Laugo Arms Alien

Moderator: Moderatorzy WBP

Jasiek21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Jasiek21 »

W kwestii przegrzewania mogę powiedzieć tyle, że na 1 treningu wystrzelałem jednorazowo 120 pocisków z przerwami na ładowanie magazynków (3) i pistolet nie rozgrzał się na tyle by powodować jakieś sensacje. Był dość ciepły ale nie gorący. Temperatura powietrza w czasie strzelania 28 stopni.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: montrala »

zoom2 pisze:p.s trochę ciekawi mnie kwestia przegrzewania wynikająca z użycia gazowego "ryglowania" co było piętą achillesową HK P7
P7 nie było ryglowane tylko działało na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego. A co do przegrzewania się to problem rozwiązało dodanie polimerowej osłonki na dolnej części szkieletu wewnątrz osłony spustu w zmodernizowanym P7M. Wtedy też pojawiły się pierwszy raz obustronne skrzydełka zaczepu magazynka.

Co do Aliena to nawet długi tor na zawodach specjalnie go nie rozgrzeje, ale podczas długich sesji treningowych zapewne szkielet będzie się nagrzewał. Trzeba mieć tego świadomość i tyle.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: zoom2 »

@montrala,
Zgoda co do szczegółów. Alien też działa na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego. Dlatego napisałem "ryglowanie" a nie ryglowanie.
@Jasiek21
Strzelałeś z Shadow 2. Jak oceniasz wielkość uchwytu i odległość oraz komfort sięgania do spustu ( trigger reach) w Alienie vs. Shadow 2 ( ew. SH1 jeśli tez masz porównanie)
Ostatnio zmieniony 23 września 2019, 17:31 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: KrisSz »

Cytując przysłowie: "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Skoro przewagi tej platformy są tak znaczące jak przekonuje producent to Alieny powinny zająć całe podium.

Ja naprawdę wierzę że to bardzo fajny pistolet ale praktyka (na razie) nie potwierdza że strzelanie z niego daje znacząco lepsze wyniki.
Jasiek21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Jasiek21 »

@ zoom2
Jak już pisałem nie jestem wybitnym sportowcem więc moja opinia nie będzie miarodajna.
Jeśli chodzi o rękojeść to osobiście mam wrażenie, że Shadow 2 leży mi lepiej w dłoni, odległość do spustu też w Shadow mi lepiej pasuje ale sam spust i jego pracę wolę z Aliena. Daje mi lepszą kontrolę i mimo, że lekko chodzi nie zdarzają mi się dubelty. Czaso-okres pomiędzy strzelaniem z Shadowki a Alienem to 2 tygodnie więc może to tylko wrażenie.
Poza tym rękojeść Aliena odczuwam jako bardziej agresywną (bardzo szorstkie okładziny i sama rękojeść) ale na to akurat nie narzekam, bo chwyt jest pewny.
Dodam, że rewelacyjna jest funkcja zmiany górnej szyny z mechanicznymi przyrządami celowniczymi na drugą z kolimatorem. Zajmuje to około 13 -15 s.
Ostatnio zmieniony 23 września 2019, 21:49 przez Jasiek21, łącznie zmieniany 1 raz.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: zoom2 »

Jasiek ja tez nie jestem Jankiem Kosem. A twoje subiektywne uwagi sobie cenię.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Shooter7 »

Jasiek21 pisze:Cena jest tylko pozornie wysoka.
To pierwsza, limitowana edycja (500 szt.) pistoletu o nowej konstrukcji w całkiem niezłym zestawie.
Osobiście jestem zadowolony z zakupu.


Jeśli chodzi o pracę spustu to muszę powiedzieć, że moim zdaniem jeden z najlepszych jakie spotkałem w standardzie. Krótki skok, wyraźny reset, opór idealny (chociaż nie mierzyłem w kg) - dla mnie miodzio.
Jasiek
plissssssssssssssssssssssssssss. Mam troche zelastwa w domu, mam dlugiego custom'a mam IPSC Race Gun ktory kosztowal ponad 2 razy tyle co ten Alien. I w dalszym ciagu nie widze sensu tego Alien'a kupic,

Teraz cos o sprzecie limitowanym -> ma wartosc dopuki nie jest uzywany. W momencie gdy uzyles stracil na wartosci i to duzo.

Nie sprawdzalem jeszcze w tym wynalazku spustu ale twierdze w ciemno, ze do SIG Sauer'a P 210 Champion Target mu daleko.

http://www.egun.de/market/item.php?id=7573779

Ja w kazdym razien odczekam i moze w 2020 kupie, bo do jednej dyscypliny bede potrzebowal polymerowa klamke, pytanie tylko czy Alien bedzie kiedykolwiek robiony w 4 calach.

:wink:
Ostatnio zmieniony 23 września 2019, 22:19 przez Shooter7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: noel »

Shooter7 pisze: Nie sprawdzalem jeszcze w tym wynalazku spustu ale twierdze w ciemno, ze do SIG Sauer'a P 210 Champion Target mu daleko.
A często widujesz SIGa 210 w IPSC?
Bo chyba próbujesz zestawić pistolety do biegunowo odmiennych zastosowań…
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Shooter7 »

Tak samo czesto jak ALien'y :)

Moze z tym P 210 troche odjechalem ale inne modele sa czesto spotykane, w dyscyplinach pochodnych rowniez.

Innym przykladem moglby byc moj Race Gun, tyle, ze marka nikomu nic nie powie.

:wink:
Raf85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Raf85 »

A jaka marka tego race guna? :)
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: meiss »

Też bym się chętnie dowiedział jakiej marki race gun chodzi za 40k :D
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Daniel D »

Stawiam na jakąś 911. Wilson Combat lub cos takiego.
Lord von Banan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 09 lipca 2007, 18:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Lord von Banan »

Shooter7 pisze: Innym przykladem moglby byc moj Race Gun, tyle, ze marka nikomu nic nie powie.

:wink:
Znalazłeś już w internecie jakąś nazwę?
OlekKru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: OlekKru »

Po czym napisze, że Infinity...
Cenowo by się zgadzało, 2x drożej niż limitowany Alien.
Btw. jeszcze na zawodach nie widziałem u nas tego Aliena, a trochę jednak jeżdżę. Może faktycznie ci co kupili to piękne puzderko z cukierkiem tylko liżą go przez folię.
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: mike4356 »

Na niedzielnych zawodach organizowanych przez mój klub jeden zawodnik pojawił się z Alienem. Zagaiłem z ciekawości, podobno na Polskę był przydział 15 sztuk, więc to raczej częsty widok na strzelnicach nie będzie. Nie miałem okazji z niego strzelić, ale właściciel stwierdził, że cięzko mu się na razie do niego przyzwyczaić, bo podczas strzelania podrzut/odrzut są zupełnie odmienne niż w typowych pistoletach, zakładam, że chodziło o Shadowki i temu podobne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”