Vis 100

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik

Re: Vis 100

Post autor: kelvinpiotr »

U mnie z magazynkiem do A1 nie ma problemu korozji . Ale może dlatego, że magazynka nie czyściłem jeszcze nigdy w ciągu 3 lat .. :wink:

czandragon

Post autor: czandragon »

Czy ktoś wie czy FB wypuściła już drugą partię produkcyjną VIS 100 M1 ?

kriss91

Post autor: kriss91 »

Sklep w którym zamówiłem swojego Visa dzwonił do FB w zeszły piatek i powiedzieli że jeszcze nic nie wyszło i żeby dzwonić za tydzień

Awatar użytkownika
Gash

Post autor: Gash »

czandragon pisze:
23 września 2020, 19:35
Czy ktoś wie czy FB wypuściła już drugą partię produkcyjną VIS 100 M1 ?
Do końca września są związani terminami dla wojska.
Ponieważ idzie to na tej samej linii produkcyjnej nie wiadomo, czy załapią się też na rynek cywilny, czy trzeba będzie czekać do końca października.
Ale ogólnie fajnie, że jest jakieś info, bezpośrednio z fabryki.

Awatar użytkownika
dwukropek

Post autor: dwukropek »

Ja dostałem dzisiaj informacje z FB Radom, że kolejna partia pistoletów będzie dostępna na przełomie września i października.
Drugą ciekawą rzeczą, o której się dowiedziałem to cena kabur kydexowych do VISa 100 M1 - ok. 670zł :wink:
Płytki pod kolimatory RMR mogą być dostępne w przyszłym roku. Taka garść ciekawostek ;)

Bezimienny

Post autor: Bezimienny »

No ten kydex trochu drogo, w doubletap mniej niz jedna trzecia tej ceny. Z innej beczki, bylem dzisiaj pierwszy raz strzelac ze swojego VIS100, nalot nie duzy bo niecale 100szt ale wrazenia pozytywne, bardzo przyjemnie mi sie strzelalo i to mnie cieszy.

Awatar użytkownika
pkl66

Post autor: pkl66 »

Gratuluję pistoletu :piwo: Rzeczywiście bardzo przyjemnie strzela i dla mnie jest bardzo wygodny.

Glou

Post autor: Glou »

Pytanie trochę nie typowe ale czy wie ktoś może, gdzie Radom zamawia magazynki do Visa? Czy może robią je sami?

Awatar użytkownika
VspecII

Post autor: VspecII »

Dla zainteresowanych : kolejna partia pistoletów jest już w sklepach :)
Jest: Hammerli 280 22LR+.32 S&W LWC, CZ 75 TS, SIG P226 LDC, Mossberg 500, Savage MSR Recon

vilas

Post autor: vilas »

mam pytanie do posiadaczy (bez wchodzenia czy dobry czy nie i dyskusji o tym),
pytanie brzmi następująco - wczoraj w jednym ze sklepów oglądałem VISa 100 - spust miał tragicznie ciężki , normalnie jakby 3 kg,
z kolei na różnych forach lub grupach czytałem o tym, że lekki fajny spust - stąd rodzi się pytanie - czy oglądałem pechowy egzemplarz ?
dodam, że jako porównanie używam CZ P07 który posiadam kilka lat (tam jest chyba 2 kg)
ludzie pisali o "fajnym miękkim spuście", ja wczoraj oglądałem coś co ledwo naciskałem palcem (3 kg przynajmniej) chodziło to ciężej niż Glock gen5
czy Wam podobnie się zdarzyło ?

LARPAK

Post autor: LARPAK »

W DA czy SA sprawdzałeś?

Bezimienny

Post autor: Bezimienny »

W DA spust rzeczywiście ciezki, w SA spust jest duzo lżejszy, ale ma dluuuugą droge, reset niestety tez, ale ciezkim go nazwac nie moge.

vilas

ależ oczywiście ze po odwiedzeniu kurka sprawdzałem, kurek kciukiem jak w 1911 czy CZ i naciskałem SA

mam P07, macałem też 1911 Bulla , macałem Rexa, jakieś coś co jak Jerycho wyglądało itp.
dlatego powstały moje wątpliwości czy nie trafiłem na jakiś pechowy egzemplarz (nie powinno być egzemplarza, wszystko powinno tak samo chodzić) stąd urodziło się moje pytanie

bo spust chodził bardzo ciężko , wymagał dużo siły w tym egzemplarzu który w sklepie miałem w rękach (jechałem by kupić VISa, wyszedłem nastawiony na P320 który wezmę jak kasy dozbieram, P320 w porównaniu z nim chodzi jak marzenie a kurkowce powinny przecież mieć mniejszy opór jak bijniki)
generalnie chciałbym VISa bo polski i wygląd się podoba, ale spust w tym wczoraj był nieakceptowalny - stąd moje pytanie, b o jeżeli to był jeden zły egzemplarz a inne chodzą jak P07 to dam mu drugą szansę bo chciałbym mieć go za wygląd ;)

Awatar użytkownika
Simon WRC

Post autor: Simon WRC »

Dziś przypadkowo pomacałem ten pistolet w sklepie. Jak się okazało mają ostatnią sztukę z pierwszej serii :-D. Byłem kupić całkiem coś innego, wiec promesy w kieszeni nie miałem, ale mocno zastanawiam się nad zakupem czysto kolekcjonerskim.

Moje obserwacje. Leży w ręku bardzo dobrze, chwyt pewny podobnie do P07. Przyrządy celownicze przyjemne, kolorowe, trochę wyglądają jak zabawkowe :wink: . Spust co by nie pisać bardzo fajny - w SA długi skok, ale idzie bardzo precyzyjnie i nie jest przesadnie twardy, choć twardszy niż w P07. Ja mimo wszystko wolę mniejszy opór jaki mam w M9A1.
IMHO fajna propozycja, bo za nieduże pieniądze dostaje się naprawdę fajnie wyposażony pistolet, ładny i z rodzimej pierwszej partii produckji.

Zastanawiam się czy nie wrócić...
5,56x45 Grot / 7,62x39 AKM / 9x19 M9A1 P07 P365 / 308 Win 557 Varmint / 12/70 Mossberg

vilas

czy macaliśmy ten sam egzemplarz w Rembertowie ?
mnie nie obchodzi czy jest to pierwsza partia, druga, trzecia, piąta - mnie interesuje czy ma 2.5 kg czy 3.0 kg , chciałbym 2.0 kg jak w P07

bo zakładam, że może był 1 egzemplarz "nie teges" i wówczas dam mu szansę , jeśli natomiast "każdy tak ma" to sory, ale nie szukam czegoś po czym będą mnie palce boleć po 1 magazynku mając np. do wyboru P320 z Apexem (tak, wiem cena 2x większa, ale nie o kasę chodzi, chodzi o to że chciałbym polski ładny VIS ale ... niech on chodzi jak P07, szedołki nie oczekuję , bulla nie oczekuję)

ze względu na te przyrządy chciałbym go właśnie tarczowego , bo coś co ma takie przyrządy traktuję jako broń sportową tarczową
z Beretty 92 o której wspominasz też strzelałem parę razy parę lat temu - fakt, chodziła super , USP czy Mk23 też chodziło super,
liczyłem, że VIS będzie taki jak te pistolety kurkowe którymi się bawiłem (od starego P83, przez USP, B92F, P09, własne P07, Sh2, 1911 Bull)

podobać się podoba bardzo

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”