Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

informacjaniejawna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 2019, 22:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: informacjaniejawna »

Cześć!

Mam pytanie:

jaki jest dokładny rozmiar paczki 50szt amunicji 9x19? Jest jeden standard czy są różnice? Mam mały sejf s1 (Wysokość (wymiar wewnętrzny) [mm] 194 Szerokość (wymiar wewnętrzny) [mm] 304 Głębokość (wymiar wewnętrzny) [mm] 150) i chciałbym wiedzieć ile paczek wraz z pistoletem wejdzie (czy jak dostanę pozwolenie muszę od razu kupować wielką szafę, czy ten sejf na początek wystarczy).
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 12:26 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie trzeba reklamować konkretnego sejfu jak można podać wymiar
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: poeta »

co producent to rozmiar, przecież można wysypać amunicję i trzymać w worku, albo luzem w pudełku mniej miejsca zajmie. A poza tym nie kupuj małej szafy, kup największą jaką możesz jak masz zamiar posiadać więcej niż jedną sztukę bronii
andrew777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 23 lipca 2011, 15:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: andrew777 »

s&b w kartonie po 250 szt ma mniej więcej 16 x 6,2 x 9 cm. Jeśli na razie nie będziesz kupował nic długiego to kup przynajmniej jakiś większy sejf o ile masz gdzie go postawić, te większe kolibry czy np. arsenał 63t. Spokojnie zmieścisz tam kilka szt broni krótkiej, a jakiś pm tez wejdzie.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 12:42 przez andrew777, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 75 T01
CZ SHADOW
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: D-Q »

cześć
największe opakowanie 9x19 ma chyba BLAZER ;https://www.sklepbazant.pl/AMUNICJA_BLA ... J_124GR/8G
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: Shooter7 »

Kup konkretna szafe, bo apetyt rosnie w miare jedzenia !

Potem albo bedziesz kombinowal jak kon pod gore albo bedziesz musial dokupic druga szafe !

:wink:
fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: fastjerry »

Kolega pyta o rozmiar paczki bo szafę MA. Naboj ok fi10 mm, długość 30mm. Jak ustawisz w pięciu rzędach po 10 szt, to wychodzi ok 100x50x30 mm. Ciasniej się nie da, chyba że mloteczkiem. Najmniejsze paczki ma S&B, większe Geco a monstrualne Winchester i Blaser.
Ps. Kup większą szafę.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 13:01 przez fastjerry, łącznie zmieniany 1 raz.
informacjaniejawna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 2019, 22:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: informacjaniejawna »

Wielkie dzięki za odpowiedzi!

Tak jak "fastjerry" napisał - aktualnie mam mały sejf i wiem, że muszę kupić wielką szafę ;) Z zamkiem elektronicznym muszę liczyć ~2k - więc chciałbym to odłożyć w czasie.

Jeśli ktoś ma paczki względnie taniej amunicji np. S&B, Winchester lub Blaser, to byłbym wdzięczny za wymiary.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: KudrigY »

Wymiar pudełka podał kolega wyżej. Możesz liczyć że pudełko raczej nie przekroczy: 11 cm x 6 cm x 3,5 cm, no chyba że Winchester :)

Każda osoba do tej pory napisała twórcy wątku, żeby kupił od razu największa szafę na jaką ma miejsce czy też na jaką dostanie zgodę od partnerki życiowej - i ja się pod tym w pełni podpisuję :)

Dodam jedynie, że do przechowywania amunicji "luzem" idealnie nadają się plastikowe pojemniki hermetyczne do żywności. Ja mam dużego konsmetala 10+4, i w bocznej ?kolumnie? mieszczą się skrzynki natowskie, i zostaje jakieś 5,5-6 cm luzu z boku - dobrałem więc pudełka które idealnie wypełniają wolną przestrzeń. O ile dobrze pamiętam, to były płaskie pudełka 0,9L. Wcześniej wypełniłem miejsce paczkami karabinowymi po 30 szt amunicji, ale wypadały, blokowały zamykanie szafy, etc - pojemniki plastikowe robią robotę.

Na znanym portalu aukcyjnym wpisz np. pojemnik na żywność hermetyczny i dostaniesz dziesiątki wyników. Kup sejf czy szafę, i pod to bierz pojemniki. U mnie po roku prób i błędów skończyło się na trzymaniu w szafie 4 skrzynek amunicyjnych NATO, jednej skrzynki do ruski CKM (na alle... widywana jako skrzynka amunicyjna do goriunowa), konserwy polskiej do Mosina, i łącznie chyba 6 pojemników do żywności, w tym jeden z istotnymi częściami broni :)

Tak więc jakikolwiek sejf czy szafę kupisz, pamiętaj że nie musisz przechowywać amunicji w firmowych opakowaniach (trochę inaczej wygląda sprawa przenoszenia ammo luzem), a nawet niektóre firmówki to po prostu plastikowe worki (jak np. B-N 9mm pakowana w worki 500 sztuk, bo karton 1000 sztuk to opakowanie zbiorcze). Możesz je w S1 (cokolwiek to by nie było) trzymać nawet w reklamówce, chociaż ja osobiście preferuję dobrane na dostępny w szafie wymiar plastikowe pudełka. Mam znajomego, który ammo trzyma w pojemnikach z IKEA, bo się idealnie stackują... Ale jak dla mnie traci za dużo miejsca :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: Evito »

Paczka 50 szt S&B 101mm x 51mm x 32mm
Chyba mniejszych nie ma dla 9x19
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: fastjerry »

Jakbyś chciał na maksa wykorzystac przestrzen to mam taką radę. Kupuj S&B, zbieraj koszyczki. Dotnij blachy czy jakieś tworzywo na wymiar wolnej przestrzeni w sejfie. Ponaklejaj na to koszyczki jak Ci pasuje. Możesz piętrować ile wlezie. Wbrew pozorom luzem zajmują więcej miejsca a i optymalne pojemniki trudno znaleźć.
Bartek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 27 września 2017, 19:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: Bartek_J »

Nieocenionym źródem koszyczków są kosze na śmieci na strzelnicach. Też polecam trzymanie w koszyczkach. Widać ile schodzi, ile zostało.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: poeta »

No właśnie jak trzymasz luzem nie widać ile schodzi i nie płaczesz tak często :-D
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: Mateusz70 »

Żeby mieć najmniejsze z dostępnych pudełek, najlepiej kupować tylko S&B po 50 sztuk. Zdarzają się jednak opakowania po 250 sztuk i wtedy cały koncept się łamie. Każdy chyba staje przed tym pytaniem. Jeśli nie ma nadzwyczajnych braków w dostawach amunicji, to nie trzeba też jej magazynować. Kiedy zaś kupuje się rabatem za 1000 lub więcej sztuk, to chyba nie obędzie się bez większego sejfu.
Ja kupuję tyle, żeby mi się zmieściło. Kiedy wystrzelam, to uzupełniam.
Pokrewna kwestia: pudełko w sklepie leży na pudełku i nie wybucha. Jeśli byłby opór przed układaniem jednego na drugim.
fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: fastjerry »

W milimetrach:
S&B 101x52x32
Geco 110x56x31
Winchester 130x68x35
Blaser 141x71x35
Awatar użytkownika
kermorvan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwietnia 2015, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozmiar paczki amunicji - 9x19

Post autor: kermorvan »

ZVS 8,0g w czarnym pudełku 103,5 x 52 x 32 mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”