Saszetka do przenoszenia broni

Moderator: Moderatorzy WBP

Mati2616
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 czerwca 2017, 23:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: Mati2616 »

Dobry wieczór, jak w temacie - szukam saszetki do przenoszenia broni. Pracuję w służbach mundurowych, zależy mi na tym, aby saszetka od razu nie rzucała się w oczy czyli przede wszystkim, żeby nie miała wyglądu militarnego oraz aby nie była zbyt duża. Moje typy to : 5.11 Select Carry Pistol Pouch Charcoal ,Jany Sport , Prakt Tedi oraz Condor Draw Down Waist Pack . Dodam, że mam 174cm wzrostu i jestem szczupłej budowy ciała. Stąd też dylemat polegający na znalezieniu odpowiedniej saszetki. Proszę o konkretne odpowiedzi. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
To Serve and Protect
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: Spyderco »

Witam wszystkich, na razie jestem bacznym obserwatorem i nie udzielam się, ale tutaj sobie nie odmówię 8-)
Przez pół roku używałem saszetki od 5.11, jest wygodna ale tylko w lato, w zimie nie miałem jej jak schować pod kurtką, ostatecznie zrezygnowałem z niej bo wszelkie saszetki na pas zrobiły się zbyt popularne i na ulicy można było rozpoznać z daleka, kto jest ze służb. Jeśli to nie jest dla Ciebie problem to akurat ten produkt mogę szczerze polecić.
Później przerabiałem pas FBI by ostatecznie powrócić do kabury Kajmana (G17).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2018, 08:55 przez Spyderco, łącznie zmieniany 1 raz.
.22, .223, 9x19, 12GA
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: WRL »

Albo wewnętrzna. Chociaż jak znam, życie skończysz na motylu od Kajmana ...
Mati2616
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 czerwca 2017, 23:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: Mati2616 »

Posiadam kaburę IWB od Aliena, jednak dłuższa jazda z nią w aucie robi się męcząca.
To Serve and Protect
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: bldzmarcin »

Kup sobie hybrydową kaburę IWB - skóra plus kydex. Kolega miał taką saszetkę 5.11 i się jej pozbył bo była bardzo niewygodna. Poza tym nosząc taką ,, nerkę" od razu zdradzasz kim jesteś. Jak jeszcze dodasz do kompletu buty w stylu Lowa i bojówki to równie dobrze mógłbyś iść w mundurze z bronią przy pasie :-D
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2018, 14:03 przez bldzmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Mati2616
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 czerwca 2017, 23:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: Mati2616 »

Tak jak napisałem wcześniej posiadam kaburę hybrydową IWB od Aliena. Nie chodzę na co dzień w bojówkach ani w taktykach :p podałem wiele typów, bo 5.11 to dobra marka, jednakże ma wygląd militarny , zaś reszta nie koniecznie :) nie chodzi mi też o to, aby kaburę nosić 8h na służbie, a jedynie przenosić w niej klamkę ;)
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2018, 15:12 przez Mati2616, łącznie zmieniany 1 raz.
To Serve and Protect
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: kwaki »

Saszetki 5.11 nie widziałem na żywo, ale biorąc pod uwagę kilka innych produktów tej firmy, których miałem okazję używać, o jakość wykonania nie ma się co martwić.

Ja natomiast skłaniał bym się do tej od Janysta - sam nie używam, ale paru kolegów tak. Jest solidnie wykonana, jak chcesz, to jest dostępna też w mniej "taktycznych" kolorach (na pewno widziałem niebieską), no i kupujesz w polskiej firmie.

A rozpoznawalność na ulicy? Kto wie, ten wie, ale wydaje mi się, że dla większości nie będzie oczywiste, że to coś więcej, niż "zwykła" nerka.
Lack of confidence comes from lack of competence.
katerhasser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: katerhasser »

Jest wielu cywilów noszących pouche, Lowy i bojówki, którzy wcale nie chcą podszywać się pod służby. To kwestia wygody, więc nie ma co ulegać przewrażliwieniu. Jak komuś wygodnie przenosić broń w nerce, to niech nosi. Chyba, że ma być bardzo undercover... ale wtedy to to raczej tylko iwb.
Ta saszetka Jamy wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: mic-ek »

Problem typowych saszetek do broni jest taki, że są turbo taktyczne i walą po oczach. Jedna firma w Polsce wyprodukowała saszetkę o kroju sportowym, opinie dobre, sam nie testowałem. Ale obecnie nie wyobrażam sobie innego noszenia niż właśnie saszetka, tym bardziej w lato i przy częstym wsiadaniu do samochodu. Użytkuje zupełnie cywilną saszetkę, którą dostosowałem pod siebie i jest idealnie.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: wryg »

Witam

Posiadam saszetkę od JanySport w kolorze zielonym i powiem szczerze, że jest o.k. Można spokojnie nosząc broń, wchodzić do sklepów, galerii itp. wyglądając prawie jak turysta ;) Mi wchodzi kompaktowy pistolet, dodatkowy magazynek oraz trochę drobnicy. Zdecydowanie polecam :516:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: KrisSz »

Poniżej w pełni cywilny i nietaktyczny model torby na pas:


A tak poważnie to kup popularną torbę, wszyj do środka gumy/rzepy i będzie funkcjonalna a nie bedzie razić taktycznością.
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: Barca »

Mam dokładnie taką saszetkę 5.11 i jest bardzo fajna ale trzeba pamiętać, że nie specjalnie wejdzie do niej pistolet z latarką, nawet compact. A już o włożeniu drugiego magazynka to raczej można zapomnieć. Więc to raczej dla pistoletów bez latarki. Jakość wykonania świetna, nie uważam żeby miała "militarny charakter", nie rzuca się w oczy i równie dobrze możesz uchodzić za handlarza aut w komisie albo wędkarza :)
fox33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 04 marca 2015, 18:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: fox33 »

Bardzo fajne saszetki oferuje chyba Tomek, m.in. na armybazar. Cena 140, kilka kolorów, w tym zupełnie nietaktyczny i nie rzucający się w oczy jeans ;) Bardzo przemyślana i wygodna konstrukcja. G19, G17 a nawet 1911 wchodzi bez problemu. Glock z latarką również. "Zawodowcy" też ich używają i chwalą ;)

Znalazłem link:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id105092/
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2018, 21:34 przez fox33, łącznie zmieniany 1 raz.
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: mrq »

Czasem podróżuję z pistoletem w dużej nerce Helikona. Można w środku przypiąć na rzep insert do transportu broni.
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Saszetka do przenoszenia broni

Post autor: mpv2 »

KrisSz pisze:Poniżej w pełni cywilny i nietaktyczny model torby na pas:
Ej no kurde oplułem przez Ciebie monitor. Chyba sobie normalnie zamówię. ;laughing: :one:

Ja mam coś takiego: https://www.bestgun.pl/saszetka-na-bron ... -1267.html
Kupiłem to żeby weszła shadow2 + magazynek papiery itp.
Tylko widzę co najmniej dwa problemy:
1. Bron nosze tylko na strzelnicę i saszetki używałem żeby zwolnić ręce do dużej torby na broń długą. Nie musiała być mała. Jednak jeśli miałbym potrzebę szybkiego wydobycia to panie cienko to widzę.
2. Poza okresem letnim wygodniejsza do moich celów jest jednak jakaś kabura IWB, lub płaska płetwa bo saszetka rzuca się w oczy i jakoś tak mało wygodna nawet w aucie. Ale być może to kwestia mojej opony od kombajnu przy której saszetka bardziej rzuca się w oczy :roll:
3, Nawet jeśli saszetka nie skojarzy się z bronią to przy normalnym, a nie typowo sportowym u kompletowaniu ubioru wzbudza zainteresowanie. Może masz tam kasę albo co, bo inaczej po co byś nosił? (ale to stare skojarzenia z okresu postkomunistycznych początków biznesów gdzie kolesie nosili przy sobie więcej kasy niż mój cały majątek :027: )
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”