Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Moderator: Moderatorzy WBP

MrX
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2021, 12:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: MrX »

Ja mam tego Tippka od miesiąca ale póki co tylko 100 pestek wystrzeliłem - oczywiście bez jakichkolwiek problemów typu zacięcia itp. Strzelałem tylko z HV i to platerowanych bo mniej brudzą lufę.

M4-22 mam w wersji ELITE z lufą 12" co gorąco polecam bo to dobra platforma do taniej dynamiki na .22 LR a nie jakaś snajperka, więc po co dłuższa lufa. Chociaż tak jak ktoś powyżej napisał - lufa jest gruba jak normalnym .223 a nie jakaś tam wkładka stalowa w otoczce plastikowej jak się zdarza w innych kbksach, więc myślę, że jest duża szansa na dobre skupienie.
Generalnie karabinek wygląda i działa jak prawdziwa broń palną w odróżnieniu od większości konstrukcji na ten kaliber, które są z tak słabych materiałów wykonane, że aż wstyd czasami w porównaniu do wiatrówek czy ASG 🤣

Z pytań, które tu się pojawiły lub mogą pojawić:
- broń działa jak AR - tak samo się odciąga zamek, otwiera się klapka, zamek blokuje się i zwalnia przy wymianie magazynków, tak samo się rozklada i BCG podobnie działa, forward assist nawet działa!
- wbrew temu co niektórzy twierdzą to magazynki (10 i 25 nabojowe) są genialnie skonstruowane i można je na dwa sposoby ładować, wyglądem i wymiarami magazynki 25 nabojowe nie różnią się znacząco od PMAGów .223, tak więc zmieszczą się w ładownicach
- wg. różnych opinii i testów jakie znalazłem w sieci to poza wykonaniem to Tippmann M4-22 ma jeszcze te zalety nad S&W M&P15-22 czy KRISS DMK22, że magazynki się nie psują po iluś tam użyciach i iglice nie pękają
- upper i lower są z "amelinium" 🤪 jakościowo dobrego ale na konkretnych stopach aluminium się nie znam, więc nie wiem jak to się ma do zwykłych ARów ale wrażenia są bardzo pozytywne
- plastikowe są takie elementy jak kolba i chwyt pistoletowy (oczywiste co nie?), bezpiecznik, klapka dust cover, forward assist oraz charging handle
- łoże przednie jest aluminiowe w wersji Elite i plastikowe w Pro ale to bardziej wypasiony polimer a nie jakieś tanie tworzywo, więc można brać tańszy wariant jeśli ktoś miałby plan tę część i tak wymienić na jakiś inny handguard
- ten AR pozwala na modyfikację niektórych części - kolbę i chwyt pistoletowy bez problemu wymieniłem na inne zaś jeśli chodzi o łoże przednie to nie każde będzie pasować ze względu na specyficzne osadzenie lufy - barrel nut z jednego zestawu łoża przedniego mi nie trzymał lufy a z innego łoża już tak. Wg. opisu producenta to charging handle i bezpiecznik nie dają się podmienić na inne a spusty tylko niektóre pasują.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę.

PS ja też się zastanawiałem nad konwersją CMMG ale po jakimś czasie stwierdziłem,że by mi się po prostu nie chciało co chwilę bawić w te zamiany BCG a potem jeszcze czyszcić lufę .223 REM z tego syfu ołowiu po .22 LR 😁
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2021, 22:19 przez MrX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ghav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 01 lutego 2016, 20:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: Ghav »

Mam od kilku tygodni wersję elite.
Przepuściłem w tym czasie około 1000 kulek różnego typu (głównie geco semi auto i geco rifle, ale również S&B subsonic, CCI standard velocity i remington thunderbolt) - na wszystkim działa bezproblemowo.
Miałem w tym czasie 2 zacięcia, zaraz po zakupie, ewidentnie przez źle załadowany magazynek - niestety trzeba uważać podczas ładowania.
Dużym minusem (przynajmniej dla mnie) jest plastikowa osłona magazynka, którą trzeba za każdym razem zdejmować do ładowania. Niestety nie można się jej pozbyć, bez niej magazynek siedzi zbyt luźno w gnieździe lowera i nie podaje amunicji.
Awatar użytkownika
chodzewmoro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 07 lutego 2020, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Orunia City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: chodzewmoro »

malutkie testy z ostatniej niedzieli - część strzelana w deszczu, zmienny wiatr.
4 różne amunicje.
odległość 100m
pozycja siedząca, podparcie pojedyncze na poduszce z ryżem
tania chińska luneta onhunt
spust z wymienionymi sprężynkami - najtańszy kpl od wolfa (za 60zł).
trzeba w nim (spuście) usunąć oksydacje i go spolerować i będzie o niebo lepiej - bo w tej chwili trze i są 3 różne miejsca przełamania.

Obrazek Obrazek

SK longRange mieści się w submoa
SK Rifle Match z jednym odskokiem
Eley benchrest - mogłoby być lepiej - 2 odskoki

Następnym razem wezmę amunicję ważoną i zobaczymy czy na tej samej coś się poprawi.
Spust też już powinienem mieć wypolerowany do tego momentu.

Czy wart był zakupu?

Bez wątpienia !

Zabawa przednia, zjada prawie każdą amunicję (jeden z kolegów załadował GecoSemiAuto - 2 razy miał problem z nieprawidłowym przesuwaniem się amunicji w magazynku). Na 50/75/100m można powtarzanie trafiać w PRSowe blaszki z prędkością jakiej nie uzyska się w repetierze :-)
Zawartość poniższego okna będzie dołączana jako twój podpis do napisanych przez ciebie postów/wiadomości. Maksymalna dozwolona liczba znaków: 255.
Beret76.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: Beret76. »

Też się skusiłem na Tipmanna, tak jak piszący wcześniej uważam to za dobry zakup, choć troszkę razi całokształt parę elementów wykonanych z plastiku. Jak by nie patrzeć nawet w budżetowych ar15 223 gdzie cena jest porównywalna elementy są wykonane z normalnych materiałów, po cichu liczę że kiedyś firma wpadnie na pomysł wypuszczenia na rynek zamienników. Jeżeli ktoś kiedyś wpadnie na pomysł wymiany spustu na inny to niech się pochwali. Ogólnie magazynki ładuję na tą chwilę w klasyczny sposób bez opuszczania dodatkowej obudowy i jest ok. Pochłonął na tą chwilę w iście zastraszającym tempie geco semi auto, SB normalną i subsonic bez zająknięcia. Myślę że przy brakach normalnej amunicji będzie to fajna alternatywa dla taniego treningu.
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: kamilos »

Koledzy zakupiłem Tippmanna ale mam mały zgryz z czyszczeniem a mianowicie czyszczę lufę wyciorem ale ejector zamontowany w upperze skutecznie mi to utrudnia niszcząc powłokę w wyciorze Devleya, czy powinno się go demontować do czyszczenia jeśli tak to w jaki sposób? Pytam gdyż nie chcę nic zniszczyć ani karabinka ani wyciora.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Beret76.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: Beret76. »

Ktoś już zabierał się za wymianę całego zespołu spustowego, ewentualnie sprężynek i polerki aby ten spust zaczął delikatniej pracować. Ciekawi mnie też czy firma pójdzie w kierunku wymiennych części które w oryginalnej wersji są z plastiku? Ostatnio na YouTube pojawił się filmik jak za wielką wodą bawią się wersją full auto, masakra jak to szybko utylizuje ołów, przy takiej zabawie tym kalibrem oszczędności związane z przejściem z 223 mogą okazać się mocno złudne :-)
Awatar użytkownika
chodzewmoro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 07 lutego 2020, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Orunia City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: chodzewmoro »

Zmieniałem sprężynki - pasują bez problemu.
Polerka zmienia spust diametralnie.

Ze spustami w całości trzeba uważać - nie wszystkie prawidłowo pracują.
Zawartość poniższego okna będzie dołączana jako twój podpis do napisanych przez ciebie postów/wiadomości. Maksymalna dozwolona liczba znaków: 255.
Beret76.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: Beret76. »

Można prosić o link które sprężynki kupiłeś jak temat sprawdzony ?
lkilon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 2020, 21:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: lkilon »

Sprężynki najlżejsze JP działają rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: xxxam »

kamilos pisze: 09 listopada 2021, 20:33 Koledzy zakupiłem Tippmanna ale mam mały zgryz z czyszczeniem a mianowicie czyszczę lufę wyciorem ale ejector zamontowany w upperze skutecznie mi to utrudnia niszcząc powłokę w wyciorze Devleya, czy powinno się go demontować do czyszczenia jeśli tak to w jaki sposób? Pytam gdyż nie chcę nic zniszczyć ani karabinka ani wyciora.
Kup sobie sznur i lepiej ejectora nie ruszaj
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: kamilos »

Kolego bez urazy, sznur jest dla leniwych, ( ja jestem fanatykiem czystej lufy ) nic to muszę zakupić cieńszy wycior.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Awatar użytkownika
sir_Misiek1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2020, 13:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: sir_Misiek1 »

U mnie wymieniony spust na spolerowany od fedarma i spręzynki JP.
Hula ;-)
lc51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:30
Tematy: 2
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: lc51 »

Może nie będę tworzył nowego tematu tu napisze. Jaką amunicje najbardziej lubi tippmann? strzelałem dwa razy od momentu zakupu. Kilka razy po pierwszym strzale nie pobrało mi drugiego naboju. Jak myslicie czego to moze być przyczyna? Czyżbym źle ładował coś? Amunicja to zwykła norma.
feldstutzer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 17 października 2020, 20:35
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: feldstutzer »

Z mojego doswiadczenia - kazda. Strzelam glownie S&B HV - czasami SK, troche Normy, troche eleya, troche aguilla. Jedyne zaciecie jakie kiedykolwiek mialem to na 1) RWS Target Rifle 2) Federal Champion (co drugi strzal, ale to byla lipna partia amunicji).

Nasmaruj i dotrzyj go porzadnie na amunicji HV :)
lc51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:30
Tematy: 2
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tippmann M4-22 - cóż to za zwierz?

Post autor: lc51 »

Właśnie muszę więcej wystrzelać z niego i zobaczyć co to będzie. Generalnie piękny celny sprzęt. Wzbudza duże zainteresowanie na strzelnicy. Mylony z dorosłym AR :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”