MSBS-5,56 - część II

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
K.B.
Zarejestrowany użytkownik

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: K.B. »

Tarcza Gdynia ma Grota. W sumie to oni mają najwięcej broni w regionie, w tym sporo samoczynnej.

308

Post autor: 308 »

Gash pisze:
12 lutego 2021, 17:21
To ja może z innej strony.
Od razu zaznaczę NO OFFENCE - ten tekst nie ma być skierowany przeciwko komukolwiek się tu wypowiadającemu, nawet jeśli mnie świerzbi... ;)
Jeśli będzie przeciwko - to przeciwko dziwnym, nieludzkim czasom, w których żyjemy i narzędziom, które sterują naszym życiem, naszym postrzeganiem.

Ile osób z wypowiadających się w tym wątku i podobnych:
- miało GROTa/VISa w rękach?
- miało GROTa/VISa w rękach i rozbierało?
- miało GROTa/VISa w rękach, rozbierało i strzelało?
- ma, bo posiada w swojej kolekcji GROTa/VISa w rękach, rozbiera i strzela?

I od razu zaznaczam, nie chodzi o to, że nie mają się prawa osoby, które nie miały fizycznego kontaktu z GROTem wypowiadać, chciałbym tylko zwrócić uwagę, że gros głosów jest opartych na opiniach, niestety nie dziennikarzy, tylko "dziennikarzy", którzy tworzą alternatywną rzeczywistość. I siłą rzeczy wchodzi to do obiegu, bo czasy są straszne, bo prawda się sama nie broni, nie przy tym zalewie fake newsów, które są w mediach obecne - w wielu mediach dodam. Dziennikarze nie opisują faktów, ale je od razu interpretują [w zależności od opcji, którą reprezentują, w stronę, w którą chcą].
Nie chcę tu wciskać polityki, ale dobrym przykładem jest txt "dziennikarki" Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, który brzmiał mniej więcej "prawda już została ustalona i żadne fakty tego nie zmienią".
I tak jest z GROTem - w tym przypadku onet ustala prawdę, której żadne fakty nie zmienią.
Ale zostawmy to coś, bo szkoda nawet o nich pisać, zamiast onetu mogła być inna redakcja.

Kolejne pytanie - retoryczne - tak jak poprzednie powyżej.
Ile osób miało bezpośredni kontakt z fachowcami z FB Radom?
Miałem kilkukrotny, ostatni dzisiaj. Za każdym razem jestem pod wrażeniem ich profesjonalizmu, którego NIE WIDAĆ w internecie, bo nie może być widać.
Natomiast naszły mnie smutne refleksje. Bo dzisiejszy świat wygląda tak, że każdy może napisać wszystko... i nawet jak to jest nieprawdą, to funkcjonuje takie stwierdzenie jak "fakt medialny" i już. I teraz wszystko można.
I z jednej strony mamy takich pseudo dziennikarzy z onetu i Mosznera [dla tych mniej wtajemniczonych, Moszner nigdy nie był żadnym operatorem GROMu, nie dziwi was, że żaden realny operator jeszcze się nie podłączył i z Mosznerem nie kręci filmików szkalujących FB Radom?], którzy kształtują świadomość, bo większość osób będzie miało wiedzę nt. GROTa właśnie na podstawie takich artykułów, potem w towarzyskich rozmowach je powielając udając fachowców. Na marginesie przypominam co się działo z F35, do tej pory krążą hasła "nielot" i lista usterek.
To jest dzisiejszy świat - rządzą media i to co przekazują, często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ale to jest PROMOWANE z oczywistych względów.

Z drugiej strony siedzą fachowcy w gabinetach, pokojach, warsztatach na hali montażowej, którzy są autentycznymi specjalistami w swoich branżach i pracują i robią dobrą robotę.
Tylko, że ich praca jest TAM, gdzie pracują, nie jest medialna i nie obroni się sama.
Nie mają Oni ani potrzeby, ani możliwości, ani chęci, ani czasu przede wszystkim na takie pierdoły, żeby cały świat przekonywać jak jest naprawdę.
Niestety... prawda może czasami obroni się sama, ale tylko czasami, a na pewno nie zawsze, albo jak już to za późno.

I powtórzę się jeszcze raz.
Wielu krytykujących, gdyby miało styczność konkretniejszą z czymś co krytykują, z ludźmi, którzy to tworzą może mieliby inne spojrzenie na to, co obecnie dzieje się w mediach nt. karabinkach GROT.
Chyba, że XXI wiek wszedł tak mocno, że ta papka i sposoby manipulacji wpajane przez media są już nie odrzucenia dla takich osób.

Ale naprawdę... zachęcam do zapoznania się, zgłębieniu tematu samemu, wizyty w FB Radom. To nic nie boli. A oczy można otworzyć...

A jeśli ktoś tego nie chce... to jest milion ciekawszych rzeczy niż zabierać głos w jakimś temacie, głos, który ma się wyrobiony tylko na podstawie tendencyjnych artykułów w prasie, nie bardzo branżowej.

HOWGH
Szanowny Kolego.Jakiś czas temu zaproponowałem złożenie na ołtarzu prób organoleptycznych mojego Grota.Nie nalezę do fetyszystów,którzy na widok rysy na oksydzie dostają palpitacji serca i wszelakie próby piaskowo-błotne,oprócz oczywiście cięcia palnikiem,prób zgniotu pod kołami tira z ładunkiem,oddawanie moczu,itp.były do zaakceptowania.Odzew zerowy.Rozumiem, do Pasłęka lub Morąga za daleko,potrzebna zgoda rodziców(to obstawiam najbardziej),chociaż bardziej prawdopodobne jest olanie gościa spoza towarzystwa wzajemnej masturbacji.Przeżyję(będzie trudno,ale przeżyję,chyba).Taki test nie przekonałby,żadnego z obecnych tu ,no właśnie,ale byłoby fajnie.No ,a teraz kupuję popcorn i wygodnie siadam.Bużka(bez podtekstów).

Evito

Post autor: Evito »

Ohhh kolego gdybyś bliżej mieszkał to nie omieszkałbym przyjechać z wiadrem amunicji :502: i kilkoma butelkami domowego piwa :piwo:
Zawsze chętnie korzystam z okazji postrzelać z grota i gdybym miał wolną flotę i promesę chętnie sam bym sobie kupił bo to świetny sprzęt.
Jestem pacyfistą... tyle że narwanym :502:

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

@308
A nie bywasz czasami w okolicach mojego podwórka?
Może byśmy kiedyś ustawili taki teścik GROT vs AR (fakt, że budżetowy Ferdek)?
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

Pasłęk/Morąg niedaleko 3miasta więc Sz. Kol. Biper możemy się wybrać. Kwestia ustalenia czas/ubiór/miejsce.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Awatar użytkownika
biper

O! I to jest plan! Pytanie kiedy?
Najrozsądniej chyba poczekać do wiosny..
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.

hass

Post autor: hass »

Jak koledzy będą chcieli się spotkać na wiosnę w Trójmieście to i ja bym był chętny dołączyć i zobaczyć Grota. Zastanawiam się w tym roku nad zakupem wersji z krótszą lufą.
SKS ARDEA

K.B.

Post autor: K.B. »

Ja mogę się stawić jako obiektywne ciało nadzorcze. Nobo nie jestem ani posiadaczem Grota, ani pracownikiem FB. (Tak naprawdę to chodzi o skosztowanie tego piwa, co ktoś obiecał przywieźć.)

308

Evito pisze:
12 lutego 2021, 20:44
Ohhh kolego gdybyś bliżej mieszkał to nie omieszkałbym przyjechać z wiadrem amunicji :502: i kilkoma butelkami domowego piwa :piwo:
Zawsze chętnie korzystam z okazji postrzelać z grota i gdybym miał wolną flotę i promesę chętnie sam bym sobie kupił bo to świetny sprzęt.
Rozumiem,że kolega proponuje spożywanie alkoholu w postaci pysznego piwa domowej roboty na strzelnicy.Jako praworządny obywatel mogę tylko powiedzieć jedno.Zapraszamy jak cholera!

308

biper pisze:
12 lutego 2021, 23:11
@308
A nie bywasz czasami w okolicach mojego podwórka?
Może byśmy kiedyś ustawili taki teścik GROT vs AR (fakt, że budżetowy Ferdek)?
Jeżeli Lublewo to Twoje podwórko to miałem okazję kilkakrotnie je odwiedzić w ramach IPSC.Niestety z marnym skutkiem,nikogo nie udało się postrzelić.Szczerze mówiąc nie chce mi się ruszać ze swoich śmieci,zwłaszcza ,że u nas nikt nie reaguje histerycznie na różne eksperymenta.Proponuję jednak,jak wcześniej,poczekać na nieco estetyczniejszą pogodę,żeby można było łatwiej ukopać parę ton piachu i po wypiciu piwa zrobić trochę błota do testów.Chyba kolego nie masz kompleksów co do swojego FedArm-a?
Tu są normalni strzelcy,nie masturbatorzy.Kochamy wszystko co strzela i wszystkich którzy strzelają(oprócz tych ,którzy strzelają do nas).Bądźmy na łączach,czyli na priva,czy jak to tam się modnie nazywa.

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

biper pisze:
13 lutego 2021, 15:38
O! I to jest plan! Pytanie kiedy?
Najrozsądniej chyba poczekać do wiosny..
Za tydzień. Lekki mróz, słońce=gun day :502:
Możemy do Morąga podskoczyć moim wózkiem.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Awatar użytkownika
biper

@308 i @strk
To możemy uznać, że jesteśmy wstępnie dogadani ma wiosnę?

Ja co do broni nie mam żadnych kompleksów. Ferdka mam, bo tani, a ja oszczędny chłopak jestem ;)
A co do piaskowego testu GROT + Ferdynand to po prostu w skrytości serca liczę, że wyjdzie remis. A to dlatego, że GROT bardzo mi się podoba i cały czas siedzi w tyle głowy, jako plan na przyszłość, dla mania. Ale jak wspomniałem, oszczędny jestem, to staram się unikać zabawek, które dopiero co wchodzą na rynek, bo wiele może w nich niespodzianek wyjść.. Zazwyczaj odczekuję, aż reszta tzw. rynku przetestuje nowinkę.

GROT w krótkiej wersji naprawdę kusi.. Ale jakby jeszcze się pojawił w wersji bezkolbowej.. oj, to będzie dopiero zgryz.. :101:

.TT

Post autor: .TT »

Czołem,
Czy w obecnie dostarczanych wersjach cywilnych jest już możliwość zastosowania spustu typowego dla AR-15?
Które powłoki są najtrwalsze? Czarna powłoka to oksyda? Bo inne kolory to cerakote.

Dzięki za odpowiedzi.

Glou

Post autor: Glou »

.TT pisze:
15 lutego 2021, 00:27
Czołem,
Czy w obecnie dostarczanych wersjach cywilnych jest już możliwość zastosowania spustu typowego dla AR-15?
Które powłoki są najtrwalsze? Czarna powłoka to oksyda? Bo inne kolory to cerakote.

Dzięki za odpowiedzi.
Jeżeli chodzi o aluminium to twarda anoda.
Dla stali masz czernienie czyli tzw czernienie.

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

Wesołych Świąt

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”