MSBS-5,56 - część II

Moderator: Moderatorzy WBP

Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Glou »

Mówiąc szczerze, nie wiele Ci się tutaj zmieści.

Szerokość samego łoża:
Obrazek
Obrazek

Szerokość wraz z płaszczem komory zamkowej:
Obrazek
Pastuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 stycznia 2021, 01:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Pastuch »

Oki, wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie nie ma tu miejsca na tłumik.... :583: no szkoda...
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: K.B. »

Obrazek

Karabinek Grot w rękach żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej w trakcie szkolenia do ćwiczeń Swift Response 21.

Czy pan na pierwszym planie nie naraża się na oparzenia trzymając za lufę? Nie zawsze będzie strzelał w rękawicach, a co nawyk to nawyk. No i kolbę niezbyt dobrze przycisnął do ciała.

I czy dobrze widzę, że pan na drugim planie nie ma kolimatora? Może jestem przewrażliwiony, ale nie dostrzegam nawet mechanicznych przyrządów. Niska rozdzielczość nie pozwala się upewnić.

Komentarze pod artykułem:
Używam grota od 2 lat przedtem miałem beryla a jeszcze wcześniej kbakms czyli kałacha jak dla mnie to jest naprawdę dobra broń oczywiście ma kilka niedoskonałości ale to wynik wieku dziecięcego następna wersja będzie ulepszona a pozostałe doprowadzone do wersji ostatecznej Dużo się pisze o wypadających regulatorach gazowych które czasem wypadają mi jeszcze nigdy nie wypadł tak samo jak pojawiająca się rdza tu i ówdzie jak dbasz tak masz Co do beryla grot to taki mercedes w porównaniu z fiatem wszystkie przełączniki są tam gdzie trzeba w dodatku zdwojone praca na broni jest łatwiejsza i szybsza zwłaszcza przeładowanie i wymiana kolejnego magazynka w moim odczuciu także jest celniejsza Obsługa no cóż beryl był prostszy zwłaszcza rozkładanie i czyszczenie ale bez przesady nie jest aż tak zle Co do zacięć podczas strzelania jeszcze mi się nie zaciął mimo niekiedy ciężkich warunków deszcz kurz mróz itp a w przypadku beryla kilka razy mi się to zdarzyło ale dużo zależ też od amunicji Szczerze na początku grot nie przypadł mi do gustu wydawało się że będzie nietrwały i bardzo skomplikowany jak na nasze standardy ale po czasie jestem z niego bardzo zadowolony i miło zaskoczony
Użytkowałem ten karabinek rok, w wojsku. Powiem tak : celny, wygodny, zacina się, zamek niestety nie zostaje w tylnym położeniu praktycznie nigdy, broń nie dopracowana, odpadają elementy, pękają kolby, wypada regulator gazowy, potrafi poluzować się lufa, po byle mżawce potwornie rdzewieje chyba że lejemy tonę oleju. Ogólna ocena 3/10.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2052
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Dexter »

No może i dotyka lufy ale przecież lufa nie rozgrzeje się od zera do 300 stopni w sekundę.
Pan na drugim planie ma celownik.

Nie szukajmy na siłę dziury w całym, zwłaszcza tam gdzie jej... nie ma.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3780
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

K.B. pisze: 15 stycznia 2021, 07:58 /../ tak samo jak pojawiająca się rdza tu i ówdzie jak dbasz tak masz /../
Tylko to jest broń dla wojska.. a nie do piszczenia, całowani i głaskania szmatkami nasączonymi specyfikami do konserwacji wieczorami w domu....
więc wypadało by, by nie rdzewiała w warunkach tzw. pola walki :)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Tecum Seh »

bezduszny pisze: 15 stycznia 2021, 08:14 Tylko to jest broń dla wojska.. a nie do piszczenia, całowani i głaskania szmatkami nasączonymi specyfikami do konserwacji wieczorami w domu....
więc wypadało by, by nie rdzewiała w warunkach tzw. pola walki :)
Ja tu tylko tak zostawię:
bezduszny pisze: 31 lipca 2020, 10:13 Takie info on znajomego z WOT (na Pomorzu) ...

Dostali "nowe Groty" (nie wiem jaka wersja) ale różnice względem "starych" są podobno ogromne:
- nie rdzewieją od samego patrzenia na nie
- nie łamią się kolby od upadku na glebę (jemu i nie tylko jemu się połamała w "starym")
- nie odpadają/odkręcają się mechaniczne przyrządy celownicze
- są bardziej celne (na 100m w tarczę)
- mniej się grzeją po oddaniu 30 strzałów
- wypadania lufy nie stwierdzono ani w starych a ni w nowych

Jest progres.
;-)
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Awatar użytkownika
Simon WRC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 11 listopada 2019, 08:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Simon WRC »

K.B. pisze: 15 stycznia 2021, 07:58 Czy pan na pierwszym planie nie naraża się na oparzenia trzymając za lufę? Nie zawsze będzie strzelał w rękawicach, a co nawyk to nawyk.
Nie wydaje mnie się. Trzymam dokładnie tak samo, bo jest najwygodniej. Wczoraj wystrzelałem 3 magazynki jeden po drugim w dość szybkim tempie, nie miałem rękawic i krzywdy sobie nie zrobiłem. Powiem więcej, nie poczułem nawet najmniejszego dyskomfortu :wink:.
bezduszny pisze: 15 stycznia 2021, 08:14 Tylko to jest broń dla wojska.. a nie do piszczenia, całowani i głaskania szmatkami nasączonymi specyfikami do konserwacji wieczorami w domu....
więc wypadało by, by nie rdzewiała w warunkach tzw. pola walki :)
Dokładnie tak! :)
9x19 ; 45ACP ; 32ACP ; 44Mag ; 357Mag ; 38Spec ; 22LR ; 223Rem ; 5.56x45 ; 7,62x39 ; 308Win ; 12/70
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3780
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Tecum Seh pisze: 15 stycznia 2021, 10:08 /../
No i bardzo dobrze, że jest progres ..
a co ze starymi ? Zostały zezłomowane i nasza wspaniała armia zaprzestała ich użytkować, wiec problemu już nie ma ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Tecum Seh »

bezduszny pisze: 15 stycznia 2021, 11:23
Tecum Seh pisze: 15 stycznia 2021, 10:08 /../
No i bardzo dobrze, że jest progres ..
a co ze starymi ? Zostały zezłomowane i nasza wspaniała armia zaprzestała ich użytkować, wiec problemu już nie ma ?
Zapewne za jakiś czas wyjdą z użycia i problem się rozwiąże.
O ile jest faktycznie jakiś:)

Jeśli będą rdzewieć, można je oddać do FB Radom do naprawy/wymiany, tak jak się to działo z wadliwymi Berylami.
Żadnego problemu z tym nie było, nie widzę powodu by z Grotami było.
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 569
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Evito »

Jakoś na początków planów zakupowych grota w wywiadzie pojwiła się informacja że będą wprowadzane kolejne modele , a z czasem starsze modele będą modernizowane do standardu nowszych
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
ogór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 23:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: ogór »

Tylko problemy z wadliwymi materiałami rozwiązuje się w jeden sposób - wymiana.
I dotyczy to wszystkich dziedzin, nie tylko grotów.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Wiedzmin »

Jak naprawić rdzewiejącą broń? Poza tym jaka jest definicja rdzy kwalifikującej do wymiany/naprawy, a jaka jest "normalna"? Rdzewieje, bo jest zrobiona z bylejakich materiałów. Można wszystko poazotować, ale to takie sobie rozwiązanie, bo każda ryska na powłoce będzie skutkowała wżeraniem się rudej w tym miejscu. Przyoszczędzili na materiałach tak bardzo, że zrobił się dym. HK416 nie rdzewieje, a MSBS nie kosztuje 3000zł/szt, żeby jakoś te wady konstrukcyjne wynikające z oszczędności uzasadnić.
BLACK GUNS MATTER
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1082
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

Materiały konstrukcyjne oraz powłoki ochronne są takie same we wszystkich karabinkach Grot. Skoro więc stare rdzewieją (ale nie wszystkie), a nowe nie rdzewieją (ale też nie wszystkie), to ciężko tu mówić o problemach z materiałami.

Nawiasem mówiąc, poszczególne "wersje" karabinka Grot - M1, M2 i M3 - różnią się między sobą głównie akcesoriami. Inne chwyty, magazynki, konfiguracje łoża. Wersja M3 wprowadziła jedynie wzmocnioną iglicę, oraz zamek ("trzon zamkowy") z odpowiednio powiększonym gniazdem dla tejże iglicy. Wszystko inne jest takie same.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3780
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Skoro pojawia się rdza.. to ciężko mówić o "problemach z materiałami" ?
Zacne.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1082
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

Skoro wśród broni z tej samej serii produkcyjnej są egzemplarze, które nie rdzewieją, i takie które rdzewieją... to problemem nie są materiały. Chyba, że uważasz, że dla każdego pojedynczego karabinka pracownik FB idzie do sklepu po kolejną sztukę profilu aluminiowego, albo blok stali.

No i znów "nawiasem mówiąc" - suwadła i zamki w Grocie są wykonane z tego samego gatunku stali co w Berylu (Tantalu/AKM). A to właśnie te elementy mają rdzewieć na potęgę w Grocie.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”