Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

Mamy za dużo amunicji na stanach magazynowych ?
Wstrzymujemy częściowo sprzedaż, robimy odpowiedni PR, podnosimy ceny i.... wypuszczamy zapasy zalegające na magazynach.
Schodzą na pniu za lepszą cenę.

Rozumiem moją branżę, rozumiem branżę samochodową, że jest wzrost cen... i brak półprzewodników a więc nie ma produktów.
Nie rozumiem branży produkcji amunicji... czego im brak ? Surowców ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Wiedzmin »

Mocy przerobowych. Dosyć nagle zapotrzebowanie skoczyło i jak ktoś teraz wejdzie w biznes, to się ozłoci. I dużo osób wchodzi, nawet u nas gównoelaborki schodzą na pniu i to za ładne ceny. Rynek się nasyci, popyt spadnie, a producenci zostaną ze zwiększonymi mocami przerobowymi. Wtedy ceny spadną. Ale nie, nie będzie 9x19 po 70gr.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 820
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Hoplofob »

Ja bym napisał raczej "9x19 po 70gr jest możliwe, ale mało prawdopodobne".

Nadprodukcja, przeinwestowanie, problemy z przestrzenią magazynową mogą doprowadzić do cen niższych niż przed 2019.
Ale czy to będzie takie dobre? :583:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

Mysle ze 70 - 80gr spokojnie bedzie kosztowac.

Miesiac temu kupowalem po 89 groszy - - a to juz bylismu w momencie gdzie nie ma chinskich splonek, gdy blachy kosztuja 3 razy wiecej niz normalnie etc.

Ja stawiam na 80 groszy na poczatku drugiego polrocza.
Sp0cK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 listopada 2020, 10:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Sp0cK »

Czystym przypadkiem posiadam info z pierwszej "czeskiej" ręki. Produkcja amunicji to proces, w którym planowanie pojemności fabryk jest liczone w latach.
Każdy odbiorca takiego producenta forecastuje często na rok do przodu swoje zapotrzebowanie. To nie tak, że się dzwoni i mówi "chce 1 mln. sztuk" i mają na półce. A jak się okazało Polska dystrybucja w tym roku zamawia dużo więcej 9mm niż w latach poprzednich. Strzelamy więcej ? COVID'owy przyrost strzelców i pozwoleń ? Nie wiem. I to dlatego w PL bywają chwilowo takie problemy. Na innych rynkach nie ma takich trudności. Po prostu polscy dystrybutorzy chcą więcej niż raportowali w planach na zamówienia.
W/g info jakie dostałem na gębę temat wróci do normy w okolicach Marca/Kwietnia.

W USA rynek już wraca w miarę do normy z dostępnością (info z pierwszej ręki rodzonego brata :) ), jest już normalnie na półkach ale jeszcze "drogo".

Co do ceny nie podjemuję się wróżenia.

Nie siać niepotrzebnych teorii spiskowych :)
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

Sp0cK pisze: 15 listopada 2021, 10:42 A jak się okazało Polska dystrybucja w tym roku zamawia dużo więcej 9mm niż w latach poprzednich. Strzelamy więcej ? COVID'owy przyrost strzelców i pozwoleń ? Nie wiem.



Banda swirow, ktorzy przewiduja wojne, kupuja na czarna godzine, karuzela glupoty....
To sa glowne powody zwiekszonego popytu na amunicje w Polsce.

Jak slysze ze jeden z drugim ma zapasy po 120 000 amunicji chugo wie na co, to co sie dziwic. To taka jedna osoba wykupila tyle amunicji co 240 kowalskich by nie kupilo.

Sam dalem sie wciagnac w ta glupote. Bo jak juz bylem w sklepie w Raj dla mysliwego i powiedzieli mi ze amunicji 9mm nie maja i nie bedzie, w niemczech tez nie maja, na amunicje maja zapisy i sprzedaz tylko dla swoich, to zem sobie pomyslal - - dlaczego ja jak glupi mam pozniej latac i skamlec po sklepach czy forach za paczka amunicji.

Wiec pojechalem do sklepu, ktory mial na stanie ammo i kupilem zapas na rok do przodu xD Bynajmniej mam teraz w nosie ten caly placz o amunicje xD
Sp0cK pisze: 15 listopada 2021, 10:42 W/g info jakie dostałem na gębę temat wróci do normy w okolicach Marca/Kwietnia.
Tez tak uwazam. Potem bedzie placz producentow amunicji, ze im nie schodzi bo wiekszosc ma zapasy na czarna godzine.
Awatar użytkownika
Zibi70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 04 marca 2016, 13:28
Tematy: 3
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: Zibi70 »

Tja...
I to doprowadzi do zmniejszenia zamówień / produkcji i jak się towarzystwo wypsztyka z zapasów, to przyjdzie do sklepów a tam... :583:
I od nowa.
Będzie wesoło zanim wszystko się uspokoi i wróci do normalności (jeśli to się uda).
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

Dzisiaj najwieksze w Polsce firmy - hurtownie stali mialy spotkania.... Nakupywali stali zapewne po cenach powyzej 5zl /kg. A cena rypla do ponizej 4zl/kg.
Teraz co zrobic z kontraktami, zamowieniami i stanami magazynowymi???

Tylko moja firma na dzien dzisiejszy chce klepnac jednorazowo 500 ton.

500 ton razy ponad 1zl/kg roznicy to se obliczcie ile to jest. A to tylko jedno male zamowienie 2 blach. A tu cena spadla w ciagu poltoraj miesiaca o ponad zlotowke czyli 20%.

Z amunicja bedzie to samo...


Dzisiaj tez dostalem nowe wskazniki z polskich odlewni. 5 groszy na kilogramie opuszczaja. (niby tylko 5 groszy, ale odlewnie bazuja na troche innej marzy). I to juz jest 2 czy 3 z kolei obnizka.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

loleczek196 pisze: 15 listopada 2021, 19:48 Banda swirow, ktorzy przewiduja wojne, kupuja na czarna godzine, karuzela glupoty....
Uważasz, że jakaś "banda" kupująca ciut więcej jest wstanie zachwiać krajowym rynkiem amunicji ?
To ile ta banda liczy sobie członów ? Jak 100.000 "bandytów" kupi po 10.000 sztuk na głowę to masz raptem tylko milion sztuk.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: rokada »

W kwestii formalnej: miliard, nie milion.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

opsss... :090:
Nie wiem jak to zrobiłem
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

bezduszny pisze: 16 listopada 2021, 16:09
loleczek196 pisze: 15 listopada 2021, 19:48 Banda swirow, ktorzy przewiduja wojne, kupuja na czarna godzine, karuzela glupoty....
Uważasz, że jakaś "banda" kupująca ciut więcej jest wstanie zachwiać krajowym rynkiem amunicji ?
To ile ta banda liczy sobie członów ? Jak 100.000 "bandytów" kupi po 10.000 sztuk na głowę to masz raptem tylko milion sztuk.
Tak, spokojnie..
Ile masz strzelcow w polsce? 40 000? I dla tylu sklepy zamawialy amunicje. Ile te osoby srednio wystrzelaja rocznie? Chociaz 500 bedzie srednia?

A znam kolesia co kupil 120 000 amunicji tak aby sobie lezalo. Sam kupilem kilka tysiecy dla swietego spokoju.

Nie pamietasz jak ludzie rok temu papier toaletowy wyrywali sobie w lidlu? Albo makarony, plyn dezynfekujacy itp.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

1 miliard amunicji wazacej okolo 12 gram sztuka.
to daje 12 000 ton - - 500 tirow xD

Nooo wydaje mi sie ze jest to troche dzwigania.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3657
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: bezduszny »

loleczek196 pisze: 16 listopada 2021, 18:15
Nie pamietasz jak ludzie rok temu papier toaletowy wyrywali sobie w lidlu? Albo makarony, plyn dezynfekujacy itp.
Tak pamiętam.
W pewnym sensie to moja branża.

To był tylko pik zakupowy.
Producent który zamawia folię do pakowania makaronów w ilości około 3 tony miesięcznie nagle zamówił 22 tony ... i co ?
I po tym zamówieniu przestał zamawiać na prawie rok bo po skoku zapotrzebowania potem popyt przysiadł.. bo ludzie zjadali to co nakupowali.
Teraz makaronu masz ile chcesz.

Problemem był też i ryż w opakowaniach, bo jedna z większych fabryk które robią folię jest w Hiszpanii i została zamknięta.
Teraz ryżu/kaszy jest oporowo.

To były tylko chwilowe braki czegoś co jest podstawowym produktem dla milionów... ale amunicja i sama broń już nie jest.
Jeżeli mogły być braki z uwagi na lockdowny, to już powinno wrócić to do normalnych stanów i dostępności.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fakty i plotki na temat dostępności amunicji 9x19

Post autor: loleczek196 »

z amunicja i bronia jest dokladnie to samo....
Lockdowny, ludzie zaczeli sie bac 3 wojny swiatowej, chinole zrobili przerwe w dostawie splonek, kontenery tez plywaja 60 dni zamiast 30 dni.
Ceny stali i surowcow powedrowaly do gory.

To tylko chwilowy PIK. Nie da sie nagle 2 razy wiecej wystrzelac amunicji. Na 100% wszystko wroci do normy (bedzie troche drozej) ale napewno nie bedzie brakow na rynku.


Przed chwila Polarms na drugim forum zakomunikowal ze CZ podnosi ceny na bron w pyte do gory. Srednio 20% wiecej. Takze ostatni gwizdek aby shadowke czy skorpiona kupic w normalnym pieniadzu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”