kabura do 19X na molle

Moderator: Moderatorzy WBP

mateusz:)
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwietnia 2019, 19:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

kabura do 19X na molle

Post autor: mateusz:) »

wertując odmęty internetu zwróciłem uwagę że są podziały na kabury do glocków na różne generacje....a 19X to generacja sama w sobie....góra może i od 19 ale w jakie kabury celować i do tego jeszcze z montażem na molle? wcześniej do innej jednostki to tylko płetwa z fobusa a obecnie nie mam zbytnio możliwości przemacania o zobaczenia innego rodzaju montażu jak np teklock jakie kabuty polecacie bo dedykowanych wyłącznie 19X nie widziałem no i montowane na molle
pozdrawiam serdecznie
Sandersbravo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 04 sierpnia 2018, 22:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kabura do 19X na molle

Post autor: Sandersbravo »

Moj 19x z latarką wchodzi to safarilanda dedykowanego dla G17 (IV gen). Różnica de facto jest w dugosći zamka (lufy) i szkieletu, zatem co do zasady będą podchodzić wszystkie kabury do g17, których blokada następuje na wyskosci chwytu czy spustu (np. bez latarki wchodzi mi do blackhawka dedykowanego do G17 IV gen.). Co do kabur do gocka V gen. nie jestem w stanie nic powiedzieć bo nie mam :)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2019, 09:01 przez Sandersbravo, łącznie zmieniany 1 raz.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kabura do 19X na molle

Post autor: LaChupacabra »

Zawsze i wszędzie G Code Holsters:

https://www.tacticalholsters.com/category/holsters/
Awatar użytkownika
Syn Papieza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kabura do 19X na molle

Post autor: Syn Papieza »

Witam,
Sam posiadam G19X i co do kompatybilnych kabur to tak jak jeden z przedmówców zauważył, wszystko zależy od tego gdzie jest blokada broni w kaburze. Jeżeli broń blokowana jest na wysokości spustu lub chwytu to w zasadzie każda kabura pod pełnowymiarowego Glocka każdej generacji powinna pasować. Jeżeli kabura jest pełniejsza i zakrywa zamek na wysokości dźwigni zrzutu zamka to wtedy chyba musi być to kabura pod piątą generację Glocka z uwagi na obustronny zrzut zamka.

Co do kabur, temat rzeka. Pytanie do czego Ci ona potrzebna? Czy potrzebujesz kabury bez jakiegokolwiek systemu zabezpieczenia broni czyli tzw. Level 1 gdzie jedynym zabezpieczeniem jest tzw. wklik i ew. zmiana siły poprzez dokręcenie śrub czy też potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia Level 2 w postaci tzw. kaptura aktywowanego kciukiem bądź innych np. ALS Safarilanda.

Ja ze swojej strony mam i mogę polecić kaburę TREX Ragnarok. Montaż na szlufki (demontowalne) z jednoczesną kompatybilnością z montażami Safariland, G-Code, Teklok. Jeśli chcesz ją podpiąć pod molle, kupujesz panel Safarilanda i przykręcasz pod odpowiednim dla Ciebie kątem, ewentualnie panel + system QLS tak aby móc ją odpinać bez konieczności odkręcania całego montażu. Kabura o tyle dobra bo jest uniwersalna i zmieści zarówno G17 jak i G19. Posiada kanał na powiększone przyrządy celownicze, kompatybilna jest z wesjami MOS z kolimatorem. Dokładne kopie robi Double Tap. Drugą taką samą mam pod G19X z TLR2, z tym że wykonana została przez chłopaków z DoubleTap z uwagi na fakt że TREX nie ma w ofercie nic pod TLR2.

Co do produktów Safariland i G-Code, klasa sama w sobie, cena niestety też. Jeżeli stać Cię na Safarilanda to nawet bym się nie zastanawiał. Proponowałbym kaburę w systemie ALS. Na stronie producenta masz konfigurator, wpisz broń i wyskoczą dostępne modele.
Awatar użytkownika
TATA_KAZIKA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 01 lutego 2018, 01:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kabura do 19X na molle

Post autor: TATA_KAZIKA »

Fakt kabury wyglądają na solidne, dostęp do np CZ spory tylko ceny ponad 200$....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”