Ranking amunicji 9mm

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: biper »

Hmm.. 4000szt. Jeden squib.. Pal sześć licho niewypał.. Ty Oscyp jesteś BARDZO doświadczonym strzelcem - squiba wyłapałeś. Ale ktoś mniej doświadczony nie wyłapie i mu się broń rozleci w rękach (i oby tylko broń, a nie ręka). Zakładając 10gr/szt. oszczędności, czyli 400zł na całości, ryzykować utratę broni za >2-4k lub więcej i ręki?
Ja tam dziękuję.. unikałem i dalej będę unikał amunicji, która w tym wątku pojawia się z magicznym "squib" w treści. Dzięki temu jak do tej pory nie miałem jeszcze takiej przygody.

Raz jeden miałem 1 paczkę ZVS 50szt. (akurat innej nie było na strzelnicy, a potrzebowałem dodatkowej paczki) i miałem 1 niewypał. A cena bardzo podobna była do SB. Niesmak pozostał :)

Teraz kończę mielić B-N'a - bez jakichkolwiek przygód (poszło na razie 400szt.), a następne w kolejce czeka Bastion (tych zużyłem tylko 100 - wszytko OK, ale więcej powiem jak przejdzie całe 500).
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: oscyp »

Nie wiem czy jestem taki doświadczony, ale fakt - wyłapałem squiba podczas strzelania dubletów :) (foty TUTAJ)

Prawda jest taka, że chyba każdej ammo coś się przytrafia - jednak pewnie nie wszyscy o tym mówią czy piszą.
Historie bywały różne, zalane partie dostaw, zmiany parków maszynowych, kiepska kontrola jakości, błędy pracowników fabryk - to wszystko jest poza nasza kontrolą, ale możemy się wzajemnie informować jeśli ktoś coś wie - sam powiedz, czy słyszałeś o squibie z STV od kogoś innego niż ode mnie? ;) Gdybym nie napisał i nie wrzucił fotek to może wiele osób miało by inną opinię...
Dam znać jak wylatam te kolejne 4000 sztuk czy coś się działo :P

Dla draki wrzucam poniżej fotkę GROMU, którego też wiele osób strasznie chwali :)
(użyte w broni strzelającej z otwartego zamka, chyba UZI jak dobrze pamiętam, łuska została zmasakrowana przez zamek bo była jakaś mikro-zadra...)

Obrazek
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: biper »

Może się mylę, ale jakoś kojarzę, że właśnie STV i ZVS jakoś regularnie się na forum pojawiały..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Duscann
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: Duscann »

Mesko 9mm Makarov - na 70kulek - 1 niewypał spłonki, 1 paskudny squib - więcej z tego czegoś strzelał nie będę.
Polecam S&B - pewna amunicja
9x18, 9x19, 223, 7,62x39, 12ga
DPB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: DPB »

Bastion 9x19 przez 2 dni wystrzelane ponad 1000 szt. wszystko jak należy. Relacja cena do jakości super.
22Lr 9x19 9x18 223Rem 308W 7mm Rem. Mag. 12/76 wz.43 5,45x39 7,65x17
kondziu696
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 lipca 2019, 09:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: kondziu696 »

A mógłby ktoś coś powiedzieć o 9x19 Alsa Pro?
madadas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 18:25
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: madadas »

W mojej CZ Shadow przez 2 lata miałem jedno zacięcie na amunicji Winchester. Nabój nie wchodził do komory :I , był pękaty jak baryłka :). Przeważnie strzelam z 7,5 ga S&B i żadnych problemów.
Nie wiem czy to moje urojenie ale w moim egzemplarzu im cięższy pocisk tym bardziej go znosi.
monterek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: monterek »

Ja tarczowe strzelam z Geco Hexagon 8g i osobiście ja polecam chociaż droga jest
gregmoto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: gregmoto »

Macie jakieś doświadczenia odnośnie koreańskiej amunicji PMC? Przepuścilem paczkę 9x19 i wszystko cacy, a świetna cena (78 gr/ szt.).
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: oscyp »

- Wyraźnie większy ogień z lufy
- zajmuje około 20% więcej miejsca w szafie (pudełka jeszcze większe od styropianowych Winchester'ów)
- lata
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: Bezimienny »

oscyp pisze:- Wyraźnie większy ogień z lufy
- zajmuje około 20% więcej miejsca w szafie (pudełka jeszcze większe od styropianowych Winchester'ów)
- lata
Z tym wiekszym ogniem z lufy to wada i zaleta, latwiej sqiuba wylapac, chyba bo sie nie znam.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: oscyp »

wg mnie większy ogień z lufy widać dobrze stojąc z boku, a sam strzelec skupia się bardziej na innych rzeczach
A co do squiba (jako, że miałem) to wyłapałem po dźwięku i braku odrzutu/podrzutu - zupełnie jakbym strzelił z samego kapiszona...
Macpod
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2018, 12:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: Macpod »

Alsa Pro. Wystrzelałem ~1000-1500 - bez żadnych problemów, zostawia troszkę resztek prochu (myślałem najpierw, że to mikro opiłki, ale wyszło, że to proch).

B-N - ogień z lufy, bardzo syfi, ogólnie średnio wygląda.

Winchester 115gr - 7,5g (białe opakowanie) - wystrzelane ~1500szt, zero problemów.
Winchester 124gr - 8g (szare opakowanie) - wystrzelane 400szt - 2 niewypały - spłonka zbijana (próbowane w paru pistoletach) - brak masy w spłonce. Przy tej ilości te 2 niewypały powodują, że więcej tego nie kupię (dynamika).

S&B - na razie bez problemów, strzelane nieduże ilości, ale z wielu różnych serii (wagowe, fmj, jhp, subsonic). Większość osób to używa z tych co znam i bez problemów.
Geco, Fiochi, Hornady - niewielkie ilości strzelane, bez problemów.

Wszystko strzelane z Shadow 2 (bez modyfikacji), zakupione w ciągu ostatniego pół roku.
Ostatnio zmieniony 28 października 2019, 19:45 przez Macpod, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BORG71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 23 października 2018, 01:19
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: BORG71 »

B-N puszczone około 5tys z HK p30L i UZI. Żadnego zacięcia ani niewypału. Faktycznie - brudzi i palce przy ładowaniu i broń ale ja i tak po każdym strzelaniu czyszczę więc nie mam z tym problemu, szczególnie za 0.73 zł... :)
kondziu696
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 lipca 2019, 09:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking amunicji 9mm

Post autor: kondziu696 »

Macpod pisze:Alsa Pro. Wystrzelałem ~1000-1500 - bez żadnych problemów, zostawia troszkę resztek prochu (myślałem najpierw, że to mikro opiłki, ale wyszło, że to proch).
Dzięki za odp., chciałbym jeszcze dopytać - resztki zostają w lufie czy tylko w łusce ? Jeśli w lufie to jak z jej czyszczeniem po tym ? :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”