Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Moderator: Moderatorzy WBP

nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: nzpetter »

Idź na strzelicę, zobacz co mają na stanie. Pomacaj wszystko co Ci pozwolą, jak masz szmal to sobie postrzelaj. I na tej podstawie oceń.
Trudno powiedzieć co będzie dobre: jednemu podobają się blondynki, innemu brunetki a innemu rude.

Oprócz wyglądu, pamiętaj też żeby dobrać broń do celu. Czy będzie on służył do noszenia, obrony miru domowego, do funu, do dynamiki, do statyki? To wszystko ma
wpływ na Twój wybór.
Jeżeli masz kolegów którzy mają swój własny sprzęt, to oni na pewno też mają w tej kwestii wiedzę i doświadczenie - zapytaj się ich dlaczego wybrali taką broń a nie inną. Niech dadzą Ci pomacać i postrzelać ze swojej. Jak jesteś z okolic Trójmiasta, to daj znać bardzo chętnie pokażę Ci swoją.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 13:06 przez nzpetter, łącznie zmieniany 1 raz.
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: peter79 »

Skoro bierzesz pod uwagę USP to kilka słów ode mnie. Da się go nosić. Niby jest duży ale rękojeść dość krótka więc da się tak zrobić że nie odstaje bardziej niż G19. Zależy od kabury.

Skoro masz duże dłonie to z jednej strony będzie Ci dobrze leżał w ręku. Poniekąd. Ja noszę rękawiczki rozmiar 8/9 czyli mniej więcej S. Fajnie mi się układa bo mam za co złapać trzymając w dwóch rękach. To że jakaś klamka świetnie się układa w jednej ręce wcale nie znaczy że w dwóch będzie dobrze leżeć.
Co prawda ręką strzelającą ni uja nie sięgnę do zwalniacza zamka, mimo że jest taki długi, ale może to i lepiej.
Z drugiej strony jak masz duże ręce to rękojeść może okazać się za krótka. I mały palec będzie Ci się banglał gdzieś tam luzem.

Klamka jak dla mnie wymagała jednej modyfikacji. Kupiłem powiększone skrzydełka zwalniacza magazynka. O kilka milimetrów większe, a różnica kolosalna.

Montrala pisał że racji konstrukcji może wolniej wracać na cel niż np SFP9. Może i to racja ale dotyczy tylko bardzo zaawansowanych strzelców. Dla mnie odrzut, podrzut USP jest dużo łagodniejszy niż SFP9 (z którym bardzo mało miałem doczynienia), a na pewno łagodniejszy od G19. Ja jestem w stanie prowadzić dużo szybciej CELNY ogień z USP niż z G19.

Magi fakt drogie ale da się wyhaczyć używkę.

Ale tak naprawdę na pierwszy w miarę uniwersalny pistolet to ja bym polecił G19. Da się ładnie nosić. Da się postrzelać do tarczy. Da się postrzelać dynamikę, a tym bardziej pobawić "bojowo". Jak się nauczysz, przyzwyczaisz do spustu Glocka to żaden inny nie będzie Ci straszny :) A i z fabrycznego spustu da się spokojnie postrzelać. Magi dostępne bez problemu i niedrogie. Zamienniki przyrządów podobnie. Niby inne klamki mają już dobre w zestawie ale cholera wie co Ci będzie pasowało. Może ramka glocka będzie w sam raz, może tryty, może światłowody. Tu po prostu nie żal wypierdo... tego firmowego badziewia. A jak kupisz jakieś które Ci nie podpasują to śmiało odsprzedaż.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Mumin_ »

Verbatov pisze:Wiadomo że najpierw trzeba się zapisać do kółka strzeleckiego
Chyba sobie to na koszulce wydrukuję (i tak do klubu pójdę ;laughing: )
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: montrala »

peter79 pisze:Montrala pisał że racji konstrukcji może wolniej wracać na cel niż np SFP9. Może i to racja ale dotyczy tylko bardzo zaawansowanych strzelców. Dla mnie odrzut, podrzut USP jest dużo łagodniejszy niż SFP9 (z którym bardzo mało miałem doczynienia), a na pewno łagodniejszy od G19. Ja jestem w stanie prowadzić dużo szybciej CELNY ogień z USP niż z G19.
USP nie każdemu leży (mi leżał, miałem USP Expert .40sw). Rzeczywiście USP ma odrzut dużo bardziej miękki niż inne pistolety, dzięki pływającemu 3-stopniowemu urządzeniu powrotnemu (opracowane pod kątem .40SW i .45acp +P). Rozkłada ono odrzut w czasie radykalnie zmniejszając jego szczytową wartość. Takie rozwiązanie zwiększa też trwałość i niezawodność broni. To że na początku odrzutu lufy przemieszcza się ona razem z zamkiem i urządzeniem powrotnym cały czas zaryglowana podnosi też celność, co wykorzystane jest ze świetnym rezultatem w serii USP Match/Expert/Elite/Tactical. Ale nie ma nic za darmo: spowalnia to ruch zamka oraz powoduje że broń pracuje bardziej na podrzut, niż na pchnięcie prosto do tyłu. Dlatego seria USPc, P2000/30, HK45 czy SFP9, które mają klasyczne urządzenie powrotne, pozwalają strzelać trochę szybciej.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

nzpetter pisze:Idź na strzelicę, zobacz co mają na stanie. Pomacaj wszystko co Ci pozwolą, jak masz szmal to sobie postrzelaj. I na tej podstawie oceń.
Trudno powiedzieć co będzie dobre: jednemu podobają się blondynki, innemu brunetki a innemu rude.

Oprócz wyglądu, pamiętaj też żeby dobrać broń do celu. Czy będzie on służył do noszenia, obrony miru domowego, do funu, do dynamiki, do statyki? To wszystko ma
wpływ na Twój wybór.
Jeżeli masz kolegów którzy mają swój własny sprzęt, to oni na pewno też mają w tej kwestii wiedzę i doświadczenie - zapytaj się ich dlaczego wybrali taką broń a nie inną. Niech dadzą Ci pomacać i postrzelać ze swojej. Jak jesteś z okolic Trójmiasta, to daj znać bardzo chętnie pokażę Ci swoją.
Właśnie na ten moment tak to wygląda. Mam listę z czego już strzelałem, z czego jeszcze postrzelać chce, co chce porównać. Jednak ten wątek mimo wszystko bardzo mi w tym pomógł i pomaga nadal.

Po części ta broń ma być do wszystkiego. Najbardziej chyba zależy mi na strzelaniu dynamicznym i dobrej zabawie, najmniej na statyce. Noszenie jest gdzieś na środku listy, nie musi być komfortowe, ma się dać. Do ochrony miru domowego to chyba wszystko się nada, a najbardziej strzelba :D Jednak tego celu pod uwagę nie biorę na ten moment.

Akurat jestem z Gdańska. Z czego strzelasz?
peter79 pisze:Skoro bierzesz pod uwagę USP to kilka słów ode mnie. Da się go nosić. Niby jest duży ale rękojeść dość krótka więc da się tak zrobić że nie odstaje bardziej niż G19. Zależy od kabury.

Skoro masz duże dłonie to z jednej strony będzie Ci dobrze leżał w ręku. Poniekąd. Ja noszę rękawiczki rozmiar 8/9 czyli mniej więcej S. Fajnie mi się układa bo mam za co złapać trzymając w dwóch rękach. To że jakaś klamka świetnie się układa w jednej ręce wcale nie znaczy że w dwóch będzie dobrze leżeć.
Co prawda ręką strzelającą ni uja nie sięgnę do zwalniacza zamka, mimo że jest taki długi, ale może to i lepiej.
Z drugiej strony jak masz duże ręce to rękojeść może okazać się za krótka. I mały palec będzie Ci się banglał gdzieś tam luzem.

Klamka jak dla mnie wymagała jednej modyfikacji. Kupiłem powiększone skrzydełka zwalniacza magazynka. O kilka milimetrów większe, a różnica kolosalna.

Montrala pisał że racji konstrukcji może wolniej wracać na cel niż np SFP9. Może i to racja ale dotyczy tylko bardzo zaawansowanych strzelców. Dla mnie odrzut, podrzut USP jest dużo łagodniejszy niż SFP9 (z którym bardzo mało miałem doczynienia), a na pewno łagodniejszy od G19. Ja jestem w stanie prowadzić dużo szybciej CELNY ogień z USP niż z G19.

Magi fakt drogie ale da się wyhaczyć używkę.

Ale tak naprawdę na pierwszy w miarę uniwersalny pistolet to ja bym polecił G19. Da się ładnie nosić. Da się postrzelać do tarczy. Da się postrzelać dynamikę, a tym bardziej pobawić "bojowo". Jak się nauczysz, przyzwyczaisz do spustu Glocka to żaden inny nie będzie Ci straszny :) A i z fabrycznego spustu da się spokojnie postrzelać. Magi dostępne bez problemu i niedrogie. Zamienniki przyrządów podobnie. Niby inne klamki mają już dobre w zestawie ale cholera wie co Ci będzie pasowało. Może ramka glocka będzie w sam raz, może tryty, może światłowody. Tu po prostu nie żal wypierdo... tego firmowego badziewia. A jak kupisz jakieś które Ci nie podpasują to śmiało odsprzedaż.

Dzięki za wypowiedź. Rękojeść faktycznie trochę krótka na ostatni palec, ale da się przeżyć. G19 odpada bo to dla mnie mikrus. Jeśli już Glock to więksi bracia.

montrala pisze: USP nie każdemu leży (mi leżał, miałem USP Expert .40sw). Rzeczywiście USP ma odrzut dużo bardziej miękki niż inne pistolety, dzięki pływającemu 3-stopniowemu urządzeniu powrotnemu (opracowane pod kątem .40SW i .45acp +P). Rozkłada ono odrzut w czasie radykalnie zmniejszając jego szczytową wartość. Takie rozwiązanie zwiększa też trwałość i niezawodność broni. To że na początku odrzutu lufy przemieszcza się ona razem z zamkiem i urządzeniem powrotnym cały czas zaryglowana podnosi też celność, co wykorzystane jest ze świetnym rezultatem w serii USP Match/Expert/Elite/Tactical. Ale nie ma nic za darmo: spowalnia to ruch zamka oraz powoduje że broń pracuje bardziej na podrzut, niż na pchnięcie prosto do tyłu. Dlatego seria USPc, P2000/30, HK45 czy SFP9, które mają klasyczne urządzenie powrotne, pozwalają strzelać trochę szybciej.
I to mnie trochę martwi, bo zależy mi na nauce szybkiego prowadzenia ognia. Jest to mocno odczuwalne i poważnie wpływa na szybkość oddawania strzałów?
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: peter79 »

Jako średno zaawansowany strzelec powiem że łagodniejszy "kop" pomaga. Nie jest trudno szybko strzelać. Sztuka żeby szybko i celnie. I dla mnie, powtarzam dla mnie USP pod tym względem jest świetny. Na początku drogi strzeleckiej bez różnicy dla ciebie. Podejrzewam że "łagodniejszy" pistolet będzie łatwiejszy.
https://photos.app.goo.gl/rfPZi72Bb4zmTxMQ8
Mój USP w moich rękach. Wygląda na to że szybko :)
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

peter79 pisze:Jako średno zaawansowany strzelec powiem że łagodniejszy "kop" pomaga. Nie jest trudno szybko strzelać. Sztuka żeby szybko i celnie. I dla mnie, powtarzam dla mnie USP pod tym względem jest świetny. Na początku drogi strzeleckiej bez różnicy dla ciebie. Podejrzewam że "łagodniejszy" pistolet będzie łatwiejszy.
https://photos.app.goo.gl/rfPZi72Bb4zmTxMQ8
Mój USP w moich rękach. Wygląda na to że szybko :)
Dzięki za odpowiedź. Piękna broń. Wersja tactical?
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: WRL »

G17 lub USP. A najlepiej oba 8-)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 18:16 przez WRL, łącznie zmieniany 1 raz.
korek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 08 marca 2007, 10:33
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: korek »

USP - jakiś czas temu, wybrałem go na pierwszy pistolet (oczami, starymi marzeniami). Przyszło do kupowania - kompletny brak. Za to był jeden, jedyny USP Tactical (9x19). Trudno, dołożyłem, kupiłem. I nigdy, na nic nie wymienię. Spust -bajka! Wysokość chwytu - nie problem, magazynki mają stopki. Zdecydowanie polecam.
A przy okazji, kolega wojskowy, testując z kompensatorem (dzięki montrala)wpakował z ok 10m, w tarcze 10szt ammo, w koło ok 7-8cm... serią. Wyszedł jeden długi huk. Więc da się szybko i celnie. (Próbowałem powtórzyć.... ale jeszcze musze popróbować).
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 18:24 przez korek, łącznie zmieniany 1 raz.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

USP a USP tactical. Z ciekawości - jakie są różnice poza przyrządami celowniczymi oraz lufą z gwintem?
korek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 08 marca 2007, 10:33
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: korek »

Spust i gumka na lufie...
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

Co dokładnie ze spustem? Krótszy? Lżejszy? Mniejszy reset? Co daje ta gumka?

Porównania znalazłem na forach amerykańskich gdzie pytali czy warto dołożyć 100$. U nas to grubo ponad tysiąc :shock:
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: peter79 »

Najważniesza różnica to tactical ma sportowy spust. Czy aż tak lepszy? Nie wiem nigdy nie miałem okazji spróbować. A standardzie który mam ja spust ma swoje wady. Pomijam kurek zrzucony. Przy napiętym dość długa droga jałowa. Reset też do krótkich nie należy.
A szczegóły to wiadomo kto :) Montarala.

Dodam jeszcze że faktycznie na zwisający mały palec pomagają stopki powiększone tylko gdzie je kupić? Ja dostałem z 2 takie magi z pistoletem, Kolejne trzy magi dokupione już mają zwykłe, płaskie stopki.
Verbatov
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Verbatov »

@Vantor to powiem Ci że wcześnie zainteresowałeś się tym tematem. Ja na razie jestem na etapie kupna pierwszej wiatrówki więc jeszcze trochę czasu mi zejdzie zanim się wdrożę. Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem że można przejść wszystkie testy pomyślnie, wszystko opłacić itd a na końcu komendant może i tak nie wydać pozwolenia na broń. Jak to jest w praktyce?
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

Verbatov pisze:@Vantor to powiem Ci że wcześnie zainteresowałeś się tym tematem. Ja na razie jestem na etapie kupna pierwszej wiatrówki więc jeszcze trochę czasu mi zejdzie zanim się wdrożę. Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem że można przejść wszystkie testy pomyślnie, wszystko opłacić itd a na końcu komendant może i tak nie wydać pozwolenia na broń. Jak to jest w praktyce?
Nie może.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”