Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Moderator: Moderatorzy WBP

WOG104
Zarejestrowany użytkownik

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: WOG104 »

Sam ostatnio kupiłem CZ 457 AT-ONE i jestem zaskoczony jaka fajna to jest zabawa :-D Pierwsze wyjście na strzelnicę i w najlepszej serii wyszło 19mm na 100m w 5 strzałach z budżetowej S&B Club!

Obrazek

Czy ktoś zna strzelnicę w Mazowieckim gdzie można z 22lr strzelić na ponad 100m? Czytałem gdzieś, że Marynino nie bardzo.

m2c

Post autor: m2c »

Jak pracuje zamek w 457? Jak wybierałem .223 to wystarczyło 2 razy przeładować i problem się rozwiązał, Tikka wygrała.

WOG104

Post autor: WOG104 »

CZ457 to mój pierwszy repetier więc na pewno brakuje mi doświadczenia, ale przed zakupem miałem też tikkę t1x w ręku i w warunkach sklepowych na stojąco jakiejś ogromnej różnicy nie poczułem po dwóch czy trzech przeładowaniach. Być może się nie znam, a może w bocznym zapłonie te różnice są mniejsze. :wink:

Awatar użytkownika
Sokal

Post autor: Sokal »

WOG104 pisze:
05 sierpnia 2021, 13:51
Czy ktoś zna strzelnicę w Mazowieckim gdzie można z 22lr strzelić na ponad 100m? Czytałem gdzieś, że Marynino nie bardzo.
Przy mnie w Maryninie strzelał chłopak z mp15-22 na 300m i nikt nic nie mówił, ale to że 3 miesiace temu bylo

Volver

Post autor: Volver »

Zamek w CZ centralnego zapłonu w systemie mausera pracuje słabo, miałem CZ 527 Varmint i choć karabin był fenomenalnie celny, zamek był do kitu. W CZ 557 Varmint był system nowszy, ale też bywają kłopoty z klinowaniem się przy przenoszeniu. Natomiast w CZ 455 zamek mini mauser jest gorszy od 457 i to znacznie -w mojej opinii. CZ457 to bardzo udana konstrukcja, zamek super, celność i skład też. I tanio.

Awatar użytkownika
krzychu43

Post autor: krzychu43 »

W nowej 457 Thumbhole przy pierwszych przeładowaniach czuć było lekką chropowatość lecz ustala bardzo szybko. Po pierwszym strzelaniu zamek wyczyściłem, nasmarowalem i chodzi miodnie. Wydaje mi się że jeśli ktoś ma problemy z zamkiem w 457 to coś jest nie tak.
- Hatsan AT44-10W
- Dan Wesson 4,5mm 6"
- Artemis CP2

Volver

Zamek w mojej CZ 457 po kilku pierwszych kulkach chodzi jak złoto. Nie mam większych oczekiwań. A karabin wciąga swoją celnością i ciągle wzywa na strzelnicę.

m2c

Post autor: m2c »

Jakie długości lufy macie? Jest sens brać coś powyżej 16"?

Awatar użytkownika
krzychu43

Post autor: krzychu43 »

U mnie jest 20". Też przed zakupem zastanawiałem się nad długością lufy a w końcu wziąłem co było dostępne od ręki :-D
- Hatsan AT44-10W
- Dan Wesson 4,5mm 6"
- Artemis CP2

Volver

Powyżej 21 cali zdecydowanie już nie nie sensu - przy optyce. Pocisk uzyskuje maksymalną prędkość w zależności od elaboracji przy lufie 16 - 20 cali. Powyżej to już linia celowania przy przyrządach mechanicznych.

jarecki13

Post autor: jarecki13 »

Witam panów ponownie , właśnie dzisiaj po kilkutygodniowej batalii z dowodem i zmianą promes (170zł w plecy -nowy nr dowodu :) ) i tygodniu wyczekiwania doszła do mnie Finka i dodatkowo Włoszka APX :) , aby się nie rozpisywać na temat APX powiem krótko z Glockiem miałem dużo do czynienia a APX leży mi w dłoni jak bym się z nim urodził ;). Na dzień dzisiejszy powiem tylko tyle o Fince ,że jest to fajna zabawka ,zamek pracuje płynnie i bezproblemowo , język spustowy jest dość delikatny a nie był jeszcze regulowany, jego wciśniecie za każdym razem jest zaskoczeniem co nie koniecznie jest pozytywne (przyzwyczajenie do innych spustów które mają większą drogę do pokonania aby się przełamać ), co do osady to jeśli chodzi o tworzywo jak najbardziej fajne- przyjemne w dotyku, ale jeśli chodzi o kształt to szału nie ma- kolba za krótka jak dla mnie, dla syna ok do tego brak baki co nie ułatwia w celowaniu ,ale to wszystko idzie ogarnąć lekkimi modyfikacjami ;). Co do celownika wziąłem Vipera pst-6-24x50 ebr-c2 siatka w pierwszym planie i muszę go jeszcze wypoziomować ustawić tak aby było wszystko na tip top , co do samego celownika to powiem tylko tyle ,że szału nie ma ,ale też nie ma tragedii , jak na tą chwilę mam problem z dopasowaniem odległości do oka tak aby przyłożyć broń i wszystko było widoczne muszę korygować głową czego nie lubię , plus tego celownika jest jego waga która ułatwia w manewrowaniu bronią a to też daje dużo (bynajmniej dla mojego syna) . Co do bipoda niestety nie zakupiłem bo nie było na sklepie , ale w czwartek lecę do Krakowa to może tam coś fajnego znajdę i może uda mi się kupić szynę 20moa do Finki bo na tą chwilę mam chyba mocowanie leapers które w sumie jest ok i nie było drogie , a budżet się uszczuplał dość szybko bo doszło jeszcze kilka rzeczy jak tłumik Aseutry , torba do broni i sznur do czyszczenia jaki i kilka rzeczy do APXa .Amunicję jaką kupiłem to sk magazine ,Aquila super extra,sk rifle match i selieribenot club, jak mi się uda to w przyszłym tygodniu będą testy a mam nadzieję ,ze tak się stanie , co do zakupów to jeszcze potrzebuję śrubokręt dynamometryczny (który i tak miałem już dawno kupić )i jakieś poziomiczki które ułatwią w ustawieniu lunety jaki i przy strzelaniu no i oczywiście jakiś stojak do broni bo bez tego to nie robota.

Awatar użytkownika
Garfield

Post autor: Garfield »

I jeszcze trochę akapitów by się przydało.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

piotrjub

Post autor: piotrjub »

Volver pisze:
08 sierpnia 2021, 22:34
Powyżej 21 cali zdecydowanie już nie nie sensu - przy optyce. Pocisk uzyskuje maksymalną prędkość w zależności od elaboracji przy lufie 16 - 20 cali.
Czytasz czasami co piszesz, bo dawno takich bzdur nie widziałem.
222; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 6,5x47; 284;

cywil19
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: cywil19 »

Wszystko ladnie, pieknie, ALE - PO CO Tobie, Jarku, szyna 20 moa ???

jarecki13

Post autor: jarecki13 »

Z tego co się orientuję, to chyba zabraknie mi elewacji do totolotka jakim jest strzelanie na max 300 m :-D , ogólnie tak jak na wstępie pisałem chcę się pobawić w strzelanie max do 300m a tam już chyba celownik mnie ograniczy , na tą chwilę pobawię się max do 100 ale za jakiś czas chciał bym spróbować strzelić na 300m.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”