Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: Mateusz70 »

Edov pisze:Ciężko mi się odnieść czy tak powinno być czy nie, z drugiej strony mój kumpel z klubu który ma ten sam model i wypluł z niego 6000 kulek mówi że to abosolutnie normalne w tej broni...
Z bronią trzeba ostrożnie postępować, nie robić samodzielnych przeróbek itd. Niewielka wiedza techniczna wskazuje jednak na niedopasowanie części: jeśli jedna część w drugiej robi głębokie wytarcia, to co innego może być? Pewnie ktoś bardziej doświadczony wziąłby pilnik i wyrównał po fabryce. Chociaż stal czasem ma jakąś powłokę, której nie zastąpi się samodzielnie. Może ktoś coś utwardzał powierzchniowo? Kiedy broń jest na gwarancji, lepiej żeby zajął się nią serwis, niż choćby sprawdzony rusznikarz. - To oczywistości i nie o tym właściwie piszę. Istotne jest tutaj, że jakość wykonania tej broni odstaje najwyraźniej od standardów zachodnich, a także i to, że kupując rozmaite egzemplarze, warto od razu w domu rozebrać, oczyścić, sprawdzić stan, a po 20 strzałach znowu to samo. Wyraźne zadry najlepiej w sklepie wskazać sprzedawcy, zanim się zapłaci ... za najlepszy egzemplarz. Część nie pozwala na rozebranie, choć w takim Glocku akurat ma małe szanse, by dokończyć zdanie przed częściowym rozebraniem.
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

Edov pisze:
denekdne pisze:Kolego Edov. po jakiej liczbie strzałów jest Twoja sztuka?Twoje wytarcia są znacznie mniejsze niż moje po 100 szt ammo. Problem jest w źle wykończonym otworze w zamku na lufę.
Mam tak po +/- 100 kulkach. Ciężko mi się odnieść czy tak powinno być czy nie, z drugiej strony mój kumpel z klubu który ma ten sam model i wypluł z niego 6000 kulek mówi że to abosolutnie normalne w tej broni...Narazie nie będe reklamować. Postrzelam jeszcze i sie zobaczy, abstrachując od tego to broń jest za***ista, bardzo celna i ten fabryczny spust który nie odstaje od tych tuningowanych :)
Dokładnie tak... jest mega za***isty. :piwo:
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

Sprawa reklamacji zakończyła się wymianą broni na nowa jednostkę. Z nowej broni wystrzeliłem ok 200 szt. tej samej amunicji ZVS, o której wspomniałem w pierwszym poście i nie widać żadnych, absolutnie najmniejszych śladów zużycia. Nie było nawet jednego zacięcia, łuski wyrzuconej w moim kierunku czy problemu z cofnięciem zamka w tylne położenie po opróżnieniu magazynka.

Ewidentnie poprzednia sztuka miała wadę fabryczną i to nie tylko w jednym miejscu.

Dodam tylko że gdyby nie dobra wola sprzedawcy, to nie wiem czy by doszło do wymiany na nowa sztukę. No chyba że ktoś kupił swoją jednostkę bezpośrednio od dystrybutora, to pewnie byłoby łatwiej. Natomiast nie każdy dystrybutor sprzedaje w detalu.

Podsumowując... mój drugi nowy Canik TP9SFx jest piękny, piekielnie celny i działa tak jak się spodziewałem że będzie działał pierwszy. Nooo cóż, dobrze że chociaż za drugim razem mam pełnowartościowy produkt jakiego oczekiwałem.

Jeśli ktoś ma problemy ze swoim sprzętem, który jest na gwarancji i jest objęty reklamacją, to polecam przejść ten proces i mieć święty spokój, niż później cały czas męczyć się z jakimś niedociągnięciem fabryki. Tym bardziej że prawo konsumenckie w Polsce dobrze chroni kupującego, więc dlaczego z tego nie korzystać i nie dochodzić swojego. Dodam że mamy prawo do:

1) zwrotu pieniędzy
2) zwrotu części pieniędzy kiedy towar zostaje u nas
3) wymiany na nową
4) naprawy usterki
4a) w przypadku kiedy po naprawie, wada/ usterka znowu wystąpi, możemy żądać bez problemu punktów 1 lub 3.

Pozdrawiam
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: Maniusel »

Zdradź jeszcze kto był tym dobrym sprzedawcą.
Compro...
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

JM Broń i Amunicja. Serio gdyby nie interwencja właścicielki, Pani Joli, to pewnie sprawa by miała gorsze zakończenie, a nawet gdyby takie samo to w znacznie dłuższym czasie.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: Mateusz70 »

denekdne pisze:Podsumowując... mój drugi nowy Canik TP9SFx jest piękny, piekielnie celny i działa tak jak się spodziewałem że będzie działał pierwszy.
Gdybyś dał zdjęcia tarczy z przestrzelinami i opisem, można byłoby porównać. Może zapomnieli o utwardzeniu powierzchni lufy w pierwszym egzemplarzu? W każdym razie poglądowa tarcza byłaby dobrą wskazówką. W razie reklamacji, wiemy jak działać.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: KG92RS »

denekdne pisze:wymianą broni na nowa jednostkę. (...) ktoś kupił swoją jednostkę bezpośrednio od dystrybutora
Serio? Jakiś dystrybutor sprzedaje jednostki? Z całym wyposażeniem? I gdzie potem trzymać taką "kupę luda i sprzętu"?
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

Mateusz70 pisze:
denekdne pisze:Podsumowując... mój drugi nowy Canik TP9SFx jest piękny, piekielnie celny i działa tak jak się spodziewałem że będzie działał pierwszy.
Gdybyś dał zdjęcia tarczy z przestrzelinami i opisem, można byłoby porównać. Może zapomnieli o utwardzeniu powierzchni lufy w pierwszym egzemplarzu? W każdym razie poglądowa tarcza byłaby dobrą wskazówką. W razie reklamacji, wiemy jak działać.
Nie bardzo czaję po co Ci tarcza? Zapomnieli wyszlifować otwór w zamku na styku lufa-zamek.

W jaki sposób poglądowa tarcza byłaby dobrą wskazówką? Bo chyba nie rozumiem. Nie robię zdjęć tarcz zbyt często... ale jak postaram się pamiętać i zrobić przy najbliższej okazji.
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

KG92RS pisze:
denekdne pisze:wymianą broni na nowa jednostkę. (...) ktoś kupił swoją jednostkę bezpośrednio od dystrybutora
Serio? Jakiś dystrybutor sprzedaje jednostki? Z całym wyposażeniem? I gdzie potem trzymać taką "kupę luda i sprzętu"?
Hehe... żartowniś..."jednostkę broni" oczywiście :-D
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: Mateusz70 »

To zrób proszę zdjęcia tarczy i zamieść na forum. Dla mnie jest to wskazówka.
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

Dobrze, ale wytłumacz proszę jaka to dla Ciebie wskazówka?
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: Mateusz70 »

denekdne pisze:Dobrze, ale wytłumacz proszę jaka to dla Ciebie wskazówka?
Obliczam wynik, średni punkt trafienia, skupienie. Szukam odskoków i staram się je wytłumaczyć. Takie tam.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 21:53 przez Mateusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: KG92RS »

denekdne pisze: Hehe... żartowniś..."jednostkę broni" oczywiście :-D
Nie ma czegoś takiego, jak "jednostka broni". To tzw. "nowomowa urzędnicza". Może być sztuka, egzemplarz, ale nie "jednostka".
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

Mateusz70 pisze:
denekdne pisze:Dobrze, ale wytłumacz proszę jaka to dla Ciebie wskazówka?
Obliczam wynik, średni punkt trafienia, skupienie. Szukam odskoków i staram się je wytłumaczyć. Takie tam.
No spoko...fajnie. Wrzucę przy najbliższej okazji ;)
denekdne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Canik TP9 SFx - problem?usterka?

Post autor: denekdne »

KG92RS pisze:
denekdne pisze: Hehe... żartowniś..."jednostkę broni" oczywiście :-D
Nie ma czegoś takiego, jak "jednostka broni". To tzw. "nowomowa urzędnicza". Może być sztuka, egzemplarz, ale nie "jednostka".
Yyyy...? Jesteś pewny ? Bo ja to samo określenie słyszałem nie raz w życiu, nie dalej jak dzisiaj zarówno w sklepie jak i w WPA...

Jednostka to jednostka...

Jednostka amunicji, jednostka broni, jednostka mocy itd itp...https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jednostka_ognia
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”