cz455-thumbole-k-22lr.html
Magia :-D
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Bezimienny »

Dodajmy do tego braki w materiałach na rynku przez co zwiększyły sie ceny metali no i kwestia samego ołowiu. Moze kwestia ołowiu w amunicji jeszcze nie jest tak istotna obecnie do do cen amunicji ale w przyszlosci bedzie chyba gorzej niz lepiej, niestety.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: never »

Ciekawe czy to stare czy nowe dostawy i czy rzeczywiście dostępna

s&b 9para za 1,54 https://www.bestgun.pl/amunicja-sb-kal9 ... -1659.html
geco 1,67 https://www.bestgun.pl/amunicja-geco-9m ... -1411.html

Sh2 za 6,8k https://strefacelu.pl/pistolet-cz-shado ... x19mm.html
a Sh2 Orange za 9,9k https://epatriot.pl/pl/p/Pistolet-CZ-SH ... 9x19mm/389

jak ktoś ma kasę i znajdzie w starych cenach, lepszej ochrony oszczędności przed inflacją jak spory zakup to na razie nie widzę. Jeśli w grudniu nadal będzie tak rosło to po ewentualnej korekcie w '22 nie ma się spodziewać cudów - 'tanio już było'. Takie p07 z ceny 1,9 poszło na 2,7 https://wojski.com.pl/pl/p/Pistolet-CZ- ... -9x19mm/47 - taka przebitka to już chyba tylko na maseczkach. Po co mocno obniżać, jak się przez parę miesięcy ludzie do cen przyzwyczają, a kto ma kupić to kupi.

Zwłaszcza po CZtkach widać, że skończyło się że w PL ceny są mniejsze niż na 'zachodzie', czy nawet 'południu'.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: arturo111 »

Ta S&B 9 para to jest JHP - ona zawsze była droga.
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: biper »

Ha! Jak na JHP to powiem nawet, że promocja, bo parę lat temu taką na próbę kupowałem po około 2zł :)
Fajnie dynię rozwalała ;laughing:



edyta:
w sensie.. taką prawdziwą dynię.. wiecie.. warzywo.. czy to owoc. Cholera, nie wiem. Nie żebym był jakimś "hitmanem".
No w każdym bądź razie.. Nie "dyńkę", tylko uczciwie pomarańczową dynię. :103:
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2021, 12:06 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: never »

a tego nie zauważyłem - kurcze, to może trzeba brać bo okazja! nontox z geco też w dobrej cenie zaczyna stać ze starych dostaw w porównaniu do nowych.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”