Vis 100

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik

Re: Vis 100

Post autor: LARPAK »

@biper:
właśnie problem jest w tym, że takim góru "płaskoziemców" w świecie VIS100 był/jest remov, który przez lata twierdził, że to nie jest MAG. Aż tu nagle stwierdza, że jednak sięgnięto do dokumentacji MAG'a a jego wyznawcy dalej twierdzą, że VIS100 to nie jest MAG.

Przy czym MAG to przeprojektowany P226.

Oferta FB jest słaba i głównie opiera się na broni po wojskowej i w takim tępiei podejściu to ona się nie powiększy za szybko - zwłaszcza, że oni głównie wersje cywilne robią na podstawie broni dla wojska więc jak dla wojska nic nowego nie zrobią to i na rynek cywilny nie będzie.

EDYTA:
@Adam1983:
to nie jest wada. Wadą jest twierdzenie, że VIS100 to super nowa konstrukcja i zaprzeczanie temu, że wywodzi się z MAG'a.

Różnice w broni bojowej są, ale trzeba je zauważyć - chociażby kurek vs. bijnik, kąt chwytu, wysokość zamka, reset, praca spustu, manipulatory - zrzut magazynka, zaczep zamka itd.

Awatar użytkownika
bezduszny

Post autor: bezduszny »

biper pisze:
08 września 2020, 23:03
/../
I tak jak nie jestem zwolennikiem obecnych rządów, to staram się być obiektywny.. I tu muszę przyznać, że obstawiam, i\z gdybyśmy mieli u władzy dalej "kolesiostwo" z PO, to z programu GROT-a i PR-15 Ragun to co najwyżej mielibyśmy wyprowadzone z budżetu MON grube miliony.
To ja tylko przypomnę, że budowa NOWEJ fabryki ruszyła na koniec 2012 roku a ukończona w 2014.... czyli za ?
Pierwsza prezentacja Raguna w 2014 roku.
MSBS ? Spójrz na lata...

Ale jak coś wiesz o NOWYCH konstrukcjach/programach FB od 2015 roku, to chętnie spojrzę :one:

Sobilak

Post autor: Sobilak »

Myślę, że te zmiany i dodanie OR to musieli.
Raz, żeby uatrakcyjnić ofertę ( czy ktoś by tak zachwalał gdyby nie było tego wycięcia, dodatkowych okłądek uchwytów i takich przyrządów celowniczych ?)
Dwa, żeby rózniło sie od wersji wojskowje jak najbardziej.

kriss91

Post autor: kriss91 »

@LARPAK
Bardzo możliwe że FB mówi że VIS 100 nie ma nic wspólnego z MAGiem 95/98 a w rzeczywistości jest inaczej. Nie zaprzeczam temu. Ja w to nie wnikam, dla mnie to nie ma znaczenia. Dla mnie znaczenie ma czy pistolet działa, jest niezawodny, w miare ergonomiczny i wytrzymały, to wszystko. Nie zwracam uwagi czy producent powołuje sie na starą konstrukcje czy całkiem nową bo to nie ma wpływu na działanie broni (pod warunkiem że nie jest to konstrukcja uważana za taka która ma dużo wad i są z nią problemy). Dla Ciebie wazniejsze jest podejście fabryki, ja skupiam sie konkretnie na danym produkcie zwracając uwage czy jest dobry czy zły. O Visie 100 na razie nie można powiedziec czy jest dobry czy zły, za krótko jest na rynku.

@bezduszny
Acha, czyli jak zaczynamy mówić o tym że inni nic nowego nie wymyślili to nie ma tematu, temat nie jest o CZ i Sig Sauerze...

To prawda, inni producenci w nazwach piszą np Sig Sauer P226 LDC wypuszczając cos nowego na rynek. Nie zmienia to faktu że nie wymyslili nic nowego tylko bazują na starej konstrukcji

JackDaniels41

Post autor: JackDaniels41 »

Co do samej nazwy, to na wstępie napiszę że również według mnie RaGun byłaby najlepsza, jednak skoro już w przyrodzie zaistniała ta nazwa jaka jest to trudno i nie ma do czego wracać i rozstrzygać... stało się :)
Proponuję taki kompromis :)
Otóż VIS100 czy też VIS100 M1 to w 50% MAG-98, a 50% nie, czyli taki pół na pół, czyli każdy z nas tutaj się wypowiadających ma swoją rację :-D bo chyba tak jest :-D
Nowe koło jest już wymyślić trudno i wszystkie niemal wynalazki oparte są niemal zawsze na czymś co już kiedyś wymyślono, a szczególnie to już te które służą nam w życiu powszednim. W broni, a konkretnie w pistoletach to w każdej konstrukcji znajdziemy jakieś rozwiązania wspólne :one:
Odrazu to co widać na pierwszy rzut oka czym różni się VIS100 M1 od MAG-a, to to że jednak różni się nieco wyglądem, jest szczuplejszy i sporo lżejszy, ma inny magazynek i jego mocowanie, możliwość zrzutu z obu stron, posiada frez na kolimator, inne przyrządy celownicze, zamek po rozłożeniu też nie wygląda tak samo, może i jest podobny, mechanizm powrotny całkiem inny, lufa z zewnątrz czerniona i podobno nie chromowana, a wykończona w innej technologii :) No i na koniec to, że rozkłada i składa się VIS-a100 inaczej niż MAG-a :-D

p.s. dalej nie grzebałem, ale zauważyłem że podkładka pod wkrętkę rękojeści w VIS100 wygląda jak ta z MAG-a :516:

Dariusz DC
Moderator
Moderator

Post autor: Dariusz DC »

! Message z: Dariusz DC
Niestety skoro nie umiecie bez śmiecenia - zamykam temat - sprzątanie zajmie sporo czasu
DC jeszcze nie 9

Dariusz DC
Moderator
Moderator

Post autor: Dariusz DC »

! Message z: Dariusz DC
temat troszkę posprzątałem, otwieram- każda próba kolejnego śmiecenia, trollowania etc będzie skutkować miesięcznym urlopem od forum - np będę szczególnie obserwował wpisy Bezdusznego
DC jeszcze nie 9

Bezimienny

Post autor: Bezimienny »

Od wczoraj mam juz swojego VIS100, jeszcze nie strzelany ale pierwsze wrazenia opisac moge. Spust rzeczywiscie słabo, bez tragedii ale moglo by byc o wiele lepiej, jest taki .... szorstki, okaże sie przy strzelaniu. Następna rzecz to przyrzady celownicze, juz widze ze światłowód w muszce jest luzny, koncowki zatopione i rozepchniete, ale jednak luźny o sie kreci, sama muszka siedzi sztywno i bede kontrolował po strzelaniu czy sie nie luzuje. Ogolnie jak będa dostepne klasyczne przyrzady to zmienie. Jedno co mnie bardzo razi to kolor stopek magazynkow 17nb, jest totalnie nie pasujacy, można było to zrobic lepiej, ja i tak zmieniłem na wersje 15nb, szkoda ze plastik. Dekoker rzeczywiscie nie do końca fortunnie umiejscowiony, ale bez tragedii i da sie go uzyc (ja osoboscie bardzo libie posiadac dekoker). Zrzut magazynka na wielki plus, miałem w tym momencie tylko opcje porownania z 1911 i tam przy moich krotkich palcach jest tragedia za to w VIS100 poezja i lepszego zrzutu chyba nie spotkałem, w glocku 17 gen4 niemal rownie dobrze mi sie zrzucalo ale musze raz jeszcze porownac, za to cz75, P09, canik tp9 i tak jak pisalem 1911 gorzej. Jesli chodzi o akcesoria to fajnie ze są dwa magazynki, opcja 17 i 15 nb, plytka koli, wycior, okladki dodatkow, ale sam kuferek tragedia, nie dość że miniaturowy i wszystko w nim upchane jak sardynki to jego jakość.... szok i niedowierzanie, dobrze ze mam swoj lepszy bo w fabrycznym wstyd. Sama ergonomia mi lezy bardzo, zobacze dokladniej przy strzelaniu, ale po chwyceniu go w rece trzyma sie bardzo dobrze. Dodam ze u siebie nie zaobserwowalem tego co pisali niektórzy, a dokładniej skrzypienie okładek, u mnie jest ok. Tyle pierwsze spostrzeżenia, nastepne beda po strzelaniu.

Awatar użytkownika
VspecII

Post autor: VspecII »

Gdzie kupiłeś pistolet? Kolejny wypust wyszedł z fabryki?
Jest: Hammerli 280 22LR+.32 S&W LWC, CZ 75 TS, SIG P226 LDC, Mossberg 500, Savage MSR Recon

Bezimienny

Zapłacone mialem od momentu premiery i dopiero wczoraj odebralem papiery z WPA i odrazu pistolet jak tylko miałem promese w łapkach 8-) pistolet jest wiec z pierwszej partii, jak pytalem podczas odbierania (Colt Krotoszyn) to mowili ze druga miala być w polowie września i teraz maja informacje ze jednak końcówka września.

SZAK4L

Post autor: SZAK4L »

Zamów sobie drugą iglicę bo to co przeszedł Twój Vis jako demonstrator w sklepie mogło ją mocno nadwyrężyć!
Oczywiście żarcik, gratuluję dołączenia do posiadaczy broni i udanego zakupu :)

Bezimienny

Żarty zartami ale tez sie obawialem ze bedzie demonstratorem, nie wiadomo jak bylo, nie widac obrać, na kurku tez nie widac odklepania od iglicy, a nawet jesli iles tam razy był "klikany" to vzy dla kurkowca robi to duza roznice? Zawsze sadzilem ze bijniki raczej bardziej wrazliwe na strzelanie na sucho. Jedno co to jak go wyciagnolem z pudelka to sporo oliwy bylo gdzieniegdzie, za to po chwili jak go pomacalem to juz nie bylo, moze jednak nie był zbytnio macany. Najbardziej jest teraz dla mnie istotne to dostepnosc klasycznych przyrzadow celowniczych, te nie sa zle, fajnie sie zgrywaja, wrecz bardzo dobrze, intuicyjnie i szybko jak sie przymierzam, ale wole jednak klasyczne.

telchar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: telchar »

Czy ktoś z Was wie, jak się rozkłada VISa 100 na części pierwsze? Od czego zacząć?

JackDaniels41

Post autor: JackDaniels41 »

Nie wiem po co :-D ale od wyjęcia magazynka najlepiej :-D ;laughing: :)

KG92RS

Post autor: KG92RS »

JackDaniels41 pisze:
16 września 2020, 22:25
Nie wiem po co
Jak to - po co? Żeby wiedzieć, co jest w środku :) Każdą sztukę tak rozkładam.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”