jaka broń długa .22 kal.

Moderator: Moderatorzy WBP

Asis85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 06 września 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

jaka broń długa .22 kal.

Post autor: Asis85 »

Witam
Nie mogłem dokopać się do takiego tematu więc pytam jak w temacie, proszę o opinie jaką warto kupić broń długą bocznego kalibru do taniej zabawy na strzelnicy. Chciałbym kupić coś nie drogiego w rozsądnych pieniądzach jak najbardziej wchodzą w grę używki. Jestem posiadaczem już p83 i Tantala i chciałbym teraz pozyskać 0.22 Jakieś sugestie?
p-83, , mag-98, cz-85c, tantal, toz-17 22lr
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: KudrigY »

W 22lr mam klasyczne czterotaktowce (radomkę i TOZa "mini-zajcewa") i "z wyglądu bojowego" semi auto, czyli S&W MP-15-22.

Do taniej zabawy na strzelnicy, to bym wziął albo mega taniego TOZa czy BRNO, można dostac na armybazar i za 400-500 pln, albo jakies amerykańskie semi-auto używane, pewnie za 2K.

W tym drugim przypadku, to jako pierwszy karabinek w 22lr, to bym wziął rugera 10/22. Pewnie jakąś wersję z varmintową lufą, i bym zrobił z niego pseudo-snajperkę. No chyba że ktoś lubi pruć do tarczy, najlepiej stojąc, to wtedy MP-15-22 plus magazynek bębnowy :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
Tomski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, 04:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Skiatook, Oklahoma - Osage Indian Reservation
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: Tomski »

Asis85 pisze:Witam
Nie mogłem dokopać się do takiego tematu więc pytam jak w temacie, proszę o opinie jaką warto kupić broń długą bocznego kalibru do taniej zabawy na strzelnicy. Chciałbym kupić coś nie drogiego w rozsądnych pieniądzach jak najbardziej wchodzą w grę używki. Jestem posiadaczem już p83 i Tantala i chciałbym teraz pozyskać 0.22 Jakieś sugestie?
Bardzo lubie mojego Savage 64. Moim zdaniem porownywalny z Ruger 10/22 a o 30% tanszy.
W Stanach cena w sklepie to ok $120.

Jedyny minus to slabe zaplecze akcesoriow w porownaniu z 10/22.
Omnia Mea Mecum Porto
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: pajak2444 »

Toz 8- ładowany pojedynczo,
Toz 17 magazynek

Ja mam 8-ke i jest rewelacyjny jeśli chodzi o celność- bez porównania do CM-2 , ale ja mam muszkę i szczerbinkę.

Znajomy kupił CZ Jaguar nowy za ok 1700zl, super długa lufa jak na kbksa, magazynek pudełkowy, genialny do strzelania tarczowego i dla zabawy do puszek i poperów.

Jak będę kupował kolejne .22 to raczej już półautomat typu CZ 512, 511 albo właśnie Savage.
Na optyce i armybazar często się pojawia polautomatyczny voere, ale wg mnie cena za bardzo wywindowana.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: Officer_199 »

pajak2444 pisze:Ja mam 8-ke i jest rewelacyjny jeśli chodzi o celność- bez porównania do CM-2 , ale ja mam muszkę i szczerbinkę.
Co masz na myśli pisząc, że celność jest "bez porównania do CM-2"?
Jeżeli twierdzisz, że z Toz'a osiągasz lepsze wyniki, niż z CM-2, to może miałeś krzywą lufę w tym cm-2? ;laughing:
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: pajak2444 »

Officer_199 pisze:
pajak2444 pisze:Ja mam 8-ke i jest rewelacyjny jeśli chodzi o celność- bez porównania do CM-2 , ale ja mam muszkę i szczerbinkę.
Co masz na myśli pisząc, że celność jest "bez porównania do CM-2"?
Jeżeli twierdzisz, że z Toz'a osiągasz lepsze wyniki, niż z CM-2, to może miałeś krzywą lufę w tym cm-2? ;laughing:
W drugą stronę, toz 8 jest celny nawet bardzo- na tyle na ile pozwala muszka i szczerbinka, ale każdy cm-2 z którego strzelałem pozwalał na uzyskanie dużo lepszych wyników- lecz nie mam pewności czy to wynik jakościowy czy kwestia rewelacyjnego przeziernika w CM-2.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: LWfilip »

Chętnie polecę to czego sam używam. Czyli CZ 511. Zdaję sobie sprawę, że to używka i raczej nieosiągalna. Choć cuda się zdarzają. Właśnie po czeskiej stronie , szukam magazynka, nie ma i nie będzie. Sprzęt to pół automat. Dość lekki choć to nie zabawka. Mam to z bipodem i optyką choć strzelam częściej na 25 metrów niż dalej. Osiem naboi w magazynku, genialna do "zabawy" i strzela wszystkim co można kupić.
P.S. Nie jestem zainteresowany sprzedażą :)
P.S.2. Mój Kolega działa karabinkiem ERMA w tym kalibrze. Jest to replika Garanta M1. Czy coś w tym stylu. Z dobrą optyką, wali do gwoździ na 50 metrów.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2018, 21:47 przez LWfilip, łącznie zmieniany 2 razy.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
zimmer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 20 maja 2018, 06:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jaka broń długa .22 kal.

Post autor: zimmer »

Mam CZ 512 carbin półautomat, standardowy magazynek 10 nabojowy, ale są też mieszczące 25 szt. Ładny, niezawodny karabinek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”