Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Moderator: Moderatorzy WBP

Grzechu90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 czerwca 2019, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Grzechu90 »

Witam wszystkich.
Mam dość poważne pytanie i liczę na Waszą pomoc (nie krytykę). Mile widziane konkretne akty prawne.
Zacząłem robić amunicje. Jeden, drugi i piąty, chce ją kupić. Wiem ze to działalność koncesjonowana itp. Zacząłem troche zgłębiać temat i nie wiem tylko, czy musze mieć magazyn broni. Te przepisy są dla mnie troche nie jasne. Czy ktos wie i jest w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2019, 11:10 przez Grzechu90, łącznie zmieniany 1 raz.
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: KrisKK »

Jeśli masz koncesje na odpowiednią działalność to możesz sprzedawać ale podejrzewam po treści pytania że jej nie masz.

Jeśli nie posiadasz koncesji tylko nazwijmy to zwykłe pozwolenie (UoBiA mówi jasno do jakich celów tylko i wyłącznie) to możesz wytwarzać amunicję na własny użytek - sprzedawać innym nie możesz w żadnym wypadku.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Leśny Dziadek »

Działalność gospodarcza, koncesja, magazyn i jeszcze parę innych spraw jest wymagane przy wyrobie amunicji.
Chcesz prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wyrobu amunicji? Poczytaj: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0010670679
Jak sprzedasz amunicję własnego wyrobu bez powyższego, a ktoś uprzejmie to zaraportuje, pożegnasz się z pozwoleniem.

nmmm, koniec tematu?
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2019, 11:23 przez Leśny Dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Garfield »

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezw ... -specjalny

Obecnie wygląda to tak. Ale na dniach może się zmienić. W sumie trochę papierków.......
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Grzechu90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 czerwca 2019, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Grzechu90 »

Koledzy, myślałem ze przedstawiłem sprawe jasno. Napisałem tylko, ze są chetni na zakup. I stąd pojawil sie tylko pomysł, czy takie przedsięwzięcie ma sens. Koncesji nie ma, nic nie sprzedaje. Chodzilo mi tylko o to, czy poza posiadaniem Koncesji, jest potrzebny MAGAZYN Broni. Czy wytworzona amunicje mozna trzymac no tylko w szafie itp. Chodzi o działalność, gdzie produkuje tylko amunicje. I tylko amunicje sprzedaje. Chce dobrze rozeznać temat, zanim cokolwiek zrobię. Nie chce sie pozbyć kwitow, zycie mi mile, więc spokojnie, jestem wzorowy obywatel :)
Grzechu90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 czerwca 2019, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Grzechu90 »

Podeslane akty prawne juz czytałem wcześniej. Dla jest to na tyle nie jasne, ze nie wiem czy do produkcji tylko amunicji i jej sprzedaży, wymagany jest magazyn broni. Zresztą, nawet na wyposazeniu ma byc skrzynia z piachem i napisem, tu kieruj bron. A tam broni nie będzie :)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: rzufik1 »

Możesz mieć koncesje na obrót bez prawa magazynowania..... czyli masz coś od rana i sprzedajesz w tym samym dniu.....ale produkcja wątpię aby przeszła bez magazynu.
Chyba że w tym samym dniu kupisz komponenty i wyprodukujesz i sprzedasz... ale wątpie aby taka operacja się udała.

Póki co składaj i nawet nie myśl o odsprzedawaniu nawet kolegą :)
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2019, 11:49 przez rzufik1, łącznie zmieniany 1 raz.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Garfield »

To oznacza że amunicja nie pojawia się u Ciebie fizycznie. Np - przyjeżdża od producenta prosto do odbiorcy.

I jeszcze ta dyskusja powinna Cię zainteresować:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=148636
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2019, 12:13 przez Garfield, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Grzechu90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 czerwca 2019, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Grzechu90 »

I o to mi tutaj chodzilo. Jak dobrze rozumiem, wystarczy magazyn podręczny
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sprzedaż wyprodukowanej amunicji

Post autor: Leśny Dziadek »

Grzechu, źle rozumiesz...
Dla produkcji amunicji (PRODUKCJI, nie magazynowania) jest masa obostrzeń. Magazyn to pikuś, a czy on podręczny, czy bazowy, to najmniejszy problem.

Udaj się na kurs do WITU (zresztą i tak obowiązkowy przy koncesji), tam się dowiesz wszystkiego, a co nie będziesz dalej wiedział -dopytasz. Zacznijmy od tego, że początkowy koszt sumaryczny rozpoczęcia działalności koncesjonowanej (budowa, czy nawet "budowa", odbiory magazynu, szkolenia, opłata skarbowa za wydanie koncesji, badania - takie trochę inne niż na pozwolenie na broń, waha się między 20 a 50 tys zł brutto, tak orientacyjnie, zależy jaki masz rozmach).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”