Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Oryginalny SWD

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Oryginalny SWD

Postautor: Ryba » 2019-02-11, 07:27

Chyba niedawno widziałem w Katowicach w Hubertechu.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...

gregg

Postautor: gregg » 2019-02-11, 09:04

babangida pisze:Jakiś rok temu była oferta oryginał SWD za ok. 18000,-.
Cena "poznańska" jest znacznie zawyżona.
Zresztą, w tej konkretnej placówce handlowej to nic dziwnego.

Ten poznański był rozklekotany jak stary diesel.

krzychu22lr

Postautor: krzychu22lr » 2019-02-11, 12:52

KG92RS pisze:"Produkcja współczesna" - to Tigr, a nie SWD.

Magnes pisze:Z wojskowym oryginałem to więcej ma wspólnego chiński NDM 86 niż ten Tigr .

Zdjęcie jest bardzo niewyraźne, ale widać, że nie ma mocowania na bagnet pod podstawą muszki. Czyli Tigr.

Przy okazji: współczesna produkcja SWD jest na małą skalę, i dla zaprzyjaźnionych sił zbrojnych (w ostatniej dekadzie chyba tylko FR, Wenezuela i Fidżi). Zdobyć taką broń legalnie graniczy z cudem. Wszystkie (czy to SWD, czy SWDS) mają plastikowe łoża i kolby, a także komory zamkowe pozbawione frezów nad gniazdem magazynka i pokrywy komory bez przetłoczeń.

Współczesne Tigry różnią się od współczesnych SWD niewiele - wspomnianym brakiem mocowania bagnetu i oznaczeniami. Być może też mają ten wredny zadzior w komorze (oznaczający łuski na potrzeby rosyjskiej policji), ale z tego co wiem współczesna eksportowa produkcja cywilna Koncernu Kałasznikow pozbawiona jest tych lokalnych udziwnień.

Swoją drogą, jakieś dziewięć lat temu Szable (WBP) miały do sprzedania SWD z AMW. Cena (o ile pamięć nie zawodzi) jakieś 12-14 tysięcy - mniej więcej tyle, za ile Kaliber oferował Sako TRG-22. Dzisiejsze ceny za komercyjne Tigry wydają się przy tym śmieszne, ale trzeba pamiętać, że nadal dostajemy ochłapy od dystrybutorów zachodnich (obecnie włoskiego). Pytanie też, ile kosztują porównywalne zachodnie DMR/battle rifles (kopie M14, FAL, G3 czy współczesne SCAR-H) - często są to równie wysokie ceny. Kto będzie uparty, ten kupi.

Glou

Postautor: Glou » 2019-02-11, 19:05

Gdzieś kiedyś przeczytałem opracowanie o SWD, w którym jako różnice pomiędzy Tigr’em a SWD wskazano krótszą lufę w Tigrze.
Nie wiem ile w tym prawdy, niemniej jednak tym bardziej szukam oryginału.

Dodatkowo, zdaje sobie sprawę z ceny która nie zachęca do kupna. Za taką kwotę można mieć na prawdę ciekawy sprzęt w kal. .308 ale dla mnie SWD to jak dla wielu z naszego grona kałach w szafie - pozycja obowiązkowa ;laughing:

Dzięki serdeczne za wszystkie opinie i pomoc!

hipek

Postautor: hipek » 2019-02-11, 19:09

tutaj jest porównanie SWD i Tigra:

http://www.dragunov.net/tiger.html
.22 / .223 / .25 / .32 / 9x18 / 9x19 / .38 / 12/76

Awatar użytkownika
FranekDolas

Postautor: FranekDolas » 2019-02-11, 21:08

To jest chyba Tigr 05L, różni się brakiem mocowania zatrzasku bagnetu i oznaczeniami. Długość lufy itd. ta sama co nie znaczy, że warto to kupować.
W swojej karierze kupiłem 2x SWD na egun.de, jeden z 1967 a drugi z 1985r. Nie pamiętam cen (musiałbym w papierach poszperać) ale oba w granicach 4500 ojro.
Ten wczesny spore różnice konstrukcyjne i remont wojskowy był, m.in. wymieniona lufa a ten późniejszy mint ale upierdzielony zaczep bagnetu, zatkane otwory w łożu i nabita tulejka na hamulec wylotowy. Łoże i hamulec się zrobiły łatwo ale zaczep to trzeba kupić całość z muchą i drogie dziadostwo. Pewno jakiś Hun dostosował do jakichś szkopskich przejściowych przepisów.
Reasumując na ten moment nie ma szans na wiosełko w dobrej cenie, choćby ktoś wydarł z AMW po taniości to opyli za wodę bo lepsze piniondze dostanie.
A jakieś cztery lata temu macałem w Łodzi nowego z dwoma optykami w tym jedną nokto, podobno kupionego z Formozy za 6500 zł. I dorzucili kolesiowi do tego 2 puchy oryginalnych snajpiorskich. Gul mi skoczył ale koleś twierdził, że wyrwał od jakiegoś kapelana i to parę lat wcześniej. Taką opowieścią bynajmniej mnie uraczył.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl

Glou

Postautor: Glou » 2019-02-12, 19:50

hipek pisze:tutaj jest porównanie SWD i Tigra:

http://www.dragunov.net/tiger.html

Ciekawe opracowanie - DZIĘKI!

poeta

Postautor: poeta » 2019-02-12, 21:53

A tak z ciekawości ma któryś z kolegów zdjęcia tarcz na większe odległości, bo oglądam gdzieś po internecie zdjęcia na 100m/yd to dochodzę do wniosku że na 600m tym to w drzwi od stodoły ciężko trafić. Byle ar celniejszy jest, a w grach takie porządne bylo :-D

Awatar użytkownika
jasi3k

Postautor: jasi3k » 2019-02-17, 18:53

Jako że brak chętnych aby się pochwalić, ja będę pierwszy.
Co prawda strzelane było na 100m na FSO, ale to dlatego że mam mało czasu na hobby. Jak postrzelam na 300, to też dam znać.
To moje dwa najlepsze skupienia. Tigr w kalibrze 308, trochę przerobiony.
Obrazek
Obrazek
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...

Awatar użytkownika
Seamaster

Postautor: Seamaster » 2019-02-17, 23:23

Te tarczki to celowanie z lunetą czy muszka szczerbinka ?
Krzysztof

Awatar użytkownika
jasi3k

Postautor: jasi3k » 2019-02-18, 06:42

Z moimi oczami raczej bym tarczy nie zobaczył... Luneta. Vortex strike eagle 6-24.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...

Awatar użytkownika
Seamaster

Postautor: Seamaster » 2019-02-18, 15:22

Fajnie by było gdyby koledzy posiadający SWD/Tigra powrzucali tutaj trochę tarczek. Kumpel strzela z Tigra, i jeśli tylko jest na zawodach to zazwyczaj stoi na podium (100 i 200 m) - strzela bez lunety. Sam bym chętnie popróbował i porównał z czymś zupełnie innym, bo ostrzelałem ostatnio z SKS i RPK, inna broń, inny, słabszy nabój, a mam wrażenie że wyniki mogą być porównywalne, jak nie lepsze .
Ostatnio zmieniony 2019-02-18, 15:50 przez Seamaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

Awatar użytkownika
jasi3k

Postautor: jasi3k » 2019-02-18, 17:55

W sprawie SKS się nie wypowiem, ale miałem RPK i nawet z Hornady 7,62x39 nie udało mi się zrobić skupienia rzędu 3MOA przy pięciu strzałach.

Awatar użytkownika
Seamaster

Postautor: Seamaster » 2019-02-18, 19:09

SKS jest rewelacyjny, tak moim zdaniem. RPK też niczego sobie - strzelałem pierwszy raz kilka dni temu, wyszły trzy grupki po 3 przestrzeliny niemal dotykające się. Dziesiąty strzał nieco niżej, ale to amunicja Scorpio bodaj, karabin jeszcze nie przystrzelany. Śmiem twierdzić że da się tym strzelić 100 pkt na stu metrach, mucha/szczerbina.
Pojęcia nie mam jak tu wkleić fotkę...
Krzysztof

ubot

Postautor: ubot » 2019-02-18, 19:32

No to szacun Panowie.., mi muszka na 100m zasłania prawie całą tarczę a na 200 to już jej w zasadzie nie widzę..
Ale jak Wy trafiacie z otwartych w same 10-tki na 150 czy 200m dla mnie to magia..
Ja jestem zadowolony jak trafiam w tarczę.. Ale na pewno strzelam w jej kierunku.. :wink:
Ostatnio zmieniony 2019-02-18, 19:50 przez ubot, łącznie zmieniany 2 razy.
Air Born...

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”