Jaki Anschutz?

Moderator: Moderatorzy WBP

Pabl0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jaki Anschutz?

Post autor: Pabl0 »

Witam,

Rozglądam się za karabinkiem bocznego zapłonu, docelowo do konkurencji mini-sniper. Mam dwa warianty:
1) Nowy karabinek (CZ 457 MTR lub Tikka T1X) - tutaj od razu muszę kupić optykę. Karabinki nie mają też regulowanej baki.
2) Antek z egun. Plusem jest to, że na początku mogę ćwiczyć z mechanicznymi przyrządami i dozbierać spokojnie na lepsze szkło. I tu się robi ciekawie, bo jest kilka opcji.
- Match 54 - mieści się w budżecie, ale nie ma regulowanej baki,
- 1903 - jak na razie faworyt, ma wszystko co trzeba i też się mieści w budżecie,
- 1807 - też ciekawa opcja,
- 1907 i 1813 - jakbym był cierpliwy i troszkę naciągnął budżet, to też mogą się załapać.

Czy ktoś może powiedzieć, jakie są różnice pomiędzy powyższymi modelami? Interesuje mnie to, na jakim poziomie trzeba strzelać, żeby przy dobrze dobranej amunicji zauważyć różnicę w tarczy. Kolejna sprawa to zakupy na egun. Od jakiegoś czasu śledzę aukcje i wygląda na to, że cena to loteria. Sprzęt, który wygląda średnio jest sprzedawany drożej, niż ten, który wygląda super. Jakieś rady, na co zwracać uwagę? Czy może gra jest nie warta świeczki i kupić nówkę? Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: aksel »

Oprócz różnic łoża karabinki Anschutza pozornie wyglądające podobnie mają różne zamki,różne rodzaje mechanizmów spustowych,różne długości i grubości luf.
Anschutze słyną z żywotności i nawet kilkudziesięcioletni karabinek może być bardzo celny,porównywalnie z nowym. Wyprodukowano tego przez dziesięciolecia
całe mnóstwo i na pewno trafią się w tej masie egzemparze wybitne , bardzo dobre,średnie, a nawet niezbyt udane. Ciężko autorytarnie doradzić - kup ten i będziesz zadowolony. Jeśli szukasz karabinu do sniper to polecam wersję łoża 1813 z systemem 54 supermatch ( nie zawsze jest na nim to określenie). Ma dłuższą i grubszą lufę ,jest ciężki i stabilny. Są droższe niż zwykłe 54 ale warto zaryzykować. Inne legendy o Antkach- stare niewybredne a nowe -trzeba precyzyjnie dobrać amunicję. Czy to prawda...
jak to z legendami bywa ,czasem tak,czasem nie.... Polecam SK żółte ale z pudełka nie z puszki. Wyjątkowo często dobrze współgra z Antkami.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: arturo111 »

Szukaj z lufą X .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Pabl0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Pabl0 »

Tylko trafienie wersji z "X" nie jest łatwe. Można jeszcze kupić osobno system i osobno łoże, ale wolałbym gotowy zestaw. Może ktoś, kto strzela z 22lr na 100 m i dalej mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Shooter7 »

Doloz i kup Feinwerkbau 2600

:wink:
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Linek »

Czytałem że ten X niczego nie daje.

Czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić o co chodzi z tym oznaczeniem i czy wnosi cokolwiek do celności.

Osoby które sprzedają z X niewątpliwie będą twierdziły że pomaga.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: aksel »

No tak , wśród FWB to brać i wybierać, pełno tego ... no i oczywiście o całą klasę lepszy od Antka.... :roll:
Temat iksa drążyłem uparcie ,bo jedna z legend mówi o tym że to selekcjonowane lufy . Szukałem na różnych ,także zagranicznych forach a nawet w informacjach fabrycznych od Anschutza. Tymczasem x to selekcjonowana stal na lufy i być może lepsza trwałość ale z celnością niweiele ma wspólnego.
Obecnie Anschutz sprzedaje karabinki i systemy z informacją o selekcjonowaniu, niezależnie od tego można zamówić indywidualny dobór amunicji do konkretnego egzemplarza.
Dopiero takie zabiegi dają nam jakiekolwiek przesłanki do przekonania o posiadaniu idealnego sprzętu. No ale trzeba ...dozbierać :-D
około 2 tys Euro za sam system i kilkaset za dobór amunicji.
Guns and .....roses
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Zawisz »

I tak samo można kupić Antka 54 z regulowaną osadą.
Generalnie różnic jest sporo i to niezależnie od oznaczenia modelu
-w przypadku 54 mamy co najmniej 2 średnice i chyba 3 długości lufy, oprócz tego co najmniej 3 wersje mechanizmu spustowego, o mnogości różnych osad nie wspominając (mechanizmów spustowych chyba nawet więcej, bo chyba mamy też 2 wersje bezpiecznika)
w nowszych modelach jest to bardziej uporządkowane
-1807 i 1907 mają krótsze lufy od 1813 i 1913. 1903 ma krótszą i cieńszą lufę, na ogółw przyrodzie występuje też ze spustem jednostopniowym. Nikt chyba nie robiłdo niego gratów typu przedłóżki itp (acz moja niewielka próba statystyczna 3 znanych mi sztuk pokazuje, że lufy te były wybitnie mało wybredne na amunicję).

A co do samej celności luf to nie ma absolutnie żadnej reguły :D Po tylu latach mogą być zajechane, a mogą dalej znakomicie trzymać. Z resztą to i w przypadku nowszych nie reguła, że będzie git. To jednak bardzo często broń klubowa więc przeszłą przez najróżniejsze ręce.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: variag »

Gdybym drugi raz miał ryzykować w podobnym temacie wybrałbym ponownie Anschütz 54 Match.
I to bez regulowanej baki, dla mnie jest przy strzelaniu z optyką zbędna.
Polecam SK żółte ale z pudełka nie z puszki. Wyjątkowo często dobrze współgra z Antkami.
Amunicja to temat rzeka. Na pewno w ciemno można zacząć od Lapua. Czasem się wydaje że na górze konserwy są te celniejsze naboje, czasem że na odwrót :one:
Mój na 50 metrów strzelał celnie nawet i pistoletową Lapuą.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Pabl0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Pabl0 »

W szafie wylądował Anschutz 1807. Karabinek jest świetny. Teraz czas na pozostałe wyposażenie. Z wyborem optyki sobie poradzę, ale mam problem z montażem. Montaż 34 mm na szynę 11 mm w Polsce jest nie do dostania. Nawet za granicą trudno coś znaleźć w sensownej cenie. Wygląda na to, że będę musiał dołożyć szynę picatinny. Znalazłem coś takiego:
https://siwiaszczyk.pl/pl/p/Szyna-CONTE ... 2920/22294
Niby do Anschutza, ale u mnie nie widzę otworów na śruby. Czy ktoś już to testował? Jest jeszcze taka alternatywa:
https://siwiaszczyk.pl/pl/p/Szyna-RECKN ... 0011/21444
lub
https://kolba.pl/product/34832,szyna-mo ... inny-mount

No i na koniec został bipod. Karabinek trochę waży. Czy Harris lub jakaś jego kopia się sprawdzi? Szukałem czegoś na szynę UIT, ale tu też trzeba będzie chyba dołożyć adapter UIT na picatinny. Będę bardzo wdzięczny za opinie użytkowników lub alternatywne propozycje.

Pozdrawiam
Niegrzeczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 19 maja 2020, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Niegrzeczny »

Prawdopodobnie pasować będzie tylko ten z pierwszego linku.
Śrubami się kontruje - nie potrzebują otworów.
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: DrA »

Sprawdź, koszt niewielki a na .22 powinno się to sprawdzić tak jak na moim pneumatyku.

Inserty 11 na 22
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
MacGayver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: MacGayver »

PablO pisze
Znalazłem coś takiego:
https://siwiaszczyk.pl/pl/p/Szyna-CONTE ... 2920/22294
Niby do Anschutza, ale u mnie nie widzę otworów na śruby. Czy ktoś już to testował? Jest jeszcze taka alternatywa
Używam i sprawdza się dobrze. Nie mam uwag do szyny. Stalowa szyna wsuwana w jaskółczy ogon i blokowana dużymi drobnozwojowymi śrubami dociskowymi widocznymi na zdjęciu. Nie wymaga ingerencji w konstrukcję broni. Nie luzuje się wszystko pasuje. Mój karabin to A54 Match około 50 letni.
HW 100T, CM-2, 9x19, .223rem, 7.5x55 Swiss
Niegrzeczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 19 maja 2020, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Niegrzeczny »

DrA pisze: 14 czerwca 2021, 22:22 Sprawdź, koszt niewielki a na .22 powinno się to sprawdzić tak jak na moim pneumatyku.

Inserty 11 na 22
To może nie pasować bo szyna w 1807 nie jest płaska od góry.
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 45
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki Anschutz?

Post autor: Severin »

No to jeszcze dorzucę moje 3 grosze

https://uk.hawkeoptics.com/adaptor-base ... eaver.html

Taka baza, jest stabilna, wiem, mam A1903.
Do tego montaż np. Leupold QRW i człowiek będzie szczęśliwy :)
Różne takie co dają radość :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”