Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Laugo Arms Alien

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: Laugo Arms Alien

Postautor: biper » 2019-09-20, 21:02

peter79 pisze:
Shooter7 pisze:Ktos sie chyba z koniem na lby pozamienial !

Nie wiem jakim trzeby by byc maniakiem aby dac za toto 5 000,- papiera :)

:wink:

Jak dobrze policzysz to wcale aż tak drogo nie jest za wysokiej klasy pistolet.

@peter79
Oj, coś mi się zdaje, że Ty myślisz o 5.000 PLN, a Shooter7 miał na myśli 5.000$
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
peter79
Status: Offline

Postautor: peter79 » 2019-09-20, 21:31

Wiem :) 20k PLN :) Nadal jak sobie policzysz kolimator w cenie plus za***ista klama to wcale nie jest tragicznie. Nie to że tanio ale nie do końca aż takie przegięcie jak by się na pierwszy rzut oka wydawało.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2019-09-21, 08:46

Coz,

kazdy ma inne priorytety !

mmc

Postautor: mmc » 2019-09-21, 20:09

peter79 pisze:Wiem :) 20k PLN :) Nadal jak sobie policzysz kolimator w cenie plus za***ista klama to wcale nie jest tragicznie. Nie to że tanio ale nie do końca aż takie przegięcie jak by się na pierwszy rzut oka wydawało.

Kolimator 1500-2000 PLN. Reszta (czyli pistolet), to okazja. Błagam o litość - dla kogo okazja? ;) Za 6-8 mcy pojawi się wersja "nielimitowana" i wtedy zobaczymy, czy to będzie okazja. :)

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2019-09-21, 20:42

WIesz, keidys ( tak na oko w 1992 r ) powiedzialem znajomemu, ze w MCDonalds jest drogo.

Odparl mi, ze nie jest drogo, tylko Ty za malo zarabiasz !

Dzisiaj zarabiam wystarczajaco ale powiedzialbym mu, ze nie dosc, ze drogo, to jeszcze goownianne zarcie tam maja !

Jasiek21

Postautor: Jasiek21 » 2019-09-22, 18:57

Cena jest tylko pozornie wysoka.
To pierwsza, limitowana edycja (500 szt.) pistoletu o nowej konstrukcji w całkiem niezłym zestawie.
Osobiście jestem zadowolony z zakupu.
Po pierwsze ewidentnie mam na nim od razu lepsze wyniki niż na reszcie swojego sprzętu (np. Beretta 92 czy Kimber).
Po drugie, jeśli technologia się przyjmie to wartość pierwszej serii będzie rosła z jej wiekiem.
Np. w Kanadzie cały przydział został zamówiony przez klientów w kilka dni.
W Polsce z tego co słyszałem podobnie.
Inwestycja prawie jak każda inna z pewnym ryzykiem pod kątem biznesowym, ale za to przy okazji dająca kupę frajdy z używania.
Jeśli chodzi o pracę spustu to muszę powiedzieć, że moim zdaniem jeden z najlepszych jakie spotkałem w standardzie. Krótki skok, wyraźny reset, opór idealny (chociaż nie mierzyłem w kg) - dla mnie miodzio.
Jedno wiem na pewno, jak pojawi się wersja seryjna, to na pewno kupię by nie haratać tej limitowanej.

Daniel D

Postautor: Daniel D » 2019-09-22, 20:05

wrzuć jakieś filmiki ze strzelania na 25m i jakiejś dynamiki.

Fokat

Postautor: Fokat » 2019-09-22, 20:44

Jasiek21 pisze:Cena jest tylko pozornie wysoka.
Po pierwsze ewidentnie mam na nim od razu lepsze wyniki niż na reszcie swojego sprzętu (np. Beretta 92 czy Kimber).
Po drugie, jeśli technologia się przyjmie to wartość pierwszej serii będzie rosła z jej wiekiem.

Cena nie jest pozornie wysoka, jest kosmiczna, nawet jak na warunki eurpejskie.
Jeżeli porównujesz Berettę 92, to ja nie mam więcej pytań, od beretty o niebo lepszAa jest SH1,, a to dopiero entry level
Jeżeli ta technologia się przyjmie, to wartośc pierwszej serii będzie taka, ile klient za to zapłaci. Ale na pewno nie wiecej, To nie pierwszy numer Playboya.
I żeby było jasne, mam budżet żeby to kupić, tylko nie widzę żadnego sensownego powodu.
A mam taki wynalazek jak DE :) 44 mag, który był najbardziej bezsensownym zakupem, dającym najwięcej radosci.
Ostatnio zmieniony 2019-09-22, 20:47 przez Fokat, łącznie zmieniany 2 razy.

zoom2

Postautor: zoom2 » 2019-09-22, 20:58

@jasiek21
Mi się ta klama szalenie podoba i zakładam, że strzela tak jak wygląda. Jedyne co mnie mrozi to cena. I nie dlatego, że uważam, że za wysoka jak na możliwości pistoletu tylko zbyt wysoka dla mojej kieszeni. Ot proza życia.
Ale na Boga Ojca porównywanie skuteczności ( oczywiście w zastosowaniu sportowym ) tej broni z Berettą 92 jest moim zdaniem nieporozumieniem. Ten pistolet ma być lepszy od Tanfoglio, Shadow czy różnych 2011.

Jasiek21

Postautor: Jasiek21 » 2019-09-22, 21:04

Mogę porównać tylko z tym, z czego strzelałem. A strzelec ze mnie na razie taki sobie.
Z wymienionych, kilkakrotnie strzelałem z Shadow 2 i tutaj moje porównanie wypada na korzyść Aliena.
Musiałbym dać postrzelać jakiemuś wybitnemu strzelcowi by ocena była miarodajna.

zoom2

Postautor: zoom2 » 2019-09-22, 21:09

To nie była wycieczka osobista do Ciebie, tylko uwaga odnośnie niewłaściwej płaszczyzny porównania. Shadow 2 jak najbardziej należy do konkurentów Obcego.

KrisSz
Status: Online

Postautor: KrisSz » 2019-09-23, 09:32

Jeżeli funkcjonalność Aliena jest taka rewolucyjna i daje znaczącą przewagę to podobnie jak w IPSC Production pistolety "służbowe" takie jak CZ SP-01 Shadow / Tanfoglio, etc zdominowały tą dywizję to powinniśmy zaraz w przeciągu sezonu / dwóch zobaczyć dominację na pudle zawodników z Alienami (tych z czołówki na raczej stać na Aliena). Jeżeli nie - to znaczy że tak jak pisałem wcześniej - bardzo ciekawy pistolet dla bogatych kolekcjonerów (przy okazji strzelających dynamikę / IPSC).

Daniel D

Postautor: Daniel D » 2019-09-23, 11:07

Jeszcze może być sytuacja, w której topowi zawodnicy są związani umowami i muszą strzelać z konkretnego pistoletu.
Więc taki Miculek musi strzelać tylko z M&P.

zoom2

Postautor: zoom2 » 2019-09-23, 12:53

Obawiam się, że ten pistolet może podzielić los Hudsona. Nie wątpię, iż naprawdę wypełni wszelkie teoretyczne założenia i faktycznie będzie najlepiej strzelał ze wszystkich pistoletów sportowych przeznaczonych do dynamiki. Ale progres może być zbyt mały by sobie zawracać głowę tak wyszukaną konstrukcją.
Nie zmienia to faktu, że podoba mi się i chciałby go mieć.

p.s trochę ciekawi mnie kwestia przegrzewania wynikająca z użycia gazowego "ryglowania" co było piętą achillesową HK P7

Hornet_AW

Postautor: Hornet_AW » 2019-09-23, 14:50

KrisSz pisze:Jeżeli funkcjonalność Aliena jest taka rewolucyjna i daje znaczącą przewagę to podobnie jak w IPSC Production pistolety "służbowe" takie jak CZ SP-01 Shadow / Tanfoglio ...

Jano Pavlik zdobył pierwsze miejsce w IPSC 2019 European Handgun Champion w Belgradzie w Production Optics Senior Division, strzelając z ALIENa. :one:

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”