Pytanie do noszących ...

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: Dexter »

W mniemaniu.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: kuras999 »

Nasz kraj jest nienormalny bo oferuje nadzwyczajną swobodę posiadania broni jej noszenia i wszystkiego co z nią związane w stosunku do większości innych zarówno tych rozwiniętych jak i biednych państw a strzelców jest tak mało! Komunizm odcisnął mocne piętno na sposobie myślenia wielu naszych rodaków.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: marcusling »

kuras999 pisze:
marcusling pisze: pięści kontra broń palna/zastrzelenie napastnika to wyrok dla Ciebie - to pewne
Bzdura!
Co jest bzdurą? Ja mówię o sytuacji kiedy masz broń z nabojem w komorze i jesteś szybki. Więc widząc wymierzony cios pięścią miedzy oczy zdążysz wyciągnąć broń i zastrzelisz atakującego na miejscu. Co wtedy zeznasz? Że byłeś w stanie silnego wzburzenia?. Nosiłeś broń z nabojem w komorze i się silnie wzburzasz widokiem pięści skierowanej w Twoją stronę? Ja o takiej sytuacji mówię.

Myślisz, że wtedy już następnego dnia będziesz znów mógł chodzić z bronią z nabojem w komorze jak gdyby nic?

Sytuacja kiedy dostałeś już tyle ciosów pięścią, że prawie umierasz i nie masz wyjścia i strzelasz do napastnika bo inaczej umrzesz jest absurdalna. Bo wtedy już nie będziesz w stanie wyciągnąć żadnej broni czy z nabojem czy bez naboju w komorze,
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: marcusling »

marcusling pisze:
Oczywiście, ze nie jestem. Zakładam najgorsze. Bo żyjemy w nie za bardzo normalnym kraju.
Przepraszam ale nie trawie takich bzdur. W czym nasz kraj jest nienormalny, podczas gdy inne są normalne?[/quote]

1. W podejściu wymiaru sprawiedliwości do użycia broni palnej przez cywilnego posiadacza.
2. W całym prawie do posiadania UOBiA i prawie do obrony koniecznej.
3. Inne tez są nienormalne bardziej lub mniej. Ja żyję tu i mowie o tym co jest tu w Polsce.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: Dexter »

Eee... Ty mowisz o Polsce na pewno? Znasz uobia i akty prawne regulujace noszenie czy obrone? W 2019 roku a nie 1995?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: kuras999 »

Są też sytuację pośrednie między rozpoczęciem ataku a otrzymaniem tyłu ciosów że się umiera. Każda sytuacja jest inna i jest niezależnie rozpatrywana. Ostatnio było trochę pozytywnych rozstrzygnięć spraw gdzie użyto broń palną przeciwko nieuzbrojonym napastnikom. Więc bzdurą jest pisanie: użycie broni przeciwko nieuzbrojonemu=wyrok obciążający.

Ja uważam że mimo pewnych nieścisłości naszej ubojki mamy generalnie bardzo korzystne dla nas prawo. W kilku punktach nawet mieszkańcy Teksasu czy Arizony mogą nam zazdrościć ;) nie mówiąc już o reszcie świata!
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2019, 16:58 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: marcusling »

Koledzy powyżej. Czy Wy macie dzisiaj problemy z myśleniem?

Przeczytajcie ile jest postów i tematów odnośnie UOBiA na tym forum. Jeśli wszystko jest tak ok to co one wszystkie maja znaczyć.
Nasz kraj daje prawo posiadania i noszenia broni sportowej. Kolekcjonerskiej przenoszenia. Do obrony koniecznej - pełna uznaniowość.
Co w tym jest normalne?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: kuras999 »

A co jest nienormalne? Gdzie jest lepiej? Gdzie z pozwoleniem możesz kupić wojskowego kałacha albo uzi jak bułki w sklepie zarejestrować na sport i nosić załadowane pod płaszczem? Może uważasz że ta wolność jest nienormalna i trzeba wrócić ustrojowo do komuny?!
A nie mając pozwolenia można kupić sobie przez Internet rewolwer czarnoprochowy o mocy obalajacej bijący na głowę współczesne pistolety 9mm. I można chodzić z kaburą zewnętrzna jak strażnik Teksasu ;) był ostatnio nawet filmik gdzie przeprowadzono wywiad z takim właśnie szeryfem.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2019, 17:06 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: biper »

Miałem nie pisać nic w tym temacie.
Co NAJWAŻNIEJSZE napisał już Seniormolak i de facto, można wywalić wszystkie odpowiedzi poza jego wpisami i wartość merytoryczna wątku by na tym nie ucierpiała.

Z mojego punktu widzenia:
- jak nosić to tylko z nabojem w komorze
- NAJPIERW kilka szkoleń, które otworzą oczy i uświadomią co nieco, następnie utrwalanie poznanych rzeczy w indywidualnym treningu, a dopiero potem faktyczne noszenie.

Darujcie sobie pisanie coraz to dziwniejszych scenariuszy.
Obecny kształt wątku i wypowiedzi był niestety do przewidzenia.. Taka uroda tego forum.

Do autora wątku - wysyłam Ci PW.
Mam nadzieję, że się przyda.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: MarcinD »

Pomijajajc juz bzdurne rejestrownaie broni do celow, problemy z tlumikami, bronia cieciwowa i uznaniowosc w przyznawaniu pozwolen na bron do ochrony osobistej, to jestesmy w czolowce normalnosci. We Wloszech nie kupisz 9mm z tego co pamietam, bo to kaliber militarny, w Niemczech czarnorpochowiec tylko jednostrzalowy, albo pozwolenie, nawet zeby kupic gaz trzeba miec papiery, w UK gladka lufa glownie, zapomnij o krotkiej albo o AK, w Irlandii za trening strzelania dynamicznego mozesz pojsc siedziec, bo od razu jestes wstretnym terrorysta, a sproboj tam na zachodzie sniadego napastnika skrzywdzic w samoobronie, rasisto... ;) Mamy sporo zaleglosci po komunie, ktore trzeba po malu rugowac z naszego prawa i swiadomosci spolecznej, ale uwazam, ze jestesmy obecnie wrecz uprzywilejowani w porownaniu z niektorymi krajami zachodu.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: marcusling »

biper pisze:Miałem nie pisać nic w tym temacie.
Co NAJWAŻNIEJSZE napisał już Seniormolak i de facto, można wywalić wszystkie odpowiedzi poza jego wpisami i wartość merytoryczna wątku by na tym nie ucierpiała.

Z mojego punktu widzenia:
- jak nosić to tylko z nabojem w komorze
- NAJPIERW kilka szkoleń, które otworzą oczy i uświadomią co nieco, następnie utrwalanie poznanych rzeczy w indywidualnym treningu, a dopiero potem faktyczne noszenie.

Darujcie sobie pisanie coraz to dziwniejszych scenariuszy.
Obecny kształt wątku i wypowiedzi był niestety do przewidzenia.. Taka uroda tego forum.

Do autora wątku - wysyłam Ci PW.
Mam nadzieję, że się przyda.
Zawsze? We własnym domu przy zamkniętych oknach i opuszczonych roletach też z nabojem w komorze? A w lesie na odludziu? To już nie będziemy mieć tej sekundy aby przeładować kiedy tylko zobaczymy kogoś groźnego na horyzoncie lub usłyszymy niebezpieczny hałas?
Tu chyba najważniejsze jest użycie własnego rozumu kiedy nosić z nabojem a kiedy można sobie odpuścić bo i tak mamy czas na przeładowanie a kiedy nie.
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: WRL »

Zawsze. Albo nosisz "z" albo bez. Inaczej w sytuacji stresowej wszystko Ci się popierniczy.
Bylem kiedyś uczestnikiem szkolenia, gdzie w kill housie przy wytworzeniu sytuacji stresowej trzeba było ostrzelać cele. Kiedyś natomiast byłem zwolennikiem noszenia "bez" (aspekt psychologiczny przeładowania broni itp) i tak mnie uczono. Po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że jak nosić to tylko z nabojem w komorze. I wyobraź sobie, że w trakcie szkolenia o którym wspomniałem na początku (broń z nabojem w komorze) w sytuacji stresowej i tak dobyłem broń i przeładowałem, mimo, że była gotowa do strzału. Zadziałała pamięć mięśniowa ...
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2019, 18:44 przez WRL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: Twilight7 »

Duku pisze: Gdzie i kto takich rzeczy uczy? Znacznie bezpieczniej jest zejść z linii ataku ...
To tylko jeden ze scenariuszy, który ćwiczyliśmy ... dotyczył bezpośredniego już zwarcia z nożownikiem, który i tak cię zrani bo jest już przy Tobie i możesz już nie zdążyć uskoczyć ( scenariuszy może być więcej ... rozwiązań zapewne również zależnie od wyszkolenia i Twoich możliwości fizycznych).
Szkolenia takie prowadzi np. Jarosław Hebda ( znany gość ). To szkolenia dla cywili i warunków cywilnych. Jak sądzę Ty z „pełnym” chodziłeś w zupełnie innych warunkach jako żołnierz.
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 8
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: salve76 »

Jak tu tylko tak zostawię Filmik o obronie przed atakującym nożem, tam po ~1:25 jest pokazane jak dystans ma znaczenie.
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 564
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie do noszących ...

Post autor: polemass »

kuras999 pisze:A co jest nienormalne? Gdzie jest lepiej? Gdzie z pozwoleniem możesz kupić wojskowego kałacha albo uzi jak bułki w sklepie zarejestrować na sport i nosić załadowane pod płaszczem? Może uważasz że ta wolność jest nienormalna i trzeba wrócić ustrojowo do komuny?!
W Czeskiej Republice,po upadku komuny przywrocili ustawe o broni te co im adolf skasowal po anszlusie.Dodatkowo do obrony koniecznej MUSISZ uzyc sily wystarczajacej LUB WIEKSZEJ do odparcia ataku-pytanie z egzaminu,skreslisz co innego to oblejesz.
Byl napad na sklep z bronia niedawno-napastnik nie przezyl,kobieta wlascicielka zostala przesluchana i tyle.Jest film na youtubie gdzie gosc w wagonie metra zaczyna bic innego-jak to mialo w PL miejsce niedawno.Wstaje babka i wyciaga giwere z torebki,kaze mu s....lac i po ptokach.Kuzwa,ludy-obudzta sie!!!! :651:
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2019, 01:32 przez polemass, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”