HK mr223 problemy z przeładowaniem

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: Jeff56 »

Karabinek HK mr223 lufa 14.5 " przebieg ok.400 szt.Mam problem z działaniem automatyki przy naboju GGG potrafi raz na 20-50 wyrzucić łuskę ale nie wprowadzić naboju.
Przy elaborowanej amunicji łuska GGG,spłonka fiocci,proch lovex D063 i przy max.nawazce wg .tabeli tj.19.8gr to porażka ,co kilka strzałów to samo.Najdziwniejsze ze te same naboje śmigają na innych karabinkach bez zająknięcia.Co jest nie tak ? Karabinek posiada wentylowany blok gazowy ale bez żadnej regulacji ? Miał ktoś takie problemy?
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: misiekc77 »

Spróbuj na innych magazynkach np magpula
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Z.Herbert
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: Jeff56 »

Magazynki magpula 2 wersja i przy oryginale hk ten sam problem.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: montrala »

Miałem takie problemy na słabszej amunicji, np. SAKO 50gr. HK ma bardzo silną sprężynę powrotną i ciężki bufor wypełniony proszkiem wolframowym. Ale może też być przedobrzone w drugą stronę i zbyt nocna naważka powoduje za dużą prędkość suwadła i niektóre magazynki nie nadążają z podawaniem. Miałem tak z Magpulami starszych generacji (zwłaszcza 10 i 20 nabojowymi, włożenie mocniejszych sprężyn pomogło).

Spróbujemy zdalnej diagnostyki:

Pierwsze pytanie: w jakim kierunku (według tarczy zegara) wylatują łuski dla amunicji fabrycznej GGG i elaborowanej?
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: poeta »

Jak nowy to na reklamacje, skoro nie ma regulowanego bloku gazowego to nic nie zrobisz. Przecież nie będziesz zmieniał sprężyny i bufera w zależności od stosowanej amunicji. Mossberg mmr działa mi na każdej dostępnej amunicji więc ten też musi
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2019, 14:19 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: arturo111 »

Mam 2 sztuki Mr223A3 - 16,5 oraz 11" i działają na każdej ammo .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: Jeff56 »

Dzwoniłem do sklepu i sklep do rusznikarni i informacja zwrotna jest taka ze nie było do tej pory reklamacji odnośnie karabinków HK z takimi problemami.Karabinek powinien łykać wszystko z fabrycznej amunicji.Propozycja jest taka żeby wyczyścić karabinek,przesmarować i przestrzelać na innej amunicji fabrycznej i dać znać jaki jest rezultat.Broń dziś czyściłem i raczej nie mogę stwierdzić ze przy przebiegu ok.400 kulek była mocno zabrudzona,przesmarowalem i w sobotę zobaczę na innej amunicji jak to będzie wyglądać.Kwestia amunicji GGG jest taka ze karabinek do ok 200 kulek śmigał ok. bez żadnych zacięć.
Przy elaborowanej amunicji z prochem d063 startowałem od 17.5 ,18 i dopiero przy 18.5 wyrzucił łuskę ale bez wprowadzenia naboju.Dla 19.5 tez nie przeładowuje,19.8 nie za każdym razem.
Luski wyrzuca ok. 4-5 h.Tak jak pisałem elaborowane naboje na innych karabinkach śmigają bez zająknięcia.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: Bomb_Squad »

Wygląda to na nieszczelnosc bloku gazowego lub jakieś opory elementow ruchomych, kierunek wyrzutu łusek wskazuje na niedogazowanie automatyki karabinka...
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: montrala »

Zdecydowanie "short stroking".

Swoją droga 19,8gr max które Lovex podaje dla D063 przy pocisku 55gr to dużo mniej niż minimalna naważka prochów najczęściej stosowanych do .223rem. Zwykle zaczyna się w okolicy 23gr. Jaki pocisk do tego dajesz?

EDIT: Pokopałem i D063-2 jest sprzedawany w USA jako Shooters World Blackout i nie jest zalecany do .223rem (do .223rem polecają tylko dla poddźwiękowych elaboracji .300blk. Być może w .223rem zbyt szybko spada ciśnienie mimo tego że komorze jest blisko wartości maksymalnych, to przy otworze gazowym może już być za niskie. Do .223rem polecają prochy z rodziny D073 (D073-08 sprzedawany pod nazwą Tactical Rifle, D073-06 jako Match Rifle) oraz D062 (Precision Rifle).
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 11:18 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: kuras999 »

D063 jest opisany przez producenta tak

High density, double base, ball propellant similar to Accurate 1680 suitable for 7.62 x 39 cartridge. Also suitable for
small capacity cartridges such as the T/CU series, the .222 Remington and the .223 Remington with lighter bullets.

Świetnie nadaje się do 223 jeśli zależy nam na tanim naboju - naważka jaka stosuje kolega jest maksymalna dopuszczalna z tabel dla FMJ 55gr. Nabój z frontierem kosztuje wtedy 0,8zl. Sam składam dokładnie taką amunicję i sobie chwalę.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: montrala »

Co dokładnie potwierdza, że może on nie mieć odpowiedniego ciśnienia na otworze gazowym (dlatego też pytałem o to jaki pocisk). HK jest optymalizowane pod kątem działania w trudnych warunkach na amunicji wojskowej
(MR223 różni się od HK416 spustem i cięższym profilem precyzyjnej lufy, poza tym nie jest w żaden sposób "ucywilniony"), dlatego ma silniejszą sprężynę powrotną i większą masę bufora.

Kiedy używam mojego MR223 do zawodów, to mam zmniejszoną dawkę gazów (kiedyś sam modyfikowałem blok gazowy, teraz używam bloku z nastawą dla tłumika), ale też lżejszą sprężynę powrotną (i tak mocniejszą niż standardowa AR15) i nieco lżejszy bufor.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 12:47 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
sawa2000
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 18:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: sawa2000 »

Ja ze swojego HK mr 223 wystrzeliłem ok 2000 szt amunicji Fiocchi i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: kuras999 »

U kolegi ewidentnie jest coś nie tak. Mój AR produkcji Norinco 14,5" też ma w pewnym sensie pochodzenie wojskowe a działa w nim naważka 16,5gr D063 mimo że wrażenie jest jak z 22lr. Kolega pisał że ma problemy z ggg, która jest bardzo mocną amunicją i tam na pewno nie brakuje ani gazów ani ciśnienia.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: montrala »

Mocniejsza sprężyna powrotna i dużo cięższy bufor to jedne z elementów zmian wprowadzonych w HK względem wojskowego M4. Tak więc to że Norinco trzyma się blisko specyfikacji oryginalnego M4 (a trzyma się), tu akurat nic nie zmienia ;)

Zgadzam się że GGG to generalnie dobra, mocna amunicja. Ale zdarzają się partie nie trzymające parametrów. Kolega miał kiedyś problemy właśnie z GGG nie mającymi właściwej naważki. Żeby wykluczyć problem partii amunicji, warto spróbować innej, fabrycznej amunicji.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK mr223 problemy z przeładowaniem

Post autor: poeta »

montrala pisze:Zdecydowanie "short stroking".

Swoją droga 19,8gr max które Lovex podaje dla D063 przy pocisku 55gr to dużo mniej niż minimalna naważka prochów najczęściej stosowanych do .223rem. Zwykle zaczyna się w okolicy 23gr. Jaki pocisk do tego dajesz?

EDIT: Pokopałem i D063-2 jest sprzedawany w USA jako Shooters World Blackout i nie jest zalecany do .223rem (do .223rem polecają tylko dla poddźwiękowych elaboracji .300blk. Być może w .223rem zbyt szybko spada ciśnienie mimo tego że komorze jest blisko wartości maksymalnych, to przy otworze gazowym może już być za niskie. Do .223rem polecają prochy z rodziny D073 (D073-08 sprzedawany pod nazwą Tactical Rifle, D073-06 jako Match Rifle) oraz D062 (Precision Rifle).
Nie ma czegos takiego jak typowa naważka do 223, jest maksymalne ciśnienie i już. Po prostu d063 to bardzo szybki proch nadaje się do 223 w krótszych lufach w sam raz do ar'a i tylko do lekkich pocisków nie da się nim sensownie napędzić powyżej 55gr. Przy 21gr zaczyna się niebezpieczne ciśnienie w komorze, a znowu ma kiepskie wypełnienie co też nie jest bezpieczne jakby go zatkac ciężkim pociskiem. Do 223 używa się wolniejszych prochów. Ten jest idealny do łuski jak z kałacha. Dlatego ma zastosowanie w 300blk, krótka lufa szybki skok ciśnienia można pędzić subsonic na tym, podobnie jak pistoletówy proch
Tak samo stwierdzenie że amunicja z lekkim pociskiem jest słaba a z ciężkim mocna to brednie.
Trzeba dużo więcej prochu do lekkiego pocisku niż do ciężkiego.
Amunicja z pociskiem 50gr może mieć większą energię niż z 69gr i mieć dużo większe ciśnienie w lufie. Robiłem próby z pociskami 36gr ale ciśnienia były zbyt niebezpieczne żeby w to iść
Ten HK jest felerny i nie ma co szukać winy w amunicji, wiem że kolega broni producenta. Ale dla producenta będzie lepiej jak szybko naprawi
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2019, 11:16 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”