Vis 100

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Evito
Zarejestrowany użytkownik

Re: Vis 100

Post autor: Evito »

Moje wrażenia z tego pistoletu są takie: nie jest to broń wyczynowa, ale tani, celny pistolet do rekreacji a i zawody klubowe nim się ogarnie :583:
Myślę że jest wart zakupu tym bardziej że to kurkowiec więc można nieco grzebnąć w spuście bez większych obaw o zepsucie klamki. :621:
Jestem pacyfistą... tyle że narwanym :502:

rzachol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: rzachol »

Rozmawiałem ze sprzedawcą w jednym ze sklepów z bronią w Warszawie: powiedział, że w tej chwili VIS 100 to najlepsza opcja, jeśli chodzi o "price/performance" pistoletów c.z. 9 mm do kupienia w Polsce. Ktoś z Was ma podobne zdanie na ten temat?

Placek

Post autor: Placek »

To zależy czy chcesz zakładać kolimator, bo jeśli nie to P-07/P-09 cenowo wypadają lepiej, a strzela się z nich bardzo przyjemnie.

Spyderco

Post autor: Spyderco »

Też jestem zdania że P09 zamiata VISa jak tylko chce...
.223, 9x19, 12GA

Tecum Seh

Post autor: Tecum Seh »

@Spyderco a masz Visa100?

JackDaniels41

Post autor: JackDaniels41 »

No właśnie rzecz w tym że nie ma, nie zdążył kupić, więc tu tak miauczy... :-D ;laughing: :)

Awatar użytkownika
pkl66

Post autor: pkl66 »

Mam obydwa pistolety i pisałem o tym jak wypada ich porównanie w tym wątku, trzeba tylko przebić się przez tonę gruzu ;laughing: by wpis odnaleźć. Są zupełnie porównywalne, obydwa celne. Dla mnie Vis 100 wygodniejszy, troszkę mniejszy i lżejszy. Kiedy kupiłem P 09 sądziłem, że niczego lepszego już nie potrzebuję na 25 m. Można nim zrobić dobry wynik. Tyle że Visem 100 też można i w niektórych aspektach jest dla mnie lepszy od Cz. Choćby łatwość, wygoda przeładowania chwytem za zamek nieporównywalna. A i praca spustu do precyzji (jak ktoś jak ja lubi strzelać z broni bojowej a nie wyczynowej) moim zdaniem przyjemniejsza. Tyle że P 09 znam już bardzo dobrze a z radomskim pistoletem dopiero się poznajemy. Ergo Vis 100 ma potencjał ale żaden z tych pistoletów drugiego jak to ktoś ujął nie zamiata. Z całą pewnością warto kupić obydwa, chyba że ktoś ma awersję do polimerowych szkieletów to wtedy tylko Visa 100. Bo to jednak metal :piwo: no i ten orzełek coś dodaje

Spyderco

Tecum Seh pisze:
07 września 2020, 12:39
Nie mam i nie zamierzam, dwa magazynki wystarczyły mi na rozwianie wszelkich wątpliwości odnośnie nabycia.
.223, 9x19, 12GA

Awatar użytkownika
mgmg

Post autor: mgmg »

..
Ostatnio zmieniony 08 września 2020, 11:12 przez mgmg, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadajemy światu znaczenia przez odwagę naszych pytań i głębię naszych odpowiedzi.
Carl Sagan.

JackDaniels41

Spyderco pisze:
08 września 2020, 06:53
Tecum Seh pisze:
07 września 2020, 12:39
Nie mam i nie zamierzam, dwa magazynki wystarczyły mi na rozwianie wszelkich wątpliwości odnośnie nabycia.
No może i dwa magazynki były :-D tyle że po maks 5 sztuk w nich ;laughing: a za plecami kolejka chętnych :)
No i stressss zrobił swoje, ale miejmy nadzieję że nie na całe życie... ;laughing: może kiedyś przejdzie :532:

Spyderco

Tu niestety Cię zawiodę, magazynki były pełne i był ze mną jedynie właściciel...więc teoria legła w gruzach... Ergonomia broni nie przekonała mnie do siebie - całokształt, jeśli ktoś się do tej broni przekonał to ok, jego broń i jego sprawa.
.223, 9x19, 12GA

JackDaniels41

A swoją drogą to kolega Spyderco potwierdza tylko teorię że najwięcej opinii krytycznych udzielają ci co z w tym temacie wiedzę mają raczej... :583: średnią :) Pozdrawiam :one:

Spyderco

Albo coś Ci pasuje, albo nie. Jeśli komuś nie leży w ręce Glock to nawet wagon amunicji tego nie zmieni. Samo kupowanie broni "bo orzełek", "bo nasze" ? Są lepsze konstrukcje niż Vis100, nieprzychylne opinie burzą wizerunek tego czarnego konia strzeleckiego światka? Ciekawe ile za rok będzie tych Visów na torach i czy zmienią COKOLWIEK. Tyle.
.223, 9x19, 12GA

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

A skąd te dziwaczne oczekiwanie, żeby VIS100 miał zmieniać COKOLWIEK?
To po prostu kolejny całkiem fajny pistolet na rynku, z dobrą ceną w stosunku do tego co oferuje (OR).
Dla jednych fakt, że to polski produkt będzie miał dodatkowe znaczenie, dla innych żadnego. Niektórzy kupią go tylko dlatego, że to polski produkt, a inni nie.
Jednym się spodoba, niezależnie czy polski, czy nie, a innym nie podpasuje..
Jak zwykle w tematach o danym modelu najwięcej piszą ci, co danego modelu nie mieli w rękach, ale już wiedzą, że nie będą nawet chcieli mieć.
Przez taki bajzel to forum zdycha.. coraz trudniej tu znaleźć wpisy rzeczowe i wartościowe.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

JackDaniels41

Spyderco pisze:
08 września 2020, 11:08
Albo coś Ci pasuje, albo nie. Jeśli komuś nie leży w ręce Glock to nawet wagon amunicji tego nie zmieni. Samo kupowanie broni "bo orzełek", "bo nasze" ? Są lepsze konstrukcje niż Vis100, nieprzychylne opinie burzą wizerunek tego czarnego konia strzeleckiego światka? Ciekawe ile za rok będzie tych Visów na torach i czy zmienią COKOLWIEK. Tyle.
Otóż takie opinie niczego nie zburzą, bo dla nawet odrobinę myślącego samodzielnie forumowicza są zwyczajnie niewiarygodne :-D ;laughing: :)
Też TYLE :516:

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”