Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: biper »

KudrigY

kurcze nie obraź się, ale Twoje podejście jest jak postawa większości ludzi na wyborach.. W ich świadomości istnieją tylko 2-3 partie i na inne nie będą głosować, bo nie mają szans. :033:

AB - najgorszy ze wszystkich "bazarów" online, ale cieszmy się że jest. :)
A inne... a po co wesprzeć coś co ma sens, co działa tak jak powinno.. eeee tam. Panie..

:piwo:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: KudrigY »

Ja tylko oceniam fakty. Oceniam mój czas - wystawienie na innych portalach, i wyszukiwanie na nich było dla mnie strata czasu. Ale każdy ma prawo spędzać swój czas jak chce.

Ale fat jest taki, że żaden z nowych portali sie nie przebił, wiec albo nie oferuje aż tak dużo wartości dodanej, żeby był sens się na nie przesiadać, albo nie zainwestował w zasięg.

To tak jak z allegro - jest do kitu, ale nic lepszego w PL nie ma, mimo kilku prób.


EDIT: Sam coś chciałeś dać commmunity, szacun za to, ale pytanie, czy było warto. Ktoś znalazł swoje magi? Ja się dopisałem, ale też bez większych nadziei. Ja też dodałem - zebrałem instrukcje do broni z PRL. Guess what - dostałem trzy maile z txt, co ja robię, bo teraz to każdy amator będzie mógł sobie naprawić swojego P64 czy P83, i nie po to XYZ zbierał te instrukcje, czy tez kradł je z jednostki (to mój dopisek, ale tak pewnie tez bywało:), żeby teraz były dostępne na sieci. Tak więc wiesz...
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2019, 13:37 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: biper »

KudrigY pisze:...ale pytanie, czy było warto?
Powiem tak.. nic mnie to nie kosztowało, więc było warto.
KudrigY pisze:... Ktoś znalazł swoje magi?
Tego nie wiem, bo nie zabiegałem o przekazywanie mi takich informacji.

I zdajesz sobie mam nadzieję sprawę, że przez takie podejście "czy warto" to mamy w wielu aspektach życia taką degrengoladę, jaką mamy.
Parę rzeczy wyszło OK, bo czasami ktoś nie patrzał "czy warto" tylko po prostu zrobił.
Tak jak Twój zbiór instrukcji.

A że komuś to nie w smak.. A co nas jego smak obchodzi? :033:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: Leśny Dziadek »

Armybazar oczami sprzedawcy.
Mnie też wkwia milion ofert z amunicją, jeb ! trzy strony jedna firma, jedna marka.
Staram się zachować umiar, ofert Leśnego jest kilka, czasem naście. I nie wystawiamy pierdyliona akms'ów, w tym każdy z innym numerem seryjnym, tylko ogłoszenie zbiorcze "uwaga - są"

Co do skuteczności i sensu komercyjnych - dzięki AB sprzedaliśmy jakieś 30% tetetek. Dla ludzi spoza naszego forum, dla ludzi ,którzy nie mają fejsbuka. Nie wiedzieliby. Nie mieliby. Ma sens?
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: Linek »

Dziadek nie do ciebie sapiemy, tylko czerwone i zielone sukno tak denerwuje jak i Atena do negocjacji albo nawalone chińskich lornetek wiatrówek. Po trzech stronach dealera czerwono lub zielono suknowego prywatne ogłoszenie ginie od razu. Poza tym amunicja co trzy dni od nowa żeby wisiała na przedzie.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: franek »

KudrigY pisze: No i to, ze wyszukiwarka działa tylko dla pierwszej strony wyników, nie ma filtrów - trudno, taki portal. Tyle że trzeba się z tym pogodzić albo zrobić lepszy.
Upierdliwe obejscie jest takie, gdy znikną filtry po przejściu na następną stronę ...
Ustawić filtr jeszcze raz , kliknąć szukaj ... pokaże kolejną stronę ... Ja ograniczam się do szybkiego sprawdzenia "z 1 dnia" to roboty dużo nie ma ...
szybciej jest przeskoczyć wzrokowo nad "seriami" niż się boksować. Niestety trzeba robić to regularnie ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: Revolut »

Chyba zacznę hobbistycznie dzwonić na wszystkie ogłoszenia z ceną "do uzgodnienia".

Brak szacunku do czasu sprzedawcy i mojego. Ceny rynkowe są generalnie "od - do". Czasami dolny zakres ceny decyduje o tym, że się decyduję na coś, czego nie miałem kupować w najbliższym czasie i na odwrót.

A jak cena jest do ustalenia/uzgodnienia/negocjacji, to rozumiem, że sprzedający nie wie ile chce dostać, ja zadzwonię, zaproponuję cenę, sprzedający da kontrofertę i tańczymy dalej. Kto da więcej, kto da mniej. A ja dzwonię i gość mi mówi sztywną cenę, nie da się negocjować, to dlaczego nie potrafi podać tej samej ceny na stronie?
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: Linek »

Bo się wstydzi i nikt by mu nie zadzwonił

Dzwoń na te oferty do negocjacji i zgadzaj się na każdą cenę na koniec rozmowy pytaj czy papierologia niezbędnie wymagana albo proponuj że dopłacisz za kuriera.
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2019, 10:25 przez Linek, łącznie zmieniany 1 raz.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: franek »

Linek pisze:Dzwoń na te oferty do negocjacji i zgadzaj się na każdą cenę na koniec rozmowy pytaj czy papierologia niezbędnie wymagana albo proponuj że dopłacisz za kuriera.
odradzam, jeszcze dodzwonisz sie do jakiegoś Zenona który nie wyrobił "wykrywalności" do statystyki i sprawa stanie się rozwojowa ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: rzufik1 »

Linek pisze:Bo się wstydzi i nikt by mu nie zadzwonił

Dzwoń na te oferty do negocjacji i zgadzaj się na każdą cenę na koniec rozmowy pytaj czy papierologia niezbędnie wymagana albo proponuj że dopłacisz za kuriera.
albo zaproponuje np za FEGaPa63 do negocjacji 800 zł :) a na sklepie ma wystawione ( lub miał wtedy) po 500 zł :) zresztą z eguna po 15 euro :)

fakt oferty z informacją do negocjacji powinni z automatu wyp.....w kosmos,
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: KG92RS »

rzufik1 pisze: oferty z informacją do negocjacji powinni z automatu wyp.....w kosmos,
Szczególnie te takiego jednego patafiana, co się nazywa "Jacek" i "jest z mazowieckiego"... Choćby mieli ostatnią kulkę na świecie, to ich nie odwiedzę...
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 9
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: salve76 »

Te zalewy komercyjnych ogłoszeń to z jednej strony typowy przykład cwaniactwa i "Januszowania" naszych sklepów. Bo skoro nikt im "nie broni", administratorzy prowadzą ten portal jak prowadzą, to czemu nie? "ArmyBazar.eu jest bezpłatnym serwerem ogłoszeniowym, wyspecjalizowanym w prezentacji ogłoszeń militarnych osób indywidualnych i oraz firm; broni palnej i ..." wszystko się zgadza prawda?
A że zalewa się 2-6-9 stron każdego działu swoim towarem.... i giną ogłoszenia amatorów? To niech sobie amatorzy założą swój portal, albo pójdą do netgun. Bo komercyjnym już tam tak fajnie nie jest: tam się płaci a przecież wiadomo że oni dokładają do interesu sprzedaży broni i amunicji.

Z drugiej strony to Armybazar dzięki temu robi się portalem gdzie jest możliwość porównania ofert z różnych miejsc. Gdyby tylko wyszukiwanie działało......
A tak to musisz przebić się przez kilka stron 3-4 handlarzy, aby zobaczyć coś co nie jest od nich (A zakładam że śladem tych z Ostrowic, Kołobrzegu czy tam z Lubelskiego pójdą inne sklepy, bo czemu nie? Tamtym się udało).
I pożalić się można, i pokiwać palcem też. Ale co z tego, już nieraz sprzedawcy pokazali w swoich wpisach,bądź też stojąc za ladą, gdzie mają nasze wypowiedzi.
I jedynie co można zrobić to wyrazić swoje zdanie portfelem, ale kto odpuści okazji kupienia taniej o parę zł?
Miłego dnia.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: rzufik1 »

też się kładę ze śmiechu jak widzę to mazowieckie... cóż każdy podróżuje :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: dect »

Dość prymitywnym, ale jednak częściowym rozwiązaniem problemu wyszukiwarki jest wpisanie w pasek adresu frazy xxx site:armybazar.eu gdzie w miejsce xxx wpisujecie szukane słowo
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hurtowy najazd ofert komercyjnych na Armybazar

Post autor: nazarr »

KG92RS pisze:
rzufik1 pisze: oferty z informacją do negocjacji powinni z automatu wyp.....w kosmos,
Szczególnie te takiego jednego patafiana, co się nazywa "Jacek" i "jest z mazowieckiego"... Choćby mieli ostatnią kulkę na świecie, to ich nie odwiedzę...
:piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”