Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Moderator: Moderatorzy WBP

Verbatov
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Verbatov »

Vantor pisze:Nie może.
To zmienili prawo czy odpalasz też coś komendantowi? ;laughing:
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Hoz85 »

Akurat oprócz testów i opłat jest jeszcze oczywiście weryfikacja lekarska i weryfikacja niekaralności. Zdarza się (przypadki opisane na forum), że nawet po zdanych egzaminach osoby ubiegające się o kwity ich nie dostają lub w lżejszych przypadkach przynajmniej procedura uzyskania pozytywnej decyzji mocno się przedłuża bo dochodzi np. do odwołania się od wyniku badań lekarskich.

Jeżeli oczywiście egzamin zdany (+wyrobiona licencja w przypadku sportu), jesteś zdrowy i od strony karalności jesteś czysty to kwity dostaniesz.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2019, 00:30 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: montrala »

Vantor pisze:Co dokładnie ze spustem? Krótszy? Lżejszy? Mniejszy reset? Co daje ta gumka?
Lżejszy z regulacją ruchu jałowego po zwolnieniu (co skraca nieco całkowitą drogę spustu i reset).

"Gumka" (czyli o-ring na lufie) powoduje równe prowadzenie lufy w zamku podczas odryglowania (ruch lufy do tyły zaczyna się zanim pocisk opuści lufę) co znacząco poprawia celność.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: nzpetter »

Vantor pisze: Akurat jestem z Gdańska. Z czego strzelasz?
Mam BUL-a 1911 Classic Commander, to znaczy miałem bo dzisiaj akurat na KSI jak byłem
to urwała się szczerbinka. Jadę jutro do sklepu reklamować.
-----------------------------------------
Obrazek
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

nzpetter pisze: Mam BUL-a 1911 Classic Commander, to znaczy miałem bo dzisiaj akurat na KSI jak byłem
to urwała się szczerbinka. Jadę jutro do sklepu reklamować.
Współczuję. Tym bulem niestety raczej nie będę zainteresowany
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Vantor »

Ok. Zaliczyłem wizytę na strzelnicy.

Pod topór poszedł g17 gen 5, mp9, p10c, USP, p30 i shadow.

P30 odpadł w przedbiegach po raz kolejny, chwyt nie pasuje do moich rąk, palce nie trafiają w żłobienia (zbyt szerokie palce). Spust tragedia. Może w systemie Lem by mnie przekonał, ale ten chwyt i tak go skreśla.

P10c - co by za dużo nie mówić, mp9 i Glock po prostu były dla mnie lepsze.

USP - przegrał z resztą, za krótki chwyt i strzelało się ciut gorzej.

Przy mp9 i Glock u ciezko było stwierdzić co leży mi lepiej, chwyt w mp9 był świetny (tekstura jak papier ścierny), leżał w łapie dobrze, ale Glock również. Oba strzelaly fajnie, z Glocka strzelałem celniej.

Shadow choć parę miesięcy wcześniej stwierdziłem że strzela mi się nim gorzej niż glockiem dostał drugą szansę i tym razem mnie do siebie całkowicie przekonał.
Chwyt super wygodny, strzelało mi się świetnie, bardzo celnie, a reszta klamek wypadła przy nim jak to ktoś wcześniej napisał - jak zabawki z odpustu. Czuć go w ręku, po kilku minutach strzelania z cz wzięcie Glocka do ręki to jak puste pudełko.

Martwi mnie jedynie jedną kwestia. W klubie mówią, że cz psuje się bez przerwy. Pękająca blokada zamka i sprężyny. Ostatnio nie mogłem z niego postrzelać bo poszła sprężyna od spustu. Z glockiem podobno takich problemów nie ma. Jakie wy macie doświadczenia w tym temacie?

Pewnie jeszcze parę razy porównam 3 ostatnie, mp9, Glocka i shadowke. Ale wybór i tak raczej padnie na shadow.

Mam jeszcze jedno ważne pytanie.
Zakładając, że wiem już co chce kupić - jak wy wybieracie sklepy, z usług których korzystacie?
Jak kupujecie nową broń?
Zdarzają się gorsze i lepsze sztuki? Jeśli tak to w jaki sposób je sprawdzacie?
Sklepy które mają chłam i takie które selekcjonują towar?
Czy po prostu bierzecie tam gdzie najtaniej?
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: jasiu226 »

8 stron gadania...
Kup to co Ci leży w dłoni i podoba, na pewno przez parę lat nie będziesz strzelał lepiej niż ten pistolet, a męczyć się z shadow2 bo na forum polecili, a mi się nie podoba i jest ciężka? Bez sensu? Mi się podobał tylko jeden pistolet, którego nawet w ręku nie trzymałem, zamówiłem, kupiłem. Jestem mega zadowolony...
Off Topic
Zakładając, że wiem już co chce kupić - jak wy wybieracie sklepy, z usług których korzystacie?
Jak kupujecie nową broń?
Zdarzają się gorsze i lepsze sztuki? Jeśli tak to w jaki sposób je sprawdzacie?
Sklepy które mają chłam i takie które selekcjonują towar?
Czy po prostu bierzecie tam gdzie najtaniej?
Z nową bronią nie ma takich problemów. Zawsze masz gwarancję. Bierz tam gdzie jest dostępny, lepiej zapłacić 200zł więcej niż jechać z nad morza do Krakowa :)
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Mateusz70 »

W pierwszym zestawie kupiłem pistolet, z jakiego zwykle strzelałem w klubie. Nie ten sam, tylko tej marki i ze zbliżonym wyposażeniem. Są celniejsze, ale i tak go lubię. Do innego przekonała mnie reklama i go nie polubiłem. Traktuję go jako sprzęt do treningu.
Ze skromnym budżetem, praktycznie w ciemno, można brać CZ p-09 lub p-07. Glock nie powinien zawieść, ale to nigdy nie była broń tarczowa. Może 5 generacja coś zmieniła.
Shadow jest dla sportowców, ale droższa.
Jest tego, ale proponuję się nie martwić rok na zapas. Klub, treningi, zawody. Po pewnym czasie dobry pomysł sam się nasunie.
1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2019, 09:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: 1947 »

@Vantor - co finalnie wybrałeś? Czekam na list z licencją i będę składał papiery do WPA. Moje typy są dość podobne :)
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: PANPADRE »

Przeczytałem cały wątek, niektórzy to tu naprawdę maja wielkie problemy czytania ze zrozumieniem chyba i pisaniem na temat ;laughing:

Odpowiadając na pytanie autora wątku, aby być konstruktywnym, rozważyłbym tylko dwie klamki i nic poza nimi, ze wskazaniem na Shadow jako bardziej uniwersalnym pistoletem, który również da się nosić. Glock bardziej do noszenia, jak się częściej i dłużej nosi skrycie.

- CZ Shadow,
- Glock 19 Gen V

Aby być bardziej precyzyjnym , chodzi mi o CZ Shadow I (absolutnie nie II, to strata pieniędzy). W Shadow I można tak sobie zrobić rękojeść i nie tylko, że broń idealnie będzie pasowała do nietypowej, zbyt małej czy dużej ręki. W Glocku nie ma takich szerokich, ładnych,prostych i tanich możliwości, tylko jakieś obrzydliwe obklejanie taśmami czy naklejanie "papieru ściernego".

:033:
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2019, 10:46 przez PANPADRE, łącznie zmieniany 1 raz.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: Fokat »

Vantor pisze: Mam jeszcze jedno ważne pytanie.
Zakładając, że wiem już co chce kupić - jak wy wybieracie sklepy, z usług których korzystacie?
Jak kupujecie nową broń?
Zdarzają się gorsze i lepsze sztuki? Jeśli tak to w jaki sposób je sprawdzacie?
Sklepy które mają chłam i takie które selekcjonują towar?
Czy po prostu bierzecie tam gdzie najtaniej?
1. Kupuje się w miejscu zamieszkania, lub jak najbliżej, z prostego powodu, każdy problem/reklamację rozwiążesz na miejscu.
2. Kupujesz produkcję MASOWĄ, obarczoną czasem błędem produkcyjnym, tak więc zdarzają się wpadki producentów i wtedy patrz punkt 1.
3. Oficjalne sklepy nie sprzedają chłamu, ani nie jeżdżą do fabryki, aby wybrać dla Ciebie pistolet z tysiąca sztuk produkcyjnych i przywieźć go w złoconym pudełku z dedykacją od CZ :)
TireX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 17 marca 2019, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy i być może jedyny pistolet!

Post autor: TireX »

Fokat pisze:
1. Kupuje się w miejscu zamieszkania, lub jak najbliżej, z prostego powodu, każdy problem/reklamację rozwiążesz na miejscu.
To jest najważniejsza rada! Lepiej dopłacić na miejscu niż potem jeździć 300km po reklamacje/zwroty etc.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”