Glock 45

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Glock 45

Post autor: Hoz85 »

Witam

Czy posiadacie informacje nt. dostępności Glocka 45 w Polsce?
Na chwilę obecną jedyne miejsce gdzie udało mi się go znaleźć to sklep kolba.pl, ale z uwagi na dużą odległość (mieszkam w Gdańsku) podróż na zakupy przez całą Polskę odpada.

Jacyś mieszkańcy Pomorskiego lub ościennych województw którzy wiedzą, że w sklepie xyz Glock 45 jest dostępny lub na dniach będzie?

Pozdrawiam
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Jachet1 »

Bydgoszcz, Sklep myśliwski Wojski.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Hoz85 »

Jachet1 pisze:Bydgoszcz, Sklep myśliwski Wojski.
Super - Bydgoszcz jak najbardziej mi pasuję.
Zweryfikuję temat - dziękuję za info.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: ubejane »

Siwiaszczyk, Łódź
GunSzop, Bełchatów
SP7MM
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Hoz85 »

Ktoś miał już okazję używać G45 lub jest właścicielem?

Dla mnie,przynajmniej w teorii, idealna konstrukcja: zastanawiałem się nad G17 lub G19.
- G17 wygodny chwyt ale szukam czegoś bardziej kompaktowego
- G19 kompaktowy ale chwyt CIUT za krótki - mały palec zjeżdża

G45 wydaje się mieć zalety dwóch powyższych i brak wad. (oczywiście wady zalety subiektywne - w moim odczyciu).
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: zoom2 »

A zrób podobnie krótką analizę ale Glock45 vs. Glock 19X
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Hoz85 »

zoom2 pisze:A zrób podobnie krótką analizę ale Glock45 vs. Glock 19X
Już robiłem - dlatego szukam Glocka 45, a nie Glocka 19X, którego mogę kupić od ręki w sklepie w Trójmieście.
Według mnie Glock 45 to Glock 19X tyle, że czarny i rozbudowany o kilka "drobnych ficzerów":
- pasują do niego magazynki z gen 5 - do 19X nie wchodzą - po co mi one? Ano podoba mi się ich czytelne sygnalizowanie pustej komory nabojowej.
- poszerzone gniazdo magazynka jak w gen 5 (gdzieś czytałem, że samo poszerzenie gniazda w glocku to ok. 150 zł), w sporcie dynamicznym na pewno ułatwia przeładowywanie.
- preferuję czarny kolor nad piaskowym - kolory piaskowe na broni cywilnej kojarzą mi się z lansowaniem się na uber-super-comando-black-ops-operator z taktycznym kołdunem - nie dla mnie.
- o dziwo cena - przynajmniej z informacji na stronach 19X jest droższy niż 45 o jakieś 100-150 zł. Zawsze mam te 100-150 zł na ammo do treningu
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: AlphaStr »

Hoz85 pisze:
zoom2 pisze:A zrób podobnie krótką analizę ale Glock45 vs. Glock 19X
Już robiłem - dlatego szukam Glocka 45, a nie Glocka 19X, którego mogę kupić od ręki w sklepie w Trójmieście.
Według mnie Glock 45 to Glock 19X tyle, że czarny i rozbudowany o kilka "drobnych ficzerów":
- pasują do niego magazynki z gen 5 - do 19X nie wchodzą - po co mi one? Ano podoba mi się ich czytelne sygnalizowanie pustej komory nabojowej.
- poszerzone gniazdo magazynka jak w gen 5 (gdzieś czytałem, że samo poszerzenie gniazda w glocku to ok. 150 zł), w sporcie dynamicznym na pewno ułatwia przeładowywanie.
- preferuję czarny kolor nad piaskowym - kolory piaskowe na broni cywilnej kojarzą mi się z lansowaniem się na uber-super-comando-black-ops-operator z taktycznym kołdunem - nie dla mnie.
- o dziwo cena - przynajmniej z informacji na stronach 19X jest droższy niż 45 o jakieś 100-150 zł. Zawsze mam te 100-150 zł na ammo do treningu
- pmagi są tanie, wszędzie ich pełno i też mają pomarańczowy dosyłacz
- ten flared magwell w 5gen jest tak nieznacznie poszerzony, że mi osobiście jego obecność nie robi różnicy. Utrudnia za to montaż takiego prawdziwego (do gen 5 na ten moment dostępne są chyba tylko zev - dużo droższe niż 150pln)
- za te 100pln więcej otrzymasz w 19x dużo lepsze przyrządy i moim zdaniem, warto za nie tyle dopłacić
- nie wspomniałeś o nacięciach na przedniej części zamka - nie lubię tego rozwiązania i mi przeszkadza w wielu pistoletach, w glocku utrudni charakterystyczny dla niego wysoki chwyt ręką prowadzącą. No ale niektórzy to lubią i dlatego w 45 takie są.

Osobiście nie kupiłbym glocka 45 (a lubię glocki, mam 3), 19X pewnie kiedyś kupię. Jeśli chodzi o wygląd to już zupełnie subiektywna sprawa, 19X na zdjęciach wygląda paskudnie, w ręku bardzo fajnie.
ALE to tobie ma się podobać i pasować. Na pewno wybierając g45, nie dostaniesz złego pistoletu.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: mrq »

G45 widziałem w Kalibrze w Warszawie. Na marginesie - jak do dynamiki, to może lepiej weź G17, jak już koniecznie chcesz Glocka - będzie łatwiej i przyjemniej ;) Jest też wersja z nacięciami z przodu zamka w G17MOS 5G. Przyrządy w G19X są dla mnie super - metalowe z trytami. W standardzie zwykle są plastiki, które mi osobiście nie pasują.
puzon0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 maja 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: puzon0 »

Chciałbym dołożyć swoje zdanie na temat poszerzonego wejścia dla magazynka w chwycie w gen. 5. Dla mnie osobiscie jest to duża wada. Wynika to z tego, że cały czas trenowałem z gen.4, gdzie jak wiadomo, tego nie ma. Potem dołożyłem treningi na gen. 5 i nagle sie okazało że o ile wczęsniej już tak miałem wytrenowaną pamięć mieśniową, że bez najmniejszego problemu magazynek "sam mi wskakiwał" w broń to teraz muszę się uczyć tego na nowo i nie wiem jak to wyjaśnić ale paradoksalnie, mimo iż ten w gen. 5 wlot jest większy to mam problemy z automatycznym trafieniem magazynkiem do jego gniazda. Zastanawiałem się nawet nad spiłowaniem tego ale jako że to glock.19 to już nie miał bym za co go trzymać:P
To taka mała dygresja z mojej strony, pod przemyślenia jeśli by ktoś odkrył, że może mieć podobne doświadczenia do moich.
olecki79
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 26 marca 2018, 14:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: olecki79 »

Mam g45 od miesiąca. Świetny pistolet, jest zakochany. Dobry chwyt, spust lepszy id poprzednich wersji, dobrze wywarzony i łyka wszystko. No i wreszcie...fajnie wygląda!
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Hoz85 »

Skoro kolega powyżej podbił temat to wrzucę drobną aktualizację: w połowie grudnia zdecydowałem się zakupić G45. Przepuściłem już przez niego 500-600 kulek. 0 zacięć (używam ammo S&B i BlazerBrass), celność super, bardzo wygodny.
Do tej pory strzelałem przeważnie z G17, G19, CZP10C i S&W MP9 2.0 - broń klubowa.

Polecam wszystkim spróbować konstrukcje 19X/45 - crossover między 17 a 19 z pełnym wymiarem chwytu i krótkim zamkiem w teorii może nie wszystkim odpowiada, ale każda osoba, której dałem strzelić na strzelnicy była zaskoczona jak wygodnie się strzela z tego typu konstrukcji. Najwyraźniej krótki zamek i długi chwyt doskonale wyważa całą konstrukcje - odrzut przy strzale jest łatwy do opanowania co docenią - no właśnie - świeżacy :D

Edycja:
Dorzucam zdjęcie zestawu po zakupie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2019, 01:44 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
tomaaso
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 04 lipca 2018, 09:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: tomaaso »

Orientujecie sie czy 19x i 45 maja ten sam spust?
Sethin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 07 maja 2017, 12:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Sethin »

Tak, obydwa mają przyjemny spust z gen5.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 45

Post autor: Cezary73 »

W G45 jest juz wersja MOS - nie ma duzej roznicy w cenie do wersji standart.
W niemczech sa juz dostepne wersje G45 MOS SD - z gwintem do kompensatora.
Trzeba by zapytac u naszych dystrybutorow czy mozna zamowic tak rozbudowana wersje.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2019, 23:47 przez Cezary73, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”